Announcement

Collapse
No announcement yet.

Academy Awards - Oscars

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • 23.6 million viewers tuned in on Sunday night to see “Parasite” sweep to a surprise victory. That’s a 20%, 6 million viewer drop-off from last year. The Academy’s second hostless show in a row scored a 5.3 rating among adults 18-49 in the fast national ratings, a 31% dip from 2019.
    For comparison, last year’s Oscars delivered a 7.7 rating in adults 18-49 and 29.6 million viewers.
    Zasto me ovo ne cudi?

    Comment


    • Treba da uzmu Rikija da ih proziva tamo, ali zato gledanost ide na 35+ miliona. I da skrate ovo za pola sata i prestanu sa proseravanjima izmedju nagrada i tokom najavljivanja.
      Dayman (a-a-ah...)
      Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
      Champion of the sun (a-a-ah...)
      You're a master of karate and friendship
      For everyone

      Comment


      • Da su ljudi sa tamnijom kozom bili malo zastupljeniji i da nisu tako bezobrazno preskocili zenske reditelje, sigurno bi i gledanost bila veca

        Comment


        • Originally posted by zdravkelja View Post
          Parasite je toliko dobar. A na ovo gledam i kao na kompenzaciju za sve ove godine ignorisanja korejske kinematografije, ovo je prvi njihov film koji je uopste nominovan za bilo sta.

          A Moonlight je, uz Parasite, najbolji dobitnik u ovoj deceniji. Mozda jos 12 Years a Slave.
          Nasao si kljucnu rec zasto ne podnosim Moonlight, kompenzacija. I to je princip po kom funkcionisu sve moguce dodele nagrada, pa odredjene stvari dobiju vise nego sto zasluzuju. Glavni razlog zasto verovatno u 90% slucajeva necu da gledam uzivo nagrade. Ovaj preostali procenat ostavljam za svaki slucaj, mozda mi neko bas drag glumac/reziser bude blizu zasluzenog Oskara. Da nisi iz Srbije, rekao bih po izboru ova dva filma da si pravi nigga. Hejtovao sam ranije 12 Years A Slave, sada imam bolje misljenje o njemu. O Moonlightu pored La La Landa, tesko da cu ikada o tom filmu drasticno da promenim misljenje. A nije da sam ovako veliki fan La La Landa.

          I ne moze kompenzacija da se posmatra arbitrarno, kada ide na neciju vodenicu je ok a kada ne ide onda krece hejt.

          Bio sam jedan od onih glasnijih kojem je bilo drago sto Boyhood nije dobio glavne nagrade, sada ovakva dodela nagrada me je samo podsetila da je Birdman bio kompenzacija za Injurita. Bas sam sada smoren zbog Boyhooda.

          Originally posted by Heartbreak View Post
          Neka mi neko objasni kako je moguće da pre ovog Koreja nikad nije imala ni nominaciju? Stvarno tesko za poverovati

          Glavna ženska uloga meni Scarlet definitivno
          Ja kada sam pre gledao njihove filmove, dosao sam do zakljucka da su previse hardcore i beskompromisni, a to povlaci za sobom i ekstremni, pa ih je zato Akademija kulirala.

          Recimo prosle godine kada sam gledao The Favourite dosao sam do zakljucka da je Jorgos malo ''smeksao'' i da je pravio odredjene kompromise, ipak mi je The Favourite bio blag u poredjenju sa njegovim prethodnim nagradama i bas zbog toga je njegov film prosle godine pokupio nekoliko nominacija.

          Eto sad vidim da je Bongo iskuliran za Memories of Murder kao i Injaritu recimo za 21 Grams i kasnije su dosle kompenzacije. To sve ide po sablonu. Ne zelim da kazem da nije nezasluzeno sve osvojio, nego po istom principu kao i Birdman je dobio vise Oskara nego sto realno zasluzuje.

          Jebote, koliko sam Bongovih filmova pogledao. Samo mi jos Okja stoji na listi..

          Cim vidim da Heartbrake razmislja slicno kao i ja, mnogo mi je lakse.

          Edit: Cita li Erik ovu temu? Kajem se zbog svoje burne proslosti.
          Last edited by Ricma; 12-02-20, 09:53.

          Comment


          • Ne mislim bukvalno da su oni kompenzovali, to vise ovako pricam Nisam gledao 1917, ali Parazit lagano gazi po ostalim filmovima u svakoj kategoriji.

            Inace, nije da branim USA akademiju, ali je i korejska akademija tu dosta zajebavala. Npr. Bong i Park su bili dugo na crnoj listi jer ne prave "podobne" filmove, pa nisu bili nikada nominovani, niti su dobijali budzet od drzave. Sreca da su najbolji pa su uvek mogli da nadju nekoga da ih finansira i rade sta hoce

            Ne svidja mi se taj "nigga" komentar, jer mislim da ne treba gledati kroz tu prizmu, cak i ako akademija to radi, dobar film je dobar A opet, da to rade, prosle godine bi oskara dobio Blackkklansman, a ne Green Book, koji, iako ne volim da budem cinik, ima svoje probleme. Te godine je Favorit trebao da uzme, ali pretpostavljam da je i dalje previse "iscasen" za njihove standarde. Ako ne to, onda Blackkkklansman. Mozda i Sorry to Bother You koji nije nominovan ni za sta, ali za to vec znam razlog
            Last edited by s_hyperion; 12-02-20, 10:24.

            Comment


            • Korejci su napredna civilizacija, mozda ne raspolazu sa puno kesa pa nema tu vrhunske produkcije ali znaju da budu ispred svog vremena. Zanemarujemo cinjenicu da nije isto gledati njihove filmova sada i u poslednjih 5 godina ili recimo da je to bilo uradjeno pre 10 godina. Zasto to kazem? Zato sto i u takvom vremenskom periodu granice se probijaju i ono sto je bilo tabu u nekom vremenu, moze u vrlo kratkom periodu da ta tema postane opsteprihvacena kada se probiju neke barijere. Kako su oni napredni u polju tehnologije i generalno su napredno drustvo, umedju da predvide i projektuju ljudsku svest i um za ostatak sveta. Oni filmovi kakvi nama danas vise prijaju su snimljeni pre otprilike 10 godina. Mislim ja sam ih gledao jos tipa 2015/2016 (a ima ovde dosta ljudi koji su od mene bili azurniji), ljudi su krenuli tek da gledaju takvu vrstu morbidnih filmova kada je u njihovoj okolini to postalo prihvatljivo kako ne bi odskakali puno. Koju god sferu da pratis, mozes da primetis da stvari koje se plasiraju polako postaju mracnije, eksplicitnije i morbidnije. Moja poenta je da nije isto zbog drustvenih normi gledati Memories of Murder 2005 ili 2015. Rendom lik ti sada kaze da mu je lupam neki film bas tezak za gledanje, kroz 5 godina nece.

              Kakve su bile izakulisne radnje pre 4-5 godina, pa su bili samo ''beli Oskari'' nemamo pristup takvim informacijama. Ono sto mi mozemo da vidimo na osnovu toga sta se desilo su reakcije. Prvo zakinuti za par nominacija, da bi naredne godine stigla kompenzacija. Meni ceo taj ishod u tom kratkom vremenskom razmaku dovoljno govori da se tu nesto izdesavalo, pa se otislo iz jedne tacke u suprotnu. Nisu to cista posla. Cela ta situacija mi je itekako sumnjiva zbog tog vremenskom perioda, zato mi se i nije svidelo sto je Moonlight dobio Oskara. Da je Denzel Vasington osvojio Oskara pre Kejsija Afleka, bilo bi ocigledno. Bio sam gledao kvote i stvarno jesu padale na Denzela, iako je Kejsi do pocetka Oskara skoro pa bio ubedljio glavni favorit. Ne kazem ja da je ova formula primenljiva na svaku godinu, neko jace lobiranje da se uvek primetiti. Kad se desi sumnjiv izbor, tu je sigurno neciji lobi pobedio. Bude i ovako skroz zasluzenih nagrada, ali one brzo padnu u zaborav bas zbog svih tih desavanja. Svaka strana u nekom trenutku ce steci pravo da joj se izadje u susret.
              Last edited by Ricma; 12-02-20, 12:43.

              Comment

              Working...
              X