Announcement

Collapse
No announcement yet.

Academy Awards - Oscars

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nije to samo ovaj put. Tako je stalno. Vratite se koliko god hocete godina u nazad i setite se ko je sve dobijao za najbolj ifilm, glimca ....
    sigpic

    Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

    U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
    Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

    Comment


    • Ma da, ima toga koliko hoces
      Dayman (a-a-ah...)
      Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
      Champion of the sun (a-a-ah...)
      You're a master of karate and friendship
      For everyone

      Comment


      • Originally posted by Mr. Wolf View Post
        Najjaca stvar za Green Book je ipak to laganje o njihovom odnosu. Cirkus A na kraju filma jos ima ono kao iz stvarnog zivota, a sve laz
        To vec ne znam, ali slazem se da je bzvz. Ja sam vise pricao o samom filmu.


        Sto se mene tice, a ne pratim toliko redovno, secam se koliko sam se smorio kada je Argo dobio Oskara. Tu se bas videla propaganda, veze nema sa Oskarom.
        sloboda ili ništa

        Comment


        • Ili prosla godina, jebeni The Shape of Water , pre toga Moonlight
          Dayman (a-a-ah...)
          Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
          Champion of the sun (a-a-ah...)
          You're a master of karate and friendship
          For everyone

          Comment


          • Ma Oskar je odavno postao smesan, nema on odavno veze sa najboljim ostvarenjima i najboljim glumcima.

            Sto se mene licno tice drago mi je da je Green Book uzeo za najbolji film iako sam svestan da to nije tip filma za oskara ali jednostavno ostali su svakako gori od njega. Nisam znao ove detalje oko njihovog odnosa u stvarnom svetu ali na filmu je to jako lepo prikazano i postoji bas dobra hemija medju njima uz fantasticnu glumu obojice.

            Malik je verovatno najgora odluka ikada, glumac nema grama emocija i izgleda kao prazna ljustura i bas mi je to smetalo u ovom filmu. Ali to je ta propaganda i svi smo znali da ce se to desiti, velika sramota u svakom slucaju. Nista manja sramota je nominacija Pantera za bilo sta, on mi dodje kao jedan od losijih filmova o superjunacima a oni ga guraju za oskara zbog crnaca, bas jadno.
            sigpic

            Comment


            • Dobro Vuce ako ti je Oblik vode od prosle godine bolji u odnosu na Zelenu knjigu, e ne znam sta da ti kazem stvarno.
              Cak i da je Crni panter dobio ove ne bi onu nakaradnost mogao da prevazidje (:nema pojma sta prica nije gledala Crnog
              A da ne govorim da posle SVAKOG Oskara vicemo: nikad gore! Evo da prelistamo malo temu

              Ok, brat i necak su rekli sve je laz. A zasto bi im verovali, recimo? Ne kazem da nije istina, samo pokusavam da razumem (srusio si mi sneska delimicno ), jer ako je istina onda je bas grozno, a nekako u tim porodicnim odnosima i stvarima uvek ima mnogo problema, nesuglasica, i svacega, tako da uzimam sa rezervom, nista tamo nikada nije crno-belo. Na kraju mozda je i sam Toni (pricam onom pravom liku) imao pogresnu percepciju o njihovom odnosu, iako je eto bio cak i otpusten kako kazu rodjaci.

              Sta znam ok nije originilani scenario, slagali, jbg prezivecemo.
              Meni je bzvz recimo sto je Vigo mnogo vise zasluzio Oskara nego Mahersala, pogotovu sto je ispricana iz ugla ovog prvog, on je nosilac celog filma, ostalo je sve sporedno.

              Sto se tice Maleka i tu mislim da preterujes, po meni je on razbio film, e sad to sto je svaki drugi film o crncima i homoseksualcima ili pomesano, ima samo veze sa savremenim drustvom ponajvise. Pogledaj u nasoj zemlji sta se desava sa tacke ovih drugih. Razbijaju im tamo kancelariju, ali se sa druge strane se velica rodjenje...znas vec da ne sirim pricu. E sad to je nasa stvarnost. Oni su je prevazisli i otisli u fazu roditelj 1 i roditelj 2, malo tu Oskar ima veze.. on je samo posledica, ne izrok. No, to je mnogo siroka tema.

              Miljenica je zakinuta definitivno, pre svega za sporednu zensku ulogu, obe su razbile i Ema i Rejcel kao i Jorgos sto je trebalo da dobije, da ...da kao i za kostime -.- iako eto nisam odgledala sve.
              Ali trebalo je napraviti ravnotezu i dodeliti i crnoj glumici (sporedna) i Latino reditelju
              sigpic

              Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
              But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

              Comment


              • Originally posted by miloolja View Post
                Dobro Vuce ako ti je Oblik vode od prosle godine bolji u odnosu na Zelenu knjigu, e ne znam sta da ti kazem stvarno.
                Cak i da je Crni panter dobio ove ne bi onu nakaradnost mogao da prevazidje (:nema pojma sta prica nije gledala Crnog

                Ok, brat i necak su rekli sve je laz. A zasto bi im verovali, recimo? Ne kazem da nije istina, samo pokusavam da razumem (srusio si mi sneska delimicno ), jer ako je istina onda je bas grozno, a nekako u tim porodicnim odnosima i stvarima uvek ima mnogo problema, nesuglasica, i svacega, tako da uzimam sa rezervom, nista tamo nikada nije crno-belo.

                Sta znam ok nije originilani scenario, slagali, jbg prezivecemo.
                Meni je bzvz recimo sto je Vigo mnogo vise zasluzio Oskara nego Mahersala, pogotovu sto je ispricana iz ugla ovog prvog, on je nosilac celog filma. Na karaju mozda je i sam Toni (pricam ono pravom liku) imao pogresnu percepciju o njihovom odnosu, iako je eto bio cak i otpusten kako kazu rodjaci.
                Nisam siguran kako si razumela da mi je The Shape of Water bolji od Green Booka Naravno da nije. The Shape of Water je jedan od najgorih filmova u poslednjih x godina koje sam pogledao, ne pamtim kad sam poslednji put imao zelju da iskljucim film nakon 20ak minuta i kad sam poslednji put zazalio sto ga tad nisam i iskljucio, vec trpeo do kraja filma. Samo kazem da, ako vec (sva sreca) nisu dali Pantheru i Bohemianu, da je The Favourite morao da ga dobije. Green Book je u poredjenju sa njim smesan. Dobar film, simpaticno isprican iako je tema teska (i to je dobro), hemija izmedju Viga i Mahershale je sjajna, ali prosto je po kvalitetu daleko od Oskara. To je sve. Naravno, ni prvi ni poslednji film koji je to dobio i svakako da je bolje Green Book nego onaj nesrecni Bohemian ili Panther

                Sasvim moguce da nije sve tacno kako oni kazu, ko ce ga znati, moguce da je istina negde na sredini.

                Originally posted by miloolja View Post
                Sto se tice Maleka i tu mislim da preterujes, po meni je on razbio film...
                Ja totalno suprotan utisak imam, slazem se apsolutno sa Srdjanom. Covek nema ono sto je jedan od zastitnih znakova Fredija bio - harizmu. Nema je ni trunku. Vostan je mnogo. Prazan. Totalno bez veze. Velika, velika steta sto Sasa Baron Koen nije glumio Fredija, ali pametan covek, cim je video uzas od scenarija, odbio je. Sve vezano za Bohemian je velika uvreda za ono sto je Fredi bio.

                Originally posted by miloolja View Post
                Miljenica je zakinuta definitivno, pre svega za sporednu zensku ulogu, obe su razbile i Ema i Rejcel kao i Jorgos sto je trebalo da dobije, da ...da kao i za kostime -.- iako eto nisam odgledala sve.
                Da je Akademija imala hrabrosti, kao sto je skoro nikad nema, sinoc bi The Favourite uzeo skoro sve.

                Originally posted by miloolja View Post
                A da ne govorim da posle SVAKOG Oskara vicemo: nikad gore! Evo da prelistamo malo temu
                Svake godine nas iznenade
                Last edited by Mr. Wolf; 25-02-19, 14:11.
                Dayman (a-a-ah...)
                Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                Champion of the sun (a-a-ah...)
                You're a master of karate and friendship
                For everyone

                Comment


                • Odgovorila sam ti na ovaj post

                  http://www.sportklub.info/forum/show....php?p=1954945


                  Pocinjes sa: najgori Oskar ikada... sa cime se ne slazem.

                  I dok sam pisala (preko fona, a i radim) ispisali ste svasta nakon njega.
                  sigpic

                  Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                  But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                  Comment


                  • Najgori Oskar otkad pratim gledajuci sve nagrade, ne samo za glavni film
                    Naravno - Green Book >>>>> The Shape of Water
                    Dayman (a-a-ah...)
                    Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                    Champion of the sun (a-a-ah...)
                    You're a master of karate and friendship
                    For everyone

                    Comment


                    • Kada neko kaze najbolji Oskar (mada se to ruku na srce nije desilo poslednjih decenija sigurno) ili najgori Oskar..podje se prvo od najboljeg filma, pa zatim i sve ostalo..zato sam povukla paralelu da ti je prosli bio bolji, iako znam da si ispljuvao skoro Oblik vode, zajedno sa mnom.

                      Edit : A meni su neke nagrade ranijih godina vise smetale, nego ove, tu se razilazimo.
                      sigpic

                      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                      Comment


                      • A dobro, kasnije sam dodatno objasnio, pa smo i taj nesporazum resili

                        Jos jedna pozitivna stvar, vise necemo gledati Bredlija i smaracicu Gagu. Treba imati jak stomak, pa ne povracati na sve ono.
                        Dayman (a-a-ah...)
                        Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                        Champion of the sun (a-a-ah...)
                        You're a master of karate and friendship
                        For everyone

                        Comment


                        • Originally posted by mark it zer0 View Post
                          Sto se mene tice, a ne pratim toliko redovno, secam se koliko sam se smorio kada je Argo dobio Oskara. Tu se bas videla propaganda, veze nema sa Oskarom.


                          Malopre mi izašlo sećanje

                          S tim što je Argo, iako tipična propaganda, ok film. Ali daleko od nekakvih nagrada, a pogotovo daleko od Life of Pi

                          I potpuno se slažem s tobom oko Green Booka, meni ima baš veliku težinu, i sviđa mi se paralela sa The Intouchables. To koliko je priča istinita me uopšte ne zanima.

                          The Favourite nisam gledao i ne verujem da ću, jer sam manje-više siguran da mi se ne bi dopao. Takve sam i preporuke dobio, očekivano od onog bolesnika Ne sumnjam jedino da su pokidale one dve sa glumom. Ali ne mogu da se mučim i gledam nešto što ne volim.

                          Što se The Shape of Water tiče, apsolutno se ne slažem sa Oljom i Wolfom, meni je bio fantastičan (ako zažmurim na mjuzikl scenu ), sećam se da sam ga i ovde hvalio. Doduše del Tora generalno obožavam, ne verujem da on može da mi predstavi bilo kakvu fantastiku na loš način.

                          Comment


                          • Wolf ne moze da ne provuce Moonlight, a po meni je to najrealniji dobitnik oskara za najbolji film u poslednjih 20 godina, uz mozda 12 Years a Slave

                            A inace je dodela smesna kao i uvek, Favorit pokraden, a Cold War nije dobio oskara (ali ajde, dobar je i Roma). Panter uzeo oskara za soundtrack (kada ga se ja koji inace obozavam dobar soundtrack ne secam, znaj koliko je sati) umesto BlacKkKlansman, a First Man cak nije ni nominovan. Willem Dafoe prolazi nezapazeno za ulogu Van Goga, ne samo sinoc... Ali eto, bar su Oliviju i Spajdermena ispostovali.

                            Comment


                            • Po meni je veci minus sto je Green Book dobio dva Oskara vise nego sto zasluzuje, The Favourite ga sije u scenariju i bio sam neprijatno iznenadjen kada sam video kome je Oskar otisao u ruke.

                              Comment


                              • ja sam ocekivo da na kraju bohemijanska rapsodija uzme oskara i za najbolji film (kao na globusima) a onaj gitarista i novi pevac zatvore ceremoniju pesmom "show must go on" mozete misliti kolko sam ostao razocaran u 5 ujutru.
                                Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

                                Comment

                                Working...
                                X