Announcement

Collapse
No announcement yet.

Evropska kosarka (vesti, transferi i ostalo...)

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Legenda Boza Tanjevic prica gluposti, ali je zato tu Losmi da ga ispravi

    Pise na kraju tema za razmisljanje. Ne moras odma da se svrstavas u ovu ili onu drugu krajnost, dovoljno je ne biti iskljuciv nego sagledati svaki aspekt i ono sta je covek hteo da kaze a nije rekao nista sto nije danasnja realnost. Nije rekao da je petohiljaditi amer bolji od njihovih top 15.

    Comment


    • Nije rekao, pa nek se izbori, onda je do struke itd...Ides sa konkurencijom...Valjda jedan od 100 trenera u prvoj i drugoj ligi zna sa prepozna te talente..npr u njihovoj drugojligi, moguce je da igraju samo dva stranca...i to je najteza liga na svetu, posto ima 36 do 40 klubova a samo jedan ulazi u A ligu npr..

      Ne znam, kvalitet uvek izadje na videlo..Nema sta klubovi da misle o reprezentaciji, igraju i Italijani, ko moze on igra..Ima klubova po pet stranaca u Italii..Pistoja i Skavolini iz glave..Ti kad platis kartu, placas da gledas kvalitet, da vidis rezultat itd..Tanjevic je starog kova, ta vremena su davno prosla, pa cak i u NBA gde je bilo ukupno 10 stranaca, sada imas ko zna koliko...

      Tako da, uvek razmisljaj globalno, nikada lokalno..
      3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
      6× Montenegrin League champion (2007–2012)
      3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
      2× German League champion (2018, 2019)
      6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
      4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
      2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

      Comment


      • Zato sto su ta vremena odavno prosla zbog toga ce i propasti evropska kosarka ukoliko se nesto ne preduzme.
        Jedno je prepoznavati stvarnost, a drugo je imati kriticki stav prema njoj da bi se ona usmerila u nekom drugom pravcu,pa ne znaci automatski da taj ko ima kriticki stav ne prepoznaje stvarnost takva kakva je, vec je to samo proaktivan umesto reaktivnog pristupa.

        Ne mozes da pustis konkurenciju posto je ponuda masovno koncentrisana u jednom centru, koja ce onda ugusiti ostalo trziste koje je zbog takve specificnosti daleko od savrsenog a sto je osnovni preduslov da bi slobodno trziste dovelo do kvaliteta. U ovim okolnostima slobodno trziste na dugi rok gusi kvalitet, i to je ono sto u praksi Tanjevic i prepoznaje. U privredi takvo trziste pre ili kasnije dovodi do monopola, a u kosarci ce taj monopol dovesti do toga da ce samo americki igraci igrati kosarku, jer evropljani zbog hiperprodukcije iz amerike nece imati gde da igraju. Da li si siguran da je to dobro za kosarku?

        Comment


        • To moze reci i ovi iz NBA, imaju 100+stranih igraca, sto nasi mladi amerikanci odlaze u Evropu,Kinu, Aziju a oni im zauzimaju mesto itd...Druze, kosarka nece propasti,jos manje evropska...Ako se vec bunis,odes do NBA i napises im pismo sto nisu pustili NBA igrace na evropsko

          Ti da imas firmu, i mozes da zaposlis dobrog stranca ili loseg domaceg radnika, ti bi zaposlio domaceg...ali samo zato sto je jeftiniji, nikako zato sto je srbenda )) Covece 21 vek je,ne gleda se vise pasos , kosarka je tu gde jeste..EL je sve kvalitetnija, ma sta ko mislio, mislim u kvanitetui td..Evropska kosarka ima prostora za napredak koliko hoces...
          3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
          6× Montenegrin League champion (2007–2012)
          3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
          2× German League champion (2018, 2019)
          6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
          4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
          2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

          Comment


          • Ne treba da gledas iz aspekta vlasnika firme....vec iz aspekta drustva kao celine. Ono sto je dobro za vlasnika firme bude dobro za njega, ali ako mu pustis da radi sta hoce, da li ce to onda biti dobro i za njegovih 100 ili 1000 zaposlenih? O tome se radi. Ova situacija kakva je sada nije uopste nova niti napredna....ona je vec vidjena u ranom kapitalizmu i dovela je do velikog sranja.

            U Nemackoj ili Engleskoj ti ne mozes kao stranac da dodjes i konkurises na svako radno mesto koje ti dune. Ne moze, moze samo tamo gde fali manjak domace radnje snage.....tako kao srbin bices dobrodosao da radis najgore poslove jer njih nema ko da radi, a da radis rukovodeci posao e to vec ne moze bez obzira na kvalifikacije, jer postoji domaci strucnjak koji ce to da radi. Kada bi pustili ovo sto ti opravdavas u kosarci, pa na zapadu bi radili iskljucivo indijci i kinezi....pa ko bi jos hteo da zaposli domaceg radnika za deset puta vecu platu???

            Comment


            • Da ne idemo van teme, ali to sto si napisao za posao nema veze sa istinom. Bar sto ja znam ljude itd..

              Mi smo sta vise zatvoreno drustvo...cak i te nacionalne manjine i kinezi se neitegrisu sa nama itd...da ne idem u off

              Kapitalizam ima svojih mana ali i prednosti. Price o necem drugom, hmm treba da upzonaju pa da onda vide sta je i koliko dobro...

              Apsultno sam da nema ogranicenja stranaca, a na klubovima i savezu je da razviju talente koji ce moci da se integrisu...Domace igrace kod nas niko nece da plati, posto misle da im je to puno i da mogu da ih izrabljuju sam za sitne pare kada im pukne karijera napolje..itd..Pasos i nacionalnost je prevazidjena stvar
              3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
              6× Montenegrin League champion (2007–2012)
              3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
              2× German League champion (2018, 2019)
              6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
              4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
              2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

              Comment


              • Originally posted by LosmiSK View Post
                Da ne idemo van teme, ali to sto si napisao za posao nema veze sa istinom. Bar sto ja znam ljude itd..

                Mi smo sta vise zatvoreno drustvo...cak i te nacionalne manjine i kinezi se neitegrisu sa nama itd...da ne idem u off

                Kapitalizam ima svojih mana ali i prednosti. Price o necem drugom, hmm treba da upzonaju pa da onda vide sta je i koliko dobro...

                Apsultno sam da nema ogranicenja stranaca, a na klubovima i savezu je da razviju talente koji ce moci da se integrisu...Domace igrace kod nas niko nece da plati, posto misle da im je to puno i da mogu da ih izrabljuju sam za sitne pare kada im pukne karijera napolje..itd..Pasos i nacionalnost je prevazidjena stvar
                Ako su pasos i nacionalnost prevazidjena stvar zbog cega onda ne odes u Kanadu, Novi Zeland ili Dansku? Ili je ta prevazidjenost obicno jednosmerna i jednostrana i gde se uvek propagira ksenofobija naseg stanovnistva a nikada se ne gleda druga strana koja je nacionalisticka u gotovo svim svojim strukturama.

                Vidjao sam ja ta "otvorena" evropsko orjentisana drustva, gde su rasizam i nacionalizam svakodnevnica, osetio drugaciji tretman, gledao kako ta prica o integraciji u tudjinsko drustvo ne uspeva i kako bivas odbacen na margine tog drustva.

                Kao zemlja, ako u necemu uopste mozemo da kazemo da smo dobri onda je to taj sport. Taj sirovi talenat koji imamo, te fizikalije koje posedujemo i taj mentalni sklop koji cesto vise zna da donese loseg nego dobrog.

                Kada si drugi u necemu na celoj planeti, kada imas kult reprezentacije, kada imas proslost koja te obavezuje imas obavezu prema celoj naciji i svetu da svim silama nastavis tim putem. Da su mladi igraci prioritet svakog kluba, da im pruzis sansu za maksimalan napredak sve u cilju te buducnosti i teznji ka visim ciljevima.

                Meni je mucno da gledam ovu Crvenu Zvezdu.
                Broj stranaca bih ogranicio na dva igraca po timu za celu sezonu. Puknes dobre pare i dovedes dva vrhunska strana igraca od koje ce sva ta omladina moci da kupi fore i napreduje uz njih. A ne da im zauzima mesto i ogranicava minute.

                Dovoditi olinjale Amerikance, koje toliko boli kurac za Evropsku kosarku i dati im astronomske plate od kojih mozes finansirati i stipendirati 5 nasih igraca koji su talentovaniji od tog nekog americkog superstara je umobolno jer samim tim urusavas temelje srpske kosarke i sporta.
                There's something wrong with me chemically
                Something wrong with me inherently
                The wrong mix in the wrong genes
                I reached the wrong ends by the wrong means
                It was the wrong plan
                In the wrong hands
                With the wrong theory for the wrong man
                The wrong lies, on the wrong vibes
                The wrong questions with the wrong replies

                Comment


                • Postujem tvoj stav ali npr to nije tacno sto pises. Trenutno imao najvise igraca u NBA, takodje smo kako kazes drugi na planeti i osvojili smo dostamladih turnira reprezentacije, tiovi igraju Evropu i ne vidim nista lose u strancima. Drugi par opanaka sto mi kao narod ne kontamo da su nas politicari stavili na crnu listu Evrope i da nas gledaju bas lose...To jeste problem, ja nikada preko nisam imao problem, imam prijatelje sirom sveta kao i svi ovdei niko mi se nije zalio da mu je lose..Nigde nije kao kod kuce ali jbga...

                  I ja bih kao ti 10+2 ali da seplate domaci igraci a ne da igraju po vukojebinama Rusije, i ostalih zemalja ali nas boli qrac za tako nesto. Kradu nas i lopvisu dok cela zemlja stala u dva kluba, to Vam ne smeta, da centri po celoj Srbiji umiru, binto da Zvezda igra EL, da partizan dovodi Trinkijerija i vlast je dobro..a jebu nas kao mumijei to gde stignu...

                  Ne znam sta bi Vam rekao, ja sam iz NS-a i to sto su uradili Vosi je za zatvor, isto mislim za Valjevo, Vrsac,Nis, Kragujevac itd...ali vama je lepo svima..CZ igra LS i EL i boli vas djoka..itd..Meni je to nenormalno i normalno da svi pale odavde...itd..Bosovi kradu a pmetni i sposbni beze odavde u najboljem slucaju rade i ovde za strance..itd..
                  3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                  6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                  3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                  2× German League champion (2018, 2019)
                  6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                  4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                  2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                  Comment


                  • Originally posted by LosmiSK View Post
                    Postujem tvoj stav ali npr to nije tacno sto pises. Trenutno imao najvise igraca u NBA, takodje smo kako kazes drugi na planeti i osvojili smo dostamladih turnira reprezentacije, tiovi igraju Evropu i ne vidim nista lose u strancima. Drugi par opanaka sto mi kao narod ne kontamo da su nas politicari stavili na crnu listu Evrope i da nas gledaju bas lose...To jeste problem, ja nikada preko nisam imao problem, imam prijatelje sirom sveta kao i svi ovdei niko mi se nije zalio da mu je lose..Nigde nije kao kod kuce ali jbga...

                    I ja bih kao ti 10+2 ali da seplate domaci igraci a ne da igraju po vukojebinama Rusije, i ostalih zemalja ali nas boli qrac za tako nesto. Kradu nas i lopvisu dok cela zemlja stala u dva kluba, to Vam ne smeta, da centri po celoj Srbiji umiru, binto da Zvezda igra EL, da partizan dovodi Trinkijerija i vlast je dobro..a jebu nas kao mumijei to gde stignu...

                    Ne znam sta bi Vam rekao, ja sam iz NS-a i to sto su uradili Vosi je za zatvor, isto mislim za Valjevo, Vrsac,Nis, Kragujevac itd...ali vama je lepo svima..CZ igra LS i EL i boli vas djoka..itd..Meni je to nenormalno i normalno da svi pale odavde...itd..Bosovi kradu a pmetni i sposbni beze odavde u najboljem slucaju rade i ovde za strance..itd..
                    Sto onda vodimo raspravu kada se i ti zalazes za isto. Nemoj biti toliko kontradiktoran i sve je u redu.
                    Ja znam da smo mi kurac od drzave i ne trazim rekonstrukciju pravosudnog sistema kad znam da nije moguca ali recimo smanjenje broja stranaca u srpskoj kosarci, i podizanje starih uporista nase kosarke kroz finansiranje sportakih centara je i vise nego izvodljivo i to bez nekih abnormalnih finansija.

                    Najgore je to podrzavanje politike koja samo nanosi stetu nasoj kosarci u toj meri da cemo za deset godina biti baceni u zapecak na svetskoj sceni.
                    There's something wrong with me chemically
                    Something wrong with me inherently
                    The wrong mix in the wrong genes
                    I reached the wrong ends by the wrong means
                    It was the wrong plan
                    In the wrong hands
                    With the wrong theory for the wrong man
                    The wrong lies, on the wrong vibes
                    The wrong questions with the wrong replies

                    Comment


                    • A kome se to obracas u mnozini?

                      Niko nije rekao da je protiv stranaca u kosarci, vec je samo prica o maksimalnom broju stranaca u kosarci i da li je to dobro da postoji za kosarku u celini, ili nije dobro. Kada se kaze da li je dobro za kosarku u celini tu se misli da li je dobro za sve zemlje u kojima se igra kosarka i igrace u celom svetu koji je igraju i navijace koji je prate, a ne samo da li je dobro za vlasnike klubova, igrace i navijace u NBA ili Euroligi.
                      Naravno da smeta sto centri u Srbiji odumiru, ali to je upravo posledica ovih stvari koje ti podrzavas a ne zato sto je neko nesto pokrao. Da ne bi umro neki manji centar u Srbiji koji nije profitno konkurentan sa vecim centrima, potrebno je neko da ga zastiti. Inace ako pustis trzisnoj konkurenciji da to regulise, pa naravno da ce da umre jer je nekonkurentan i ne moze da se takmici. Svi ti centri koje si naveo su propali, jer ne mogu da izdrze konkurenciju...a cela Srbija navija za Zvezdu ili Partizan, i to je ono sto je realnost.

                      Takodje, evidentan je los uticaj nasih politicara na sve segmente u drustvu, ali sto se tice kosarke ne moze se zbog toga zanemariti uticaj koji dolazi spolja a koji unistava kosarku u svim zemljama a ne samo u nasoj. Kosarka je retko gde u evropi profitabilan sport, a za to nisu krivi nasi politicari, niti su oni u Rusiji zasluzni sto su njihovi klubovi prepuni para jer se one ne generisu kroz kosarku vec iz drugih kanala. Nije mi poznato da je neko pokrao Cibonu, Split, Olimpiju ili Bosnu....a ti klubovi su ili nestali ili se suocavaju sa velikim pritiskom da nestanu. O tom uticaju je ovde rec, a ne o uticaju kao rezultat politickog sistema.

                      Comment


                      • Druze Majstore to ti sto pises nema veze sa zivotom. Ne da su ih pokrali, nego su im jbali nana naninu...Isto su uradili i ovde i to isti oni sto sad daju pare u Zvezdu posebno, pa i u partizan..tu mislim na Vesica..Samo sto su ovi skontali da 65% ljudi u Srbiji navija za CZ..jbs ostale gradove i ljude..manjinu..ko hebe manjinu...pa pozatvarali sve ostalo, i to direktno...tako i u ostalim...ili isu nasli interes da svoje gradjene,zamisli razvesele da vikendom odu ako vole neki sport da gledaju..

                        Koji bre uticaj spolja..te neko tera dakupujes strance? Imas budzet 2.5m-3m.kupi domace igrace i igraj...to su obicne floskule

                        Nema zakona da moras imati 6+stranaca...vec da mozes..to nikakve veze nema..Niko nikog ne tera da uzmu strance..
                        3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                        6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                        3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                        2× German League champion (2018, 2019)
                        6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                        4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                        2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                        Comment


                        • Ko je pokrao Vrsac? Hemofarm kao privatna kompanija odlucila da vise nece da bude sponzor i to je to. Ko je to pokrao Nis i Metalac, i koji su oni to predstavljali faktor pre nego sto su bili "pokradeni"? Klubovi sem Zvezde i Partizana su prepusteni sami sebi, i to je ta trzisna utakmica gde oni nemaju sta da traze i onda se desi ono sto se desi. Nije mi poznato da su Cibona, Olimpija i Split nesto pokradeni, jednostavno nema para.
                          Kad i uspeju da skrpe neku kintu je lakse da kupe stranca polovnjaka koji ce pruziti neki instant kvalitet koji im je potreban, od toga da ulazu u mladog igraca na duze staze koji ce kasnije pruziti kvalitet. Da bi naterali klubove da izaberu ovaj drugi put, nacionalni savezi su uveli limit maksimalnog broja stranaca A zasto? Ne zato sto su staromodni ili starog kova, nego da bi obezbedili razvoj kosarke na dugi rok.... ne znam dal stvarno to ne kontas, il me namerno zaebavas.

                          Fora je sto nacionalni savezi imaju sve manju moc od klubova (opet zbog krupnog kapitala) i zato ce se ovaj limit sve vise povecavati dok potpuno ne nestane, a time ce se i desiti ono kontra cega je limit i uveden a to je stopiranje razvoja kosarke jer ce se proizvodnja zaustaviti. Kao sto je kineska roba zavladala svetom, tako ce i americki kosarkasi jedino igrati kosarku.

                          Comment


                          • Hemofarm jeste privatan, ali je i Gasprom npr...Mali gradic ne moze dobiti lovu od velike firme..Kako je drzava dala uslov gaspromu mogli su i ovima. Vosa je unakazena i to ti je milion posto..to mogu knjigu napisati..jbs spens i cair..Politicki sjeban dr iz Valjeva...itd...Pises stvarno nebuloze..Cibona je prosla najogore to bi Tedeski objasnio..Ljubljana, Split i Zagreb nemaju para..uozbilji se..i to za jedan klub..Fora je sto bi te pare ""bile bacene" za raju da uziva itd..u prevodu jbe im se za narod dok dodju izbori i onda moze...

                            Ovo sto se ovde desava je cist kriminal koji ovaj maloumni narod odobrava ..posto 80 posto navija za dva kluba...Da ne duzim dalje, cz i kkp su krivi za propast srpske klupske kosarke..decentralizacija je svuda normalna sem ovde...
                            3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                            6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                            3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                            2× German League champion (2018, 2019)
                            6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                            4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                            2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                            Comment


                            • Nisi nista konkretno napisao o kom kriminalu mislis i kakve to ima veze sa temom. Kragujevac i Valjevo su se vozdigli iz politike i iz te iste politike stradali. Da Cibona ima novca ne bi bila u dugovima, a Split ne bi igrao ABA2 nego ABA1. I previse si otisao od teme, sa jedne strane bi zeleo da drzava utice da manji klubovi dobijaju novac, a sa druge strane da sportski organ na nivou drzave (nacionalni savez) nema uticaj na trosenje tog novca kroz svoje propise o maksimalnom broju stranaca, nego da trziste to regulise. Bez takvog propisa kazi mi koji je interes drzave (ne ove drzave, nego prave drzave) da manji klubovi dobijaju novac koji ce im obezbediti ta ista drzava a koji ce trositi na strance polovnjake a ne na mlade domace igrace, posto ih konkurencija na to prisiljava da bi rezultatski opstali? Samo nemoj toliko da se rasplinjavas nego se drzi teme.
                              Last edited by mmajstor; 15-11-18, 09:06.

                              Comment


                              • Ne mora biti interes drzave, vec interes grada ili regiona kome pripadaju. Ne mora drzava sve da se pita. Moze da pomgone npr kad prodaju Hemofarm da npr moraju da ulazu neki deo u sport kao sto je bilo..eto samo npr...Najvece hale zvrzeje prazne i ko ih jbe...eto tu su i koriste se za nista..kao i ti sportski centri.

                                Ispade da u Vojvodini npr nema para, samo u BG-u itd..Kao sto je Ostoja ''uspeo'' da preporodi kosarku u Cacku a onda posle dobrog odradjenog posla prebacen u partizan i odjednom se nasli milioni ;) Da ne idem u dubiozu, tebi je ocigledno propast kosarke ako igraju strancii to u BG-u samo..imas tamo cetiri kluba, ostalo ni na mapi svi da sastave budzete nemaju kao FMP npr..
                                3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                                6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                                3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                                2× German League champion (2018, 2019)
                                6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                                4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                                2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                                Comment

                                Working...
                                X