Announcement

Collapse
No announcement yet.

EHF EURO 2012 Serbia

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Ispravna odluka sto nije zvao Bojinovica,mnogo se ispucava,hvala njemu na svemu pre svega 2009-te onaj gol Nemcima i jos mnogo toga,ali on je svoje u repki zavrsio.Jedino da bude tu u rezervi kao moralna podrska i covek koji ce da podize samopouzdanje,ali opet da jednu takvu velicinu nepustati da igra malo je glupo
    sigpic
    http://www.youtube.com/watch?v=Ziqdpca6bBw

    Comment


    • #17
      Mene vise mnogo boli to kako je Nikolic izbacen iz reprezentacije nego sada Bojinovic, iz razloga sto za Boojinovica imamo solidne alternative sto se nije pokazalo za Nikolica.Razocaran sam Stojkovicevim ucinkom, ocekivao sam pre godinu dana da ce da ponovi partije iz Kielcea, kad ono samo bleda senka.Na Toskica nikad nisam gledao kao ozbiljnog pivota.

      Comment


      • #18
        Originally posted by danijelkr View Post
        Nemoguce je naglo promjeniti stil igre kao sto Vukovic zeli. Ma Bojinovic je trebao ostati u repki, jer takav igrac je uvijek potreban.

        Srbija treba protiv Danske igrati sto duze napade i ne uci u brzi ritam Danaca i da Stanic i Milic budu raspolozeni na golu.

        Poljaci i Slovaci su reprezentacije koje morate dobiti.

        Evo fina kolumna Mladena Miletića o Hrvatskoj i njihovom selektoru Goluzi

        Spoiler
        Hrvatska reprezentacija spada u grupu onih kojima ovaj EP nije „o glavu“, uz istočnu granicu okupila se čila i orna, haj-ho, motivirana za turnir na kojem ne smije biti ozljeda, atmosfera među igračima je, kao i svaki put do sada, „nikad bolja“ (od silnog ponavljanja te fraze posumnjat ćemo...) i bit će takva do prvih ozbiljnijih izazova u Vršcu. A onda će se, kako stvari stoje, od samih igrača više znojiti izbornik. Njemu bi moglo biti „o glavu“. Pogotovo ako se ponove već viđeni užasi poput tri obrane vratara po utakmici ili spori, bezidejni ili čak na „pas-mater“ posvađani napad.

        Jednom su pitali Slavka Golužu otkud nadimak Keta? Odgovor je bio otprilike „pa ni sam ne znam, možda od engleskog cat, kao mačak!“. Tko zna na što je pritom mislio, ali svakako mu dobro stoji. Kažu da se već triput, poput mačka s još više života, spašavao otkaza u kratkom izborničkom mandatu. Prvi put na Svjetskom prvenstvu u Švedskoj kad mu je polufinale pobjeglo već u drugoj utakmici drugog kruga. No, zatim je, svaka čast, dobio obje utakmice do kraja (Poljska i Island) te se vratio kući s petim mjestom, što je sasvim korektan rezultat. Nije fenomenalan, kao što je pričao, ali je prolazan, dovoljan da mu se pruži nova šansa. Sve glasne kritike zbog očajne igre i svega ostalog nehotice je ušutkao Neno Kljaić koji je, ogorčen zbog otkaza u CO Zagrebu, pretjerao s izrugivanjem na račun Goluže i čak mu na kraju priskrbio simpatije. Drugi put su ga čekali na kraju kvalifikacija za EP, no čovjek je dobio Španjolsku u gostima i tko mu je mogao što prigovoriti! Treći put je umalo otišao k Titu Maršalu kad je u Pioniru upisao drugi poraz na Kupu 4 nacije (Češka, Srbija), no spasio ga je trijumf protiv Mađara u Vršcu. Valjda će mu i sada Banat biti sretan.

        Od bezazlenog turnira na kojem je, kako reče, rezultat bio nebitan, sam je napravio još veću paradu s izjavama i gorim od onih iz reda „kafe und kolač“.

        - Uh, baš je težak posao izbornika.

        - A što ja tu mogu, stalno smo u autobusu i ne mogu ništa ozbiljno napraviti.

        - Lagao bih kad bih rekao da se ne plašim kako će se takvo što ponoviti na EP!

        - Imamo premalen broj dana za pripreme, a očekivanja su velika.

        - Pa ne mislite valjda da ću kao Veselin Vuković razgovarati s igračima do pet ujutro...

        Učitelj Červar znao je svašta izvaliti, ali nikad nije tako zdvajao nad svojom sudbinom. A vožnje autobusom je preferirao, reprezentacija je u to zlatno doba poput nacionalnog pokreta hodočastila s osvojenim medaljama od Prevlake do Dunava, po Širokom Brijegu, dočekivana s pjesmom i kolima, krštavali se jarići zbog dolaska Balića... Teško je bilo pratiti Linu, i tada i danas.

        Teorija zavjere kaže: na Olimpijske igre lakše je kroz dodatne kvalifikacije nego kroz Srbiju, a ako Goluža na EP-u bolno krahira, ići će se na hitnu pomoć. Ode li u polufinale, pustite čovjeka da radi. Više od toga ne tražite...
        Ma nema ništa od medalje Srbiju. Ne ide to preko noći, bez obzira da li si domaćin ili ne...
        Pozvan je Čutura koji ima 36 godina i pre toga ga nigde nije bilo u repki a Bojinović nije pozvan

        Poljaci bez prvog golmana dolaze ali biće preteško njih dobiti. A bogami i Slovake. Danci sa Mikelom Hansenom su nemoguća misija...

        Biće kidanja živaca, to je sigurno...
        IO NON RUBO IL CAMPIONATO
        ED IN SERIE B NON SON MAI STATO
        C'E SOLO L'INTER

        Comment


        • #19
          Jes Danaska jaka ali bolje je za igrace Srbije da ih svi podcjene(mediji, navijaci) zbog poznatog mentaliteta, a jos Danska bez Spelerberga i Nodesboa.

          Protiv Slovaka smo mi igrali 2005-e u kvalifikacijama za SP i tad smo sa odusevljenjem primili vijest da sa njima igramo i bilo je lako cemo. Odemo tamo ljudi nas nabuse 10 razlike.
          Filozofija slovaka se nije promjenila oni nikog ne podcijenjuju, a nema puno crni minuta u igri. Ove godine sam njihove igrace imao priliku gledati. Kukucka je protiv Bosne odigrao fenomenalno(ja mislim zabio 6 golova) i jedan od bolji strijelaca Kadetten Schaffhausen-a. Antl koji im nije u prvom planu u repki, je medju tri igraca u SEHA ligi. Medju najboljim je Martin Stranovsky koji igra zajedno sa Cuturom koji ima vrlo dobru sezonu u Leonu.

          Mislim da Vukovic nije bezveze pozvao Cuturu jer on igra u boljoj formi od Bojinovica. Samo Bojinovic mora biti uz reprezentaciju Srbije.

          Znaci bez podcijenjivanja protiv Slovaka i pobjeda ne bi trebala doci u pitanje.
          Last edited by danijelkr; 05-01-12, 16:19.

          Comment


          • #20
            Cisto da napomenem da je danas pehar bio u centru Nisa.

            Comment


            • #21
              Onda je mogao i Mandića iz Partizana da zove koji je dao gol više u LŠ od Čuture i koji je 5 godina mladji Ali možda se ovaj prvi i oprostio od repke, nemam pojma... Srećno Čuturi, ako ostane na ovom užem spisku da pokaže zbog čega je pozvan, da potvrdi dobru formu ove sezone...

              Iz ove liste 50 najboljih strelaca LŠ ove sezone naši rivali se dosta dobro kotiraju, doduše ima i naših standardno dobrih strelaca u Evropi... Baš Danac i Slovak dele prvo mesto najboljih strelaca...

              SRBIJA: Vujin 44 pogodaka, Rastko Stojković 40, Momir Ilić 33, Mandić 28, Čutura 27
              DANSKA: Mikel Hansen 53, Torsten 36, Lindberg 30
              POLJSKA: Starczan 33, Jurecki 30, Jaszka 26
              SLOVAČKA: Frantisek Sulc 53, Stranovski 43, Kukucka 28
              IO NON RUBO IL CAMPIONATO
              ED IN SERIE B NON SON MAI STATO
              C'E SOLO L'INTER

              Comment


              • #22
                Norveska bez Kjelling na EP

                Spoiler
                Rukometna reprezentacija Norveške na predstojećem Evropskom prvenstvu u Srbiji biće znatno oslabljena.

                Naime, nakon što je norveški selektor ostao bez Kjetila Stranda i Steinera Egea danas se suočio sa još jednim gubitkom. Evropsko prvenstvo najvjerovatnije će propustiti i jedan od najboljih norveških igrača Kristijan Kjelling.

                Ovaj sjajni bek povrijedio se na prijateljskom susretu Noprveške i Egipta (29:20). Kjelingu je stradao butni mišić lijeve noge i prve prognoze govore da će s terena odsustvovati više sedmica.

                Comment


                • #23
                  EGE REKAO ZBOGOM REPREZENTACIJI

                  Spoiler
                  Dugogodišnji golman rukometne reprezentacije Norveške, Steinar Ege, neće nastupati na predstojećem Evropskom prvenstvu u Srbiji.

                  Samo nekoliko dana prije početka Evropskog prvenstva Ege je je odlučio okončati reprezentativnu karijeru.

                  "Bila je to teška odluka. Sanjao sam medalje na Evropskom i Svjetskom prvenstvu, te nastup na Olimpijskim igrama, no moje tijelo ne može izdržati nadolazeću smotru najboljih evropskih selekcija", istakao je Ege.

                  Comment


                  • #24
                    Pripremne utakmice za EURO 2012 u Srbiji


                    Croatia cup

                    1. kolo
                    Švedska - Slovačka 31:23 statistika meca
                    Hrvatska - Iran 41:19 statistika meca

                    2. kolo, subota, 7. januar
                    Svedska - Iran 33:20 statistika meca
                    Hrvatska - Slovacka 32:23 statistika meca

                    3. kolo, nedjelja 8. januar
                    Slovacka - Iran 40:21 statistika meca
                    Hrvatska - Svedska 29:24 statistika meca

                    Totalkredit cup:

                    1. kolo
                    Danska - Slovenija 29:29
                    Island - Poljska 31:31

                    2. kolo, subota, 7. januar
                    Slovenija - Island 26:29
                    Danska - Poljska 31:30

                    3. kolo, nedjelja 8. januar
                    Poljska - Slovenija 25:24
                    Danska - Island 31:27

                    Ostale pripremne utakmice:

                    Madjarska - Slovacka 33:24 (17:14)
                    Madjarska - Njemacka 33:36
                    Madjarska - Njemacka 22:21

                    Prva utakmica:
                    Norveska - Egipat 20:23
                    Druga utakmica:
                    Norveska - Egipat 29:20

                    Spanija - Tunis 35:32
                    Last edited by danijelkr; 08-01-12, 19:57.

                    Comment


                    • #25
                      SRBIJA - MAKEDONIJA 26:23 (14:10)

                      Reprezentacija Srbije, zabilježila je prvu pobjedu u 2012. godini. U Smederevu pred 3000 gledatelja, "Orlovi" su savladali reprezentaciju Makedonije 26:23 (14:10). Predvođeni kapitenom Momirom Ilićem (6), sigurnim Nikčevićem i Beljanskim, uz raspucanog Vujina (4) u prvom dijelu i rastrčanog Čuturu (3), srpska državni tim je zasluženo došao do pobjede nad komšijama u čijim je redovima Kiril Lazarov bio najefikasniji s pet golova .

                      Opsirnije
                      Spoiler
                      SRBIJA: Marjanac šest odbrana, Šešum 2 (1) / 5, Vujin 4 / 7, Nikčević 3 / 4, Čutura 3 / 6, Toskić 1 / 1, Stanić sedam obrana, Ilić 6 (1) / 11, Marković 0 / 1 , Prodanović 2 / 4, Stojković 0 / 2, Rnić, Vučković, Mitrović, Stanković 2 / 2, Nenadić 0 / 1, Beljanski 3 / 3, Kostadinović 0 / 1
                      MAKEDONIJA: Mitrevski, Manaskov 1 / 2, Stoilov 4 / 4, Alušovski 3 / 3, Lazarov 5 (3) / 12, Mitkov 1 / 1, Jonovski, Angelovski 1 / 2, Temelkov 4 / 6, Mirkulovski 0 / 1, Markovski , Mojsoski 0 / 2, Ristovski šest odbrana, Mojsovski.N 2 / 5, Angelov šest odbrana, F. Lazarov 1 / 2, Kukoski
                      KRETANJE REZULTATA: 2:1 (6.) 4:2 (8.) 4:4 (10.) 7:5 (13.) 8:7 (17.) 12:7 (25.) 12:9 (27 .) 14:9 (29.) 14:12 (33.) 16:13 (36.) 16:15 (39.) 19:15 (42.) 20:16 (44.) 20:19 (49. ) 22:20 (53.) 24:22 (56.) 25:22 (58.) 25:23 (59.)

                      Srbija je započela s bekovskim trojkom Ilić - Čutura - Vujin, dok je na drugoj strani Šundovski povjerenje dao braći Lazarov i Naumčetu Mojsovski. Raspucani bekovi sa obje strane, obilježili su uvodne minute meča. Ilić i Vujin su pronašli put do mreže Borka Ristovskog, ali im s druge strane nisu ostali dužna braća Lazarov. Prvi put, dva gola razlike (4:2) ima Srbija u 7. minutu, poslije gola raspucanog Marka Vujina. Loš povratak u obranu, ono na čemu posebno insistira selektor Vuković, vraća Makedonce u život, koji poslije gola Lazarova i Stevčeta Alušovskog, dolaze do egala - 4:4 (10.), tri minute kasnije. Ilić kapitenski rješava dva sljedeća napada Srbije, solo prodorom i projektilom sa bekovske pozicije, a Dalibor Čutura golom sa zemlje, vodi "Orlove" na 7:5.

                      Težište makedonskog napada, bilo je na desnoj strani, gdje je Lazarov koristio pažnju srpskih obrane i pravio viškove za Temelkova ili proigravao preteškog Stoilova za ruke Dalibora Čuture. Ulazak Mirkulovskog ništa novo nije donio gostima. "Pročitane" Makedonci, upali su u seriju pogrešaka, a par obrana je vezao i Darko Stanić. Sa druge strane, Bojan Beljanski ulazi u golgetersku seriju, mijenja Ilića i Vujina u ulozi egzekutora. Sa 8:7 u 17. minutu, Srbija odlazi na 12:7, devet minuta kasnije, koliko Lazarov i drugovi nisu postigli gol. Tome je doprinijela i dobra rola Petra Nenadića na prednjem u obrani 5-1, sa kojom "Orlovi" šest minuta nisu primili gol.

                      Post prekida Kiril Lazarov iz sedmerca za 12:8, a odmah zatim Temelkov smanjuje na 12:9, kada selektor Vuković traži tajm-aut (26:00). Do kraja poluvremena, Bekovska trojka sa Šešum i Nenadićem, kao lijevim i srednjim bekom, solidno funkcionira. Žarko Šešum postiže efektan gol za 14:9. Stoilov postiže posljednji gol za svoju reprezentaciju, a Dalibor Čutura pravi pogrešku u napadu, dobiva i dvije minute isključenja, pa Makedonci imaju priliku za još jedan gol sa 6 na 4 u polju. Ipak, naumce Mojsovski biva izblokiran, a Srbija odlazi na odmor sa 14:10.

                      Malo opuštenije su srpske reprezentativci ušli u nastavak meča, a to su gosti iskoristili i golom starijeg Lazarova i Vlatka Mitkova iz napada na nesređenu obranu, došli na 14:12 za samo minutu i nešto nastavka. Vuković je riješio da odmori nositelje igre, Ilića, Vujina i Beljanskog. Na bekovskim pozicijama, dao je šansu Šešumu i Stankoviću. Par loših napada "Orlova", ukupno devet minuta bez gola iz igre, Makedonci ipak ne koriste da se vrate u meč. Udarne igle, Lazarov i Mojsovski, nisu bili šuterski raspoloženi, a sve što su učinili, bilo je primicanje na 16:15 na početku 39. minuta.

                      Prvi gol iz igre u drugom poluvremenu za srpski reprezentaciju postiže Ivan Stanković, za njim Dalibor Čutura, a Ivan Nikčević rutinski s dva gola, od toga jedan na sjajnu asistenciju Šešuma, daju krila "Orlovima" za novih +4 - 20:16 u 44 . minutu.

                      Petre Angelov "spušta" rampu u narednih pet minuta na svoj gol, a njegovi suigrači u tom razdoblju imaju sigurnu ruku u desnom krilu, Valdimir temelkov, koji s dva gola vraća svoju momčad u život - 20:19 (48:50).

                      Svoju solidnu rolu kao zamjena Marka Vujina, Ivan Stanković pretvara u drugi gol, baš kada je najpotrebnije za 21:19 (49:20), ali se Makedonci do kraja susreta ne predaju. Naumce Mojsovski popravlja dojam, postiže gol za 21:20, ali par minuta kasnije zbog "dugog jezika" biva isključen na dvije minute. Kvaliteta više napadu Srbije donosi Momir Ilić i sa dva vezana gola daje novi impuls našem timu. U igri 6 na 5, Alem Toskić postiže gol za 24:22.

                      Ključni momenti su se odigrali u narednom minutu. Kiril Lazarov promašuje sedmerac, au sljedećem napadu, Dalibor Čutura trećim golom vodi "Orlove" na 25:22 (57.) Stevče Alušovski postiže svoj treći gol (sva tri iz kontranapada) za 25:23, a selektor Vuković traži tajm-aut na minutu i pol prije kraja.

                      Dug napad "Orlova", iskoristio je večeras vrlo sigurni Ivan Nikčević, efektno prebacivši Angelova za konačnih 26:23 i prvu pobjedu Srbije u 2012. godini.


                      Tekst preuzet za stranice srpskog rukometnog saveza.

                      Comment


                      • #26
                        Danijele svaka čast za otvaranje teme, nisam vjerovao da postoji Accambray je ipak pozvan pa ćemo vidjeti šta će biti, bitan šraf na lijevom beku, iako tu ima Narcisse za razliku od SP.
                        Čutura je svakako morao biti pozvan, izuzetan u igri 1 na 1, i brži od Bojinovića bez obzira na godine, ko ga gleda u Ademaru sve mu je jasno. On je klasični srednji bek, a nama je takav igrač nasušno potreban. Poljaci su bolji od nas, drugi golman im je takođe dobar, a desno je mlađi Lijewski svakako bolji, i mi imamo samo jednog golmana, na Staniću je da brani svih 60 minuta pa šta bude. Moramo iskoristiti domaći teren, i bar mali vjetar u leđa od sudija, i tekma će biti 50-50, ako to dobijemo otvaraju nam se realne šanse za 1/2, jer se ne ukrštamo sa 2 najbolje reprezentacije Francuskom i Hrvatskom. Mišljenja sam da ovaj put Hrvatska ima šanse dobiti Francuze, ali Goluža ne smije držati Kopljara desno, mora maksimalno koristiti Buntića i Vukovića(iako nije desni bek) ako bude spreman.

                        Comment


                        • #27
                          Notorious hvala. Vidim da dosta dobro znas problematiku u Hrvatskoj, jer ovo sto si naveo je jedan od glavni problema. Buntic je za vrijeme Metlicica bio drugi igrac na toj poziciji i uvijek je bio zaspostavljan, cak je razmisljao da prihvati poziv tada selektora BiH i velike legende rukometa Jasmina Mrkonje, ali mu je Lino obecao vecu minutazu. Sad se to isto desava ali dosta slabiji igrac je prvi izbor Goluze. Da se malo pohvalim da sam Denisa Buntica gledao davne 1999. godine u finalu prvenstva BIH u Visokom i tada je se vidjelo da ce biti vrhunski igrac.

                          Hrvatskoj su glavni problem golmani jer Alilovic u svakoj bitnoj utakmici za Hrvate ima veoma los procenat odbrana, mislim da ova Hrvatska sa Goluzom na klupi i Balicem koji zeli da se vise pita od selektora nije kadar da parira Francuzima.
                          Last edited by danijelkr; 09-01-12, 20:33.

                          Comment


                          • #28
                            S obzirom da nema BIH (kao i obicno ) simpatizirat cu za Hrvatsku. Uvjek sam gotivio tu rukometu repku. Gledao sam ih tamo dok je branio Sola i taj mi je covjek postao jako simpatican i zajedno sa Balicem me natjerao da budem simpatizer HR rukometne repke. Mada, svejedno mi je ko ce osvojiti. Gledat cu cisto iz uzivancije i jer volim ovaj sport

                            Comment


                            • #29
                              Sjećam ga se iz Ljubuškog, on mora igrati jer Pere više nema(Gobac je i tu umiješao prste). Alilović je branio odlično preko vikenda, utisak je da Hrvatska igra puno bolju odbranu nego na SP, ali moraju limitirati Kopljara, pitanje je koliko je to moguće, kada Gobac vuče sve konce. Vuković je takođe odlična opcija za desnog beka, i bliža ruka Čupku na desnom krilu. Mišljenja sam da je tu Irfan, da bi im šanse bile veće, ali su za mene svakako 2 favoriti prvenstva, zbog prevelikog izbora igrača. Pozvan je i Guigou(upitan kao i Accambray), a znamo koliko on znači Francuskoj, nemaju baš pravu zamjenu na lijevom krilu, i sigurnost u izvođenju sedmeraca, vidićemo kako će se razvijati stvari oko ta 2 igrača.

                              Comment


                              • #30
                                Igraci koji ne zele da dodju u Zagreb a Gobac ih zeli u Zagrebu budu uvijek u podredjenom polozaju. Alilovic se bio zakacio sa njim zbog toga sto nije zelio doci u Zagreb. Buntic je iz Izvidjaca otisao u drugi hrvatski klub tada a to je Medvescak koji je tad bio hajmo reci klub presjednika Izvidjaca Mucica. Pero Metlicic je ostao velika zelja Gobca, ali i nije mogao njega ucjenjivati kao ostale igrace. Dosta je igraca u Hrvatskoj propalo zbog gobceve tvrdoglavosti.

                                Razocarao sam se u Irfana kao covjeka jer sta je u zadnje vrijeme uradio u Bosni nije za pohvalu, ali ko strucnjak je extra klasa i sigurno je bolji od Goluze ili ti ga Ket-a . Irfan je bio pomocnik Line i dosta ljudi kaze da je on bio kljucni covjek na klupi. Mislim da i on nije dobar sa Gobcem.

                                Odbrana koja je krasila prije Hrvate, sad je dosta slabija, jer nema vise igraca kao Dominikovic.

                                Comment

                                Working...
                                X