Announcement

Collapse
No announcement yet.

FK Partizan

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by tamonajugu View Post
    Partizan je gromada od kluba uvek i u svakom trenutku u istoriji bio....i kad se borio za opstanak u ligi SFRJ i kad je igrao finale KES-a i sada kad ispada od Sarloe...ali posto si veliki partizanovac ti to ne shvatas....a taj Mateus je pukao od cigana 3:0.....svaka njemu cast na toj sezoni ali koga smo mi tada pobedili u Evropi ? Samo Njukasl u gostima..... Drazi su mi Celavi, Savo i Stanoje 100x od tog svabe.... Tvoj probllem je sto kritikujes pogresne mete - igrace.....prava meta je uprava od njh sve pocinje, oni rasprodaju sve zivo....ovi stranci su dali Partizanu vise nego sto ce oni dati za 1000 godina....


    Comment


    • Stvarno smo sad gromada od kluba,ne mozemo gol iz igre da damo Letoncima i Moldavcima,trio VVV nas je doterao do nivoa jednog seoskog kluba,ostalo samo da se prica kakav smo nekada bili klub. Samo da nam ne uzmu jos i ime kao sto je Covic sa KK Zvezdom uradio,jos je samo to ostalo da nam otmu,sve ostalo su vec pokrali.
      Pobeda protiv Zvezde mi apsolutno nista ne znaci,kao da smo dobili Javor ili Spartak,eto taj nivo su sad i Partizan i Zvezda,da nema sudija bili bi na sredini tabele,oba kluba. Jedino racunam igre u Evropi a pod Mateusom smo igrali najbolji fudbal u Evropi,nadigrali nikad jaci Real,nereseno sa odlicnim Portom i Marsejom,dovoljno je samo reci da je Porto Murinjo vodio,da su sledece godine vec bili sampioni Evrope a da je za Marsej igrao Drogba,kad smo gubili nismo igracki bili ponizeni,borili smo se,pokusavali da damo gol,igrali smislen fudbal.
      Duljaj je primer igraca kako se bori za Partizan,takvog igraca sumnjam da cemo ikada vise imati,nikad nije losu utakmicu odigrao,uvek maksimalno borben a ko danas igra u Partizanu Natho koji nece da potrci,Sadik koji celu utakmicu pada,Stojkovic koji se gubi u prostoru,prespori veteran Ostojic,nije kao nego sakupili su ih najveci neprijatelji Partizana.

      Comment


      • Partizan is a great club in Serbia, they have a strong support and have been champions on many occasions.

        Partizan Belgrade boss Marko Nikolic feeling confident against Tottenham.

        Andrija Zivkovic: The 'Serbian Messi'.



        Ovo su samo neki primeri o veličini Partizana kao kluba, ima ih još dosta.





        Lazar Markovic of Liverpool

        17-year-old Partizan Belgrade midfielder Danilo Pantic, who signed a pre-agreement with Juventus
        Fellow Partizan alumnus Lazar Markovic, perhaps the most gifted of Zemunelo’s prolific talent factory spanning 10 hectares in a Belgrade suburb.

        Serbia’s star
        Lazar Markovic (Liverpool) The floppy-haired winger joined Partizan Belgrade in 2006 as a 12-year-old trainee, twice being named in the SuperLiga’s team of the year before joining Benfica in June 2013. The 20-year-old arrived at Liverpool, the Anfield club.
        C'era una volta la Jugoslavia, il Brasile d'Europa

        Comment


        • Niko ne spori da je Partizan bio veliki klub,jedan od najvecih u Evropi, i dan danas smo zbog toga veliko ime,ali samo ime,istorija su i ostali od nas. Umesto da se ponosim sto su Markovic i Zivkovic igrali cetiri,pet sezona u Partizanu,doveli nas do 1/8 finala LS,LE ja treba danas da budem ponosan sto smo ih posle jedne sezone ili polusezone prodali nekim kriminalnim agencijama Zahavija,Damjanca preko Apolona do Benfike i sto smo ispali od velikog Augzburga u LE,oni su samo jedni u nizu tih klinaca kojima je takvim prodajama skoro unistena karijera,oni su se jos i snasli a sta cemo sa Saponjicem,raznim Tomicima,Mihajlovicem... svi su oni bili novi Mesi,novi Azar ali kad stignu u inostranstvo sa 18,19 godina nestanu,zavrse fudbalsku karijeru,kad treba najvise da igraju oni navijaju sa tribina.

          Comment


          • Behind Partizan were war heroes and hard-line Communists from the Yugoslav Army, the JNA – originally Tito’s Partisans.

            Key to the new club’s immediate success was Budapest-born coach Illes Spitz, a star forward for Ujpest before the war. Here he could call on the best players in the new republic, Zagreb-born Stjepan Bobek and Cik Cajkovski. Bobek became all-time top scorer for club and country, Cajkovski the coach who would nurture Beckenbauer at Bayern.

            Winners of the inaugural Yugoslav league in 1946-47, Partizan built their own JNA Stadium where defunct Belgrade SK once played.

            It was also the de facto national stadium, a tradition that continued in 1949, even before the rebuild was ready. It was here that Yugoslavia drew with France 1-1, bringing them a step closer to the 1950 World Cup.

            Parades, internationals, cup finals, they all took place here after the stadium was officially opened on Army Day in 1951.

            Joined by Milos Milutinovic and Branko Zebec, Partizan were invited to compete in the inaugural European Cup in 1955. Pitted against Sporting Lisbon of dictatorial right-wing Portugal, staunchly Titoist Partizan avoided a diplomatic spat and played the tie – setting the internationalist tone for the next 60 years.

            Milutinovic scored six against Sporting, bagging two more against eventual winners Real Madrid – only to lose 4-3 overall.

            The next great Partizan side, now sporting black-and-white stripes, came in the 1960s. Still under Spitz, players such as Velibor Vasovic, Fahrudin Jusufi and Milan Galic emerged to claim four titles and a place in the European Cup Final of 1966. Overcoming Manchester United in the semi, a poignant return to Belgrade for Bobby Charlton after the fateful flight of 1958 that crashed at Munich, Partizan briefly led Real Madrid in Brussels, only to lose 2-1.

            Partizan’s stars fled abroad, Vasovic for Cruyff’s Ajax. After fallow years, youngsters Zvonko Zivkokic, Nenad Stojkovic and Dragan Mance came through. The genial Mance is remembered for his goal in a 4-0 turnaround that beat QPR in the 1984-85 UEFA Cup – and for his early death. Partizan picked up more titles, but only really came into their own in the 1990s.

            On the pitch, Partizan won six titles in ten years, the first with Predrag Mijatovic. But their stars, including Mijatovic, Savo Milosevic and, later, Mateja Kezman, headed abroad.

            Later, Partizan brought in Lothar Matthaus to lead the club to the 2003-04 Champions League group stage. Knocking out Newcastle on penalties to get there, Partizan gave creditable performances against Jose Mourinho’s Porto, Didier Drogba’s Marseille and Real Madrid of the Galactico era.

            More penalty drama in 2010-11 saw Partizan again progress to the group stage, under Aleksandar Stanojevic. The popular young ex-Partizan defender had just overseen an exciting and successful title finish, bringing through teenage prodigy Lazar Markovic – but Europe proved too much.









            Partizanovac Nikola Ninković je pokazao zube Daniju Rozu i Rahimu Sterlingu u Kruševcu (mlade reprezentacije Srbije i Engleske).
            C'era una volta la Jugoslavia, il Brasile d'Europa

            Comment


            • Polufinale Kupa šampiona 1966, na JNA, Partizan-Mančester junajted 2-0!



              Finale Kupa šampiona 1966!





              FK Partizan voor de finale



              BELGRADE, SERBIA - AUGUST 05. FC Partizan Belgrade fans cheer on their team during the UEFA Champions League Third Qualifying Round Second Leg match between FC Partizan Belgrade and FC Steaua Bucharest at FC Partizan stadium in Belgrade, Serbia on Wednesday, August 05, 2015.



              Mnogi bivši igrači Partizana su svoj kvalitet pokazali i dokazali u inostranstvu, Obradović i Mitrović u timu sezone u Belgiji.
              C'era una volta la Jugoslavia, il Brasile d'Europa

              Comment


              • PARTIZAN BELGRADO 1973-74 MAGLIA STORICA CALCIO









                Dragoljub Brnović iz Partizana je na Svetskom prvenstvu u Italiji uštopovao jednog Maradonu!

                C'era una volta la Jugoslavia, il Brasile d'Europa

                Comment


                • Originally posted by Mihajlo10 View Post
                  Stvarno smo sad gromada od kluba,ne mozemo gol iz igre da damo Letoncima i Moldavcima,trio VVV nas je doterao do nivoa jednog seoskog kluba,ostalo samo da se prica kakav smo nekada bili klub. Samo da nam ne uzmu jos i ime kao sto je Covic sa KK Zvezdom uradio,jos je samo to ostalo da nam otmu,sve ostalo su vec pokrali.
                  Pobeda protiv Zvezde mi apsolutno nista ne znaci,kao da smo dobili Javor ili Spartak,eto taj nivo su sad i Partizan i Zvezda,da nema sudija bili bi na sredini tabele,oba kluba. Jedino racunam igre u Evropi a pod Mateusom smo igrali najbolji fudbal u Evropi,nadigrali nikad jaci Real,nereseno sa odlicnim Portom i Marsejom,dovoljno je samo reci da je Porto Murinjo vodio,da su sledece godine vec bili sampioni Evrope a da je za Marsej igrao Drogba,kad smo gubili nismo igracki bili ponizeni,borili smo se,pokusavali da damo gol,igrali smislen fudbal.
                  Duljaj je primer igraca kako se bori za Partizan,takvog igraca sumnjam da cemo ikada vise imati,nikad nije losu utakmicu odigrao,uvek maksimalno borben a ko danas igra u Partizanu Natho koji nece da potrci,Sadik koji celu utakmicu pada,Stojkovic koji se gubi u prostoru,prespori veteran Ostojic,nije kao nego sakupili su ih najveci neprijatelji Partizana.
                  AKo ti pobeda nad zvezdom nista ne znaci nemas ti ni P partizanstine u sebi, slobodno navijaj za Real i Barselonu niko ti ne brani....za mene je Partizan najveci klub na svetu dal ispao od Samroka ili izgubio od Reala u finalu ili se borio za opstanak, a licne impresije i vidjenja drugih ljudi po tom pitanju me ne interesuju.... Ti ako mozes slobodno idi pa nauci ljude u Partizanu kako da vode klub, ja to ne mogu ali radim ono sto mogu - volim Partizan uvek bez obzira kakva rdja od ljudi ga vodi i nikad takvi ljudi ne mogu da me nateraju da pomislim da je Partizan mali klub.....za mene je Partizan vise od rezultata i vise od trofeja i uvek ce tako biti.
                  Last edited by tamonajugu; 26-09-20, 12:41.

                  Comment


                  • Ako se neko nervira kad Partizan u Evropi igra kao da loptu u zivotu nije video onda sam to ja,zato ocima ne mogu da vidim trio VVV a i sve ove indijance i invalide koje su doveli u Partizan i napravili jednu olupinu od kluba koji je nekada bio finalista KES. Ista stvar je sa Zvezdom,vise se ne takmicimo ko je bolji nego ko je gori klub,zato mi te utakmice vise nisu bitne nego ono sta se uradi u Evropi,kakav se fudbal pre svega igra,manje vise rezultati ali podrazumeva se da dobar fudbal mora da igramo,tada nece izostati ni grupe liga Evrope ni liga sampiona,mozda cak i prolazak grupe,do te igre nas nece dovesti ni Suma ni Natho ni Sadik nego igraci iz nase skole ako im se da sansa da zajedno igraju tri,cetiri godine,pojacas ih sa dva stranca koji stvarno nesto vrede a ne sa 4,5 indijanaca stranaca i isto toliko nasih indijanaca veterana.

                    Comment


                    • Voleo bih i ja da Partizan bude na krovu sveta ali ne delim tvoju vrstu kritike jer ti kritiku usmeravas ka svima pa i ka tim strancima koji su odrzali Partizan u zivotu, a nama je jedni problem uvek i uvek samo uprava, od osnivanja pa do danas. Cigani nas isto svojim smicalicama kroz istoriju dosta saplicu ali da imamo normalnu upravu ne bi mogli oni nista da urade od ovoga sto rade sve bi im dzaba bilo..... SC Teleoptik i sam milionski grad Beograd Partizanu pruzaju takav potencijal za rast da je to neverovatno.....taj potencijal je svaka uprava koristila samo u svoje svrhe, a ne u svrhe rasta kluba i to je nas glavni problem, a ne stranci. Nemoj da se cudis i ako prodaju stadion i sve ostalo na Autokomandi i presele nas negde u neko cose Beograda jer nismo dobili vlasnistvo na stadion da bi mogli da radimo sta hocemo..... Ocigledno nisi svestan sta bi se desilo da se odreknemo stranaca i okrenemo samo na klince iz nase skole.....mnogo se mi nadamo da su nasi klinci toliki talenti da nama stranci ne trebaju....druga su vremena nisu 60-te, sad nemas sanse da budes konkurentan ako se oslonis samo na lokalne igrace jer svi ostali sakupljaju talente iz celog sveta. Gde bi bila Barselona da se oslanjala samo na igrace iz svoje skole ? Nisu mi jasni ni ljudi koji preterano velicaju jugoslovenski fudbal.....to je neka mitomanija koja nema veze sa realnoscu...
                      Last edited by tamonajugu; 26-09-20, 14:51.

                      Comment


                      • Barselona je bila najbolji klub na svetu kad se oslanjala na sopstvene igrace,Cavi,Inijesta,Buskets,Mesi,Pujol,Pike,Pedro ,sve njihova skola,Ajaks je isto primer takvog kluba,Litmanen,Sedorf,Klajvert,Davids,Overmars,bra ca De Bur,pa i sad skoro su bili u vrhu kad su imali najvise igraca iz svoje skole De Liht,De Jong,Van De Bek,Blind,Huntelar...svi su uglavnom bili deca kada su zaigrali za prvi tim i vodili ga do titula prvaka Evrope ili do same zavrsnice.
                        Ako se ne oslonimo na svoju decu na koga cemo,na ove strance šnj kategorije,jako je tesko ubosti jednog Leonarda,Moreiru,da njihov kvalitet ne primeti neki mnogo mocniji finansijski klub od naseg. Iz nase skole je izaslo mnogo kasnije velikih fudbalera,imamo mi talenta za fudbal,ima sigurno dobrih igraca i u drugim timovima nasih liga,samo mi gotovo sigurno vise nemamo skaute nego dodje menadzer i dovede im tonu Afrikanaca,veterana povratnika za dzabe pa biraj a u transfere nase dece se svi ugrade od predsednika,uprave,menadzera,do onih huligana koji bi da vode klub,ko zna mozda su igraci i u njihovom vlasnistvu,svaki kriminalac je danas menadzer. Ako ne vrede nista ti nasi klinci zasto ih onda inostrani klubovi kupuju vec sa 18 godina.
                        Last edited by Mihajlo10; 26-09-20, 15:28.

                        Comment


                        • Odakle su dovukli Mesija ? Ronaldinja ? Etoa ? Beletija ? Edmilsona? Markeza? Da ne nabrajam dalje pogledaj sam sastave Barselone u zadnjih 20-30 godina pa vidi.........nisi u pravu u svakom slucaju. Samo kombinacija stranih igraca sa nekolicinom nasih talenata je pravi izbor...sve ostalo put u prosek ili ispod toga.....tako da to sto ti predlazes, 2 dobra stranca sa 20 nasih klinaca je smesno...jer od tih 20 klinaca mozda ce 4-5 vredeti nesto, a ostalo moze da igra samo za Javor, Indjiju itd......u najboljem slucaju.
                          Nikako se ne sme zapostaviti omladinska skola ali veliki problem je sto liga ne dozvoljava vise od 4 stranca jer ako hocemo da napredujemo mi moramo da se oslonimo na strance kojima cemo da pridodamo 4-5 nasih najboljih igraca iz skole i to je to (mozda i vise ako naidje neka jaca generacija)....sve ostalo je neozbiljno i ide u korist samo fudbalskim mesetarima.

                          Stulic bolji od Sadika? Pavlovic-Stojkovic bolji od Sume? Colic bolji od Asana? Nemoj da se zavaravamo..... Stevanovic je jedini klinac koji moze ozbiljno da udje u konkurenciju za prvu postavu, a ovo ostalo je sve za klupu i da se dobro oznoje i da budu strpjivi dok ne dobiju sansu i vecu ulogu u timu.... Pavlovica su prodali....prethodno Milenkovica i Vlahovica....Zivkovicev slucaj je poznat....to ti je to....4-5 klinaca koji imaju ozbiljan kvalitet u zadnjih par godina....sve ostalo prosek ili ispod toga....
                          Last edited by tamonajugu; 26-09-20, 16:10.

                          Comment


                          • Mi kvalitetnog stranca tesko mozemo da dovedemo,samo ove koji su na kraju karijere poput Natha,reprezentativac Izraela,jaka stvar kao da kazes reprezentativac Zimbabvea,a taj Natho ne moze vise ni da trci kao sto je nekad mogao,sposoban je za jedno poluvreme da igra,cekamo jednu njegovu loptu deset utakmica.
                            Suma reprezentativac Gvineje,jos nam samo reprezentativci Madagaskara i Bangladesa fale.
                            Ti stranci nemaju vise kvalitet da igraju ozbiljan evropski fudbal,jedino mi ima smisla dovodjenje ovog Japanca jer je momak stvarno jako brz,samo ga treba malo nauciti fudbalu,da ne bude toliko sebican i da radi na zavrsnici,svi ostali su smesni stranci. Nije to samo kod nas slucaj,eno u Zvezdi od 20 stranaca uboli su jednog Bena ,prodace sve nase klince a da nisu odigrali 10 meceva ukupno za prvi tim,za njih me bas briga,neka rade sta hoce ali je problem sto su i ovi u Partizanu isti takvi kriminalci.
                            Nemamo mi lovu da se takmicimo sa Zapadom za strance visokog kvaliteta,zato mislim da je bolje zadrzati decu od 18-22 godine,dati im prostor za igru,pojacati sa dva kvalitetna stranca ako mozemo do njih da dodjemo,neki nas dobar igrac iz drugih klubova i mozda bi u trecoj godini uradili nesto i u Evropi i taj fudbal bi licio na nesto smisleno,svakako od ovih nasih titula i pobeda nad Zvezdom se ne zivi. Naravno pre svega toga mora se oterati ovo zlo iz uprave kluba,predsednik i ostala bagra.
                            Zaboravio sam i Mancester kao tim koji je od svojih igraca pravio vrhunsku ekipu,Bekam,Skols,Gigs,braca Nevil,Bat.

                            Comment


                            • Ma sve si u pravu. Ti bi sad voleo da imamo sve klince u timu, a posle bi te iste klince pljuvao i nazivao invalidima kad kiksnu utakmicu kao sto nazivas invalidima nase strance.... Pogled na fudbal ti je na nivou opstinske lige...eventualno zonske...

                              Zaboravio sam i Mancester kao tim koji je od svojih igraca pravio vrhunsku ekipu,Bekam,Skols,Gigs,braca Nevil,Bat.
                              Za fudbal treba 11 igraca na terenu plus bar 11 izmena....a koliko je Mancester tada imao stranaca, a koliko svojih klinaca guglaj pa vidi, imas sve na netu...
                              Last edited by tamonajugu; 26-09-20, 16:25.

                              Comment


                              • I da mislim da su svi ti klinci vec sad bolji od Sadika,Sume,Natha,Banjka. Taj Sadik ni ne lici na fudbalera,uspeo mu jedan dribling u zivotu protiv Degeneka,celu karijeru u Partizanu samo pada i onda kad mu u Evropi to ne sviraju on se cudi sta je sad,kako ovde nije faul a u nasoj ligi jeste. Cak i ako nisu ti klinci trenutno bolji bice za godinu dana igranja troduplo bolji od ovih sto sad igraju fudbal u Partizanu. Suma sto bi rekao Djani Curcic fudbaler za pesak,mali fudbal, Nathu dusa u nosu vec na poluvremenu. Banjak cist kiks igrac,gubi se u prostoru kao i nas golman Stojkovic. Na to dodas par nasih veterana nije ni cudo sto igraju ko babe.
                                Ovo prosto ne moze da se gleda koliko su losi,netalentovani,decu sa ulice da pokupis pa ce igrati bolji fudbal. Ako je uspeh biti drugi,treci,cetvrti u nasoj ligi i ispadati u trecem kolu kvalifikacija u Evropi,ne dati gol iz igre amaterima iz Letonije,Moldavije,ne napraviti dve stopostotne sanse protiv njih za 210 minuta onda su odlicni i ovi stranci i ovi nasi veterani invalidi. Prosle godine utakmica protiv Malatije je bila odlicna i to je sve od njihovog fudbala za dve sezone.

                                Comment

                                Working...
                                X