Announcement

Collapse
No announcement yet.

Evropska kosarka (vesti, transferi i ostalo...)

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Slomili ih,Vanja pickica nestao ..imas 5/6 i useres se..
    3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
    6× Montenegrin League champion (2007–2012)
    3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
    2× German League champion (2018, 2019)
    6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
    4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
    2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

    Comment


    • E moj Svetislave...
      “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

      Comment


      • Takvo mučenje sa jednom prosečnom ekipom...
        “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

        Comment


        • E,al Dejvis sa maramom..Ne volim muskarce sa konjskim repom i maramom..znaci totalni trash...

          Svetislav uigrava jos
          3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
          6× Montenegrin League champion (2007–2012)
          3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
          2× German League champion (2018, 2019)
          6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
          4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
          2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

          Comment


          • Koje smece od tima je ova Fuelnbrada,cuj Sikiras itd... nerealno..
            3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
            6× Montenegrin League champion (2007–2012)
            3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
            2× German League champion (2018, 2019)
            6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
            4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
            2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

            Comment


            • Fener izgubio i od Armanija. Tri poraza u pet pripremnih utakmica.
              “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

              Comment


              • Raštimovani Real rutinira Svetislavovu Barsu.
                “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                Comment


                • Citam ovaj tekst za Evroligu. Znaci situacija je sledeca: 13 timova imaju licencu za narednu sezonu, finalisti Evrokupa, sigurno ce dva da budu drugoplasirani u VTB i Bundesligi. I ostaje misterija to 18to mesto. Ne bi me iznenadilo ako ga Zenit ponovo dobije. Skroz mi i dalje deluje nerealno da ce London da dobije tim. Znaci mozda se desi da sampion ABAe bude 18ta ekipa kao WC, svakako je to dugorocno neodrzivo i da se zatvaraju vrata ABAi. Znaci vrlo moguce da ce plasman u Evroligu je jedino biti moguc preko Evrokupa.

                  Koji tim iz Evrokupa ima jaci tim od Zvezde?

                  Btw, u utorak se gostuje Veneciji.

                  Comment


                  • Ne vidim zašto je važno koji tim u EC je jači od Zvezde. I Zvezda ostali exYu će EL gledati samo na televizoru, ako neko bude otkupio prava naravno.

                    Sasvim je jasna namjera Đordija da izbaci ABA ligu iz učešća u EL, to se praktično već i desilo. "Siguran" WC jednostavno ne postoji jer u suprotnom ne bi ni bio WC. Razumljivo je i zašto je London ispred Beograda. E sada, koliko će uspjeti tamo da privuku publike to ćemo vidjeti. Nije nemoguće, ako se proizvede neki klub, može kao razvojni za NBA, i dovedu 3 NBA igrača, ma'niti Englezi bi mogli malo da se nalože na to.
                    Generalno, sam sistem sigurnih učesnika stavlja druge u neravnopravan položaj.
                    Košarka u Evropi je upitno profitabilna. I onda "sigurni" imaju luksuz da par godina akumulišu kapital i onda sastave konkurentan roster za gornji dio tabele. Ako neko kroz ABA ili svoju ligu mora obezbjediti plasman on mora u kontinuitetu da bude na finansijskom maksimumu, a ni to nije garant čak ni učešća u samoj EL.
                    Evrola više ne želi učešće sitne ribe i to je gotovo. Prvo moramo, od nule, napraviti svoje banke i fabrike, pa onda dobiti ulaznicu u taj klub. Čitaj nikada!

                    Slično će završiti i u fudbalu, bez obzira lude planove još luđeg Pantića o 2 učesnika iz Srbije u LŠ i još 3 u LE.

                    Comment


                    • Nauci da prepoznajes napredne emoticone i u kom tonu se pise post.

                      Sa ovim drugim se slazem i to je jasno ko dan.

                      Ako ga sampion ABA lige izduva sledece sezone i London uopste ne bude u ozbiljnoj prici, ocekujem da treci ruski tim dobije WC.
                      Last edited by Ricma; 24-09-19, 11:32.

                      Comment


                      • Bartolomeu opet sere. Izgleda da cemo svi kolektivno izduvati za EL. Prvo je srao kako je tendencija da otvore ligu a sada opet sere kako ce da je zatvore.

                        Najveci grobar evropske kosarke. Ovi iz Fiba su za njega/njih mala deca.

                        Comment


                        • Gde pise, i sta pise i sto se ti jedis?
                          3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                          6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                          3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                          2× German League champion (2018, 2019)
                          6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                          4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                          2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                          Comment


                          • pise svuda po medijima.

                            Izduvacemo verovatno za EL, posto Djordi oce da da 16 fiksnih licenci od kojih ce 1 verovatno biti Londonski tornjevi (sto smo i ocekivali).
                            Last edited by mmajstor; 24-09-19, 12:27.

                            Comment


                            • Ne znam sto se na ovoj temi pise o EL?!?! ali evo moja 2c
                              Mislim da nema sanse da se primi kosarka u Britaniji. Jednostavno su oni takvi da ih taj sport ne zanima. Nema interesovanja. Kao kad bi kod nas pokusavao da napravis kriket klub koji bi bio popularniji od fudbalskih i kosarkaskih...
                              Svakako to nece spreciti Djordia da ponovo pokusa
                              ABA liga ce, verujem, imati to svoje mesto jos neko vreme iako i ja mislim da bi Djordi najradije izbacio sve iz ABE u EC pa tamo da se bore za EL.

                              Comment


                              • Originally posted by Ivan9 View Post
                                Ne znam sto se na ovoj temi pise o EL?!?! ali evo moja 2c
                                Mislim da nema sanse da se primi kosarka u Britaniji. Jednostavno su oni takvi da ih taj sport ne zanima. Nema interesovanja. Kao kad bi kod nas pokusavao da napravis kriket klub koji bi bio popularniji od fudbalskih i kosarkaskih...
                                Svakako to nece spreciti Djordia da ponovo pokusa
                                ABA liga ce, verujem, imati to svoje mesto jos neko vreme iako i ja mislim da bi Djordi najradije izbacio sve iz ABE u EC pa tamo da se bore za EL.

                                Plasiranje u El kroz EC nema smisla jer bi sledece godine opet morao da se vrati u EC, osim ako ne osvoji EL.
                                Sto znaci da bi klubovi u najboljem slucaju svake druge godine mogli da igraju EL.
                                To znaci fakticki kraj El za nas i ABA ne bi smela da pristane na takve uslove.
                                Last edited by Antona; 24-09-19, 13:13.

                                Comment

                                Working...
                                X