Announcement

Collapse
No announcement yet.

ATP - Andy Murray

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Srecan rodjendan Andy )))))))

    I kad cestitam rodjenjadan uvijek se sjetim kad sam slusao na radiju nazvao neki covjek kaze sretan prvi rodnjendan mom sinu i da dozivi jos toliko

    Comment


    • Andy je bio sjajan sinoć. Zakazao je kad mu je bilo najpotrebnije, ali pokazao je da nije samo pusher, da zna igrati agresivan i napadački tenis. Posebno mi je drago šro je odigrao dva sjajna meča ove sezone na zemlji, na podlozi koja mu nikako ne leži.

      Nagledat ćemo se mi još dobrog tenisa od Škota, to je sigurno...

      Comment


      • Endijev blog:

        Getting so close in another Grand Slam and missing out is tough to take but I lost to an unbelievable player.

        I thought I played a good match and I've improved so much on clay this year, it just wasn't enough against Rafa, but when I look back there's no comparison to how I was feeling six weeks ago.

        When I consider what everyone was saying about me and my game before Monte Carlo, it's amazing how things have totally changed. By Friday, some people were thinking I had the chance of beating Rafa at the French, when last month it would probably just have been me!

        I wasn't especially tense before the match and went out for dinner on Thursday night. In fact, I was more nervous the night before I finished against Troicki because, even though I'd come back from two sets to love, all of a sudden I was in a one set shoot-out in tough conditions.

        It's been so windy the whole tournament - I've never seen it like this before at the French - and that means in the back of your mind there's always the feeling that your tactics might go out of the window, and you'll just end up having to find a way to get through it.

        In preparation for Friday, I watched some videos of previous matches against Rafa when I got up in the morning before heading into Roland Garros and practising with a young Brazilian junior, a lefty. About an hour before the match I spoke with some of my team, Dani and Darren, about the best way to play and things that have worked well against him in the past.

        With 45 minutes to go I began to get myself ready, and I really noticed how the locker room has a very different feeling at that stage of the tournament compared to the earlier rounds. It's silent, there's no-one there, and the only people you might bump into are the guys you're going to be playing against. I saw Novak, Roger and Rafa before I went on court, and then once I'd gone through my warm-up the adrenaline was really pumping and it was time for action.

        Facing Rafa for the first time on that court, where he's won so many times, is obviously one of the biggest challenges in tennis but this was the 15th time I'd played him, and I've practised with him many times too, so while he hits the ball differently to other players, I'm used to it, it's not a shock. Of course that doesn't change the fact that it's just such a difficult ball to play against, especially on this surface.

        He played great and deserved to win but I had my chances with 18 break points, and the one thing that was frustrating was that I did feel I was bit unlucky a few times.

        On one of the break points he shanked a forehand way into the air and it just dropped in, and then there were two early in the second set when I was in the point and, all of a sudden, there was a huge gust of wind. One of his forehands he hit well but it barely got to the baseline, and I only just managed to pick it up.

        That was the most frustrating thing because, against Rafa, I can handle not breaking as he plays so well on the big points, but you really need those little things to go your way. Still, it wasn't to be and I'll just have to work harder and get better for next time.

        It's been a good five or six weeks, my best clay-court season by far, and now I'm looking forward to the grass. I'd love to get out there and start practising straight away, and I really hope to play at Queen's, but we'll have to wait and see how my body recovers. Rest assured though, I'll give it everything I have to play as it's such a great tournament with so many top players.

        Right now, I'm looking forward to having a few days at home as I haven't been there much since before Madrid last month, just a couple of days. I normally look forward to seeing my girlfriend and the dogs but they're all away for the weekend with some of her friends, so I'll have to wait a few days for that.

        The peace and quiet might actually be a good thing with another exciting few weeks coming up and, after the last fortnight, I guess people will think I've got a great chance at Wimbledon. You might think that adds pressure but I can tell you, it's a much better position to be in than the way I was feeling after losing in Australia at the start of the year.

        I want to play my best tennis at the Slams and get into the latter stages - that's the important thing for me now. I got to the final in Australia and the semis in Paris, and with Wimbledon coming up I've got to feel good about that.

        Finally, I want to acknowledge the support out in Paris. It was always lively and noisy, so a big thanks to everyone. I love Paris as a city and I'm already looking forward to going back.

        Comment


        • Andy će u drugoj rundi turnira u Londonu igrati protiv pobjednika meča između Malissea i Bachingera.

          Comment


          • A u trecem vjerovatno protiv Tipsarevica... ako Tipsa prezivi prva kola... ;)

            Comment




            • Kaaako glupa reklama...

              Comment


              • Originally posted by majabl View Post
                Kaaako glupa reklama...
                OMG, koliko je glupo... Pok.nj.m im se na facebook! <-----When the fail is so big one is not enough!

                Comment


                • Evo nekih zanimljivih Endijevih poena...
                  A na pocetku je i jedna dobra reklama, za razliku od ove...

                  Comment


                  • Kao i Noletu, i njemu je malo potrebno da se sredi u glavi i 24/7 ce moci da se nosi sa Top 3ojkom! Iste ovakve poene mogli smo da vidimo i kod Noleta, ali samo u velikim mecevima, a u svakodnevnim nista posebno, do ove godine... Ima on osecaj, samo jos glava i ATP Tour ce biti jos zanimljiviji!

                    Comment


                    • Wimbledon 2011: Kolumna Andy Murray
                      piše Andy Murray
                      Britanski broj jedan


                      Ulazim u finalne runde Wimbledona, to mi se čini kao borba za titulu u teškoj kategoriji, sada je vrijeme za iskorak naprijed.

                      Bilo je sjajno proći u narednu rundu na ovakav način, očekivao sam puno teži meč, ali prvi set je bio odlučujući. Kada sam stekao prednost, Gasquetu je bilo mnogo teže da se vrati u ovako teškim (vrućina) uslovima.

                      Od sada će sve ići teže i teže, tako da moram biti na sjajnom fizičkom i psihičkom nivou.

                      Psihička strana igre je nešto što konstantno pokušavam unaprijediti, a to je faktor koji dolazi sa godinama. Najbitnije je ostati smiren u ključnim momentima meča.

                      Znam da će biti veoma teško otići do samog kraja, ali to je izazov kojem se radujem.

                      Naredni vikend je vema važan za još jednog Britanca i sigurno je da ću se javiti Davidu Hayeu i poželjeti mu sreću protiv Wladimira Klitschka. Razgovarali smo prije par dana i to mi mnogo znači. Sa bokserima to ide drugačije, oni moraju biti veličine da bi promovisali svoje borbe, dok teniseri ne dobijaju veće čekove ako njihove mečeve gleda više ljudi. Tenis je više gospodski sport u odnosu na boks, ali psihologija je veoma bitan faktor kod svih individualnih sportova.

                      U tenisu, igrači su mnogo više prijateljski nastrojeni, ali kada izađete na teren, to ostavljate po strani. Mislim da protivnika na terenu morate tretirati kao najvećeg neprijatelja.

                      John McEnroe kaže da bi u tenisu trebao postojati malo veći animozitet između igrača, mislim da je tu u pravu. Možda bi igrači trebali biti malo više bučni, svi bi više uživali u tenisu, ali sa druge strane, tenis je u ovom trenutku sport na mjestu.

                      Kada sam se vraćao sa Roland Garrosa, svi su u vozu pričali o tenisu, o Nadalu i meni, o Federeru i Đokoviću, a siguran sam da to nije bilo zato jer sam ja bio prisutan. To mi se nikad ranije nije desilo.

                      Mislim da se to posljednji put desilo u eri McEnroea, Connorsa i Borga. Vidio sam mnogo klipova u kojima se raspravljaju McEnroe i Connors, čuo sam mnogo dobrih priča o Lendlu, koje mi je pričao moj bivši trener Brad Gilbert, koji je imao 0-16 protiv njega.

                      Međutim, to je bilo neko drugo vrijeme. Nekad su se svađali na terenu, a nevečer išli na zajedničke večere, čak i prije međusobnih okršaja. Sada su igrači mnogo više prijateljski nastrojeni.

                      Najbolji primjer je moj naredni protivnik Feliciano Lopez, jer smo veoma dobri prijatelji. Biće veoma zanimljivo kako će se moja mama osjećati kada budem igrao protiv Feliciana, ili 'Deliciana', kako ga ona zove. Nisam pričao sa njom o tome, ali sam siguran da će ipak navijati za mene.


                      http://news.bbc.co.uk/sport2/hi/tennis/13933589.stm

                      Comment


                      • Wimbledon 2011: Kolumna Andy Murray
                        piše Andy Murray
                        Britanski broj jedan


                        Znam da ću morati trčati i samo trčati, znam da će to biti fizički i psihički veoma zahtjevan meč, ali isto tako znam da mogu pobijediti prvi reket svijeta u petak.

                        Biće to još jedna šansa da ga savladam u polufinalu Wimbledona i u taj meč ulazim sa saznanjem da sam nešto naučio iz prethodnih (15) mečeva protiv njega, iz prrošlogodišnjeg poraza, ali i iz nekih prethodnih pobjeda.

                        Sigurno je samo jedno, protiv Nadala morate biti spremni fizički i psihički, prvo za duge razmjene udaraca, mnogo kažnjavanja i ne smijete biti u panici.

                        Ljudi obično misle da morate biti agresivni, napadati apsolutno sve, ali ja mislim da morate biti strpljivi.

                        Ako ste gledali Novaka protiv Rafe na turnirima u Madridu i Rimu, vidjeli ste da nije mnogo rizikovao, udarao je lopticu veoma autoritativno.

                        Ne smijete slati kratke loptice na sredinu terena, ali isto tako ne smijete gađati winnere odmah na početku razmjene udaraca, jednostavno ne ide.

                        Posljednji meč smo igrali na Roland Garrosu i promjena podloge znači da ću nešto taktički promijeniti. Njegovi najbolji udarci na zemljanoj podlozi su drugačiji na travi i imat će raznovrsniji izbor za samu igru, tako da moram i o tome razmišljati prijenego izađem na teren. Njegove loptice ne odskaču tako visoko na travi, lete mnogo brže, tako da je teško promijeniti tok razmjene udaraca.

                        Na zemlji, kada ste u podređenom položaju, veoma se teško vratiti u poen. Kada je trava u pitanju, jedan udarac može promijeniti tok poena i ako ste u zaostatku, možda se i možete vratiti u poen.

                        Sve se svodi na čitanje njegove igre i šta sam ja u stanju uraditi da bih neutralizovao njegovu snagu.

                        Malo sam radio sa Svenom Groeneveldom iz Adidasovog tima, njegovo mišljenje mi je važno, gledat ću neke prethodne mečeve protiv Rafe, pokušat ćemo sakupiti što je više moguće informacija prije nego izađem na teren.

                        Moji treninzi su postali kao mečevi, dolazi mnogo publike, ali to je sve češće, tako da sam se navikao.

                        Moram paziti na svoje reakcije, jer od jedne bezazlene situacije su u stanju napraviti cijelu priču. Pokušavam ostati neutralan, a to nije lako. Ljudi me prate kada odlazim sa treninga, idem do svog automobila, pitanja sijevaju sa svih strana i zaista moram biti oprezan da ne napravim nešto ludo. Mnogo sam iskusan i sada to mogu podnijeti, ništa me neće odvratiti od posla koji moram napraviti.

                        Šansa za finale Wimbledona je šansa da ostanem zapisan u historiji, to je ono čemu teži svaki igrač.

                        Prije meča u četvrtak, čuo sam da Rafa, njegov ujak Toni i Feliciano na španjolskom pričaju o igračima iz prošlosti. Kada sam na terenu ne razmišljam o svom mjestu i historiji, a kada pogledam svoju karijeru, želim znati gdje je moje mjesto u velikoj šemi dešavanja.

                        Wimbledon je veliki događaj, ljudi veoma dugo čekaju da bi došli do ulaznica za Centralni teren. To je nešto nevjerovatno, to ne možete vidjeti apsolutno nigdje na svijetu. Ne bi mi smetalo da radim to isto sa mojim drugarima.

                        Ako ste u stanju doći do Grand Slam finala, to znači da ste blizu vrhunske igre, i ako pobijedim Rafu, to će mi dati dosta vjere u samog sebe, vjerovat ću da mogu osvojiti Wimbledon. Pobjeđivao sam ga prije, ali moram igrati vrhunski tenis da bih to ponovio.

                        Obećavam da će biti sjajan meč i sjajna atmosfera. Jedva čekam da počne.

                        http://news.bbc.co.uk/sport2/hi/tennis/13964986.stm

                        Comment


                        • Sjajno je ovdje objasnio neke stvari,ali sutra kada izadje protiv velikana ne znam koliko ce mu ovo sve pomoci,ali sigurno ce imati svoje sanse,kao i on i ja jedva cekam...
                          Zeljko Malnar-Nocna mora <3


                          #the return

                          Comment


                          • http://www.dailymail.co.uk/sport/ten...dy-Murray.html
                            sigpic

                            Comment


                            • Citajuci Endijev interviju ne mogu a da se ne otmem utisku da se on samo tesi, istina ima jos vremena za njega ali decko je do sada prokockao tolike sanse da ja jednostavno cisto sumljam da ce ikada uzeti slem ....
                              sigpic

                              Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                              U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                              Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                              Comment


                              • Little Andy...










                                Last edited by eM; 09-07-11, 20:31.

                                Comment

                                Working...
                                X