Announcement

Collapse
No announcement yet.

Operacija Crni Mart

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Originally posted by Indigo View Post
    Znam za ovo vec neko vreme, nisam rekao da se ne borim i da necu da se borim onoliko koliko kao individua mogu, ali budimo realni...
    Budimo realni? Dokazano je da moze! Ako vec hoces da budemo realni!

    Comment


    • #17
      Originally posted by Seoski Terminator View Post
      Budimo realni? Dokazano je da moze! Ako vec hoces da budemo realni!
      Mislis na SOPU i PIPU? Daj bre nisam ja na njihovoj strani...
      There's something wrong with me chemically
      Something wrong with me inherently
      The wrong mix in the wrong genes
      I reached the wrong ends by the wrong means
      It was the wrong plan
      In the wrong hands
      With the wrong theory for the wrong man
      The wrong lies, on the wrong vibes
      The wrong questions with the wrong replies

      Comment


      • #18
        SOPA I PIPA su odbacene odavno!

        Jer svaka korporacija il iclan kongresa koji je to podrzao, prvo su hakovali korporacije, i sve tajne izbacivali na internet javno, da ljudi mogu da vide i time stvorili ogroman pritisak da se po tome nesto uradi, jer ne mogu da zataskaju sve lazi i prevare koje ne mogu da skinu sa interneta! HB Garry, firma koja se bavi protekcijom servera, i oni su hakovani, taj njihov lik je hteo FBI-u da proda neke informacije o Anonymous-u. A ovi su lepo hakovali servere korporacije, pokrali brdo dokumenata, i taj dokument koji je hteo da prosledi FBI-u, kao i sve njegove privatne poruke, sve je to prosledjeno na net, a to sto je on hteo da proda, su ovi za dz poslali FBI-u, cisto da se pokazu ili sta vec.

        HB Garry je odmah izgubio protekciju mnogih, zbog svega sto je procurelo na internet o raznim prevarama i glupostima koje su se radile, a taj covek je dao otkaz i ne sme da se pojavi nigde, jer ce ga razoriti opet.

        Kao sto i sada imaju svuda gde protestvuju, nalaze se razni ljudi, koji imaju live snimanje preko moba, i to mozes da gledas na netu, kao i snimke policijske brutalnosti. Onda oni lepo hakuju servere te policijske stanice, i o tom policajcu su sve sto je u zivotu radio poslali na net, poslali su i gde zivi, i gde clanovi njegove cele familije zive. SVE!

        Naravno pod tim pritiskom, morali su da mu oduzmu znacku i da ga posalju da cuva stoku negde Bogu iza nogu! Kao sto kazu ti glavni pokretaci ideje zvana Anonymous, uhvatite 1 od nas, doci ce njih 10 na to mesto!

        Jer ti ljudi su najveci hakeri koji postoje na ovoj planeti zemlji! A nece ih nikad sve uhvatiti, zato sto sve to funkcionise drugacije, nismo organizacija, nemamo vodju, sve sto imamo je ideju na kojoj smo bazirani svi.

        To sto je bila i prica za obaranje fejsa, odustali su u zadnjem trenutku jer je vecina izglasala da ne treba rusiti fejs, da je to jedna od mreza koju treba iskoristiti u bolje svrhe kao sto je dizanje svesti kod ljudi! I sirenja informacija!

        Pre dan-dva, na tviteru je neki policajac u sustini napisao da bi ubio hackere, znas sta se desilo? U toj stanici u kojoj radi, ispamovani su sa mailovima i optuzbama na racun policajca! I sada se vodi postupak protiv njega!

        Kad ne mogu da zataskaju nesto, onda nemaju moc, kada ljudi pobede strah i izadju i bore se, ne mogu nista! Da, bice zrtava i uhapsenih, to je svima poznato!

        Ali ovo im nece proci,a niko se nece smiriti dok Vlada ne pocne da radi ono sto zaista treba da radi! Ne mogu oni nista ako im narod ne dozvoli,a narod je probudjen i ima mnogo jake hakere iza sebe, koji rade posao toliko vazan da niko od nas nije svestan koliko su oni vazni. A sve su to ljudi od 15-30 godina, to je zlatno doba hakera, e ljudi tih godina kidaju NATO, FBI-a, Svajcarske banke i slicno.

        I znas sta su jos uradili? Skinuli su 1m dolara i prosledili ih u humanitarne svrhe, i ? Uhapsili su 16 clanova Anonymous-a do sada, i? Ljudi se sve vise i vise bune, i dizu protiv korupcije i pohlepe i Tiranije!

        Ne mogu nam nista, jer ideju ne mogu ubiti, a mnogo nas je!

        Comment


        • #19




          00:10
          sigpic


          "The last time I was intimidated was when I was 6 years old in karate class. I was an orange belt and the instructor ordered me to fight a black belt who was a couple years older and a lot bigger. I was scared s---less. I mean, I was terrified and he kicked my ass. But then I realized he didn’t kick my ass as bad as I thought he was going to and that there was nothing really to be afraid of. That was around the time I realized that intimidation didn’t really exist if you’re in the right frame of mind." - Kobe Bryant

          Comment


          • #20
            Ja se cio zivot borim protiv oduzimanja prava individui. Jedan od mehanizama koji sam primjenjivao je i piraterija. Mislim da nikad nisam ni kupio CD, platio kartu u bioskop ne daj Boze, a cak sam i masa opreme kupio kod sanera. I sad mi je milo sto vidim da ima jos boraca za slobodu. Nisam ni sumnjao da su to Nebojsa i SeoCki. Sad jos vise vjerujem da covjek ima sanse!

            Momci, svaka cast i podrska. Gdje vam je okupljanje? Na FB?

            Comment


            • #21
              Anonymousi su pokazali moc kojom raspolazu oborivsi nekoliko bitnih sajtova za kratak vremenski period samo zato sto su hteli... Mogu da opeljese koju god banku, ali to nije cilj, to nije poruka.

              Poruka je da ljudi moraju da se bore za ono sto zele, za ono sto zasluzuju, a zasluzuju potpunu slobodu (kao sto kaze i moj signature). Sistemi oko nas su stvroeni da bi se vlast (koju ne poseduje 1 covek vec gomila istomisljenika) u potpunosti prenela na one koje smo izabrali da nas "vode". Kako? Unistavanjem samopouzdanja do trenutka kad ono u coveku vise ne postoji, kad postane samo marioneta kojom neko drugi upravlja. Kako? Novcem, samo novcem i nicim vise. Kad su nezadovoljni, ljudi sirom sveta protestuju, ali sada je tesko protestovati kad "vodje" i onako ne mogu ponuditi Bog zna sta, zbog krize koju su sami izazvali...

              Jedan mali korak ne znaci nista, jedan mali skok ne znaci nista, ali sta ako svi Kinezi odluce da skoce? Ode sve do djavola! Tako je i ovde. U bioskop idem 1-2x godisnje, gledam gotovo iskljucivo nase filmove, samo zato sto mislim da treba da podrzim nasu produkciju. Ne kupujem igrice (piratske, razume se) odkad imam brzi internet, a o originalima i ne razmisljam... Nije vredno tog novca, kad ce me drzati 2 nedelje, a potom prelazim na drugu. Podrzavam nacin zivota: "Uzmi sta ti se pruza i iskoristi ga maksimalno!" od kad znam za sebe, ali problem je sto su ljudi poput mene, poput nas, retki. Ne zele da izadju iz ustogljenog procesa njihovih zivota jer se previse plase sta promena moze doneti. To treba postovati i ne siliti ih... Kad uvide horor koji donosi ne preduzimanje nicega po pitanju icega, brzo ce promeniti misljenje. Jer covek moze da istrpi samo toliko...

              Ako se donesu ti zakoni, nece dugo trajati, kad ljudi vide koliko gube time, brzo ce se aktivirati. Nema zurbe, sve ce doci na svoje mesto, treba pustiti vreme da odradi tvoj posao. Ako ovo prodje, Operacija Crni Mart, odlicno! Ali ako ne, nista nije izgubljeno, verujte u ljudsku zelju za slobodom, neprocenjiva je...

              Comment


              • #22
                Cd neki ne pamtim kad sam kupila, igrice isto... Volim da odem u bioskop, ali drugo nista.

                A Vanja vecina ljudi ce tesko vidjeti sta gube jer ne znaju ni sta zele, samo se uklapaju u gomilu... Ali mozda ovaj put to bude pozitivno, pa uspijemo sacuvati ovaj paralelni svijet
                Mistakes make us who we are.

                Comment


                • #23
                  Nikad kao Bane, nikad... (Đ. Balašević)

                  Ukoliko mogu da sugerišem, pročitajte jednu moćnu knjigu:

                  VLADAVINA TAJNOM , Džim Marz

                  Čisto da se pridružim akciji, ja sam i elektronsku platnu karticu odjavio, ili keš ili ništa... Pa jel tako?

                  Comment


                  • #24
                    http://www.b92.net/tehnopolis/aktuel...&nav_id=577620
                    Arise, Serbia!
                    You fell asleep long ago,
                    And have lain in the dark.
                    Now wake up
                    And rouse the Serbs!


                    sigpic

                    Comment


                    • #25
                      Mora da Evropski parlament posle to potvrdi, bez toga nista, a ima vremena do tad a i imaju ljudi planove isto kako se boriti do tad.


                      Sto se hakovanja banaka tice, to je bio dokaz koliko znaju, i da su ozbiljni.

                      Comment


                      • #26
                        Ма ништа ја не знам шта је сопа, пипа и остало. Појма немам шта се овде дешава нити се трудим да сазнам. Ја сам само против Амера. Него нашао случајно овај чланак на Б92 па рек'о вама да оставим.
                        Arise, Serbia!
                        You fell asleep long ago,
                        And have lain in the dark.
                        Now wake up
                        And rouse the Serbs!


                        sigpic

                        Comment


                        • #27
                          Originally posted by Uros94 View Post
                          Ма ништа ја не знам шта је сопа, пипа и остало. Појма немам шта се овде дешава нити се трудим да сазнам. Ја сам само против Амера. Него нашао случајно овај чланак на Б92 па рек'о вама да оставим.
                          Nema ovo direktne veze sa Amerikancima, tako da ako samo zbog toga se zanimas, to nije dobro. Covek ne treba da bude ni protiv koga a priori, i tu racunam i Hrvate, Albance, Crnogorce, Islandjane, Srbe, bilo koga. Treba biti za ili protiv principa. Imam prijatelja Amerikanaca i Hrvata koji su sasvim OK, znam ljude iz Srbije koji su totalni idioti.
                          Ovde se radi o mnogo vecoj globalnoj prici, nikad ne skodi biti informisan. Ne kosta mnogo, samo 10ak minuta citanja.
                          Last edited by Nebojsa; 02-02-12, 19:44.
                          Na celom svetu samo Crvena zvezda

                          Comment


                          • #28
                            Originally posted by Uros94 View Post
                            Ма ништа ја не знам шта је сопа, пипа и остало. Појма немам шта се овде дешава нити се трудим да сазнам. Ја сам само против Амера. Него нашао случајно овај чланак на Б92 па рек'о вама да оставим.
                            Imas ti mnogo jos da radis na svom razmisljanju, ali mnogo! Naravno, ukoliko zelis. Previse si izmanipulisan, al' nije ni cudo, i onako te mrzi da kuckas malo i saznas nesto, tako da uzivaj. Ignorance is bliss.



                            Comment


                            • #29
                              Originally posted by Seoski Terminator View Post
                              Ignorance is bliss.
                              Najistinitiji citat koji znam

                              @Uros
                              Steta sto ljudi ne koriste vise internet za informacije, pogotovo u ovom slucaju, kad mozemo da ostanemo samo na internetu sa suvim i kratkim informacijama.
                              Mistakes make us who we are.

                              Comment


                              • #30
                                Da li se ovakve stranice otvaraju na dosta foruma i je li to peticija da se u martu ne downloaduje nista i ne kupuju cd-ovi.
                                "When I was young, I never wanted to leave the court until I got things exactly correct. My dream was to become a pro."-Larry Bird

                                "Da budale svijetle ja bi bio zvjezda danica".

                                Comment

                                Working...
                                X