Announcement

Collapse
No announcement yet.

Davis Cup

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • sumnjam da ce im to pomoci

    Svenja Mastroberardi‏ @svenja_mastro
    According to @VinceMartucci, Davis Cup will adapt Fed Cup format: Best of 3 matches, played on 2 days (saturday and sunday).
    http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

    Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

    sigpic

    Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
    with experience.

    Comment


    • Šteta za Rafu, ne videti takvog šampiona uživo, Novaka sam već gledao
      Lako je uvek pogadjati u centar ako imaš ljude da crtaju krugove oko njega

      Comment


      • Od sledeće sezone nova pravila u DK
        Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
        Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
        "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

        Comment


        • Originally posted by Marija81 View Post
          Od sledeće sezone nova pravila u DK

          Comment


          • Tako je Rafa.

            sigpic

            Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
            But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

            Comment


            • Naravno slažem se sa Rafom Nije bitno na koliko će igrati setova

              Comment


              • Kako nije bitno?

                NPR. Dođu umorni posle AO, neko sa manjom povredicom, sa kojom može da izgura 2 sata igre ( tri seta ) ali ne i 4 ( pet setova) u cugu.
                Po meni je sasvim ok da igraju na dva seta ali u tri dana ali i da se raspored ostalih turnira malo drugačije rasporedi, i da se kroz nagrade od saveza, olakšice od ATP-a motivišu vrhunski teniseri za igranje DK.
                Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                Comment


                • Originally posted by Marija81 View Post
                  Kako nije bitno?

                  NPR. Dođu umorni posle AO, neko sa manjom povredicom, sa kojom može da izgura 2 sata igre ( tri seta ) ali ne i 4 ( pet setova) u cugu.
                  Po meni je sasvim ok da igraju na dva seta ali u tri dana ali i da se raspored ostalih turnira malo drugačije rasporedi, i da se kroz nagrade od saveza, olakšice od ATP-a motivišu vrhunski teniseri za igranje DK.
                  Pa nije naglasak na tome. Rekao sam u smislu da nije bitno jer to ne rešava problem DC-a. Inače ja lično sam više za to da se igra na tri dobijena ipak je to DC. Dok sam ovde rekao da to nije bitno jer da li će igra na 2 ili 3 dobijena seta ne reśava problem kao što je rekao Rafa

                  Comment


                  • Ne znam šta bi moglo da reši proble.
                    Ovo je ipak nekakav korak napred.
                    Kalendar je užasan.
                    Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                    Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                    "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                    Comment


                    • To sto ce smanjiti da se igra best of 3 uopste ne resava problem i sigurno nece time naterati najbolje da igraju stalno DC.
                      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                      sigpic

                      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                      with experience.

                      Comment


                      • a sta je to sto ce ih naterati?

                        Comment


                        • Ne znam, ali ovo sigurno nece, jer i dalje imaju 4 nedelje godisnje kad moraju da igraju DC, a to je puno za njih.
                          http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                          Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                          sigpic

                          Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                          with experience.

                          Comment


                          • Nadal se zali na format, zenskog selektora itd
                            reci brate necu, ne mogu, no me interesa..
                            Spanija je redovno nastupala na onom World team cup u Dizeldorfu, u sistemu koji neki danas predlazu za DK - grupna faza, igra se nedelju dana.. pa nijednom nije otisao tamo da igra.

                            Iskreno,nisam ovo ocekivao od Itf-a, bar ne u dogledno vrijeme posto im je ranije trebalo par decenija da prihvate tajbrejk, ukinu dead rubber itd. al eto, bolje ista nego nista.. vidjecemo na sta ce to da lici

                            Comment


                            • Ne treba da ih natera, nego da im bude primamljivo i da sami zele da igraju. Ja bih napravio prvenstvo po mogustvo svake druge godine, nagradni fond i bodovi za svaku pobedu kao na WTF. Ovako niko nema motiva, posebno kad osvoje vec jednom. 8 ekipa prva grupa svake godine 2 najgore ispadaju. A ne ovako u sred sezone im stavis DC po nekoliko puta, a ne profitiraju mnogo.

                              Comment


                              • World team cup u Dizeldorfu- taj format upšte nije loš s' tim da je možda nedelju dana malo, a dve nedelje bi možda bilo taman.
                                Ili da se izbaci IPTL i umesto toga ide DK KUP u tom periodu ? Pa bi npr. domaćin bio pobednik iz prethodne godine.
                                Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                                Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                                "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                                Comment

                                Working...
                                X