Announcement

Collapse
No announcement yet.

FK Crvena zvezda

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    - Ovo je jedan od najtežih dana u mojoj karijeri, životu... Teško mi je iz jednog, jedinog razloga: Ja Crvenu zvezdu vodim sa emocijama. To je moj klub - rekao je Robert Prosinečki.

    Veliki, veliki, ogroman covek!!!
    sigpic


    "The last time I was intimidated was when I was 6 years old in karate class. I was an orange belt and the instructor ordered me to fight a black belt who was a couple years older and a lot bigger. I was scared s---less. I mean, I was terrified and he kicked my ass. But then I realized he didn’t kick my ass as bad as I thought he was going to and that there was nothing really to be afraid of. That was around the time I realized that intimidation didn’t really exist if you’re in the right frame of mind." - Kobe Bryant

    Comment


    • #17
      Zasto ovaj thread ima samo dvije strane?? Da nece opet da se Zvezda fuzionise s nekim, pa da se pocne ispocetka?

      Dobar je Robi. On izvlaci mnogo iz ove Zvezde.

      Comment


      • #18
        MGS, ne znam cemu ove provokacije, posebno u ovakvom trenutku, ali dobro, tebi na cast... ;)
        sigpic


        "The last time I was intimidated was when I was 6 years old in karate class. I was an orange belt and the instructor ordered me to fight a black belt who was a couple years older and a lot bigger. I was scared s---less. I mean, I was terrified and he kicked my ass. But then I realized he didn’t kick my ass as bad as I thought he was going to and that there was nothing really to be afraid of. That was around the time I realized that intimidation didn’t really exist if you’re in the right frame of mind." - Kobe Bryant

        Comment


        • #19
          haha. LBJ me dislajkuje, jer T-mac ne shvata salu. Cool.

          U kakvim momentima?! Danas je preminuo jedan veliki fudbaler i dobar covjek. mislim da je to malo teze za svarit', nego ostavku Adzica, izjave Robija...

          Comment


          • #20
            Shvatio sam ja salu, problem je sto su ovo najteze godine u istoriji Zvezde i sto nam svima mnogo tesko pada da gledamo svoj klub koji je harao Evropom i svetom kako ne moze da dobije Sevojno, a kamoli Partizan. Zezacemo se za par dana/nedelja, nikakav problem, samo nas pustite da odbolujemo malo i da ocistimo dvoriste od gamadi. Mislim da ne trazimo mnogo, mozda nekome sve ovo zvuci kao bolest (verovatno to i jeste istina), ali tako je kako je.
            sigpic


            "The last time I was intimidated was when I was 6 years old in karate class. I was an orange belt and the instructor ordered me to fight a black belt who was a couple years older and a lot bigger. I was scared s---less. I mean, I was terrified and he kicked my ass. But then I realized he didn’t kick my ass as bad as I thought he was going to and that there was nothing really to be afraid of. That was around the time I realized that intimidation didn’t really exist if you’re in the right frame of mind." - Kobe Bryant

            Comment


            • #21
              Originally posted by M_G_S View Post
              haha. LBJ me dislajkuje, jer T-mac ne shvata salu. Cool.

              U kakvim momentima?! Danas je preminuo jedan veliki fudbaler i dobar covjek. mislim da je to malo teze za svarit', nego ostavku Adzica, izjave Robija...
              Dislajkujem te jer mislim da si dosadan.

              Comment


              • #22
                Originally posted by LBJmvpFORlife View Post
                Dislajkujem te jer mislim da si dosadan.
                Mnogi ljudi mislie tako dok ga bolje ne upoznaju

                Comment


                • #23
                  T-mac
                  To je samo fudbal. Igra. Ne desavale se u ljudima stvari od kojih se stvarno prevrce zeludac... A doci ce i Zvezdino vrijeme. Taman da vam bude sladje... Za pocetak, mozda vratite Burza. Gledam ga kroz Podgoricu, trenira sa Buducnoscu... Ko zna, mozda je sazrio u Japanu...

                  Comment


                  • #24
                    Slazem se ja sa tobom u potpunosti i znam da nisi imao zle namere. ;)
                    Ali, kod nas kad su u pitanju Zvezda i Partizan sport vise nije samo igra, nego mnogo, mnogo vise. ;)
                    sigpic


                    "The last time I was intimidated was when I was 6 years old in karate class. I was an orange belt and the instructor ordered me to fight a black belt who was a couple years older and a lot bigger. I was scared s---less. I mean, I was terrified and he kicked my ass. But then I realized he didn’t kick my ass as bad as I thought he was going to and that there was nothing really to be afraid of. That was around the time I realized that intimidation didn’t really exist if you’re in the right frame of mind." - Kobe Bryant

                    Comment


                    • #25
                      Jesi procitao sad Mek za dugove ono?Ako je tacno,onda smo ga tek nahebali
                      sigpic
                      http://www.youtube.com/watch?v=Ziqdpca6bBw

                      Comment


                      • #26
                        Pise u medijima da Vilotic nije trenirao, i on sve zaguzvao sa strancima. Covek nas ukopa totalno.
                        sigpic

                        Sever celi sada se veseli, crveno-beli, 'ajmo u napad zajedno! Sa severa nek zapeva svako, nek grmi jako, Zvezda šampion!

                        "Nema velike ljubavi bez velike radosti, ali i bez velike patnje. E, to vam je Crvena zvezda. Ima da se raduješ do neba, ali sekiracija ti ne gine." Gospodin Ljuba Tadic

                        Batica Wilshere je gospodin covek...

                        All hail the Chan-Chan man!

                        Comment


                        • #27
                          tako nam i treba kad ga je robi bio precrtao sto su ga natjerali da ga vrati ocigledno da se robi nista nepita sad ga je precrtao po drugi put ali sad nam je kasno za sve.Svaki derbi koji je igro majmun je pogrjesio u upropastio nas

                          Comment


                          • #28
                            Cigani, cigani...



                            "Crvena zvezda" je najveći jugoslovenski fudbalski klub, velika boljka našeg vrlog gradjanstva i autentično beogradski fenomen. Naravno, ove tri stvari često, gotovo uvek idu zajedno, pa je, tako, danas nemoguće razumeti beogradsku dimenziju "Crvene zvezde" bez poznavanja gradjanske pozadine nastanka dela njene enormne popularnosti, dok, s druge strane, upravo najbolje osobine Beograda kao otvorenog grada čine i dalje osnovu na kojoj počiva opštejugoslovenska omiljenost ovog kluba. Moglo bi se reći da postoje bar dve "Crvene zvezde", i to je tačno - pod uslovom da se zanemari njena jedinstvenost. "Crvena zvezda" oličava i jedninstvo svojih suprotnosti: ona je uvek sačinjena od najmanje dve stvari jer joj je to sudbina kao prve druge stvari u našem posleratnom životu.

                            Istorijski gledano, "Crvena zvezda" je fenomen jer je bila druga: postojala je jedna vrsta sapuna, jedan trolejbus (marka "ansaldo"), jedan jedini način kupovine cica (na tačkice), jedan strogi ujka iz daleka, i - dva fudbalska kluba na Topčiderskom brdu. Lako je razumljivo zašto je te daleke 1946. godine klub beogradskih studenata privukao sve one kojima je iznad svega bilo do mogućnosti izbora. Medju takvima našlo se i mnogo "finog" sveta, bivših trgovaca brašnom i bankarskih službenika, malih Mikica iz propalih rentijerskih porodica, bledunjavih senjačkih gospodjica, kojima je trošno igralište sa drvenim tribinama u Ljutice Bogdana, nekada vlasništvo "Jugoslavije", odjednom postalo simbol predratne elegancije, trag šarma prohujalih vremena, onoga što je bilo pre nego što je podignut kameni, sivi stadion "Partizana" (koji, istini za vlju, nikada nije bio njegov). Ako ne možeš da slaviš krsnu slavu, navijaj za "Crvenu zvezdu".

                            Valja reći da se "Crvena zvezda" nikada u potpunosti nije oslobodila ovog pedigrea, te nije čudo da ona, kao svetlost muve, privlači svu gradjansku skorojevštinu. Pripadništvo "Crvenoj zvezdi" jeste potvrda položaja, značaja, društvene moći, vlasti i imanja, novostečenog imena, članstva u kafani "Madera", tamo gde se radi radnja i razmenjuju uticaji. To je možda razlog što je "Partizan" u periodu oko 1970. godine stekao ogromnu i vatrenu publiku, vernu do fanatizma: nekad simbol državnosti, "nedodirljivi" klub crno-belih boja okupio je u to vreme oko sebe sve one koji su se na razne načine osetili potisnutim i odgurnutim, decu došljaka sa periferije i iz otudjenih novih naselja gde je samo pakleno avgustovsko sunce podsećalo na zauvek izgubljeni zavičaj. Njihovo resko skandiranje "Par-t-zan, par-t-zan" najavljivalo je promenu. A izgleda da su se vremena promenila: grupa "zvezdaša" nedavno je napustila - "Maderu" jer šef više neće da im pozajmljuje kutlaču.

                            No, "Crvena zvezda" - koja se ne može zamisliti bez ovoga što je ispričano - teško da bi postala fenomen kakav jeste da u vreme svog nastanka nije privukla svu beogradsku mangupariju kojoj je iznad svega bilo do teranja kontre. Tako je ovaj veliki klub stekao oreol velike zajebancije svega i svačega kao glavne oznake beogradskog duha. Probisveti iz Savamale, Marinkove bare, sa Čubure i Neimara, oni sa Bulbudera i Dorćolci, za koje je tramvajska karta bila mislena imenica, ringišpili domovi kulture, a "leb i mas" osnovna ishrana, doneli su na Topčidersko brdo i na stadion "Crvene zvezde" svoje prkosno nepriznavanje svakog autoriteta, svega što je iznad mere čovekove i što se, budući iznad te mere, postavlja kao direktna brana individualnosti, raznolikosti. Onaj strogi ujka iz daleka nikada ne bi navijao za "Crvenu zvezdu, pa ga je navijanje za "Crvenu zvezdu" svojevremeno mnogo naljutilo. Dušanovačke devojčice udavale su se, medjutim, tih godina isključivo za navijače "Crvene zvezde" jer su oni bili glavni u kraju: nosili su uske pantalone zvane "frula" i, nehajno naslonjeni na banderu, pljuvali udalj, sladeći se ukradenim voćem sa Kalenićeve pijace.

                            Njihova "Crvena zvezda" bila je predodredjena da izraste u pokret oko koga će se, suprotno tajnom društvu "Crvena zvezda" iz velikih kafana, okupljati svi ljudi slobodnog duha. Beograd je preko "Crvene zvezde" ponudio svima neke od svojih najboljih osobina: svoju nonšalanciju, svoj urodjeni prkos, svoju duhovitost koja će sve dati na kalambur, za vic čija se poenta može meriti i godinama. Od svih fudbalskih afera koje su zabeležene u poslednjih nekoliko decenija, a takvih ima na kilograme, jedino su one vezane za "Crvenu zvezdu" i - posebno - "Doktora O", koji je odrastao u dvorištu kafane "Šumadija", u Nebojšinoj ulici na dnu Neimara, imale nekog šarma, ludosti: prodati autobus za Bearu, kidnapovati Ostojića - toga se trebalo setiti. A setiti se pravog štosa bilo je oduvek glavni cilj velikih "Zvezdinih" igrača poput Šekularca, koji je prestao da igra fudbal kada je definitivno shvatio da ipak ne može da proguta loptu bez obzira što se njegovim čuvarima katkada čini da mu je to pošlo za rukom.

                            I kao što Beograd nije regionalni grad, već gomila zgrada na vetrometini svetova, tako je i "Crvena zvezda" klub ličnog opredeljenja, pripadnosti jednom stanju duha koje je, baš zato što je beogradsko, univerzalno. Došljaci se još čestito ne popnu uz Balkansku ulicu, a već navijaju za "Crvenu zvezdu". Zato je "Crvena zvezda" strah i trepet na svim terenima, čak i onda kada je sastavljena od jedanaest levih smetala ili kada u njoj igraju poglavito učenici u fudbalskoj privredi, smer dunster. Kada je ona protivnik, vi se ne borite protiv odredjene škole fudbala, već imate okršaj sa ovde pomenutim stanjem duha, duha koji ne miruje i koji će vas, date li mu povoda, smestiti na pravo mesto uz pravu meru izvlačenja ušiju. Nema šanse sa "Crvenom zvezdom" pokretom i masovnom organizacijom. Klub možete nekako i pobediti, ali izgledi svih partikularizama, nacionalizama, lokalnih zaslepljenosti, svih mračnih vladanja dušom, pa i onoga što je katkada mračno u samoj "Crvenoj zvezdi", jedva da su vredni pomena kada se zna da za "Crvenu zvezdu" navijaju ljudi koji, na zatrovane povike tifoza pomračene svesti "cigani, cigani", sledeće nedelje istaknu kilometarsku parolu: "Cigani pozdravljaju svog šampiona".

                            Bogdan Tirnanić


                            Samo da se nadovezem na ovaj tekst, iako cu svakom svojom narednom recju pokvariti ovo umetnicko delo... Dakle, ne sme da se zaboravi ta "beogradska manguparija" sa Neimara, Bulbudera, Cubure, Dorcola, Liona... oni su bili okosnica ovog kluba i oni koji su ga podigli na noge. To je taj "beogradski duh" koji mora da se sacuva i ne sme nikada da iscezne. Vec sam pisao u staroj temi kako je nastalo ono "Cigani"... Mozda i dve najbolje parole u istoriji naseg kluba su bile "Cigani=Srbi" i ova koja autor pominje u svom tekstu "Cigani pozdravljaju svog sampiona". To je bio nas odgovor njima... Nama je u to vreme bilo zabranjeno da navijamo za svoj klub, opste je poznato da u vreme komunistickog rezima krsne slave su bile zabranjene, pa otud i ova odlicna parola "Ako ne možeš da slaviš krsnu slavu, navijaj za Crvenu zvezdu". Ljudi po svojoj prirodi vole da udaraju kontru i da se protive rezimu. Crvena zvezda je bila alternativa...

                            E sad, sto se tice stadiona, za one koji ne znaju... Istina je da je Crvena zvezda do 63.-e igrala na stadionu "Jugoslovenske narodne armije", u to vreme to je kao sto i samo ime kaze bio stadion vojske (danas nisam siguran ciji je). I na njemu smo igrali ove vece "evropske" utakmice, pa smo tako 57.-e igrali u tadasnjem "Kupu sampiona" u polufinalu protiv Fiorentine i ispali, takodje smo na tom stadionu igrali i protiv Mancester junajteda, u pitanju je 58.-a godina, cetvrtfinale KES-a, i upravo su u povratku s tog gostovanja poginula (ako se ne varam) osmorica clanova cuvenih Bizbijevih beba u avionskoj nesreci...
                            Manje, domace utakmice smo igrali na starom stadionu Jugoslavije koji se nalazio na mestu gde se danas nalazi "Marakana". Projekat za izgradnju "Marakane" nastao je 57.-e, a realizovan 63.-e, u to vreme jedan od najvecih stadiona u Evropi. Stadion je izgradjen od peticija, dobrovoljnih priloga i sponzora... Gradili su ga isti ono koji su izgradili i Novi Beograd, dakle, studentarija...
                            "Moja generacija je zivela na ulici. Mi smo imali tu srecu da smo imali pripadnost kraju,
                            odnosno cosku. Tu smo se obrazovali, tu smo postali ljudi, tu smo postali lopovi,
                            fudbaleri... A ulica je kao sto znate jedan veliki univerzitet."

                            Comment


                            • #29
                              Ernesto svaka cast za post.

                              Ostade nam Adja U Srbiji vise ne postoji individualna odgovornost, a obraza odavno vec nema.
                              Izbori ce uskoro, bojim se ko bi mogao da dodje u ovoj situaciji.
                              Na celom svetu samo Crvena zvezda

                              Comment


                              • #30
                                Cccccccccccc........

                                Stefanović – Domaćinski ćemo rešiti krizu

                                Vilotić stavljen na transfer listu, treniraće sa pomoćnim timom. Izbori u Crvenoj zvezdi početkom 2012.
                                Ovi od preko su srećni... kažu da im treba...
                                Last edited by miloolja; 28-11-11, 16:04.
                                sigpic

                                Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                                But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                                Comment

                                Working...
                                X