Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nikola Pekovic

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nikola Pekovic

    Tim : Minnesota Timberwolves
    Broj : 14
    Datum Rodjenja : 3.1.1986
    Drzava : Crna Gora
    Visina : 2,11m
    Tezina : 132kg
    Draftovan : 2008 / Runda: 2 / Pik: 31-vi



    Nikola Pekovic je crnogorski reprezentativac i igra na poziciji centra. Slavu je stekao igrajuci za Partizan i postao pravi ljubimac Grobara. Dok je igrao u Partizanu za vreme lockouta vazio je za najboljeg centra Evrolige sto je dokazao dok je igrao.
    Profi karijeru je poceo u Atlasu iz Beograda , posle toga je presao u Partizan da bi pre NBA-e odigrao 2 sezone u Panathinaikosu i osvojio Evroligu u sezoni 2008-2009.
    Prosle sezone nije imao veliku minutazu u Minesoti , igrao je prosecno 13 minuta po mecu sa 5 poena po proseku. Dolaskom Rika Adelmana dosta se toga promenio , Pekmen je dobio vecu minutazu , vec 3 puta ove sezone je imao dabl-dabl ucinak , od toga je u pobedi protiv Netsa u Nju Dzersiju ubacio 27 poena i imao 11 skokova a Kingsima je dodao 24.

    Priznanja :

    Srbijanska Liga : 2006,2007,2008
    NLB Liga : 2007,2008
    Srbijanski Kup : 2008
    MVP Final Foura NLB-a : 2008
    Evroliga 2 tim : 2008
    Grcki Kup : 2009
    Grcka Liga : 2009,2010
    Prvi tim Evrolige : 2009
    Evroliga : 2009
    Trostruka kruna : 2009
    Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

  • #2
    U sinocnjem porazu Minesote od Orlanda , Crnogorski internacionalac Nikola Pekovic je ubacio 16 poena a uz to imao i 13 skokova sto je novi dabl-dabl za njega. Kod Adelmana se vec ustalio u prvoj petorci i pokazuje odlicne partije. Sut iz igre sinoc bas i nije bio najbolje , 6 od 13 a bacanja je gadjao 4 od 6.

    Evo svih Pekovicevih poena od sinoc :

    Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

    Comment


    • #3
      Pekovic za 42 minute na terenu protiv Hjustona u gostima ubacio 30 poena i imao 12 skokova od toga 3 ofanzivna u pobedi njegove Minesote. Pekmen Posle Lina najveci napredak u kratkom roku Bice dodan yt snimak cim izadje sa svim poenima
      Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

      Comment


      • #4
        Mnogo mi je drago zbog njega. Zasluzio je. Ima srce a i ima i kvalitet.
        Originally posted by Brajkula
        Veruj meni, radi kako hoćeš

        Brajkula, 2014. N.E

        Comment


        • #5
          Mnogo mi se svidja kako on i Rubio deluju , mnogo bih volio da udju u PO a onda sve je moguce
          Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

          Comment


          • #6
            Pa ako nastave ovako da igraju, nema im zaustavljanja. A plus sto oni i Kevin Love saradjuju fenomenalno.
            Originally posted by Brajkula
            Veruj meni, radi kako hoćeš

            Brajkula, 2014. N.E

            Comment


            • #7
              Miko,

              Svaka cast na temi! Nisam ni ocekivao nesto manje od takvog vizionara. Tema zasluzuje i maksimalan broj zvjezdica, a imam osjecaj da ce ih brzo i dobiti

              Trenutno najbolja klasicna petica na svijetu.

              A evo i jedan fini tekst o tom crnogorskom vitezu.

              Ne kačite se sa Pekom
              „Nekada ljudi steknu pogrešan utisak o meni. Ja sam običan momak”, kaže Nikola Peković.
              Sjajna izdanja Nikole Pekovića oduševljavaju sve u Americi. Da nije nevjerovatnog Džeremija Lina, vjerovatno bi kapiten crnogorske reprezentacije bio glavna tema u NBA... Ali, i ovako se o njemu može naći dosta materijala, a najzanimljiviju priču je ponudio Čip Skogins, novinar „Star tribjuna” iz Mineapolisa.

              Prenosimo je u cjelosti.
              Grub faul izazvao je teške riječi, malo guranja, temperatura je počela da raste. Nikola Peković se umiješao kako bi se potrudio da sve ostane na tome.

              Dok su sudije smirivale situaciju nakon okršaja Kevina Lava i krila Indijane Denija Grendžera, bek Pejsersa Dantej Džouns se obratio „izbacivaču” iz redova „vukova”.

              „Hej, ne želimo ni dio tebe ovdje. Nećemo da se kačimo sa tobom”.

              Džouns se samo šalio, pokušavajući da spusti tenzije na terenu. Ali, bio je u pravu. Nije pametno da se kačite sa Pekom.

              To je reputacija koju je stekao centar iz Crne Gore.

              Peković je 210 centimetara visoka i 130 kilograma teška cigla, sa 11 odsto masti u tijelu i rukama debelim kao božićna šunka. Ima veliku tetovažu srednjovjekovnog ratnika koji drži mačeve na lijevom bicepsu. Iz benča izbacuje 160 kilograma, iz čučnja može da vuče kamion.

              Glas mu je dubok kao Beriju Vajtu, koji postaje još više zastrašujuć zbog akcenta karakterističnog za Istočni blok. Muzika iz filma „Kum” se pušta sa razglasa kada postigne koš i izgleda kao čovjek koji bi, znate, mogao da se postara za neke stvari.

              Takva je makar njegova pojava na terenu.

              „Nekada ljudi steknu pogrešan utisak o meni. Ja sam običan momak”, kaže Peković.

              I saigrači to potvrđuju.

              „Pek je veliki plišani medvjed”, rekao je Entoni Toliver.

              Pek, plišani medvjed?

              „On ima dvije ličnosti”, nastavlja Toliver. „Na terenu je velika zvijer, veliko čudovište. Van njega, voli da se zabavlja, da se smije, dosta se šali.

              To je olakšanje za one sa kojima dođe u kontakt.

              „Da je stvarno zao, bio bih malo zabrinut, uplašen. Ali, on je sjajna ličnost, sa odličnim smislom za humor”, ističe dugogodišnji kondicioni trener Greg Farnam.

              Jak kao bik

              Neki pronalaze humor u načinu na koji Peković razgrće defanzivce tokom kretnji kao lajnbekeri (pozicija u američkom fudbalu), a igrače na postu kao auta za guranje. Zbog fizički moćne igre je postao drag navijačima „volvsa” i zaradio mjesto u startnoj postavi. Njegov kultni status raste iz utakmice u utakmicu, i to ne samo što je jak kao Pol Banjan (figura fizički moćnog drvosječe), već zato što je dokazao da je vrlo vješt, takođe.

              Prosječno upisuje 15,1 poen i 9,8 skokova, a iz igre šutira 60,7 odsto u 10 utakmica otkada je postao starter umjesto svog dobrog prijatelja Darka Miličića.

              Pek je donio čvrstinu i poene u reketu. Bori se za ofanzivne skokove i pokazao je da je vrlo okretan - bez šale.

              Zbog svega toga, postao je ljubimac navijača, uz Lava i Rikija Rubija.

              „Trudim se da iskoristim sve, svaki momenat, svaki minut na terenu, kako bih bio produktivan za tim. Navijači cijene to što radim i to me čini srećnim. Lijepo je kada igrate dobro i tim pobjeđuje. Potrudiću se da tako ostane”, kaže Peković.

              Kasni početak

              Pek nije uvijek bio viši od ostale djece u svojoj voljenoj Crnoj Gori, maloj, slikovitoj evropskoj primorskoj zemlji, koja sebe zove „dragulj Adrijatika”. On čak nije previše ni volio košarku. Volio je da peca više od ičega. Postao je ozbiljan kada je košarka u pitanju tek u prvoj godini srednje škole, jer je tog ljeta izrastao čak 15 centimetara.

              Preselio je u Beograd kada je imao 16 godina i igrao u Srbiji, a potom proveo dvije sezone u Grčkoj, kada je osvojio i Evroligu. NBA timovi su cijenili njegovu pojavu i umijeće, ali je njegov izdašni višegodišnji ugovor u Grčkoj tjerao mnoge od toga da potroše pik iz prve runde drafta na njega. Volvsi su ga izabrali kao prvog pika u drugoj rundi 2008, ali su čekali dvije godine na njegov dolazak.

              Njegova ruki sezona nije prošla glatko.

              „Bilo mi je teško”, priznao je.

              Prošao je teško privikavanje na novu kulturu i novi stil košarke. Propustio je 13 utakmica zbog teškog istegnuća skočnog zgloba. Borio se sa problemima sa faulovima jer se privikavao na suđenje u NBA i učio da pravi razliku između fizički jake i prejake igre.

              „Kladim se da je morao da ima milion pik-en-rol prekršaja u napadu prošle godine”, rekao je trener Hjustona Kevin Mekhejl, koji je draftovao Pekovića dok je bio potpredsjednik Minesote. „Zamišljam da je trčao po terenu i rušio igrače kada je nalijetao na njih i pomišljao: ‚Pa šta, oni bi i trebalo to da urade kada udarim u njih’”.

              Peković ove godine pravi manje prekšraja, iako igra osam minuta više. Bistriji je, ali ne manje snažan. Profitirao je dolaskom Rubija na oba kraja terena, kao i iz svakodnevnog rada sa pomoćnim trenerom Džekom Sikmom. Više od svega, izgleda kao da je opušteniji zbog uloge u timu i igara koje pruža.

              „Samo pokušavam da radim svoj posao. Igram sličnu košarku onoj koju sam igrao cijelog života. To je košarka koju volim”, ističe Peković.

              Drugi je baš i ne vole. Centar LA Lejkersa Endrju Bajnam, koji je visok 214 centimetara i težak skoro 130 kilograma, izrazio je zadovoljstvo što je problem sa prekšajima limitirao Peka na 20 minuta u januarskom meču.

              „Hvala bogu da su Pekovića izveli iz igre”, naglasio je Bajnam.
              San Antonio Sparsi su se žalili na grube blokove Pekovića na januarskoj utakmici. Plejmejker Toni Parker je nalijetao na Pekove pikove više nego iko, ali nije želio da ih posebno elaborira.

              „Bez komentara”, rekao je uz osmijeh.

              Nikolinim saigračima je poznat taj osjećaj.

              „To boli, čovječe. Volim da igram sa njim, jer omogućava da budete širom otvoreni”, kaže bek Vejn Elington.

              Majkl Bizli je još originalniji.

              „Ne sjećam se sudara sa njim, jer budem jako udaren. On se bukvalno ne pomjera”.

              Pekovićeva snaga je produkt genetike i njegove ljubavi prema tegovima. Diže ih kada god može, čak i u danu Superboula, koji je tehnički bio slobodan za igrače. Farnam radi za tim 15 godina i uporedio je Pekovićevu posvećenost treninzima snage samo sa onima koje je imao Kevin Garnet. Trener za snagu i kondiciju Keke Lajls je morao da ga ubjeđuje da ne dođe u teretanu kada je imao posljednji slobodan dan.

              „On je u ovom trenutku vjerovatno najjači igrač u ligi”, naglašava veteran Minesote Bred Miler.

              Peković razumije kako da to koristi kao svoju prednost, bez obzira na to da li postavlja blok saigraču ili poput stabla otvara sebi put na postu, sa defanzivcem na leđima.

              „Ako odluči da zauzme mjesto, ne možete da ga pomjerite. Kao odbrambeni igrač nikako ne možete da ga sklonite u stranu”, govori Toliver.

              Njegovi saigrači se šale na račun njegove snage, jake pik igre i toga kako razgrće rivale i razmjenjuje udarce u tijelo. Ali, takođe i cijene njegov naporan rad i ličnost koju je donio u tim.

              „Van terena je smiren, kul tip. Na terenu, on je jedan od onih koje želite da izbjegnete. Zapravo, on je čovjek kojeg želite uz sebe”, zaključio je Elington.
              Izvor

              Comment


              • #8
                Evo 8 minuta je dugo ali svi potezi najbolje partije u karijeri Pekmena.

                Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

                Comment


                • #9
                  Obozavam ga! Svaka cast za majstora! Ne bi me cudilo da za koju godinu stekne status u NBA kakav je imao Vlade.

                  Comment


                  • #10
                    Nikola Pekovic je proglasen za treceg igraca koji je najvise napredovao u NBA , najvise je napredovao Rajan Anderson a drugo mesto je zauzeo Ersan Iljasova. Ovo je veliko priznanje za Crnogorca
                    Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

                    Comment


                    • #11
                      bravo za crnogorca
                      ako ovako nastavi
                      bice bolji i od vlade divca

                      Comment


                      • #12
                        Originally posted by n.aleksa View Post
                        bravo za crnogorca
                        ako ovako nastavi
                        bice bolji i od vlade divca


                        Gotivim ja Pekmena,ali Vlade je jedinstven.

                        Comment

                        Working...
                        X