Announcement

Collapse
No announcement yet.

Evropska kosarka (vesti, transferi i ostalo...)

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Gledao sinoć malko španski Superkup i ogled Reala i Gran Kanarije. Ono što sam video od "Kraljevića" blagi užas. Jeste prerano za detaljnije analize i prognoze. Jesu neki igrači još iscrpljeni od nedavno završenog EP, trebaće im vremena da se prešaltaju na klupski kolosek ali što ne može da mi se otme utisku to je da Real sa Ljuljem i bez njega sasvim treća ekipa. Pokušavao je Kampaco da "glumi" povređenog asa ali sve se završilo na pokušajima. I po zilioniti put kažem da je Realova najslabija karika na klupi. Pablo Laso jednostavno nije trener za ambicije Reala i to potpisujem 1000%.

    Poslato sa NEM-L21 uz pomoć Tapatoka

    Comment


    • B92: Rat se nastavlja, Savezi: Neka ...nav_id=1306519

      Medju pobrojanima nema KSS.
      Razumem da je Fiba i KS-i resila da istera nesto svoje, ali onda bi trebalo postupati isto i protiv NBA kao i protiv Evrolige. Ovako, znaju da ne mogu nista protiv Nba a misle da mogu nesto protiv Evrolige, i to za takmicenje gde bi trebalo da ucestvuju zrmlje treceg sveta... to mi bas nije jasno. Znaju da ce pre ljudi gledati neizvesne meceve Evrolige, nego kako Spanija dere tamo neki Alzir sa 50 razlike i opet ne odustaju. Ok je da se igraju tamo neke kvalifikacije, ali ne brate za najjace zemlje. A ako nemaju kontrolu nad klupskim ligama, kao sto nemaju, onda treba da prilagode svoje termine njima. Kontrolu mogu da ispostave na pravnom polju, i do tada ne mogu da razumem ovaj rat.

      Comment


      • Originally posted by mmajstor View Post
        B92: Rat se nastavlja, Savezi: Neka ...nav_id=1306519

        Medju pobrojanima nema KSS.
        Razumem da je Fiba i KS-i resila da istera nesto svoje, ali onda bi trebalo postupati isto i protiv NBA kao i protiv Evrolige. Ovako, znaju da ne mogu nista protiv Nba a misle da mogu nesto protiv Evrolige, i to za takmicenje gde bi trebalo da ucestvuju zrmlje treceg sveta... to mi bas nije jasno. Znaju da ce pre ljudi gledati neizvesne meceve Evrolige, nego kako Spanija dere tamo neki Alzir sa 50 razlike i opet ne odustaju. Ok je da se igraju tamo neke kvalifikacije, ali ne brate za najjace zemlje. A ako nemaju kontrolu nad klupskim ligama, kao sto nemaju, onda treba da prilagode svoje termine njima. Kontrolu mogu da ispostave na pravnom polju, i do tada ne mogu da razumem ovaj rat.
        pravis gresku u koracima zato sto ocekujes da potezi fibe imaju neku logiku i dugorocni plan koji za cilj ima boljitak kosarke
        cim pre shvatis da tu logike nema, i da jedini cilj koji mogu imati je da uzicare koji evro iz tog sukoba, bice ti lakse

        Comment


        • Thomas Robinson potpisao za Himki, jedva cekam da ga gledam.

          Comment


          • Originally posted by Manda77 View Post
            Thomas Robinson potpisao za Himki, jedva cekam da ga gledam.
            Nedavno je odbio ponudu Fenera, odličan potpis za Himki ...
            Nije mi cilj da sedim na klupi i da pričam da sam NBA igrač. Kad napunim četrdeset godina i prestanem sa košarkom,
            biće mi draže ako budem sav izlomljen od igranja, nego da budem krepak i čio jer sam karijeru proveo sedeći. - Marcus Williams

            Comment


            • Tejic iako je prvobitno potpisao za Sutjesku nece igrati za njih vec prelazi u Trikalu, Grcka.

              Comment


              • Dugogodišnja "3" Makabija Devin Smit napušta profesionalno bavljenje košarke. Što bi se reklo SRCE HOĆE DUPE KLOKOCE.

                Poslato sa NEM-L21 uz pomoć Tapatoka

                Comment


                • Sjajni Šved izdominirao protiv Panate na Gomeljski Kupu. Vrsni šuter isporučio Zelenima 18 koševa. Uz to uhvatio šest lopti i podelio 5 as. Odlične role i Pefija Markovića i Đenke.
                  Kod Atinjana istakli se Markus Denmon (22p) i Kris Singlton (19p).


                  Poslato sa NEM-L21 uz pomoć Tapatoka

                  Comment


                  • Cavi Paskval poludeo i bukvalno otrca u svlacionicu nakon poraza od Darusafake za 3.mesto 75:78 nakon produzetka. A vala imao je i zasto. Na minut do kraja vode 75:70 pa primaju tri poena nakon ofanzivnog skoka, te onda mu Kaletes masi oba bacanja na 75:73 pa pri neresenom rezultatu na 30 sek do kraja ne uspevaju da oragnizuju napad, lopta na kraju stize do Kaltesa koji dobija rampu na sutu za 3 i tako ostaje 6 sekundi Darusafaki za napad i Vil Kamings uzima loptu, prevodi je preko centra i daje trojku za pobedu.

                    Mislim da je u 19:00 finale CSKA-Khimki. Ocekujem dobru utakmicu.
                    Edit: I bila je. Pobeda Khimkija 84:77 zahvaljujuci fantasticnoj odbrani na pocetku 4/4 kada su nekoliko napada protivnika ili zaustavili kradjom ili blokadom a Anderson pogodio dve vezane trojke. Sa jos par pogodaka napravili su seriju 10:0 i od 57:65 dosli u vodjstvo. Na kraju su Itudisovoj ekipi presudili najpre Shved sa jednom ultra teskom preko ruke na isticaju napada i Markovic sa jednom otvorenom trojkom iz coska.
                    Nisam mogao bas celu utakmicu da ispratim jer sam imao problema sa netom pa mi je dosta kocio prenos ali ako sam dobro video CSKA je nedostajao samo Hrijapa a kod Khimkija nisu nastupili Honeycutt, Malcom Thomas i najnovije pojacanje Thomas Robinson, ozbiljan deo rotacije. To je dalo sansu Anthony Gillu da se pokaze i isporucio je 23 poena. Shved je bio negde oko 20 gore-dole. Kod CSKA Caco je isto tako preko 20 i De Colo tu negde.

                    Pisao sam jos pre nekog vremena da ocekujem da Khimki bude vrlo opasan ove sezone i nadam se da ce biti jer imaju ultra gotivnu ekipu + sa Barcokasom na klupi zeljnim dokazivanja nakon katastrofe sa Barsom.
                    Naravno da je rano za prognoze ali sa uvodjenjem F4 u VTB Ligi ko zna mozda se konacno i promeni prvak tamo
                    Last edited by ThundeR ThoR; 28-09-17, 20:01.

                    Comment


                    • Zalgiris na pocetku sezone igra neverovatno indijansku kosarku. Utegnuce to Saras vremenom, ali ovo za sada je prilicno nedisciplinovano i neugirano za njihove standarde.

                      Comment


                      • Silb potpisao za Betis, zanimljiva ekipica.

                        Comment


                        • Betis je jos jedna od Miskovih prcija ne bi me vise ni zacudilo da vidim i Majstorovica tamo

                          Pred kraj prosle sezone je i Marelja tamo zavrsio, verovatno kao kusur za DeAndre Kejna koji je tad stigao iz Niznjeg Novgoroda.

                          Comment


                          • Marelja.... meni je taj igrac bio sasvim ok dok je bio u megi.

                            Comment


                            • Marelja je super igrac ali nije imao srece. Krenuo je sjajno u sezoni 2014/2015 u Megi ali izgleda previse dobro jer kao da je poceo da smeta Jokicu u nabijanju statistike te ga je ovaj poslao u Oostende. Tamo je stigao u vec formiranu ekipu i dobijao sansu na kasicicu.
                              E onda kada je trebao da se nametne tamo za iducu sezonu desila mu se ona povreda protiv Amera na Univerzijadi gde je bio ubedljivo nas najbolji igrac tako da mu je prakticno i ta sezona propala.
                              Proslu zapoceo u Vrscu taman mu je trebala malo slabija konkurencija da povrati samopuzdanje i krenuo odlicno aman u dva-tri igraca lige i onda ga Misko povlaci opet u Megu pa nakon dva meseca u Sevilju gde mu se minuti brojali na prste.
                              Evo ove sezone je u Antverpenu, dobro je krenuo u ovim kvalifikacijama za Fiba Ligu Sampiona. Pre neki dan protiv Poljaka u odlucujucem kolu za prolaz u grupnu fazu ubacio 15-ak poena gotovo bez promasaja i sa nekoliko vezanih trojki kad se lomio rezultat.
                              Nadam se da ce pruziti dobre partije pogotovo zbog mene velikog ljubitelja Belgijske lige :-)
                              Malo sam se raspisao pardoniram ali bas mi ga je bilo zao ovih nekoliko sezona, gledao sam ga jos kad je bio u Slogi sada vec ima 6-7 godina otada i delovao je kao bas dobar potencijal.
                              Last edited by ThundeR ThoR; 01-10-17, 17:25.

                              Comment


                              • nisam ispratio kad je cat barber presao u brindizi?

                                Comment

                                Working...
                                X