Announcement

Collapse
No announcement yet.

2012 Formula 1 Gulf Air Bahrain Grand Prix

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Originally posted by NebojsaNS View Post
    Razumem ja to Marked, ali mislim da nece uopste biti lako prestizati, ma koliko dobar bolid imas. Ovo je vise odluka na duze staze, mada opet sada dolazi to testiranje, da li neko zna kako ce se kontrolisati da li neko ima novi menjac ili motor i da li ce ulaziti u kvotu ako recimo nekom prokuva motor?
    Cini mi se da su testiranja oduzeta od tih pravila, nema neke preterane logike da racunas nekom to sto je motor ispustio dusu kad voze po 100 i vise krugova dnevno...

    Nece Schumacher tako lako, ne verujem ni da ce do bodova. Sto kaze Nebojsa, to je dobro za duze staze.

    Sad kad su zapeli da se trka odrzi, ucinice sve kako bi je obezbedili, kako bi pokazali da je vlast odgovorna i ostalo... Previse politike i novca je upleteno da bi se dozvolio ikakav incident...

    Comment


    • #32
      Polako da se skupljamo

      http://us4.chatzy.com/13265781504683
      Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

      Comment


      • #33
        Od nekoliko uporedih takmičenja i prenosa Kimi doneo najveću radost
        Ekipa se polako stabilizovala, nadam se da neće biti više grešaka (a opet zabeleženo par incidenata u drugim) ovo je i najbolji rezultat i za Grožana (vredi ga pomenuti ).
        Ko misli da su u Lotusu glupi????
        Čestitke Fetelu, možda je mogao Kimi u onom trenutku da ga pretekne, ali biće prilika...odličan rezultat!
        I rekoh ja, a što volim da se ponavljam , biće ovo veeeeoooeoma interesantna sezona.
        sigpic

        Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
        But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

        Comment


        • #34
          McLaren
          Cetvrti pobednik u 4 trke, to obecava. Lotus objasnio danas, steta sto je Kimi zeznuo kval., mogao je da pobedi lagano da je startovao iz top 6. Bio je mnogo brzi u prva 3 stinta. Na kraju i druga pozicija odlicna i obecava za nastavak. Grosjean je konacno pokazao sta zna. Uh bice pakao kad se dodje u Evropu, secam se kad je vazila izreka da sezona zapravo pocinje tek kad se dodje u Evropu, to se moze i sad reci prakticno. Svi su imali po jednu odlicnu trku, svako po jedan peh, i sad svi prilicno izjednaceni.
          Hamilton mislim da je najveci gubitnik u ove 4 trke, iako je drugi u generalnom. Danas osma pozicija zbog 2 greske u boksu koje su ga ukupno kostale nekih 20-ak sekundi, sto je ceo jedan pit stop. Ali i da nije bilo greski, opet bi bio iza Lotusa, Grosjean ga ja lgano prestigao vec u prvom stintu, Kimi je takodje bio mnogo brzi, mislim da bi Hamilton bio sa Webberom u borbi za cetvrto mesto da nije bilo te 2 greske. I Buttona izdao McLaren.
          Ali najbolji trenutak dana Nico vs Lewis.... Mislim da je Rosberg stvarno preterao u odbrani pozicije na tom mestu, posle je uradio istu stvar protiv Alonsa ali Alonso je popustio. Jos se Rosberg zalio sto ga je Hamilton prestigao van staze, kao da moze da se ostvari prednost ako izadjes na pesak...
          I trenutak koji me je najvise iznenadio, Kimi je odvezao drugi stint na soft gumama i izdrzao isto koliko i Vet, Gro, But, Ham, koji su vozili na medium, i naravno bio je mnogo brzi od svih, tad je i najvise smanjio razliku...
          sigpic

          Comment


          • #35
            Lotus neverovatan tempo u trci!Stvarno ovo nisam očekivao.Čak sam pisao kako Kimi neće profitirati od strategije.Grožan je odvezao veoma dobru trku.Nije ni on bio toliko visoko plasiran što znači da je zaradio svoj podium!Kimi je danas definisao mnoge stvari.Kao ni on, neću da se osvrćem šta bi bilo da se nešto drugo desilo.Sa 11. pozicije na 2. mesto i podium.Lotus se sada i bodovno priključio jurišu na veliki uspeh.

            I ono što je jako bitno, Lotus je dokazao koliko je tempo u trci bitniji od tempa u kvalifikacijama.Kvalifikacije sada imaju ubedljivo najmanju vrednost u poslednjih 10 sezona, and I prove this mesage!
            ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

            "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
            I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

            sigpic

            Comment


            • #36
              Sjajna pobeda Vettela i sjajan podijum Lotusa... Rosberg ako ne popije kaznu, bice jasno da se FIA i Bernie uvlace Mecki kako bi ostali u F1 i posle ove godine... Alosnove performanse nisu opale na 10 krugova pred kraj, sto je dosta dobro, vise nego dobrodoslih 6, a ako ima pravde 8, poena zaradjeno... Sad je na Ferrariu da srede probleme, jer od Barse mora da se zavrsava na podijumu redovno.



              Dakle Vettel je pobedio u svom maniru, mirno i opusteno, daleko ispred Webbera, a prosli put je bilo skoro obrnuto...
              Kimiju i Lotusu, do poda, iskupoljenje nakon Kine je na nivou (jel da MO8 )...
              Rosberg... Onako izguravanje sa staze i to 2 puta, sramota ako prodje nekaznjeno. I pored toga, zavrsava skoro minut iza pobednika, tako se ne radi ako si pobedio prethodnu trku sa 20s prednosti...
              Di Resta, WAU, pametna odluka za njih da idu na 2 stopa, odlicno je Paul to izvezao, stabilno, bez izletanja, na kraju je malo falilo da ga i Alonso prestigne, ali ocigledno da su u FI dobro sabrali brojke, jer da je otisao krug kasnije ili ranije u box, Alonso bi bio ispred za sekund bez problema...
              Nando, zapravo Ferrari, me je iznenadio, jer se nije desilo ono standardno gubljenje performansi pred kraj trke... Mislim da je tako bilo i u Kini, ali je izletanje poremetilo ritam i gume... Stopovi im danas nisu bili bas kao sto je bilo u prethodne tri trke, ugalvnom jer su morali da cekaju vozace koji dolaze u box, ali dobro, sve u svemu, daleko bolje nego prosle godine.
              Au, zao mi je Hamiltona, imao je odlican ritam, ali 2 puta na istom tocku da nastane problem, cini mi se da je navoj tu pravio problem, nemoguce da je i rezervni pistolj bio pokvaren...
              Massa, prvi bodovi, dobra trka za njega, nije previse zaostajao za Nandom, sve u svemu malo ohrabrenja za njega, nadam se da ce razlike ostati otprilike ovakve do kraja sezone...
              I Schumacher, malo srece opet za njega da Button mora da zavrsi trku ranije...

              Za Buttona mi je bas zao, a Sauber polako tone, nedostatak novca pocinje da utice... Ricciardo iza Vergnea, sudar koji mu je ostetio prednje krilo na samom startu...

              Posle 4 trke, u vozackoj konkurenciji vodi Vettel, a u konstruktorskoj Red Bull. Izgleda da se nista nije promenilo u odnosu na proslu godinu, ali istina je tako daleko od toga...

              1-Vettel-53
              2-Hamilton-49
              3-Webber-48
              4-Button-43
              5-Alonso-43 (iza je jer ima podijum manje)

              1-Red Bull-101
              2-McLaren-92
              3-Lotus-57
              4-Ferrari-45
              5-Mercedes-37

              Comment


              • #37
                Ali ja sam i dalje pod utiskom Lotusovog tempa.Toliko su bili brži od svih, bukvalno svih.Fetel je odličan posao uradio u početnim krugovima kada je pobegao ostalima.To mu je sigurno mnogo olakšalo pobedu ali svaka čast, mislim da je apsolutno zasluženo.
                ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                sigpic

                Comment


                • #38
                  Originally posted by MarkedOne8 View Post
                  Ali ja sam i dalje pod utiskom Lotusovog tempa.Toliko su bili brži od svih, bukvalno svih.Fetel je odličan posao uradio u početnim krugovima kada je pobegao ostalima.To mu je sigurno mnogo olakšalo pobedu ali svaka čast, mislim da je apsolutno zasluženo.
                  Takodje, bio sam potpuno spreman da ih otpisem, ali logika na treninzima im je bila da voze duze stintove na mekim gumama sa punim rezervoarom, zato su i bili slabi, ali sve sa razlogom... Au, au, au, kako ce ovo biti opaljena sezona, mislim da ni naduvani majmuni ne bi napisali bolji scenario za tok sezone nego sto cemo videti!

                  OK, jedno pitanje za sve, koliko se slazete samnom da je Rosberg zasluzio 20s kazne?

                  Comment


                  • #39
                    Originally posted by Vanja #66 View Post
                    Takodje, bio sam potpuno spreman da ih otpisem, ali logika na treninzima im je bila da voze duze stintove na mekim gumama sa punim rezervoarom, zato su i bili slabi, ali sve sa razlogom... Au, au, au, kako ce ovo biti opaljena sezona, mislim da ni naduvani majmuni ne bi napisali bolji scenario za tok sezone nego sto cemo videti!

                    OK, jedno pitanje za sve, koliko se slazete samnom da je Rosberg zasluzio 20s kazne?
                    Satobom se slazem, odavno mi Rosbergovo branjenje pozicije smeta, danas je bas preterao. Ali, treba videti snimak iz bolida Hamiltona i Alonsa, da bismo videli u kom je tacno trenutku Rosberg otisao skroz uz ivicu. Jer, on ima pravo da ode skroz na unutrasnju stranu i tako brani poziciju, dakle to je samo jedna promena kretanja sto je dozvoljeno, 2 promene nisu dozvoljene. Ali ako su Hamilton i Alonso bili paralelno sa Rosbergom onda to znaci da ih je izgurao na pesak sto naravno nije dozvoljeno. Iskreno mislim da je Hamilton bio na pola bolida Rosbergu i da zato prakticno nije imao izbora osim da ode na pesak, dok je Alonso ipak bio iza pa je zato uspeo da izbegne napustanje staze.
                    sigpic

                    Comment


                    • #40
                      Originally posted by Tony_G View Post
                      Satobom se slazem, odavno mi Rosbergovo branjenje pozicije smeta, danas je bas preterao. Ali, treba videti snimak iz bolida Hamiltona i Alonsa, da bismo videli u kom je tacno trenutku Rosberg otisao skroz uz ivicu. Jer, on ima pravo da ode skroz na unutrasnju stranu i tako brani poziciju, dakle to je samo jedna promena kretanja sto je dozvoljeno, 2 promene nisu dozvoljene. Ali ako su Hamilton i Alonso bili paralelno sa Rosbergom onda to znaci da ih je izgurao na pesak sto naravno nije dozvoljeno. Iskreno mislim da je Hamilton bio na pola bolida Rosbergu i da zato prakticno nije imao izbora osim da ode na pesak, dok je Alonso ipak bio iza pa je zato uspeo da izbegne napustanje staze.
                      E, jbg, sa mnome sam danas u svadji...

                      Hamilton je bio sa prednjim gumama ispred Rosbergovih zadnjih, skoro je bio u liniji sa prednjim, a prestigao ga je na zamah... Alonso je bio sa prednjim ispred Nicovih zadnjih. Samim tim, trebalo bi da se kaze da ih je obojicu namerno izgurao, a Alonso se takodje zalio i da Nico mora da mu ostavi mesta sa obe strane staze, kako god se branio... Nisam bas siguran da je to tacno, ali mislim da nije ni bitno...

                      Ubedjen sam da na kraju nece biti nista od reakcije sudija i FIA-e.

                      Comment


                      • #41
                        Originally posted by Vanja #66 View Post
                        E, jbg, sa mnome sam danas u svadji...

                        Hamilton je bio sa prednjim gumama ispred Rosbergovih zadnjih, skoro je bio u liniji sa prednjim, a prestigao ga je na zamah... Alonso je bio sa prednjim ispred Nicovih zadnjih. Samim tim, trebalo bi da se kaze da ih je obojicu namerno izgurao, a Alonso se takodje zalio i da Nico mora da mu ostavi mesta sa obe strane staze, kako god se branio... Nisam bas siguran da je to tacno, ali mislim da nije ni bitno...

                        Ubedjen sam da na kraju nece biti nista od reakcije sudija i FIA-e.
                        E ako su polozaji bili kao sto kazes onda je za kaznu.
                        Inace mislim da ne mora da ostavi prostora sa obe strane, jer npr. neko odluci da se brani tako sto vozi idealnom linijom i onda ne ostavlja prostora sa spoljne strane. Sigurno ne postoji takvo pravilo, ali ako se Alonso i malo ubacio pored Nika onda ima pravo da se zali. Mada kao sto kazes, ne verujem da ce FIA reagovati.
                        sigpic

                        Comment


                        • #42
                          Najveci problem je sto je obojicu isterao sa staze. OK, na tom mestu je asfalt ali to nije izgovor, postoje linije pored staze koje se moraju postovati, pa van njih bila trava, prsak, asfalt ili trnje, svejedno. Mora biti kaznjen inace nema smisla. Trebao je da bude kaznjen odmah u trci, ali hajde.
                          Na celom svetu samo Crvena zvezda

                          Comment


                          • #43
                            Ma dodvorice se Mecki i nista nece uraditi...

                            Inace http://www.f1-serbia.com/najnovije/e...francuske-2013... Menjace se sa Spa, tako je najvljeno.

                            Umrla je Formula 1, neka joj je laka zemlja... Zamenilo ju je nesto sto stavlja novac ispred tradicije, ovim postpukom je to definitivno potfrdjeno...

                            Comment


                            • #44
                              Ma to je Vanja odavno u svim sportovima... ali se mi i dalje ložimo i nerviramo.
                              sigpic

                              Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                              But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                              Comment


                              • #45
                                Originally posted by miloolja View Post
                                Ma to je Vanja odavno u svim sportovima... ali se mi i dalje ložimo i nerviramo.
                                Veruj mi, izbacivanje Spa ne moze se porediti ni sa cim. To ti je kao da iz ATP toura jednog dana izbacis Vimbldon i Dohu unapredis u Grand Slam eto tako, daju mi vise para i super...
                                Na celom svetu samo Crvena zvezda

                                Comment

                                Working...
                                X