Announcement

Collapse
No announcement yet.

Fotografija dana

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts



  • Smrtonosno jezero pretvara životinje u statue
    | Newscientist.com

    Sudeći po Danteu, Stiks nije samo reka, već beskrajna smrtonosna močvara koja ispunjava ceo peti krug pakla. Za mnoge je sama ova zamisao prilično neverovatna i nezamisliva, međutim, jezero Natron u severnoj Tanzaniji prilično dobro oslikava Danteovu viziju.
    Ukoliko niste ekstremofil - organizam koji uspeva u fizički ili geohemijski ekstremnim uslovima koji su štetni za većinu životnih formi na Zemlji, jezero Natron nije baš najbolje mesto za život.

    Temperature u jezeru dostižu vrednost do 60 stepeni Celzijusa dok njegova alkalnost iznosi između pH9 i pH 10.5.

    Jezero je svoje ime dobilu po natronu, prirodnom jedinjenju koje je sačinjeno prvenstveno iz natrijum karbonata. Ovo je jedinjenje na jezeru je rezultat vulkanskog pepela, a sve životinje koje završe u vodi umiru i postaju skamenjene.

    Fotograf Nik Brand, koji je stvorio blisku vezu sa Afrikom, a poznat je i po tome što je režirao spot Majkla Džeksona za numeru „Earth Song“ 1995. godine, napravio je malu pauzu od svog regularnog posla kada je otkrio savršeno sačuvane ptice i slepe miševe na obali ovog jezera.

    „Jednostavno sam morao da ih fotografišem. Niko tačno ne zna kako ove životinje umiru, ali izgleda kao da izuzetno reflektivna površina jezera ima neke veze sa tim pošto ih zbunjuje. Poput ptica koje udare u stakleni prozor, tako i ptice ovde udaraju o površinu jezera“, izjavio je Brand.

    Sve životinje koje je Brand slikao nalaze se u pozama koje je on sam napravio.

    Više fotografija možete pogledati na sajtu Nika Branda
    sigpicFokus Nole i ne zaboravi- u pertle... idemo Noleeeeeeeeeee

    ''Na jedno uho ne čujem ništa, a na drugo sve. Zato slušam samo one koji mi priđu sa prave strane...

    Comment


    • Comment




      • Nagradjivana fotografija Paul-a Hansen-a.
        Last edited by Ernesto; 20-01-14, 01:34.
        "Moja generacija je zivela na ulici. Mi smo imali tu srecu da smo imali pripadnost kraju,
        odnosno cosku. Tu smo se obrazovali, tu smo postali ljudi, tu smo postali lopovi,
        fudbaleri... A ulica je kao sto znate jedan veliki univerzitet."

        Comment


        • Put za Berlin

          Last edited by Lord Aleksoni; 20-01-14, 16:56.

          Comment



          • Ostrvo Riga na Baltičkom moru: Hotel sa 10.000 soba koji nikada nije korišten
            sigpic
            Bill Shankly: "If you can't support us when we lose or draw,
            don't support us when we win."

            Comment


            • sigpic

              Comment


              • Planina Roraima u Venecueli...

                Comment


                • hoću u ovoj ulici da živim!

                  Jedna od ulica u starom delu Bona, kad su cvetale trešnje


                  sigpic

                  Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                  But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                  Comment


                  • Comment




                    • Posle meca sa Fonjinjijem, napisala na plazi, imam i Anino ime, tad je pobedila Serenu

                      Spoiler
                      sigpicFokus Nole i ne zaboravi- u pertle... idemo Noleeeeeeeeeee

                      ''Na jedno uho ne čujem ništa, a na drugo sve. Zato slušam samo one koji mi priđu sa prave strane...

                      Comment


                      • Comment


                        • sigpicFokus Nole i ne zaboravi- u pertle... idemo Noleeeeeeeeeee

                          ''Na jedno uho ne čujem ništa, a na drugo sve. Zato slušam samo one koji mi priđu sa prave strane...

                          Comment


                          • bolje tema da se zove 13 slika dana ... ahahahahaha

                            Spoiler
                            www.balkansimracing.com/forum

                            Real cars. Real racing. Dobrodosli

                            Comment


                            • It's not who you are underneath, it's what you do that defines you

                              Comment




                              • Iceland
                                VALENTINO ROSSI #46

                                Comment

                                Working...
                                X