Announcement

Collapse
No announcement yet.

FK Partizan

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Jojjj kada se setim današnjeg dana 90 i neke i bolne petarde na Maksimiru. Bio sam se razboleo posle završetka. Nisam jeo par dana, keva razmišljala kod doce da me vodi.
    U školi doživeo golgotu cigana i ostalih ali se herojski borio i svađao sa svima koji mi stajali na putu.
    Teško mogu u životu primiti tako jak psihički udarac ko te godine .
    I kako onda da ga ne volim...?

    Comment


    • Premlad sam bio tad ne secam se tog dvomeca ali meni licno artmedija je najbolnija tacka, plakao sam kao kisa posle te utakmice....i dan danas kad gledam prodje me jeza i neverica kako smo to propustili. Prokleti Boja i Vermez kalkulant.....ko zna kako bi se istorija odvijala da smo usli tada u LS...sve se raspalo posle te utakmice i morali smo da krenemo iz pocetka.

      PARTIZAN POSLAO PONUDU ZA MARASA
      https://www.telegraf.rs/sport/fudbal...-u-portugaliji

      Ako je ovo tacno i ako se ostvari transfer bice ovo odlicno za nas. Trebali smo da ga dovedemo jos dok je bio u Radu i to u paru sa Erhanom Masovicem iz Cukarickog. Odlican stoper je Maras i bolji izbor od Kopitovica koji bi se ionako vodio kao stranac. Inace Maraseva menadzerska agencija je takodje agencija naseg cele Miletica. Ovolika potraga za stoperima vrlo verovatno znaci ili da Pavlovica prodaju vec sada ili da nisu zadovoljni Dingom i Vujacicem.
      Mislim da se nazire neka Savina ideja o tome kako treba da izgleda tim Partizana....domaci igraci pozadi, a stranci u ofanzivnoj liniji. Medjutim dolazak Kopitovica bi ga demantovao u tom pravcu tako da se nadam da Kopitovic nece doci.

      Evo kako za sad izgleda selekcija igraca.

      Golmani:
      Stojkovic
      Stevanovic
      Kljajic

      Stoperi:
      Pavlovic-Ostojic, Dinga, Vujacic

      Desni bek:
      Miletic, Pesukic

      Levi bek:
      Brezancic, Urosevic, Sehovic (Miletic je van konkurencije, a mislim da ce i Urosevic da ispadne)

      Zadnji vezni igraci:
      Zdjelar-Scekic, Smiljanic (Ovde fali jos jedan igrac u konkurenciji tri je premalo)

      Ofanzivni vezni:
      Suma (Djerlek je precrtan tako da osim Sume ovde nemamo nikoga u konkurenciji osim 17-godisnjeg Lazara Pavlovica)

      Desno krilo:
      Tosic, Lutovac

      Levo krilo:
      Ivanovic i mladi Stevanovic

      Napadaci:
      Sadik, Ozegovic i Gigic

      Dakle fali jedan zadnji vezni, ofanzivni vezni ali i levo krilo ako ne mislimo da nam tamo u konkurenciji budu Ivanovic i mladjani Stevanovic. Kavaljaro je izgleda otpao, Asano se jos ceka...medjutim o nekom zadnjem veznom igracu kao potencijalnom pojacanju ni traga ni glasa....
      Last edited by tamonajugu; 31-07-19, 08:03.

      Comment


      • Protiv Artmedije smo u dvomeču promašili Boga oca. Pogotovo smo ih razbili na JNA. Nznm samo koliko okvira gola smo pogađali. Boja mogao da se proslavi da je imao umešnosti em znanja u gol-prilikama.
        Na kraju kako to obično biva, kazna stiže na penal-ruletu.
        Bojim se da će nam Maraš biti samo tiha patnja. Već vidim jeftinije rešenje u vidu Kopitovića iz Čuke. Ukoliko obojica stignu onda koji kurac smo dovodili Dingu.
        Samo da nas i Asano ne odjebe. Kada skonta sa kakvim neznalicama i prevarantima ima posla.
        Zar nemamo previše zadnjih veznih. Zdjelar, Šćekić i Lola mnogo kume... više nam treba neki ofanzivni vezni paker em strelac.
        Last edited by Ruzni Prljavi Zli; 31-07-19, 11:11.

        Comment


        • Pa nismo se nesto ni ispromasivali osim Grubjesica u jednom navratu kad je sa 5m u padu ocesao precku ali smo jednostavno odigrali previse oprezno kao da nam ne treba pobeda. Kruzili smo celu utakmicu oko njihovog 16 niko nije smeo da preuzme odgovornost. Prethodno protiv Serifa obe po 1-0 i to jedva, a trebali smo da ih razmontiramo. Uostalom secam se da je nedostatak gol-igraca bio najveci problem i u toj sezoni i u dve sezone pre toga kad smo igrali LS i 1/8 finala Uefa kupa. Da nam je tad bio neko poput Klea.....

          Pa s obzirom da igramo sa dva igraca iza Sume u veznom redu (trougao) svakako treba jos jedan u rotaciji na klupi. Takodje definitivno treba jos jedan ofanzivni vezni u sredini u rotaciji jer imamo samo Sumu i mladog Pavlovica o kome nemam pojma kakav je medjutim ako planiraju stranca na toj poziciji onda to znaci da ce Suma na klupu, a ne vidim kako mozemo da priustimo da nam neki stranac sedi na klupi kad mozemo samo 4 da dovedemo. To je besmisleno. Tako da mi je skroz nejasno kako misle da rese taj problem u rotaciji kad je u pitanju sredina terena. Nama ako se povrede ili budu kaznjeni Suma, Scekic ili Zdjelar osudjeni smo na Lolu ili mladog Pavlovica. Klupa nam je tanka. Sve u svemu ovaj tim kakav je sad mi deluje bolji od proslogodisnjeg u ovo vreme.

          Comment


          • Dal je slabiji ili bolji rano je dati sud. Mršavo smo i ovog puta odradili prelazni rok. Po kojoj logici, ako nije što su free, kupujemo nespremne Dingu i Brežančića a znamo da nam sezona zavisi od samog početka. Onda ko je skautirao Pešukića i kakav je to potencijal prepoznat za Partizan? Ili su to samo menadžerske igrice za razne procente.
            I vrapci na grani znaju šta fali igračkom kadru ali uprava toliko dokona i nesposobna da svakog igrača koji stigne treba slaviti kao premiju. Riki je prodat, zarađen je fin keš, i opet se čeka oko novih akvizicija.
            Malog Pavlovića ko je iole gledao primetio da uz valjan rad sa njim može izaći nešto veliko. Klinja zna sve o fudbalu, ne libi se da uđe u klinč sa znatno iskusnijim i namazanijim vukovima i preuzme odgovornost. Verujem da Savo vidi potencijal i da će ga gurati i davati pristojne minute.
            Last edited by Ruzni Prljavi Zli; 31-07-19, 11:43.

            Comment


            • Za Brezancica i Sadika sam siguran da ce biti dobra pojacanja, a Lutovac da ce biti dobro resenje u rotaciji ali ostali mi nisu jasni kako su uopste prisli Partizanu.....mada me i ne cudi nije prvi put da dovodimo zonske igrace..

              Natho se pominje kao moguce pojacanje. Bila bi prava utopija da dodju on i Asano u paketu ali je jasno da je to nemoguca misija za ovu upravu.
              Last edited by tamonajugu; 31-07-19, 12:33.

              Comment


              • Originally posted by Ruzni Prljavi Zli View Post
                Verujem da Savo vidi potencijal i da će ga gurati i davati pristojne minute.
                Strahinja Pavlović je standardan igrač u Partizanu kao Vladimir Stojković, Nemanja Miletić ili Saša Zdjelar.

                Ne postavlja se pitanje uopšte oko Strahinje Pavlovića, on je jedan od temelja ovoga tima, radi se o zaista izuzetnom potencijalu.
                C'era una volta la Jugoslavia, il Brasile d'Europa

                Comment


                • Comment


                  • Recite mi jel sanjam ili se uprava otvorila i dovela Asana u klub.
                    Očekujem veliko nevreme koje će uskoro zadesiti Srbiju.

                    Comment


                    • Dok ga ne vidim na konferenciji na predstavljanju nista ne verujem. Inace, vec sam pisao da bi od svih pominjanih pojacanja najvise njega voleo da vidim u Partizan.


                      Last edited by tamonajugu; 31-07-19, 23:51.

                      Comment


                      • Vama sada treba plej jer Suma to nije.

                        Ako vam ostane Pantić i dovedete nekog organizatora igre imaćete odličnu sredinu terena.

                        Pantić, Zdjelar, pojačanje, Tošić, Asano. Ovo je odlično.

                        Comment


                        • Odlicno ali za drugo mesto Suma se budi polako od njega ocekujem da razmontira sve kritike konacno i bolji je igrac od Pantica, a Asano ce najverovatnije igrati sam u spicu ili u paru sa Sadikom zavisi od utakmice do utakmice. Mislio sam da bi mogao da igra levo krilo ali mi se cini da nije planiran za tu poziciju i da se tu ceka pojacanje. Asano je jos od Dijare jedini igrac koji moze da iskoristi svojom brzinom te lopte koje idu u prostor iza ledja protivnicke odbrane i mislim da ga Savo racuna za tako nesto. Imamo fore za jos jednog stranca koliko mi se cini tako da se ocekuje taj izraelac Natcho ili neko levo krilo.
                          Dok ne dodju jos neka pojacanja ocekujem ovakav napad:

                          Asano
                          Ivanovic-Suma-Tosic

                          Asano-Suma-Tosic je potencijalni trougao igraca koji mogu rsum da prave medjusobnom saradnjom pogotovo kad krenu jace utakkmice i kad bude vise prostora. Ivanovic je tu klasicna radilica, trkac koji ce vise da sluzi za to da pomogne Brezancicu levo nego da ucestvuje sa ovom trojicom u zavrsnici.
                          Last edited by tamonajugu; 01-08-19, 10:38.

                          Comment


                          • Suma je boji igrac od Pantica?

                            Jeste za youtube poznavaoce fudbala.
                            Last edited by mark !t zer0; 01-08-19, 10:44.
                            sloboda ili ništa

                            Comment


                            • Zar nije bila priča da Čelzi traži tri miliona za Pantića i da od ostanka nema ništa?

                              Inače, u Arsenalu veselo:
                              PART WAYS Arsenal flog flop Takuma Asano to Partizan Belgrade for £1m after three years and ZERO minutes played
                              Ne mora ništa da znači, nisam ga nikada gledao (malo ko je imao tu šansu), možda je ekstra napadač. Japanci imaju brzinske karakteristike na maksimumu maksimuma.

                              Odmah pada na pamet Svetsko prvenstvo u Rusiji i ona fantastična utakmica sa Belgijom, 2-0 su vodili, ako se ne varam, na kraju ipak izgubili 3-2 od jedne od najjačih reprezentacija sveta.

                              Ipak ono što ostaje kao utisak nije poraz nego neverovatan intezitet japanskih igrača.
                              Kao navijeni zvrkovi su zujali čitavu utakmicu.

                              Ako je Takuma Asano od te pasmine, biće ovo ekstra transfer za Partizan.
                              Last edited by La Jugoslavia; 01-08-19, 11:41.
                              C'era una volta la Jugoslavia, il Brasile d'Europa

                              Comment


                              • Venger i generalno Arsenal imaju veliki fetis prema izrazito brzim i eksplozivnim igracima narocito ako se radi o ofanzivcima tako da Asano nije slucajno bio deo njihove price tada.

                                Originally posted by mark it zer0 View Post
                                Suma je boji igrac od Pantica?

                                Jeste za youtube poznavaoce fudbala.
                                Suma ima psihicku barijeru odnosno depresiju, anksioznost.....ali do sada u ovoj sezoni se vidi da je dosta ojacao i da se popravlja. Dakle jedina nasa greska je to sto nismo imali uvid u njegovo mentalno stanje (plus hronicna povreda) ali sto se tice suve tehnike i explozivnosti on je u tom segmentu najbolji igrac u ligi mozda bolji i od Marina ali opet kazem njegove mentalne i takticke sposobosti su dosta niske i ako to bar malo popravi videcete Sumu kakvog niko ne moze da zamisli jer tehnicke sposobnosti su mu na svetskom nivou. Nadam se da ce i povrede da ga zaobidju jer to je tip igraca kakve obozavam. Pogledaj pregled utakmice protiv Indjije i obrati direktnu paznju na njegove pokrete pre svega na stopala i nisko teziste i videces da ima neverovatnu koordinaciju, eksplozivnost i instiktivnu reakciju sa loptom. On ima veliki problem sto se tice samopouzdanja na utakmicama i zato retko kada pokaze ono sto ume ali na treningu je neverovatan gledao sam ga jednom prilikom na Zlatiboru tokom priprema i njegov trzaj sa loptom i uopste brzina reakcije su neverovatni. Dace Bog pa ce da proradi kod Save pa cete svi da se uverite u to. Asano je slican tip igraca samo sto je mnogo spremniji mentalno i takticki. Jedva cekam da ih vidim zajedno na terenu, osecam da je ovo reaktivno najbrzi napad Partizana u ko zna koliko godina unazad.
                                Last edited by tamonajugu; 01-08-19, 12:16.

                                Comment

                                Working...
                                X