Announcement

Collapse
No announcement yet.

Evropska kosarka (vesti, transferi i ostalo...)

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Posle nestvarne role i 49 koševa Bajernu Šejn Larkin još jedanput odigrao maestralno.
    U trijumfu njegovog Efesa nad Galatom omaleni Amer učestvovao sa 25 poena i opet gotovo besprekornom tricom 4/6.
    U dve zadnje tekme Larkin gađa za tri 14/18.

    Poslato sa BTV-DL09 pomoću Tapatoka

    Comment


    • Najveći događaj za evropsku košarku bi bio da Efes osvoji titulu.
      “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

      Comment


      • Pošto ne može moja Crvena Zvezda da osvoji EL, a prošle sezone u EL mi se najviše svidela igra upravo Efesa (unatoč antipatičnom treneru), ove sezone su em još jači em đuskaju finu košarku.
        Dakle, naravno da bih obe ruke digao da Efes uzme EL.
        Spoiler
        Ako mi časi smrti postanu bliski,
        I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
        Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
        Nije umio da odstupi,
        Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
        Pao unapred, a ne unazad,
        I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
        Uračunato i u moj pad.

        Comment


        • Ja bih digao za Armani, najlepša razonoda, kad ti je dosadno pustiš Armani i gledaš, lako.

          Comment


          • Armani dosada lutao sa trenerima. Čim su uboli džek-pot sa Mesinom odma rezultati skočili na mnogo viši nivo.

            Comment


            • Pošto u temi stoji "i ostalo" verujem da ovo spada baš tu.
              Zanimljiva utakmica i nevešto ameštanje (čak i ne osuđujem igrače jer je pitanje koji je oligarh odigrao na kladionici tača rezultat)
              https://vk.com/video-130233004_456239264
              http://vk.com/video-130233004_456239264
              Spoiler
              Ako mi časi smrti postanu bliski,
              I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
              Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
              Nije umio da odstupi,
              Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
              Pao unapred, a ne unazad,
              I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
              Uračunato i u moj pad.

              Comment


              • Na SK1 u 15:30 ima prenos Efes - Fener.

                Već su odigrali dve utakmice ove sezone i obe je dobio Efes.

                Verovatno će i treću.

                Comment


                • Tvrdo za sada.

                  Al ako gi uvati u mašinu Efes kuku Feneru.

                  Comment


                  • Ataman školuje rumenog

                    Comment


                    • https://france3-regions.francetvinfo...s-1764569.html

                      Sve vise klubova se otvara novm vidu finansiranja. Burg radi prelepu stvar,ko ne zna francuski nek koristi google translate.
                      3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                      6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                      3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                      2× German League champion (2018, 2019)
                      6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                      4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                      2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                      Comment


                      • Ja ne umem da koristim gtranslate tako da ces ti lepo da nam opricas jer je zabranjeno kaciti tekstove koji nisu na srpskom.

                        Comment


                        • Trenutno je 6. na tabeli Jeep Elite, JL je prva kada je reč o pronalaženju novih izvora finansiranja. Košarkaški klub Bourg-en-Bresse upravo je otvorio kompleks za slobodno vreme! U budućnosti ulaznice i subvencije više neće biti jedini finansijeri kluba.


                          Predsjednik JL Bourg voli košarku, Sjedinjene Države, a on je računovođa. Racunica je za Julien Desbottes jednostavna. Dodajući svoje strasti, bez suzdržavanja i pažljivije gledajući izvore finansiranja sporta u Francuskoj, razvio je klub koji sada Liga navodi kao primjer.

                          Već su mu putovanja preko Atlantika omogućila da shvati da utakmica mora biti predstava. "Nas nije inspirirala samo američka košarka, već sam pažljivo pogledao i iskustvo Cirque du Soleil", rekao je šef. Prije 5 godina, dolazak JL-a u sobu Ekinox također je olakšao stvari. Infrastruktura se posudila za "zabavu". Ovaj prelazak na sportsku zabavu, klub ga je čak financirao i do 300.000 eura, za plaćanje rasvjete i zvuka, kada je samo podstanar prostora. Pa je uzeo. Emisija danas ostaje bez daha, uz zabavu na svim pauzama i 98% popunjenost. U svakoj domaćoj igri Ekinox je kotao.

                          "Ali imamo samo 17 utakmica godišnje, uskoro ćemo ih imati samo 15, jer ne možemo tražiti od naše publike i naših partnera da plaćaju sve više i više, moramo pronaći nove subvencije", inzistira Julien Desbottes.


                          Zatvoreni kompleks
                          Otuda ideja o ovom kompleksu za razonodu koji Ekinoxu gleda s druge strane. Infrastruktura površine 4000m2 nalazi se na prostoru nekadašnjeg smeđeg polja. Njegova službena inauguracija održana je u utorak, 17. decembra. U gradu se nalazi veliki restoranski prostor, 14 kuglana sa zaslonima na kojima će se, naravno, prenositi utakmice. Tu je i sala prepuna trampolina te još jedna posvećena dječjim igrama. Zanimljivo je da JL logotipa nema nigdje !? "To nije sjedište kluba!" Objašnjava Fabrice Pacquelet, direktoricu JL-a koja također upravlja ovim novim mjestom, smiješeći se. "Prihvatamo sve, pristalice svih klubova u regionu, kao i ljubitelje košarke nego fudbala ili ragbija." Pitanje je ne vrijeđati nikoga, a ne favorizirati nikoga, pozdraviti sve klijente, a posebno porodice.

                          Znamo da je JL u ovaj slučaj uložila 400.000 eura, da je sa ostalim finansijskim partnerima prilično zgodna suma od milion i 200 hiljada eura. "Povjerenje banaka učinilo je ostalo", dodao je predsjednik, koji je govorio o "zaduživanju" bez davanja dodatnih detalja o ukupnoj cijeni projekta. "To je tajna!" On kaže.


                          JL lansira svoj kompleks za slobodno vrijeme
                          Elitni košarkaški klub Bourg-en-Bresse kreće u diverzifikaciju neophodnu za osiguravanje svoje ekonomske budućnosti. - Francuska 3

                          S postavljanjem na mjestu, pretpostavljamo da će se očekivati ​​da će 10.55 donijeti veliki povratak klubu, posebno jer ponuda zatvorenog vremena za slobodno vrijeme nije pretjerana u gradskoj prefekturi Ain. Dakle, proračun JL-a, deseti od 18 klubova u Jeep Elite-u, ​​s 5,3 milijuna eura - mogao bi mu omogućiti veće razmišljanje kako bi stranka nastavila.

                          Bio bi to ponos za osoblje, čije se finansije trenutno nalaze na 60% partnera, 25% na kupovini karata i 15% na nepovratnim sredstvima. "Mi smo već pioniri jer ne ovisimo isključivo o zajednicama. Ta preduzetnička logika je zdrava", zaključuje predsjednik.

                          Evo ti sa googla, ko nema u googlu ima u vooglu


                          Фабрице Пацкуелет, генерални директор ЈЛ Боург и директор 1055 де Боург-ен-Брессе

                          „У ЈЛ-у као и 1055. понекад побеђујемо, понекад губимо, али увек устајемо! Овај пројекат је маратон, на њему радимо пет година. Последњих неколико месеци имао сам утисак да је то више спринт. Овај пројекат смо спровели као породица, верујући нашим партнерима, сви су се кретали у истом смеру, не само због рокова већ и због општег интереса “.

                          Gde bi neko nase govance cekalo pet godina da opere pare

                          Last edited by LosmiSK; 20-12-19, 08:19.
                          3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                          6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                          3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                          2× German League champion (2018, 2019)
                          6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                          4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                          2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                          Comment


                          • Ovo ko da je pisao nas Karadjordjevic licno.

                            Bio bi to ponos za osoblje, čije se finansije trenutno nalaze na 60% partnera, 25% na kupovini karata i 15% na nepovratnim sredstvima.
                            I Zvezda je tu negde.

                            Comment


                            • Peras popio pedalu u Baskoniji

                              Comment


                              • Dekkard koga pohvali taj dobija otkaz 1/1
                                3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                                6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                                3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                                2× German League champion (2018, 2019)
                                6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                                4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                                2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                                Comment

                                Working...
                                X