Announcement

Collapse
No announcement yet.

Davis Cup

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Interesantno je da znas da na forumu ima i organizatora pa im se i licno obracas, insajderski a briznoa zamisljene provokacije vecinom su ti na decijem nivou.
    Similis simili gaudet

    Comment


    • Pijetlovi, koji podlogu birate za finale?

      Comment


      • Mislim da im je trenutno vaznija magnetna kljakavog Gaela
        Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

        sigpic

        Comment


        • njegov izostanak im može samo pomoći...vjerujem da će izabrati jako brzu tvrdu podlogu...šljaka bi bila samoubistvo

          Comment


          • Sutra ce se znati, ali ja mislim da podloga sigurno nece da bude presudna, nego ciji igraci budu u boljoj formi tog vikenda
            http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

            Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

            sigpic

            Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
            with experience.

            Comment


            • Izgleda da su Francuzi izabrali sljaku

              Svenja Mastroberardi ‏@svenja_mastro
              According to @lequipe, French chose (indoor) clay for the #DavisCup final against Switzerland in Lille
              http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

              Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

              sigpic

              Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
              with experience.

              Comment


              • Originally posted by Mario Ancic View Post
                Zanima me tvoje mišljenje zašto misliš da je idealno,pogotovo jer dolazi par dana prije IW meč,znači ako će Novak igrati gotovo je sigurno da će meč biti na hardu ,ne vjerujem da će se kockati sa šljakom ,a svi naši tenisači su najjači na hardu + slabite vašeg drugog igrača koji god da bude ..
                Mario,

                Prvo, ja nisam Srbin pa ne mogu reci za srpski tim 'mi'. Shodno tome ni ti ne mozes reci "slabite vašeg drugog igrača koji god da bude " kad se dopisujes sa mnom.

                Drugo, podloga moze samo da bude sljaka ili spori hard. Vjerovatno ovo drugo. Ipak se IW igra neposredno iza toga.

                Trece, puno ce stvrai promijeniti do treceg mjeseca. Ne znamo sto ce biti. Ipak najblizi sam da ce Novak popraviti formu u odnosu na USO a da ce he Cilic pokvariti. Da budem iskren, ne vjerujem da ce Marin ikada vise odigrati niz od tri meca kao na USO. Uz to Cilic odgovara Novaku. Dakle, razumnoje ocekivati da Novak pobijedi USO sampiona, sto je odlicna priprema za proljetnu sezonu. Dakle, trebalo bi biti u startu 2:0 za Srbiju. Marin ce biti naravno veliki favorit protiv drugog reketa Srbije ali biti ce i pod velikim pristiskom. On zna da pukne u slicnim situacijama. U oba preostala meca, Srbija je favorit zbog domaceg terena.

                Konacno, Pobjeda nad Hrvatskom bi dala energiju i povecala koheziju srpskog tima. To je upravo ono sto Srbiji trenutno nedostaje.
                Last edited by NI; 22-09-14, 13:17.

                Comment


                • Originally posted by NI View Post
                  Mario,

                  Prvo, ja nisam Srbin pa ne mogu reci za srpski tim 'mi'. Shodno tome ni ti ne mozes reci "slabite vašeg drugog igrača koji god da bude " kad se dopisujes sa mnom.

                  Drugo, podloga moze samo da bude sljaka ili spori hard. Vjerovatno ovo drugo. Ipak se igra IW neposredno iza toga.

                  Trece, puno ce stvrai promijeniti do treceg mjeseca. Ne znamo sto ce biti. Ipak najblizi sam da ce Novak popraviti formu u odnosu na USO a da ce he Cilic pokvariti. Da budem iskren, ne vjerujem da ce Marin ikada vise odigrati niz od tri meca kao na USO. Uz to Cilic odgovara Novaku. Dakle, razumnoje ocekivati da Novak pobijedi USO sampiona, sto je odlicna priprema za proljetnu sezonu. Dakle, trebalo bi biti u startu 2:0 za Srbiju. Marin ce biti naravno veliki favorit protiv drugog reketa Srbije ali biti ce i pod velikim pristiskom. On zna da pukne u slicnim situacijama. U oba preostala meca, Srbija je favorit zbog domaceg terena.

                  Konacno, Pobjeda nad Hrvatskom bi dala energiju i povecala koheziju srpskog tima. To je upravo ono sto Srbiji trenutno nedostaje.
                  My bad,stvarno nisam primjetio otkad čitam i pišem na forumu da nisi Srbin
                  Da,dobro si rekao da je Marin prije znao pucati pod pritiskom,ali to su uglavnom bili mečevi protiv top10 igrača,a i ovo je neki drugi Marin,bar se nadam da se neće vratiti opet onaj stari
                  A i nebi se složio da je srpski dubl trenutno favorit,pa čak i na domaćem terenu,dugo nismo imali ovako dobre igrače u dublu (3 top50 igrača)Dodig koji će vjerovatno i druge sezone zaredom biti na zavšnom mastersu,i Draganja koji u prvoj pravoj sezoni ima već 3.4 ATP finala i polufinale RG,dok kod Srbije jedini pravi dubl igrač je Zimonjić koji je već i blizu 40 godine,naravno ne znaći da će naši dobiti,al trebali bi biti u prednosti....ja i dalje stojim da će 5. meč biti odlučujući,a tu se toliko toga može promjeniti do 3 mjeseca,da je teško bilo šta prognozirati

                  Comment


                  • Mario,

                    Bozoljac i Zimonjic su pobijedili Brajane u Americi. Inspiracija plus veci je pritisak bio na Brajane. Isto ce odlucivati i izmedju Srbije i Hrvatske.

                    Comment


                    • Ma Hrvati su favoriti u dublu, to je cinjenica, a ono sto smo mi dobili Brajane se desava jednom u 10 godina
                      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                      sigpic

                      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                      with experience.

                      Comment


                      • Cisto sumnjam da ce se igrati na hardu. Vec je bila jedna takva situacija (gostovanje Amera u Beogradu u trecem mjesecu) i birana je zemlja.
                        Steta, jer bi mecevi na hardu bili zanimljiviji.
                        Dvije stvari se jako podcjenjuju, Cilica na zemlji (bio al pari Djokovicu na zemlji i to na otvorenom, u sporijim uvjetima) i srpski par (mi imamo 4 igraca koja mogu biti dobri u paru ali uopce nenamo uigrani, standardni dubl).
                        Sto se pritiska tice, tu jedino Djokovic moze biti pod pritiskom. Od njega se ocekuju 2 boda, igra protiv decka sa kojim ima 10:0 ali koji mu je bio jako blizu u zadnjih par meceva i koji je osvojio Slam u medjuvremenu a jos se igra protiv najveceg rivala na domacem terenu.
                        Srbija je favorit zbog Djokovica ali tu ce se igrati 3 otvorena meca (Marin i Djokovic bi trebali dobiti po drugi reket).
                        Nadam se da ce Krajan prepoznati situaciju i dati sansu Borni protiv Djokovica. Ostali bi ionako izgubili a momku ce dobro doci zbog iskustva.
                        Ono sto je dobro je da se Draganja iznimno popravio u zadnjih pola godine, da je Dodig vrlo dobar u paru a po novome Cilic jos najbolji od svih njih. Po meni je Mate Pavic pravi igrac parova i mogao bi docu do samog vrha. Ima nevjerovatan prvi volej, opcenito voleje, servu u refleks na mrezi, sve ono sto treba dubl igracu.
                        Last edited by West_Ham; 22-09-14, 15:19.

                        Comment


                        • Originally posted by bojanaBG View Post
                          Ma Hrvati su favoriti u dublu, to je cinjenica, a ono sto smo mi dobili Brajane se desava jednom u 10 godina
                          svaki put to kažeš
                          nemoj da se naljute, pa sve da dobiju.. do kraja
                          sigpic

                          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                          Comment


                          • Originally posted by NI View Post
                            Mario,

                            Bozoljac i Zimonjic su pobijedili Brajane u Americi. Inspiracija plus veci je pritisak bio na Brajane. Isto ce odlucivati i izmedju Srbije i Hrvatske.
                            Možeš taj meč gledati i na drugi način,dobili su jedini meč na kojem nisu imali nikakvi pritisak,jer nitko nije čekivao taj bod,dok sve ostale gdje su mogli dobiti nisu
                            Last edited by Mario Ancic; 22-09-14, 15:46.

                            Comment


                            • Definitivno šljaka u finalu...očigledno idu na to da će se bolje spremiti za šljaku, jer imaju svi redom barem 18 dana za vježbu...a Federinka u najboljem slučaju 6, a najgorem 4 dana

                              Vidjet ćemo dal će im se ovakva odluka isplatiti, mislim da su trebali staviti izuzetno brzi hard gdje bi Tsonga vjerovatno bio favorit u oba singla...na kojoj bi i drugi igrač vjerovatno bio favorit protiv Wawrinke...ovako od Simona, Benetoa i Gasqueta nemaju ništa...a ni Jo ne može biti favorit u mečevima singla...Monfils prvo treba vidjeti dal će biti spreman, al nemam sumnje da bi i on imao više šanse na brzoj podlozi...

                              Ovako će Jo vjerovatno igrati oba singla, Gasquet na Wawrinku, a neko od preostalih iz tima na Federera...Monfils, ako bude u timu...ako ne onda Simon
                              Last edited by shminka; 22-09-14, 15:58.

                              Comment


                              • Originally posted by Mario Ancic View Post
                                Možeš taj meč gledati i na drugi način,dobili su jedini meč na kojem nisu imali nikakvi pritisak,jer nitko nije čekivao taj bod,dok sve ostale gdje su mogli dobiti nisu
                                Mozes i tako gledati.

                                A ja gledam malo drukcije. Na DC jako vaznost ima atmosfera. U Americi se stvorila atmosfera da Srbija dobija, tim je u to vejrovao, a Amerikanci su bili pod pritiskom.

                                Ocekujem da Cilic bude pod vecim pritiskom nego Djokovic, pogotovo ako bude imao dobre rezultate. Isto tako ocekujem da ce povratak Troickog dati energiju Srbiji.


                                @shminka

                                Nije sljaka nelogicna za finale. Federer je ove godine bio najlosiji na sljaci. Conga ga je jednom pobijedio na sljaci. Monfis definitivno ima vise sansi protiv Federera na slajci nego na hardu. Narvno, tu je u Vavrinka. Njemu definitivno odgovara sljaka.

                                Comment

                                Working...
                                X