Announcement

Collapse
No announcement yet.

Davis Cup

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Na jednom domaćem portalu osvanuo je naslov 'Spektakularan drugi dan DC-a' .
    Spektakl je upravo prava ocena ne samo tog dana već kupa uopšte.
    Teško se može zamisliti bolji kraj sezone od ovog.
    Savršena organizacija, puno kvalitetnih i neizvesnih mečeva uz sjajnu podršku publike pristigle iz svih krajeva sveta.
    Učesnici ne kriju oduševljenje jer su deo ovako monumentalnog događaja sa izuzetkom jednog jedinog antiprotivnog u vidu nesretnog Steve Darcisa.
    Novi DC dan nam u najavi donosi pregršt novih uzbuđenja dok će u centru pažnje svakako biti prvi nastup naših momaka. Ostaje da im poželimo sreću na tom prvom koraku ka trofeju.
    sigpic

    Comment


    • I posle zasto Vucic i slicni vladaju ovde?
      Na ovoj temi je to sasvim jasno, samo botovski sendvicarski postovi, niko nije napisao nijednu kritiku (iako ih ima, pocevsi od aplikacije koja ne radi, od loseg sajta koji ne pokazuje live score, od toga da je tesko naci ko prenosi, Fritz koji pita zvanican nalog kako Amerikanci da gledaju jer na jednom mestu pise jedno, na drugom drugo a niko mu nije nista odgovorio,u proseku mali broj gledalaca, kasni zavrsetak meceva a sutra treba da se igra nov mec itd), gledaju se mecevi koje nikad ne bi gledali ili se kao komentarisu itd.
      Kad neko misli drugacije, to je automatski i apsolutni napad sa svih strana...mrtvo more ovde vlada, oduvek je i vladalo

      I sad cete da kazete da sam preozbiljno ovo shvatila, da je ovo samo DC, ali na ovakvim malim stvarima se i vidi karakter, a vecina ovde ima karakter lemmingsa.
      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

      sigpic

      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
      with experience.

      Comment


      • Ja mogu da razumem kad neko od rodjenih Čačana u halu kraj Morave (hram košarke u Čačku i Srbiji uopšte) dodje i navija za Zvezdu ili Partizan protiv Borca ali ne mogu da razumem kad bi neko u istu tu halu došao od Čačana i navijao za npr Split protiv Borca...

        Послато са SM-N975F уз помоћ Тапатока

        Comment


        • To se sve da srediti,koncept duh i atmosfera takmicennja je ono sto cini takmicenje takmicenjem,a ne dobar sajt reklama prehajpovanost,velika imena....sve to ima Lc ali mu fali ono iskonsko recimo gledam juce onu Kolumbiju pa igraju braca singl iako pojma nemaju ali su tu bore se za svoju zemlju ginu i jos ih ljudi gledaju,gleda ih njihov narod,e to je sustina sporta a ne slemovi mastersi a posebno Lc

          Kazem potrebno je mnogo promena u sistemu,ali sacekajmo da prodje ovo,lako ce se to onda menjati,samo treba skinuti Rogera sa dnevnog reda,bez njegovog pristanka bice tesko Pikeu,ali to su Svajcarci nemaju oni duh igranja za naciju,ne osecaju to kao recimo Spanci i mi

          Comment


          • I posle se pitate zasto Vucic i slicni vladaju ovde?

            Ljudima treba vodja, nece da razmisljaju svojom glavom i donesu sud o bilo cemu. Lakse im je da prate vodju i samo prenose njegove poruke. Idolopoklonici. Tako na ovoj temi imamo ljude koji nisu ispisali nijednu pohvalu za takmicenje vec samo kritike, a svima je jasno da postoji bar nesto sto valja pohvaliti. Ali takvi smo kao narod.

            Ne treba se obazirati na takve, mislite svojom glavom!
            Last edited by mark !t zer0; 20-11-19, 08:43.
            sloboda ili ništa

            Comment


            • Evo, recite mi koja je razlika izmedju ATP Cupa i ovog DC, sustinska razlika?
              http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

              Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

              sigpic

              Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
              with experience.

              Comment


              • Originally posted by bojanaBG View Post
                Evo, recite mi koja je razlika izmedju ATP Cupa i ovog DC, sustinska razlika?
                Nisam upratio, otkud ti pade napamet sad ovo pitanje. Naravno da ima razlika, prvo sto je duh reprezentacije mnogo veci u borbi za salataru a drugo sto se ATP Cup boduje pa samim ti ne moze bit u istoj kateogoriji takmicenja sa DC. ATP Cup je potpuno drugacije takmicenje i ne vidim kako se moze stavljati u isti kontekst sa DC

                A ovo sto je Murray rekao sam ja napisao prije par dana, sasvim logicna stvar. Al to su hijene

                Comment


                • Na stranu politička retorika neprikladna jednom sportskom forumu ali vređanje svih koji afirnativno pišu o DC-u je nešto preko čega se ne može preći.
                  Botovsko sendviičarski postovi je direktna aluzija u smislu da nas za takvo pisanje neko plaća što je apsolutno neprihvatljivo.
                  Molim da nas onaj pop što je nad popom uzme u zaštitu i adekvatno kazni počinioca.
                  sigpic

                  Comment


                  • Originally posted by DinoFC View Post
                    Nisam upratio, otkud ti pade napamet sad ovo pitanje. Naravno da ima razlika, prvo sto je duh reprezentacije mnogo veci u borbi za salataru a drugo sto se ATP Cup boduje pa samim ti ne moze bit u istoj kateogoriji takmicenja sa DC.

                    A ovo sto je Murray rekao sam ja napisao prije par dana, sasvim logicna stvar. Al to su hijene
                    Sustinska razlika izmedju ATP Cupa i DC?
                    Evo ja cu da ti odgovorim, ne postoji...
                    Igraju za svoju zemlju, igra puno reprezentacija, igraju uvek u stranoj zemlji osim jedne reprezentacije i bore se za trofej i borice se ovako srcano kao i sad.
                    Ovaj DC nema veze sa pravim DC i to je problem, neka ga zove svetski kup u tenisu neka ga zove kako hoce i to je ok, ali ovo nije DC, pravi DC je unisten.
                    http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                    Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                    sigpic

                    Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                    with experience.

                    Comment


                    • Originally posted by bojanaBG View Post
                      Sustinska razlika izmedju ATP Cupa i DC?
                      Evo ja cu da ti odgovorim, ne postoji...
                      Igraju za svoju zemlju, igra puno reprezentacija, igraju uvek u stranoj zemlji osim jedne reprezentacije i bore se za trofej i borice se ovako srcano kao i sad.
                      Ovaj DC nema veze sa pravim DC i to je problem, neka ga zove svetski kup u tenisu neka ga zove kako hoce i to je ok, ali ovo nije DC, pravi DC je unisten.
                      Nas nazivas botovima a Federer bi bio ponosan da zna kakvog bota ima. Ne mogu da vjerujem da govoris da su te dvije stvari iste, pa igraci mogu osvojiti 750 bodova za ATP ranking i ti govoris da je slicno. Zna se sta saltara predstavlja i kakvu tradiciju ima i slijep covjek vidi da je duh DC zadrzan u punom obliku, format prilagodjen potrebama vremena. Jer su igraci generalno seratori i boljeg formata od 7 dana takmicenja se nece naci.

                      Comment


                      • Pa nije los ni taj Atp kup kao zamisao ne kazem ne,kod njega mi se svidja termin i format,a ovde je vise izrazen kult reprezentacije,ne igra se za bodove novac...

                        Kad bi sve to sredili u jedno postojano takmicenje sa svim prednostima Atp kupa i svim prednostima Dca pa jos nesto dodali onda bi bio pun pogodak,ovako ima jos mnogo mana,ali tu je temelj sto je najbitnije i vidim buducnost ako naprave promene

                        Odlicno je sto je Italijan na celu Atpa oni imaju strasnu sportsku tradiciju,isto kao i Spanci,ti narodi treba da vode tenis

                        Comment


                        • Originally posted by DinoFC View Post
                          Nas nazivas botovima a Federer bi bio ponosan da zna kakvog bota ima. Ne mogu da vjerujem da govoris da su te dvije stvari iste, pa igraci mogu osvojiti 750 bodova za ATP ranking i ti govoris da je slicno. Zna se sta saltara predstavlja i kakvu tradiciju ima i slijep covjek vidi da je duh DC zadrzan u punom obliku, format prilagodjen potrebama vremena. Jer su igraci generalno seratori i boljeg formata od 7 dana takmicenja se nece naci.
                          Onog trenutka kad shvatis da ovo nema veze sa Federerom onda mozemo da nastavimo sa razgovorom.

                          Spominjes ranking poene, a evo sta je Jamie Murray rekao o novom DC, pohvalno je pricao, ali evo ti jos jedan razlog:
                          It doesn't surprise me that a lot of the top players are here, first and foremost because players love representing their countries, but also because there has been a huge injection of cash from Kosmos.
                          sa jedne strane poeni, sa druge strane kes, a ljubav za zemlju u sredini

                          I nije zadrzan duh DC, to je ono sto nedostaje i sto ce uvek nedostajati u ovom formatu.
                          http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                          Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                          sigpic

                          Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                          with experience.

                          Comment


                          • Meni je tu simptomaticno da je Federer promovisao ATP Cup kao pandan DC i onda naprosto odlucio da nece igrati, mislis da je to slucajno, ne bi rekao. Njemu je samo u glavi Boston 2020, kakav Cup, kakav DC.

                            EDIT: Naravno razlog otkazivanja su egizibicije po Juznoj Americi I Juznoj Africi pocetkom februaru.
                            Last edited by DinoFC; 20-11-19, 09:06.

                            Comment


                            • Originally posted by DinoFC View Post
                              Meni je tu simptomaticno da je Federer promovisao ATP Cup kao pandan DC i onda naprosto odlucio da nece igrati, mislis da je to slucajno, ne bi rekao. Njemu je samo u glavi Boston 2020, kakav Cup, kakav DC.
                              Roger ima 38 godina, ove nedelje je u J.Americi i morao je nesto da zrtvuje, sasvim logicno je da je otkazao ATP Cup, mora da pazi na zdravlje.
                              I pre nego sto skocis, sve sto zaradi sad ide u njegovu fondaciju, tako da ne misli samo na svoj dzep, cisto da skratimo tu pricu.
                              http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                              Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                              sigpic

                              Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                              with experience.

                              Comment


                              • Hmm, nemoj se naljutiti sto imam velike sumnje oko svote novca koju ce zaraditi i koliko ce otici onome kome je potrebna. Mislim da ce on na prvom mjestu i ljudi oko njega biti zestoko namireni a ostatak ce vjerovatno otici Faundejšnu. Sto opet znaci njemu hahaha, to su fakti.

                                Federer ima 38 godina a ove nedjelje u Juznoj Americi. Recenica puna paradoksa ali reci cemo da je otisao postare dane u humanitarne svrhe

                                Comment

                                Working...
                                X