Announcement

Collapse
No announcement yet.

Tenis off season, ocekivanja...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    A sto se Rogera tice,treba biti realan. Na kraju ove sezone nije imao dostojne protivnike u likovima Noleta,Rafe i Andyja. Najbolji pored pomenutog trojca vise nece biti sigurno,nikada. U smislu da ce se ganjati sa njima i dokazivati se na svakom turniru na kom ucestvuju TOP5 igraci. Nema on vise 25 godina da bi imao snage da ih iznova i iznova pobjedjuje na svim GS,na svim mastersima,turnirima serije 500. Nema on taj luksuz da se u ovim godinama istrosi na par turnira,pa na ostalima ostane bez snage. Na kraju krajeva,nema se vise sta dokazivati. Tesko je i zamisliti da ce biti u stanju vezati recimo Noleta,pa Rafu u najboljim izdanjima kako bi osvojio GS. Jedno je,medjutim, sigurno. On ce ovaj svoj nivo sa kraja 2011 sigurno drzati i u 2012. Nema sumnje da ce na GS biti pravi! Drzat ce svoj nivo,bit ce u vrhu,bit ce u 1/4 i 1/2 turnira i vrebat ce svoju priliku! Opusteno! Vidjet cemo kakve ce podloge biti na turnirima. Na Wimbledonu ce ove godine novi ljudi da postavljaju travu. Od pomoci bi mu svakako bilo da se na par turnira vise moze osloniti na svoj servis. Od pomoci bi mu mogli biti i ostali igraci. Morat ce se nekada desiti da likovi poput Delpa,Berdycha,Tsonge,Monfilsa,Wawrinke i ostalih vjecnih talenata u najmanju ruku namuce i izvuku dosta snage Noletu i Rafi. Da ih izbace na kraju krajeva. Ne zaboravimo da na AO i na Wimbledonu centralni tereni imaju krovove. U slucaju nekih vremenskih nepogoda vazni mecevi se mogu igrati u dvoranskih uslovima. U takvim uslovima Roger ima 20tak vezanih pobjeda. Svakako stoji i cinjenica da Roger sigurno ima najveci lobi na velikim turnirima,tako da mu organizatori mogu izlaziti u susret i u pravljenju OOP onako kako on misli da mu odgovara.
    Ono sto hocu da kazem je da postoji bas dosta parametara koji mogu uticati na to kakvu ce sezonu Roger imati. Ne vjerujem da ce biti u stanju da dominira kao sto je nekada to radio,ali ga definitivno mogu vidjeti kao osvajaca nekog od GS naredne godine! A uz tu titulu i poklapanje nekih drugih rezultata,gdje prvenstveno mislim na neku ravnopravnu podjelu, prije sve GS,turnira medju cetvoricom najboljih,te uz pomoc ovih 3000 poena s kraja 2011 i do mjesta broj jedan! Tesko da moze biti najbolji,ali No.1 mi ne djeluje toliko nedostizno!

    Ja bih svakako bio zadovoljan sa jednim GS,a imam osjecaj i da ce sa svojim velikim prijateljem Stanislasom pucati i na DC titulu. Imajuci u vidu da Rafa nece igrati isti dogodine,nijedna reprezentacija se ni u kakvim uslovima bilo gdje na svijetu ne moze nazvati favoritom protiv Fedrinke!

    Najvaznije je,naravno,da ga zdravlje posluzi...sto svakako kao prvo zelim svim teniserima u 2012...a za ostalo ce Roger i Paul vec nesto smisliti

    Comment


    • #32
      Verujem da Federer moze da predje Nadala i Murraya ali tesko i Djokovica...
      Tako da ce verovatno da nastavi sezonu u dobrom ritmu d osljake gde moze veoma lako da se pogubi kao sto ume
      Dreams are coming true.


      Marcello Lippi: „Usporeni snimci akcija nisu realan fudbal. Svi mi želimo da vidimo Moniku Beluči golu, ali ne želimo da je gledamo kroz rendgen“.

      Comment


      • #33
        Hmm sledeca sezona i moja prognoza ce se obestiniti da Roger ide van top 10 na kraju sezone Sto ce pokazati vec prvi predstojeci GS - Australien Open ... Po meni glavni kandidati za uzimanje AO su Nadal i Murray , treceg jednostavno nema osim ako Rafa ne zezne neku povredu , Nole se istrosio ove godine i to se vidi , tesko on ima snage za jos jednu GS titulu , bar za sada... Zavisi koliko ce Ferrer biti dobar On je uvek zeznut
        Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

        Comment


        • #34
          Што се знатижеље тиче, ја чекам да видим ко ће се од младих представити у 2012. год.?

          Типа: Раонић, Харисон, Томић.

          Иначе што се тиче изненађеља, за мене су у претходној години изненађење били Типса и Виктор, па чак и хрват Додиг, а Фиш је на првом месту. Изненађења тог типа ће сигурно бити и следеће сезоне...

          - негативних изненађења је било исто доста, да не набрајам, Ћилић, Давидено, али ми некако нај, Надал и Феки до пред крај сезоне.. неко ће рећи, али било је запажених трофеја, да али се од њих очекивало прво место, па опет ће неко рећи, али Ноле је имао изванредну сезону, да али њихова добра игра је била кратка за претедента на прву позицију....Ноле је издржао најдуже и сада ћемо видети колика је цена?
          sigpic

          Comment


          • #35
            Originally posted by shminka View Post
            I 6. Da li ce nekome od vjecnih talenata kliknuti nesto u glavi? Pa da proigraju na nacin na koji sigurno mogu!

            Pod njima mislim na Monfilsa,Stana,Gasqueta i usudit cu se reci Cilica. Ako nista drugo,onda da odigraju dobro neke GS i eventualno onemoguce nekoga od TOP 4 da dodje do 1/2. Ili da se eventualno osvoji neki masters. Ne vjerujem da ce se 2012. svi mastersi raspodijeliti medju prvom cetvoricom...red je da upadne i neko novi
            Ima niz igraca koji nisu postigli svoj puni potencijal. Ali ni jedan od njih ne moze doseci nivo cetvorke.

            Originally posted by Prototype View Post
            Evo da ti odgovim i ja, bicu subjektivan ali manje nego ti.

            Itekako moze biti najbolji ali ako bude imao konstantnost i naravno bude pruzao najbolje partije. E sad kakav ce nivo pokazati Novak i Rafa ostaje da se vidi, ali cak iako oni budu odigrali najbolje sto mogu ne znaci da ce biti ispred njega. Sljaka mu je prava boljka posebno protiv Nadala, protiv Djokovica on voli igrati na bilo kojoj podlozi.
            Ja mislim da nisam subjektivan ali opet to mogu samo drugi da sude.

            Na GS-ovima u zadnje 4 godine Federer ima protiv Novaka rezultat 3:5 a protiv Nadala 0:4. To govori da je, u mecevima koji se stvarno broje, protiv Nadala bio nemocan a protiv Novaka malo manje od ravnopravan. Da bi izmijenio takvo stanje Federer mora da digne igru ili da igra druge dvojice padne.

            Rozer jeste popravio igru u 2011., ali to nije bilo dovoljno. Znaci ostaje da igra druge dvojice padne.

            Rodzer je presao 30. U toj dobi je jako tesko drzati konstantnost.
            Last edited by NI; 10-12-11, 11:48.

            Comment


            • #36
              Originally posted by NI View Post
              Ima niz igraca koji nisu postigli svoj puni potencijal. Ali ni jedan od njih ne moze doseci nivo cetvorke.
              Kada je u pitanju 2012. naravno da je tesko ocekivati da neko od pomenutih na listi zamijeni nekoga iz TOP 4...ali sam prije svega mislio na to da su ti momci svakako u stanju pruziti par dobrih partija u sezoni i ako bi se poklopilo da te partije "dodju" u duelima sa nekim od prve cetvorice na GS...da bi tada i oni mogli imati svoj veliki udio u kreiranju poretka na samom vrhu

              Comment


              • #37
                Janko počeo da trenira.

                First day of practice done...+1000000 degrees...Australia will feel like an indoor tournament
                sigpic

                Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                Comment


                • #38
                  Big John and Monf in Barbados...


                  Kuznetsova sa novim trenerom, nzm kojim...
                  hello)) how are you? i m here in dubai ,practice is going well) ,the weather is warm!!! I also working with a new coach>>>
                  Jedna zanimljiva statistika...
                  There's something wrong with me chemically
                  Something wrong with me inherently
                  The wrong mix in the wrong genes
                  I reached the wrong ends by the wrong means
                  It was the wrong plan
                  In the wrong hands
                  With the wrong theory for the wrong man
                  The wrong lies, on the wrong vibes
                  The wrong questions with the wrong replies

                  Comment


                  • #39



                    Aisam Ul-Haq Qureshi, was married this weekend in Pakistan
                    sigpic

                    Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                    But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                    Comment


                    • #40
                      Dolgo je vec u Australiji i tamo trenira, a za ovu godinu mu je cilj da udje u top 10

                      Ambitious odd couple Alexandr Dolgopolov and Jack Reader court top 10 ranking
                      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                      sigpic

                      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                      with experience.

                      Comment


                      • #41
                        Ok,prebaci u onu drugu,samo da vidimo kategorije.
                        Osvajac AOa-
                        Osvajac RGa-
                        Osvajac Wa-
                        Osvajac USOa-
                        Olimpijski pobjednik-
                        Osvajac WTFa-
                        Najprijatnije iznenadjenje-
                        Najbolji veteran-( tu ne racunamo Rogera,Ferrera,nego Gonza,Haasa,Hewitta,Blakea...)
                        Najvise Mastersa-
                        Najvise turnira serije 500-
                        Najvise turnira serije 250-
                        Ko zavrsava godinu na 1. mjestu-

                        Da dodamo jos nesto?
                        sigpic

                        Comment


                        • #42
                          Pa to je otprilike to, mozda jos i da li ce doci do nekih vecih promena u top 10 i u top 4

                          sad cu da prebacim ovo u onu drugu temu.
                          http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                          Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                          sigpic

                          Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                          with experience.

                          Comment


                          • #43
                            Pa kako cemo?Da stavimo jos oce li se Delpo vratit' u TOP 5?I mozda na kojem ce mjestu zavrsit' Djokovic,Nadal,Federer i Murray 2012.?
                            sigpic

                            Comment


                            • #44
                              Evo kategorija.Pa da vidimo koliko ce ko bit' uspjesan.

                              Osvajac AOa-
                              Osvajac RGa-
                              Osvajac Wa-
                              Osvajac USOa-
                              Olimpijski pobjednik-
                              Osvajac WTFa-
                              Najprijatnije iznenadjenje-
                              Najbolji veteran-
                              Najvise Mastersa-
                              Najvise turnira serije 500-
                              Najvise turnira serije 250-
                              Ko zavrsava godinu na 1. mjestu-
                              Top 4-
                              Novajlije u top 10-


                              Osvajac AOa-Novak Djokovic
                              Osvajac RGa-Rafel Nadal
                              Osvajac Wa-Jo Wilfried Tsonga
                              Osvajac USOa-Roger Federer
                              Olimpijski pobjednik-Andy Murray
                              Osvajac WTFa-Novak Djokovic
                              Najprijatnije iznenadjenje-Jack Sock
                              Najbolji veteran-James Blake
                              Najvise Mastersa-Andy Murray
                              Najvise turnira serije 500-Novak Djokovic
                              Najvise turnira serije 250-Nicolas Almagro
                              Ko zavrsava godinu na 1. mjestu-Rafael Nadal
                              Top 4-Nadal,Djokovic,Murray,Federer
                              Novajlije u top 10-Alexandr Dolgopolov,Milos Raonic
                              sigpic

                              Comment


                              • #45
                                Osvajac AOa- Rafael Nadal
                                Osvajac RGa-Rafel Nadal
                                Osvajac Wa-Roger Federer
                                Osvajac USOa-Roger Federer
                                Olimpijski pobjednik-Roger Federer
                                Osvajac WTFa-Novak Djokovic
                                Najprijatnije iznenadjenje-Jack Sock
                                Najbolji veteran-James Blake
                                Najvise Mastersa-Rafael Nadal
                                Najvise turnira serije 500-Andy Murray
                                Najvise turnira serije 250-John Isner
                                Ko zavrsava godinu na 1. mjestu-Rafael Nadal
                                Top 4-Nadal,Federer,Djokovic,Murray
                                Novajlije u top 10-Alexandr Dolgopolov,Viktor Troicki

                                Nekako mislim da ce ova godina da bude u znaku Nadala i Federera, ali ajde vidjet cemo.
                                A za Olimpijadu sam 99 % siguran da ide Federeru
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X