Announcement

Collapse
No announcement yet.

Evropska kosarka (vesti, transferi i ostalo...)

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Dominik Saton u Burgosu.
    Nanli u Armaniju.

    Comment


    • Armani zaista ne zna sta radi.

      Poslato sa ANE-LX1 uz pomoć Tapatoka

      Comment


      • Malo da sumiramo sezonu pred kraj.

        Evroliga nam nije donela nista novo, bice borbe za F8 izmedju par klubova, tacnije sest. Dacka, Buducnost i Granka jako losi...Zalgiris i Himki razocarali iz drugog plana..grci iz prvog, mada imaju jos sanse bar za F8...Efes i Barsa iz gornjeg doma malo iznad ocekivanja...

        Evro Kup...Valensija, Andora, Uniks i Alba....Alba vs Andora..bice show time kosarka, brza, sa druge strane Uniks vs Valensija..teska, na malo poena...Ocekujem Alba- Uniks finale...mada moze biti svasta...

        Spanija-Mnogo jaka liga, Ispod ocekivanja Andora koja se bori za 8 mesto i Granka koja nece u PO...iznad ocekivanja Huventud, Manresa..Cak i Mursija je odigrala slabo po mom ukusu..Najjaci timovi su na svojim mestima...Tamo je PO najjaci, prstace, od polufinala ce da gori...najjaca liga Evrope po meni.

        Italija-Zanimljiva liga, jako izjednacena za PO se bori 7 timova, cak 4-5 za ispadanje, inace tu se ocekuje povratak Fortituda ili Benetona koji se pojacao sa Loganom...prstace, jedan od dva velikana ce po meni proci, vise mi se svidja Beneton...mada nikad se ne zna..ima tu jos solidnih timova...inace najteza druga liga u Evropi sa 30+timova podeljene u dve etape...Milano je favorit, ali ima timova koji je mogu ugroziti Igra se pravi PO na 4 dobijene svako kolo, mozda ne prvo, nisam siguran...

        Nemacka isto, 7-8 timova se bore za PO, 4-5 za ispadanje..bice zanimljivo ako Alba uzme EC, onda ce imati tri kluba u EL...a Brose ne moze da igra. Najvece iznenadjenje je sigurno Vehta, mali budzet ali ubise sve..Albu, Brose, Bayern..3 su na tabeli a tim na papiru bio smesan, jak presing igraju na spoljnim igracima, svaki tim ima 15+to protiv njih, pa i vise od 20..Inace, vodi ga Pedro Kales 83 godiste, posle dosta godna kao pomocni trener, razorio je ovu godinu..Strasan trener, veliki potencijal...sledi mu velika karijera..

        Razocarenje je sigurno Bremnhaven, promenili su vec dva trenera..Ulm,Ludvisburg i Frankfurt se bore za PO..takodje slabe sezone..Oldenburg ima odlicnu sezonu, ali ne igraju Evropu, pa imaju dosta vremena za trening mada Drijencic radi strasan posao..Takodje, tim-budzet Braunsvajg igra iznad ocekivanja...Bice zanimljivo videti dal Alba moze uzeti EC, jaki su, potcenjeni..igraju atipicno,slobodno...dobar trener...videcemo...svi igraci su razigrani, ali imali su problema sa povredama tokom cele sezone, sad fali samo Peno...

        France-Mislim da nema nijedan nas igrac, ima poreklom Antic u Antibu, imao dva trenera..izjednacena liga, domaci teren velika prednost, ali u PO je lutrija i desavalo se da 6-7-8 mesto dobije titulu.Asvel sa Mitrovicem ima EL, ali zelja je titula, dobri su Strasbur sa Koleom, probudio se Monako sa Obradovicem..Ostali su manje vise slicni timovi...Ortez igra iznad ocekivanja, ali im se povredio Donta Smit, pa ce pasti malo..Burgu Zek Rajt do kraja sezone, moze biti tu svasta, igra se fizicki zahtevna kosarka...Iz druge lige, mozda se vrati Orleans koji ulaze velike pare al je prosle godine popusio..ove godine mi se svidja Nansi, Roan je prvi ali ce pasti, mislim bar...

        VTB- Slaba liga po meni,ali veoma teska zbog putovanja..Astana je dobro sa nasim trenerom sredila strance, oni i Nizji su dobri sa tim kakve rostere imaju, favoriti gaze kako treba..Kalev i Avtodor ce se boriti za PO..Kalev godinama dovede dobre strance iz G lige, imaju i dobre domace igrace takodje.Avtodor kao i Enisej se nalaze na kraju sveta( etko ko se zadrzava tamo dugo ), dalji je bio samo ono primorje koje se nalazi na granici Kine,Monoglije i Rusije..pa su vise ziveli u Moskvi nego kod kuce..Sve u svemu CSKA iznad svih, onda Uniks, Kuban,Himki..tim redom..Inace druga ruska liga ili ti prva je nezamislivo teska, koja su to tek putovanja za drugu ligu, haos..i onda avion ides ceo dan i igras u skolskoj sali takoreci...stranci bas izbegavaju tu ligu...

        Turska, pala je zbog novca, ali i daljeima dobrih tiova pored ovih vodecih...Bacesekir je dobar, dobra rotacija Sloter, Kolom,Preldzic,Haris,Vajt,Rutins..tu je jso Gaziantep odlican...neki timovi su se raspali tokom sezone ali i dalje jaka liga, ali ne kao prosle godine, malo su se zaleteli ja bih rekao.Zanimljivo da Dacka pored EL, kao i Granka, nece igrati verovatno PO Turskoj..Markovic radi dobar posao sa Gaziantepom..i mislim da ce ga pokupiti neki jaci tim tamo...Generalno, bice znaimljiv PO, od 1/4 do finala nece biti lako, mada realno Efes i Fener su ipak za klasu bolji..dosta zavisi i od Evrope..

        Kazem, meni je top iznenadjenje Vehta, mislio sam po rosteru i treneru da ce ispasti iz lige, ali oni igraju bas neverovatnu kosarku,agresivnu u odbrani,brzo napred..doveli su skoro Nesh-a i Cepmena..bice to interesantno do samog kraja..da se vidi kako ce igrati PO..Dobili su sad Bayern, rutinski,...Albu kuci tipa 69-60..Brose na strani 20-30 razlike...sve kontam izgubice sad, ali igraju jako dobro..Da sam Covic npr uzeo bih koliko danas...strasan takticar,a mlad...to je trener a ne Alimpije...jasno se vidi da mu sleduje velika karijera..
        3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
        6× Montenegrin League champion (2007–2012)
        3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
        2× German League champion (2018, 2019)
        6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
        4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
        2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

        Comment


        • Preuranjen post, crta se podvlači na kraju sezone.
          “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

          Comment


          • U nedelju grčki derbi Olimpijakos - Panatinaikos. Počinje u 4, a moguće da se završi oko ponoći. Imate prenos na Areni 2.

            Comment


            • Ipak se utakmica neće igrati. Olimpijakos je tražio strane sudije što nije prihvaćeno, tako da se danas neće ni pojaviti na parketu.

              Comment


              • Dayman (a-a-ah...)
                Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                Champion of the sun (a-a-ah...)
                You're a master of karate and friendship
                For everyone

                Comment


                • El Classico u toku, izjednačen početak, reklo bi se da Llull u pravom trenutku ulazi u odličnu formu.
                  “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                  Comment


                  • Rado se setim uvek ovog klipa



                    Nešto najjače što je kometarska profesija izmislila.

                    Comment


                    • Samo da bude zabeleženo da je Nanter pobedio Virtus u prvom polufinalu Lige Šampinjona.
                      “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                      Comment


                      • Aito Garcia Reneses je trener godine u Evro Kupu. Zasluzeno, masina su i underdog usli u finale...

                        Fortitudo posle 10g usao u u prvu ligu, bice opet bolonjski klasik..doduse ocistice ove druge, nesto mi govori...

                        U EL sledi pravi lom oko poslednjeg mesta, bice haos..

                        Danska vec stigla do 1/2 lige Bakken/Svendborgili Randers Neastved-Horsens...Projektovano finale Bakken-Horsens i Bakken prvak

                        Primorska lagano gazi ka ABA 1 imaju tamo dobre plate, dobar i stabilan klub,takav treba...

                        ABA majstorice 1/2 i polako se zatvaraju ostale lige, svuda ce biti zanimljiva borba za ulazaku PO...
                        3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                        6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                        3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                        2× German League champion (2018, 2019)
                        6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                        4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                        2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                        Comment


                        • Nemoj da mi kažeš da pratiš Dansku košarku

                          Comment


                          • Dansku kosarku pratim bas dosta godinama unazad...Ima tamo nasih igraca...Stevensgade ima Nedica,Vukcevica, Rajovica i jos neke..Horsens Savica iz Panceva i Borovcanina koji je tamo jako dugo...Bakken ima najvise novca i dobar skauting za amere i dobre domace igrace..Horsens je tu odmah iza..Neastved je trebao biti bum ali su se raspali na pocetku godine, Randers je klasicna run and gun ekipa i tu poznajem par igraca...imaju americkog trenera..Mislim da Verlose cak imao i zenu trenera, mislim da su oni...EBBA ti je Bakken 2 oni su imali igrace koji igraju u oba kluba u istom kolu..Kristensen i jos jedan..Svendborg je tu isto..mada su oni po meni kurton, ali drze se igraju amjstoricu sa Randersom...

                            Kopenhagen je tu jos, ali i oni su losi...nije losa ligica. Igra se brzo, nadam se da ce uskoro napraviti neku skandinavsku ligu ...da bude kvalitetnije..plate osrednjih klubova, stranaca su tipa 1-2k eura sto je za dansku smesno...itd
                            3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                            6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                            3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                            2× German League champion (2018, 2019)
                            6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                            4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                            2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                            Comment


                            • Sale sa Virtusom nadoknadio zaostatak iz prve utakmice i odveo Virtus na F4 LŠ.

                              Comment


                              • https://www.flashscore.com/match/tCm...#match-summary

                                Ostavicu ovo ovde...Nista od PO za trenera izgleda sa NBA timom, u seriji su od 3 poraza sa redom i kos razlikom -15 prosecnom ...Kakav preporod..
                                3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                                6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                                3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                                2× German League champion (2018, 2019)
                                6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                                4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                                2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                                Comment

                                Working...
                                X