Announcement

Collapse
No announcement yet.

FK Crvena zvezda

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Brajkula View Post
    Meni je Veljko faking Simić igračina za Ebisilija iako ne igraju na istim pozicijama.

    Kafu je totalno van forme, baš.
    Ziveo sam u zabludi da se na ovom 4umu moderatori biraju na osnovu fuZbalskog znanja : Imas pik na Ebisilija, samo ti znas zbog cega

    Avaj, ako se 'uzmu' u razmatranje predpostavke raznoraznih analiticara, kladionica i fudbalskih znalaca, da ce nas Napoli napuniti sa 4-5 komada, izuzetno sam zadovoljan osvojenim bodom, bodom za 'rang listu' koji nam najverovatnije donosi ulogu nosioca u drugom kolu i naravno sa 900K evrica

    Igraci Napolija su takticko-tehnicki 3 lige iznad vecine nasih, odlicna trkacka ekipa koja dugo igra zajedno, uigrana. Verujem da su nas i malo(vise) poDcenili.

    Odlicna skola za nase igrace, da vidimo gde smo trenutno u odnosu na jednu od ekipa koja se bori za titulu u ligama 5-ce.Dug je put za povratak na stare staze slave, ovo je samo jedan korak na tom putu, ubedjen sam. Mnogo je jos rada pred Terzicem i prevashodno Milojevicem.

    Kao i svi srbi selektori treneri, nisam zadovoljan , ziherasnjem, postavkom igre, izborom igraca, prevashodno u srednjem redu (Ebisilio nije nista losiji od Jovicica/Causica, cak stavise)... Krsticic bi igrao na svojoj poziciji, gde je daleko produktivniji, Ebicilio ispred, igrac koji zna da da loptu u prostor, 'stane na loptu' i ima odlican pas. Ofanzivnija postavka sa npr. Kafuom ili Benom iza Boacija bi mnogo vise otvorila prostora za ubitacne kontre Napolija. Jos jednom,Milojevic je pokusao da zatvori sve prilaze golu, da se odigra sa sto manje rizika ... Nismo imali igru na sredini, brzo smo gubili loptu.

    Bekovi su nam prespori i nisu za ovaj nivo fudbala (OK Rodic jos nekako i moze da prodje, odgovoran je i koliko toliko ima ucinak u napadu, za razliku od nesrecnika sa druge strane ), centralni bekovi sve bolji, i bice to jos bolje kada se jos uigraju.

    Borjanu pod hitno novi ugovor, verovatno najbolji golman od kada pratim FKCz.

    SumaSumarum, kako smo se nadali, dobro smo se udali , ostaje zal jer mislim da smo uz malo vise hrabrosti mogli i do sva tri boda.


    Za vikend povratak na nase oranice i da pokazemo placiP( gospodin trener poceo sa "prituzbama" na sudije i sudjenje, zna zbog cega je tako i odakle "duva" vetar ) sa tamne strane brda tko je najbolji u selu

    Comment


    • Ja mislim da vi uzdižete tog Ebisilija bez preteranog osnova.

      Ok je igrač i ništa preko toga. Takođe, mišljenja sam da je Miloje trebao da ga ubaci umesto Čaušića u utorak, jer nam je vezni red bio prevashodno orijentisan defanzivno i koncentrisan da odbrani gol, slabo su imali želje da nešto i probaju da urade na protivničkoj polovini te se odatle i nisu nudili na pas, da probaju da nešto iskombinuju unutra, zapravo izgledalo je kao da su se uplašili fudbala. Ebisilo je taj koji sme da primi loptu i uvek traži pas, uvek se nudi, ali je problem i zato ga ne gotivim preterano što je ziheraš, prosta dodavanja samo prvom do sebe, prvom slobodnom ili učestalo vrati pas igraču od kojeg je i dobio dodavanje. Takav igrač ne može da igra desetku u ozbiljnoj ekipi obzirom da taj igrač mora biti mangup, vizionar, da hoće i rizik da preuzme nekad na sebe, da bude Kanga. Ebisilo sve to nije, zapravo dok gledaš tog Ebisilija oko njega se ništa ne događa, ziheraš. Tako ga ja vidim, možda grešim, možda ne, ali to je to.

      Što mi je bolji Simić !? Iz prostog razloga što Simić kad igra ( izuzev meča u Salzburgu ) uvek se oko njega nešto događa, uvek pretnja....to razume svako ko je igrao bar kao klinac fudbal, a ja sam ga igrao do našeg trećeg ranga i tad sam batalio obzirom da sam upisao fakultet. Simić je real deal iako i njega ne mirišem baš zbog prošlosti, ali imajući u vidu napred navedeno kod mene se propisno iskupljuje.

      Comment


      • Kanga je imao hiljadu mana, to stoji, ali je isto tako imao neverovatne lopte, jednim pasom da otvori odbranu po zemlji sa pedeset metara kao od šale i to kroz linije i iglene uši.
        Teledirigovani projektili njegovi su doneli znamo svi šta sve, ali isto tako dođe gostovanje u Kelnu i ludak odbija da doda loptu u situaciji kao nacrtanoj da objasni šta neko normalan treba da uradi i šta ludak radi u toj istoj situaciji. Naravno, Kanga je dunuo loptu u 99 red tribine, umesto da doda.

        Povodom toga, nije mnogo pisano o sličnom "genijalnom" potezu Boakyea sada protiv Napolija, kada je ignorisao saigrača, samo mu je lična slava bila u glavi, a dobio je šipak.
        Čudi me da to Milojević ne uspeva da iskoreni evo već drugu sezonu, izgleda da je to posledica nemilosrdne konkurencije, da svi imaju u glavi "okej, sad ili nikad", umesto da su drilovani da se ponašaju kao zupčanici jedne dobro podmazane mašine i da im je u glavi da ta mašina ne sme da stane, da mora da odradi svoju pokretnu traku, da gotov proizvod izađe pred kupca, odnosno da dodaju prokleti pas i loptu saigraču koji je u boljoj poziciji.
        C'era una volta la Jugoslavia, il Brasile d'Europa

        Comment


        • Glavna tema na forumu treba da bude derbi od danas. Sto se mene tice Napoli je arhiviran. Sto se derbija tice, ocekujem neke korekcije u startnih 11. Jovicic out, Ben u sredini. Mozda i Bebic krene a neko od halfova odmori, mada ukoliko je ozbiljno interesovanje za Savica sa ostrva mozda i ne bude promena u halfovskoj liniji.

          Comment


          • Nema potrebe da se pominje sa Kangom ili plejevima, dečko nije plej, već levi i desni vezni ili skroz na krilo i krilni napad. Brutalan finišer kakvog nemamo u timu, to niko ne može da ospori. On ne baca pasove unapred jer je taktički odgovran i zna gde je jak a gde je slab.



            Last edited by Cassius Clay; 20-09-18, 12:56.

            Comment


            • Originally posted by La Jugoslavia View Post
              Bez obzira na sve receno, neke stvari ne mogu da se sakriju, nema laganja.
              L Talek je bio marka, idealan za tandem sa Vujadinom Savicem, iako je jos proslog leta doveden Srdjan Babic iz Real Sosijedada da igra, a ne da sedi na klupi.
              Nije sporan Degenek, ali je Vujadin Savic delovao kao daleko ozbiljniji igrac u tandemu sa L Talekom.

              Donald neuporedivo ozbiljniji igrac od Jovicica, ogroman minus za igru da lopte deli Jovicic umesto takticki inteligentnog Donalda.

              Kanga je covek odluke, bez njegovih projektila protiv Ludogoreca, Sparte i Krasnodara, ne bi bilo ni Lige sampiona, nema nikakve sumnje. Ipak, u ovom slucaju, u pitanju je ozbiljan upgrade u liku Marka Marina.

              Radonjic je bio fantastican, dao je gol BATEu, dao onaj cuveni gol u Trnavi, ali sta tek reci za Bena?
              Instant legenda kluba, najzasluzniji za plasman u Ligu sampiona je, arguably, igrac sa vecim doprinosom od Radonjica.

              Kada se tu dodaju Veljko Simic i Ebecilio, dobije se slika dosta pozitivna, uprkos posledicama koje su ostavili transferi Donalda i L Taleka.
              Tu si negde oko poente priče i glavnog razloga zašto smo protiv Napolija izgledali onako a npr u Londonu prošle godine mnooogo bolje. Vezni red Jovičić, Krsticic, Causic u utorak vs Donald, Krsticic, Kanga prošle godine jbg prva trojka ne može da drži posed duže od 5 sec druga može mnogo duže pa čak i da napadne. Mi još uvek nismo našli zamenu za Kangu koji je pravio razliku i imao klasu. Marin to još uvek nije jer je igrao na krilu tj bio zamena za Radonju koji bi nam takodje mnogo značio da je ostao jer ne bi im desni bek onako visoko stajao celu tekmu.
              Mislim da bi smo bolje izgledali da je Marin igrao umesto Causica na prednjem veznom a Cafu na levom krilu. Nismo imali igrača koji je u sredini mogao da stane na loptu i podeli je u stranu i organizuje napad a na krilima nismo imali brzine.
              Jovancic je uneo malo mesa u vezni red pa cak i hrabrosti i povukao napred drublingom nekoliko puta ali daleko je to od onoga sto je igrao Donald. Mi generalno za sada imamo slabiji tim nego prošle sezone a igramo jače takmičenje.

              Comment


              • Neko reče da jedva čeka zimu i prelazni rok da se rasteretimo prekobrojnih.

                Ja nešto ne čekam jer ćemo tu da rasprodamo i ono malo što valja samo da bude neke iole dobre ponude.

                Comment


                • Hoćemo sigurno. Tako klub funkcioniše. Iako bude na 0 on nema standardne prihode sem 5 miliona godišnje od Gazprom + Telekom. Klub će živeti od dovodjenja i prodavanija istog igrača za 3-6 puta veću cenu.

                  Klub je odbio ponudu AEKa za Krstičića, odbijene su ponude za Babića i Savića.

                  Nismo više u podredjenoj poziciji da nam šalji nepristojne ponude.

                  Ko god da ode, za njega već postoji zamena, a odlaziće za veliki novac ako budu išli.

                  Znači 4-5-6 milona pa na gore.

                  Comment


                  • SinM poredi neuporedive stvari.Arsenal koji igra sa 30% snage mrtvu LE i Napoli koji je jači od Arsenala koji igra sa nama LŠ i to u grupi gde smo mi jedini "zicer" jer ne mogu da se vade protiv Liverpula i PSG.

                    Totalno neosnovana poredjena i smešna.

                    Comment


                    • Naravno da je Napoli od prekjuče bitno bolji od Arsenala koji je nama izlazio na megdan, ozbiljna je ekipa Napoli. Brajkula nije 2x centar prešao protiv njih u sred Torina prije 3-4 mjeseca.

                      Comment


                      • Ja sam veliki advokat Marka Marina u sredini, na više nivoa se gubi kada stoji široko, daleko od akcije.
                        Pisao sam već o problemu i rupi nastaloj na levom krilu suludom prodajom najboljeg igrača Nemanje Radonjića, Cafu je svakako zanimljivo rešenje, mada sam ja lično veliki advokat Veljka Simića na toj poziciji.

                        Povodom pitanja Donalda, treba se podsetiti da Jovičić nikada nije bio planiran kao njegova alternativa, on je upravo i doveden da bude deo sredine terena Donald-Jovičić-Kanga. Donald je bio veoma bitan kao začetnik i pokretač ispred odbrane, kreator tipa Andree Pirla koji su pored sebe imali pse u likovima Jovičića/Gatuza.
                        Onda se desila nesrećna povreda Jovičića, a panična kupovina Nenada Krstičića je najbolji transfer od dolaska Vladana Milojevića, Clarence Seedorf kao da je doveden, toliko je značio.

                        Jovančić jeste rešenje, ali bi tu Donaldovu ulogu trebalo proveriti Goranu Čaušiću, radi kao Jovičić, a mogao bi da osmisli kreacije uz veliku pomoć Nenada Krstičića i Marka Marina.

                        Poslato sa WAS-LX1A uz pomoć Tapatoka
                        C'era una volta la Jugoslavia, il Brasile d'Europa

                        Comment


                        • Ekipa i igra su jos daleko od svog maximuma.Vise razloga je za to.

                          So far, so goooooooood.


                          Btw, 9 bez poraza u jEvropi u nizu.
                          Last edited by Ja Civi; 20-09-18, 22:46.

                          Comment


                          • Originally posted by SiniM View Post
                            Tu si negde oko poente priče i glavnog razloga zašto smo protiv Napolija izgledali onako a npr u Londonu prošle godine mnooogo bolje. Vezni red Jovičić, Krsticic, Causic u utorak vs Donald, Krsticic, Kanga prošle godine jbg prva trojka ne može da drži posed duže od 5 sec druga može mnogo duže pa čak i da napadne. Mi još uvek nismo našli zamenu za Kangu koji je pravio razliku i imao klasu. Marin to još uvek nije jer je igrao na krilu tj bio zamena za Radonju koji bi nam takodje mnogo značio da je ostao jer ne bi im desni bek onako visoko stajao celu tekmu.
                            Mislim da bi smo bolje izgledali da je Marin igrao umesto Causica na prednjem veznom a Cafu na levom krilu. Nismo imali igrača koji je u sredini mogao da stane na loptu i podeli je u stranu i organizuje napad a na krilima nismo imali brzine.
                            Jovancic je uneo malo mesa u vezni red pa cak i hrabrosti i povukao napred drublingom nekoliko puta ali daleko je to od onoga sto je igrao Donald. Mi generalno za sada imamo slabiji tim nego prošle sezone a igramo jače takmičenje.
                            Da smo igrali tako ofanzivno primili bi 2-3 komada i ovako smo imali puno srece.
                            Prvo Kafu nije potpuno spreman, drugo daleko je od zeljene forme.
                            Recimo, taj Causic je pretrcao 12 kilometara ubedljivo najvise na terenu, on je veliko pojacanje samo mu treba dati vremena.
                            Po meni je najlosiji bio Jovicic, i vjerujem da ce njegovo mjesto u skoroj buducnosti zauzeti Jovancic ili Kafu, a on imati ulogu Gobeljica od prosle.

                            Od ovih koji su otisli : Donald, DLT, Kanga, Radonjic je jedini ciji nedostatak ne mozemo da kompezujemo.
                            Marin i Ben su najbolji kad igraju ofanzivnog veznog pa nam Kanga nije neophodan.
                            Donald je izgubio mjesto onog trenutka kad je stigao Krsticic.
                            A Degenek je bolji od DLT-a sto pokazuje broj primljenih golovao ove sezone, kada igra u paru sa Savicem.

                            Ovaj tim je puno jaci od proslogodisnjeg.
                            Bice interesantno u kojem cemo sastavu izaci u nedelju.
                            Ja ocekujem rotacije na sredini ali ne znam u kojem sastavu cemo izaci jer EBisilio, Kafu, Simc, Pavkov, Stoiljkovic, Jovancic cekaju sansu.

                            EDIT: ESPN izabrao Degenka u tim kola LS.
                            Last edited by many men; 21-09-18, 00:39.

                            Comment


                            • Donald je bio kapiten Crvene zvezde prošle sezone, nije on "izgubio mesto" ni od koga.
                              Sjajno priznanje za Crvenu zvezdu, Miloš Degenek u ESPN timu Lige šampiona, on i Bonucci tandem centarhalfova, a tu su još i Messi, Bale i Pogba.



                              Poslato sa WAS-LX1A uz pomoć Tapatoka
                              Last edited by La Jugoslavia; 21-09-18, 05:51.
                              C'era una volta la Jugoslavia, il Brasile d'Europa

                              Comment


                              • Ako dozvolite komentar nekome sa basket PDF-a, pa posle udrite sa kritikom

                                Samo da naglasim da se sve ovo što pišem odnosi na igranje u Evropi ove i prošle sezone, ne bih komentarisao Zvezdu u domaćem prvenstvu i Kupu, jer bi stvarno trebala da se desi vrhunska senzacija pa da ostanemo bez bilo kog od dva trofeja.

                                Kompletna taktika jednog tima (uopšteno govoreći) zavisi od filozofije ljudi koji ga vode. Ne može se poreći da Miloje naginje ka defanzivi, da je oprezan trener koji razmišlja u pravcu da prvo treba sačuvati svoj gol, pa onda nešto napraviti na drugoj strani. Ne voli rizike i eksperimentisanja, osim ako ga muka ne natera na to, što je legitimna trenerska opcija. Gledajući Zvezdu prethodne i ove sezone u Evropi, nekako sam stekao utisak da smo na tankoj liniji precenjivanja protivnika, da im se mahom prilagođavamo preko (odlično urađenog) skautinga, te jasnih zadataka u defanzivi koje svaki igrač dobija od struke. Dobra fizička sprema, mnogo trčanja, veliki motiv svakog igrača koji uđe na teren - su dobra osnova za pokušaj vraćanja bilo kakve ozbiljnije uloge u savremenom fudbalu i zadržavanja Zvezde na mapi (naj)boljih evropskih klubova. Ne znam koliko će trenutni trend trajati, verovatno do momenta kada budemo u situaciji da kupujemo skuplje/kvalitetnije igrače nego što je do sada bio slučaj. Sa verom da će Miloje ostati što duže na klupi Zvezde, kao i u opciju da će naš tim jačati u svakom segmentu iz godine u godinu, ostaje mi nada da će u određenom momentu Miloje uspeti da napravi tranziciju u svojoj glavi i krenuti da igra drugačiju vrstu fudbala. Ovo sve pričam ne iz ugla nekoga ko je presrećan što Zvezda posle četvrt veka igra u eliti, već nekoga ko je gledao Bari, kao i sezone pre i posle njega. Ipak, ne spadam u ekstremnu grupu navijača, a ima takvih dosta među mojim prijateljima i poznanicima, koji veruje da će se Bari ponoviti još jednom, ali sam neko ko smatra da to svakako treba pokušati. Postaviti visoke dugoročne ciljeve i raditi na tome. Međutim, pošto živimo zajedno sa Zvezdom u zemlji koja ima milione problema na svim nivoima, ne znam koliko je realno očekivati da Zvezda bude redovan učesnik LŠ za početak, da ne pričamo o nekim polu-finalima i finalima. Preko noći se ovde sve menja, zato mislim da je najbolje opustiti se i uživati u gledanju Zvezde u eliti svetskog fudbala.

                                Druga stvar je vezana za kompoziciju tima. Odlaskom Radonjića koji je dokazao određenu klasu, mi smo ostali bez klasičnih krilnih napadača koji mogu da rašire igru, istrče kontru ili brzo prenesu osvojenu loptu na drugu polovinu i izbegnu pritisak na sredini terena. Kafu se i dalje traži, što kroz fizičku spremu, što kroz formu i videćemo kako će to izgledati kada bude spreman, a Srnić ipak nije taj nivo kvaliteta da bi ga ozbiljnije razmtrali kao opciju. Imaćemo problem baš na tim spoljnim pozicijama, jer ćemo igrati usko u napadu, osvajati teren pasom umesto trkom (a videli smo koliko smo daleko od tima kao što je Napoli koji to radi skoro perfektno), bićemo sporiji u tranziciji i skoro bezopasni u kontranapadu, koji bi nam morao biti glavno oružje protiv ovakvih powerhouse ekipa u grupi. Potpuno je jasno da ni protiv jednog tima nećemo imati prednost u posedu lopte, niti možemo, niti to hoćemo. Dakle, ta neka brza tranzicija iz odbrane u napad nam je daleko najbolja opcija za postizanje gola. Ne mogu da zamislim kom igraču je sada moguće dati pas duboko u prostor, na natrčavanje, ne računajući Boaćija kao isturenog napadača. Marin, pre njega Milić, Ben, Ebi, Simić? - sve su to igrači koji radije sa krila ulaze u sredinu, a taj prostor na krilu bi morali popuniti naši bekovi preko nekog overlapping-a, gde opet dolazimo do Milojeve odluke - da li će to oni i raditi, ne zato što nisu u stanju da protrče i centriraju, već zbog njegove procene da li bi u tom slučaju mogli kvalitetno da se odbranimo od potencijalnog kontra-napada. Svakako da je Zvezda svesna ovih nedostataka, to pokazuje i potpis onog klinca iz Trnave za koga me ne bi iznenadilo da dođe već u januaru (mislim da sam pročitao da je januar jedna od opcija). To je klasičan krilni napadač, snažan, brz i izdržljiv, ali i koristan u defanzivnim zadacima i neko ko bi nam mogao puno značiti u popunjavanju rupe nastale odlaskom Radonje. Januar će i inače biti jako zanimljiv što se tima tiče, moguće je nekoliko odlazaka, a bar dva su sigurna. Zato se nadam da ćemo Jirku videti već početkom godine u Zvezdinom dresu.

                                Isto kao za Zvezdu u EL, uživajte ljudi dok traje LŠ kampanja, šta god da uradimo. Bez nepotrebnog nerviranja, sve do nekog trenutka kada budemo spremni da uradimo nešto ozbiljnije. Taj trenutak u košarci nismo iskoristili, videćemo kako će biti u fudbalu.

                                Comment

                                Working...
                                X