Announcement

Collapse
No announcement yet.

Academy Awards - Oscars

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • sumarum-dosadno,neglamurozno,bzv

    najbolje od svega ovaj glas sto radi simultanku
    Wizard

    Comment


    • Opa, lepo iznenađenje na kraju. Green Book <3

      Comment


      • Vauuu pa to je super i Mahersala Ali

        Olivija ispunila ocekivanja, a sporedna zenska vrv bi bila previse i za Emu ili Rejcel a iskreno zasluzile obe -.- uz duzno postovanje Regine King (koja je em kralj, em kraljica )
        sigpic

        Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
        But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

        Comment


        • Bravo za Green Book, stvarno fenomenalan film.
          sloboda ili ništa

          Comment


          • Nominovani i pobednici u svim kategorijama

            https://www.oscars.org/oscars/ceremonies/2019
            sigpic

            Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
            But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

            Comment


            • Bravo majstore.

              UEFA Champions League (13) - RECORD, La Liga (34) – RECORD, Copa del Rey (19), Supercopa de España (11).

              Comment


              • Najgori Oskar otkad ga pratim, a verovatno i jedan od najgorih ikada. Na skali budjavosti od 1 do 10 ima najmanje 11.

                Sto se nagradjenih tice, skoro svako ko nije zasluzio je dobio nagradu.
                Najbolji film je, iznenadjujuce, Green Book. Kako je krenulo, ocekivao sam da to uzme Bohemian ili Black Panther , medjutim i Green Book je ocajan izbor, a zna se zbog cega je uzeo. Kao sto sam napisao u temi Filmovi, Green Book je okej film za vikend nakon rucka. Kao oni filmovi sto ih uvek ima na televiziji u to vreme. Zanimljivo da je prica iz Green Booka jedna velika laz (na scenariju radio i sin od coveka kojeg glumi Vigo), vise o tome se moze procitati ovde. Sam film je smesan materijal za Oskara, ali eto i to se desilo u sinocnoj smejuriji. Ipak, bolje i Green Book nego Bohemian ili Panther. The Favourite pokraden.

                Tesko je bilo zamisliti da ce Malek ostati bez Oskara nakon svih prethodnih nagrada koje je dobio, pa je i Akademija odlucila da se popisa po ostalim glumcima.

                Mahershala dobio za sporednu ulogu. I ovde je po mom misljenju ucinjena nepravda, u ovom slucaju prema Richardu Grantu i Samu Rockwellu. Gotivim Mahershalu, ali dobio je on ovo zato sto je crnac.

                Green Book - originalan scenario. Takodje mislim nezasluzeno, a The Ballad of Buster Scruggs je trebalo da dobije za adaptiran.

                Cak i ove tehnicke nagrade su smejurija, vecina je otisla Black Pantheru i Bohemianu.

                Jedino dobro sto se desilo je Olivia Colman, Spider-Man: Into the Spider-Verse i mozda jos jedna ili dve nagrade.

                Yorgos i The Favourite su zasluzili oskare, steta. Aj, Yorgosu je Cuaron uzeo, to je okej, ali sramota da Green Book uzme pored The Favourite.


                Ceremoniju da ne spominjem, dosadni uzas. Onda je tu naravno bilo i vristanje na svako spominjanje Black Panthera i bilo cega sto ima veze sa crncima. Razumem ja sve, ali postalo je bas pateticno.
                Sta uradi onaj "beli Oskar", nadam se da su svi koji su tada kukali srecni nakon ovog i prethodnih Oskara. Sve najgore Akademiji.
                Last edited by Mr. Wolf; 25-02-19, 11:18.
                Dayman (a-a-ah...)
                Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                Champion of the sun (a-a-ah...)
                You're a master of karate and friendship
                For everyone

                Comment


                • Najbolje od sinoc sa after party-ja

                  Dayman (a-a-ah...)
                  Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                  Champion of the sun (a-a-ah...)
                  You're a master of karate and friendship
                  For everyone

                  Comment


                  • Dayman (a-a-ah...)
                    Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                    Champion of the sun (a-a-ah...)
                    You're a master of karate and friendship
                    For everyone

                    Comment


                    • Mislim da debelo preteruješ

                      Otkad znam za Oskara, uvek se provlači narativ o bar 2 nezaslužena od 5, 6 glavnih kategorija.
                      Uvek.

                      I uvek je ista priča, te na konto starih zasluga, te ovaj lobi, te politika...

                      Mislim, ukusi su različiti, svako ima svoje favorite i na kraju će uvek neko biti nezadovoljan.

                      Mene lično iritira ovo oko rasne i seksualne ravnopravnosti, ide se iz krajnosti u krajnost.

                      Da je sinoć neki Brokeback Mountain dobio Oskara odmah bi krenule priče gej lobi, ili Hotel Rwanda da je zbog Afroamerikanaca
                      A oba filma su fenomenalna.

                      Ja nemam problema sa ovom poslednjom dodelom, uglavnom su nagrade otišle jednom od tri najbolja ostvarenja po mom ukusu.

                      A i nije toliko bitno.
                      Svedoci smo da su neki filmovi/uloge veće od same nagrade.

                      Comment


                      • Hoces oskara:
                        Napravis film o crncima (idealno bi bilo da su pored toga sto su crnci i pederi). Tematika je nebitna, radnja - nebitna, gluma - nebitna, scenario - nebitan .....
                        Dobijas oskara.

                        Evo ti kako je ovaj Buljavi Mr Robot dobio .... Rami kako se zove!? Glumio pedera pevaca - OSKAR! Bez obzira koliko je Fredi bio veliki, glavno je to sto je bio gay. Peder lobi vlada ....
                        Last edited by Sandugp; 25-02-19, 11:38.
                        sigpic

                        Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                        U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                        Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                        Comment


                        • Ma Akademija uvek preteruje i blamira se, ali, bar po mom ukusu, sinoc je bas preterala sa glupostima.

                          Zanimljivo, da je Brokeback ove godine uzeo, ne bih rec rekao, jer je kvalitetan film u pitanju. Nije smejurija tipa Black Panther ili Bohemian. Opet, sve su to subjektivna misljenja, ali ovo sinoc mi je mnogo budjavo sve bilo. To je Akademija, ne mogu da kazem da me nije navikla do sada.
                          Dayman (a-a-ah...)
                          Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                          Champion of the sun (a-a-ah...)
                          You're a master of karate and friendship
                          For everyone

                          Comment


                          • Originally posted by Sandugp View Post

                            Evo ti kako je ovaj Buljavi Mr Robot dobio .... Rami kako se zove!? Glumio pedera pevaca - OSKAR! Bez obzira koliko je Fredi bio veliki, glavno je to sto je bio gay. Peder lobi vlada ....
                            I to ocajna verzija Fredija. Najbolje sto sam naisao negde na opis "Ako zelite da vidite kako bi retardirana verzija Fredija izgledala, gledajte Bohemian".

                            Green Book, lik Mahershale je crnac i..................wait for it..............gej.
                            Dayman (a-a-ah...)
                            Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                            Champion of the sun (a-a-ah...)
                            You're a master of karate and friendship
                            For everyone

                            Comment


                            • Originally posted by Sandugp View Post
                              Hoces oskara:
                              Napravis film o crncima (idealno bi bilo da su pored toga sto su crnci i pederi). Tematika je nebitna, radnja - nebitna, gluma - nebitna, scenario - nebitan .....
                              Dobijas oskara.
                              Moguce, ali bas daleko od toga da je ovde radnja, gluma, scenografija nebitna.

                              Vigo je odvalio ulogu sto se mene tice, nista manje nego Mahershala. Nisam pogledao sve filmove, ali mi je bas drago sto je Green Book uzeo, tip filma koji najvise volim, neodoljivo podseca na The Intouchables, a to mi je jedan od omiljenih filmova.

                              Najjaca scena kad Vigo pravi paralelu izmedju njih dvojice i zavrsava: "So, yeah, my world is way more blacker than yours!".

                              I dodao bih da je u Green Booku u drugi plan stavljeno to sto je on gay, posveceno je pola minuta toj cinjenici, dok je rasizam u prvom planu.
                              Last edited by mark !t zer0; 25-02-19, 11:50.
                              sloboda ili ništa

                              Comment


                              • Najjaca stvar za Green Book je ipak to laganje o njihovom odnosu. Cirkus A na kraju filma jos ima ono kao iz stvarnog zivota, a sve laz
                                Dayman (a-a-ah...)
                                Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                                Champion of the sun (a-a-ah...)
                                You're a master of karate and friendship
                                For everyone

                                Comment

                                Working...
                                X