Announcement

Collapse
No announcement yet.

Liga Sampiona i Liga Evrope 2010/2011

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • To da li je najbolji ili ne, to su sitnice kod ljudi, ali sigurno ulazi u najbolje igrace svih vremena. Ja se samo pitam sta bi taj Messi radio kad bi znao da igra i sa desnom.

    Comment


    • Sto se tice sinocnje utakmice ja sam i prije govorio da je Nani trebao igrati a ne Valencia(koji je sinoc bio ocajan)...Nani je igrao veoma malo ali kada je usao, MU je nekako igrao brze bar zadnjih 10-15 min...svakako je trebao igrati od pocetka,jer on jednostavno ima tehniku i znanje da napravi visak i zaprijeti ali 'ajde...Giggs odigrao lose, Fabio takodje, Chicharito se nije ni vidio...jedino se Manchester drzao u 1. poluvremenu i jedino je Rooney trcao, borio se ali ga niko nije pratio.
      Takođe, ovde se uvodi i jedan divan kriterijum pomoću koga prosuđujemo je li žurka prestižna, dakle ona je “obično prestižna ako se neko od poznatih pojavi bar na pet minuta”. Zahvaljujući upravo ovom genijalnom kriterijumu, ako na primer na žurku upadne Manda, uđe u klonju, iskenja se i ode kući (pod pretpostavkom da mu za to treba više od 5 minuta), može se zaključiti da je ta žurka prestižna. Lepo je znati.

      Comment


      • Izgleda da se Berbatov posvadjao sinoc sa Fergusonom nakon sto je saznao da nije ni na klupi.

        Evo golovi od sinoc i slusajte na 0:40 kako govori playstation

        TEBI MOJ MANDO, TEBI MOJE SRCE PRIPADA, DRUGE ADMINE LJUBIM LAZNO VOLJETI IH NECU NECU NIKADA!!!

        "There are only two sides in Liverpool. Liverpool and Liverpool reserves." - Bill Shankly

        LFC:18+5=THE GREATEST

        Comment


        • Taktička analiza: kako je Barsa nadigrala Junajted?



          Prvi primer na koji se ukazuje u ovom video-prilogu je kako Barselona dominira sredinom terena. Već i sama postavka igre, u kojoj su Buskets, Ćavi i Inijesta prosto brojniji od Kerika i Gigsa, nagoveštava šta se će se desiti u veznom redu, a naročito kada Lionel Mesi povuče za sobom odbranu približavajući se protivničkom golu.

          Kratka dodavanja omogućavaju Ćaviju i Inijesti dosta prilike da se, šetnjom oko i iza svojih čuvara, vrlo lako transformišu iz situacije 3-na-3 u “3 na nema nikog ispred nas”. Na kraju je odnos snaga izjednačen u protivničkom kaznenom prostoru, dok u prvom narednom napadu Mančestera svega dvojica pokušavaju da nadmudre duplo više rivala.

          Uz vezne igrače Parka i Velensiju koji su na sopstvenoj liniji kaznenog prostora, stovren je prilično veliki prostor za Barselonine čarolije, naročito u izvođenju Mesija koji deluje nezaustavljivo kad pored sebe ima samo jednog čuvara. Na to ukazuje drugi primer u ovoj video-analizi, dok treći naglašava brojčanu nadmoć na centru terena u korist novog evropskog šampiona, što je uz odličnu kretnju napadača i dovelo do pogotka. I Mesijev gol se analizira na isti način, činjenicom da su za trojicu najopasnijih igrača koje Gvariola ima na raspolaganju često bila zadužena samo dvojica fudbalera Mančester junajteda.

          Na kraju ovog petominutnog snima ukazano je na svrsishodnost presinga na protivničkoj polovini terena, što je i dovelo do toga da prvak Premijer lige ostane “kratkog daha” kada treba da organizuje sopstveni napad.

          http://sport.blic.rs/Fudbal/Evropski...Junajted-video
          IO NON RUBO IL CAMPIONATO
          ED IN SERIE B NON SON MAI STATO
          C'E SOLO L'INTER

          Comment


          • Iznenadjuje me koliko se Park lose postavljao,s obzirom na to da inace fenomenalno odradjuje defanzivne zadatke.Odlican klip,obavezno pogledajte!
            sigpic

            Comment


            • Klip je vrhunski

              Koliko je samo Barsa dominantna to je neverovatno. Melju protivnika, bukvalno melju!

              United se brani sa 8 igrača i kada oduzmu loptu ne znaju kako da organizuju napad sa toliko malim brojem ofanzivnih igrača... Dok Barselona vrši pritisak na protivnikovoj polovini!

              Šta reći za vezni red koji je vrhunski, a Messi tek
              IO NON RUBO IL CAMPIONATO
              ED IN SERIE B NON SON MAI STATO
              C'E SOLO L'INTER

              Comment


              • Krojf je davno zapoceo jedan fenomenalan sistem koji oni vec godinama usavrsavaju i sad je taj sistem dostigao svoj vrhunac.Oduvek su oni igrali ovako,samo nisu bili tako superiorni.A njihov uspeh uvecava cinjenica da u prvoj postavi imaju 8 igraca iz svoje skole.
                sigpic

                Comment


                • Doduše imaju i para kol'ko hoćeš...

                  Dani Alveš je plaćen oko 35m, Villa 40m, prošle godine Ibrahimović 48m plus Eto'o... Ali rade izvanredno sa mladjim kategorijama, imaju i dobar skauting za te mlade igrače...

                  Sada trebaju, ako već žele da dovedu nekog, da dovedu nekog koji bi odmah mogao da bude u prvom timu a ne da nagomilavaju igrače kad im niko ne garantuje da će biti starteri...
                  IO NON RUBO IL CAMPIONATO
                  ED IN SERIE B NON SON MAI STATO
                  C'E SOLO L'INTER

                  Comment


                  • To stoji da imaju para i znaju i da potrose ali opet Valdes,Pike,Pujol,Buskets,Cavi,Iniesta,Mesi i Pedro u prvoj postavi i tako dominiraju,zaista fenomenalno i jednom se vidja.

                    Prica se da jure Fabregasa i Rosija.Tijago Alkantara bi mogao u London kao deo transfera a pominje se i da ce doci neki stoper,mozda Mamadu Sako iz PSG-a.
                    sigpic

                    Comment


                    • Samo da se nadovezem, Krle je rekao da trose sto je i istina, ali ocajan potez je bio dovodjenje Ibrahimovica za tolike pare a dali su jos i Eto'o-a koji je bio fantasticno uklopljen u igru Barcelone, ali sta je bilo bilo je...


                      Sto se tice odrbane cuo sam da zele Thiaga Silvu za 25 miliona!
                      Takođe, ovde se uvodi i jedan divan kriterijum pomoću koga prosuđujemo je li žurka prestižna, dakle ona je “obično prestižna ako se neko od poznatih pojavi bar na pet minuta”. Zahvaljujući upravo ovom genijalnom kriterijumu, ako na primer na žurku upadne Manda, uđe u klonju, iskenja se i ode kući (pod pretpostavkom da mu za to treba više od 5 minuta), može se zaključiti da je ta žurka prestižna. Lepo je znati.

                      Comment


                      • Taj potez je najgori u novijoj istoriji fudbala

                        48m + prvi strelac tima Eto'o (prvi strelac tima, dokazani igrač u LŠ, postigao je gol u finalu LŠ 2 meseca pre transfera) za Ibrahimovića, ne timskog igrača koji nikako nije mogao da se uklopi u njihovu koncepciju igre...
                        Eto'o je naredne sezone osvojio sve što se moglo osvojiti sa Interom dok je Ibra posle jedne sezone otišao u Milan za duplo manje pare nego što je doveden (doduše pozajmica je ali gotovo sigurno Milan otkupljuje ugovor)... Dobro, dao je jedini gol u pobedi nad Realom u El Klasiku...

                        A za Tiaga Silvu vrede te pare. Najbolji defanzivac ove sezone u Seriji A...
                        IO NON RUBO IL CAMPIONATO
                        ED IN SERIE B NON SON MAI STATO
                        C'E SOLO L'INTER

                        Comment


                        • Krle - sve je tacno sto si rekao!

                          A ovo za Silvu nije uopste puno 25 miliona, nego je pitanje da li ce ga Milan pustiti za te pare, jer siguran sam da ga ni oni ne zele izgubiti;)

                          Navodno, pominje se da bi Barcelona platila taj iznos i dala Milanu Maxwell-a...
                          Takođe, ovde se uvodi i jedan divan kriterijum pomoću koga prosuđujemo je li žurka prestižna, dakle ona je “obično prestižna ako se neko od poznatih pojavi bar na pet minuta”. Zahvaljujući upravo ovom genijalnom kriterijumu, ako na primer na žurku upadne Manda, uđe u klonju, iskenja se i ode kući (pod pretpostavkom da mu za to treba više od 5 minuta), može se zaključiti da je ta žurka prestižna. Lepo je znati.

                          Comment


                          • Originally posted by tata Mumi View Post
                            Krle - sve je tacno sto si rekao!

                            A ovo za Silvu nije uopste puno 25 miliona, nego je pitanje da li ce ga Milan pustiti za te pare, jer siguran sam da ga ni oni ne zele izgubiti;)

                            Navodno, pominje se da bi Barcelona platila taj iznos i dala Milanu Maxwell-a...
                            Vrlo moguće, još ovo za Maxvela je isto moguće pošto je dobro poznato da on ne voli da se odvaja od Ibre...

                            Zajedno u Ajaxu, pa Interu, pa Barseloni. A i ovako se mnogo vole
                            IO NON RUBO IL CAMPIONATO
                            ED IN SERIE B NON SON MAI STATO
                            C'E SOLO L'INTER

                            Comment


                            • Originally posted by Krle View Post
                              Vrlo moguće, još ovo za Maxvela je isto moguće pošto je dobro poznato da on ne voli da se odvaja od Ibre...

                              Zajedno u Ajaxu, pa Interu, pa Barseloni. A i ovako se mnogo vole

                              Joj mene lika, to sam potpuno zaboravio
                              Pa zato Ibra udara saigrace iz Milana nogom, fali mu Maxwell!
                              Takođe, ovde se uvodi i jedan divan kriterijum pomoću koga prosuđujemo je li žurka prestižna, dakle ona je “obično prestižna ako se neko od poznatih pojavi bar na pet minuta”. Zahvaljujući upravo ovom genijalnom kriterijumu, ako na primer na žurku upadne Manda, uđe u klonju, iskenja se i ode kući (pod pretpostavkom da mu za to treba više od 5 minuta), može se zaključiti da je ta žurka prestižna. Lepo je znati.

                              Comment


                              • Originally posted by tata Mumi View Post
                                Joj mene lika, to sam potpuno zaboravio
                                Pa zato Ibra udara saigrace iz Milana nogom, fali mu Maxwell!
                                Vrlo moguće , samo ne znam kako je Maxvel odreagovao dok je ovaj bio sa Pikeom prošle godine...
                                IO NON RUBO IL CAMPIONATO
                                ED IN SERIE B NON SON MAI STATO
                                C'E SOLO L'INTER

                                Comment

                                Working...
                                X