Announcement

Collapse
No announcement yet.

Reprezentacija Crne Gore

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Ma bruka, i prosli put su tako. Razdijelise karte nekim idiotima koji ce iste te karte da prodaju za 150 e.
    Ja nekako dodjoh do karte, ali opet, ne radi se to tako majku mu.
    Everything you want is on the other side of fear.

    Comment


    • #47
      Branko Brnović

      Englezima sve smeta u Podgorici, možda već traže alibi za poraz



      Konferencija za novinare crnogorskog selektora Branka Brnovića uoči sjutrašnjeg duela sa Englezima dodatno je podgrijala atmosferu pred susret koji se već drugi kvalifikacioni ciklus pretvara u veliko rivalstvo.

      Ako crnogorski fudbaleri sjutra veče na terenu budu inspirisani i raspoloženi kao Brnović danas na konferenciji za medije pred više od 100 domaćih i engleskih novinara, onda Crna Gora može da očekuje povoljan rezultat.

      Izvještač BBC-ja koji se javlja uživo iz Podgorice, odmah je objavio da je Engleska dobila nekoliko "jakih verbalnih udaraca" od crnogorskog selektora.

      O čemu se radi?

      Na stalne primjedbe iz tabora Gordog Albiona o lošem kvalitetu terena, mogućim provokacijama crnogorskih fudbalera i neprijateljskog dočeka od strane publike, Brnović je imao spremne odgovore:

      "Čitam u novinama da se mnogi engleski fudbaleri unaprijed žale na kvalitet terena. Ja koliko znam, Englezi su ti koji su dugi niz godina igrali dugim loptama. Zato stvarno ne znam ko više treba da se žali na teren, oni ili mi koji imamo Vučinića, Jovetića i Bašu, igrače kojima odgovara perfektan teren. Ne znam kako da objasnim sve te primjedbe osim da se pred sjutrašnju utakmicu očigledno oni više plaše nego mi".

      Na stalna prigovaranja Engleza da ih čeka vreo doček sa tribina, Brnović je odgovorio:

      "Kažu da se plaše publike, ne znam iz kojeg razloga. Evo, engleski novinari su odjseli u hotelu gdje je smještena naša reprezentacija, sve vrvi od njih. Ali, mi smo otvoreni. Samo ne znam kako bi naši novinari mogli da se nađu u hotelu u kojem se nalaze Englezi, ja mislim da je to neizvodljivo".

      A na isticanja mnogih legendi engleskog fudbala, između ostalih i nekadašnjeg engleskog kapitetena Alana Širera da će crnogorski fudbaleri pokušati da isprovociraju i udare Vejna Runija, Brnović je uzvratio:

      "Koliko ja znam, Vejn Runi je prošli put nasrnuo na našeg fudbalera, a ne mi na njihovog. Vučinić i Jovetić tokom meča trpe mnoge udarce od protivničkih fudbalera, pa se nikada ne žale. Bojim se da engleske legende i novinari već prave alibije za mogući poraz u Podgorici, jer kako drugačije objasniti činjenicu da im sve, bukvalno sve unaprijed smeta", kazao je Brnović.

      A na pitanje engleskog novinara da li je arogantno to što je selekcija "tri lava" već zakazala prijateljske utakmice sa Argentinom i Njemačkom za novembar (termin kada se igra baraž), crnogorski selektor je prokomentarisao:

      "Moguće je da su te utakmice zakazali prije početka kvalifikacija, jer su bili samouvjereni. Bojim se da će nakon sjutrašnje utakmice morati da ih otkažu, samim tim i da plate određene kazne".

      Brnović, međutim, napominje da su jedini razlozi zbog kojih Englezi treba da se plaše - čisto fudbalski.

      "Ponašaju se malo arogantno, vidjeli smo to i kada su igrali sa San Marinom. Ali, mi smo svjesni da igramo protiv dobrog tima i velike reprezentacije. Uvjereni smo, sa druge strane, u svoje kvalitete, znamo da ćemo iza sebe imati fantastičnu publiku, ili bolje reći cijelu Crnu Goru", kaže Brnović.

      Za razliku od Engleza, Crna Gora nije arogantna...

      "Ja ne kažem da ne možemo da izgubimo. To je fudbal, igramo protiv velike reprezentacije. Ali, budite sigurni da će Englezi morati mnogo, mnogo da se pomuče da bi ovdje osvojili tri boda".

      I pored odsustva petorice važnih fudbalera (Drinčić, Peković, Bošković, Pavićević, Jovanović) Brnović ističe da je puno razloga za optimizam:

      "Mi smo lideri, ne jurimo rezultat, ne plašimo se nikoga, odlično smo raspoloženi, spremni da odigramo vrhunsku utakmicu".

      Crna Gora će u derbiju grupe H pokušati da osvoji tri boda, kaže Brnović:

      "Idemo na pobjedu, sa ovim igračima ne umijemo da se branimo. Zapravo umijemo, ali nećemo".

      Na pitanje da li će ponovo obući teget odijelo, koje mu je do sada bilo talično, crnogorski selektor je odgovorio:

      "Kada vjerujete u ekipu onoliko koliko ja vjerujem, mogu slobodno da obučem trenerku i da budem miran".

      Želim da Vučinić i Jovetić budu rasterećeni

      Stevan Jovetić nije dao gol na posljednjih sedam kvalifikacionih mečeva, da li je to opterećenje za njega i može li da bude opterećenje, bilo je pitanje namijenjeno Brnoviću:

      "Sigurno je da postoji protisak na Stevana i Mirka, jer su oni ti na čijim su leđima mnoga očekivanja. Ja samo želim od njih da odigraju rasterećeno i pruže maksimum na terenu, pa može i neko drugi da postigne gol", kazao je Brnović.

      Crna Gora ima dva boda više od Engleske nakon pet kola kvalifikacija u grupi H.
      Joveta vakat je vise!
      sigpic

      Comment


      • #48
        Stigli!

        PONOVO U PODGORICI

        Englezi stigli: Runi nasmijan, Džerard dijelio autograme

        Kapiten Stiven Džerard je podijelio nekoliko autograma okupljenim ljubiteljima fudbala, a Vejn Runi i ostali igrači su bez riječi ušli u hotel "Podgorica"



        Fudbalska reprezentacija Engleske doputovala je u Crnu Goru tačno u 13.15 časova letom iz Riminija.


        Potpisivao autograme: Stiven Džerard

        Sa podgoričkog aerodroma, Roj Hodžson i njegovi izabranici su se uputili ka hotelu "Podgorica", gdje su prošli pored brojnih fotoreportera, kamermana i novinara.


        Centralna figura: Vejn Runi

        Kapiten Stiven Džerard je podijelio nekoliko autograma okupljenim ljubiteljima fudbala, a Vejn Runi i ostali igrači su bez riječi ušli u hotel.


        Fotografija sa obožavateljkom: Dani Velbek


        U 18 sati održaće se pres konferencija selektora i igrača Engleske u hotelu "Ramada", a sat kasnije će Gordi Albion odraditi trening na stadionu pod Goricom.
        sigpic

        Comment


        • #49
          http://www.vijesti.me/sport/nisu-kup...-clanak-119950



          Na kraju ni preko drugih kanala ne dodjoh do karte, ne pamtim ovoliko interesovanje, ni pred Engleze prosli put, ni pred Cehe i baraz.
          sigpic

          Comment


          • #50
            Savezu sve po spisku!Eto tako...

            Ja se i dalje nadam da cu doci do nekakve karte u toku dana..no evo vec je 16:45 tako da je sansa sve manja

            EDIT: Nasao sam kartu.Zapad..ali 30e jbg.
            Last edited by powerslave; 26-03-13, 17:10.

            Comment


            • #51
              Bravo milo mi je zbog tebe, dvije lik danas prodavao za zapad 250 eura, ne pada mi napamet mada ce ih lagano Englezima prodat' i za 400-500
              sigpic

              Comment


              • #52
                NEZVANICNA INFORMACIJA:
                Fudbalski savez Crne Gore za malu Tijanu uplatio 25 hiljada eura!

                https://www.facebook.com/pages/Pomoz...30546273796983
                sigpic

                Comment


                • #53
                  svaka cast nasim momcima,odrekli se premija da bi tako pomogli Tijani,odnosno doprinjeli da se transplatacija uradi...bravo bravo!


                  Bjezmo Grumfe,njih je dvojica a mi smo sami!
                  sigpic

                  Comment


                  • #54
                    Ovo je definitivno najgore poluvrijeme od kad postoji reprezentacija Crne Gore. Sa igracem vise uci u drugo poluvrijeme i tako lose odigrati, sa tako teskim nogama, preskakanjem igre je nesto nevjerovatno. Prvi gol odbitak, niko nije ispratio Garmasa kojem nije bilo tesko da se namjesti i uvali gol. Ocekivala se reakcije nakon toga ali je nije bilo. Nije imao ko da poveze, kao da su tim golom Ukrajinci izduvali vazduh nasim igracima.
                    Brnovic se ovoga puta rekao bih prerano kockao, izvukao Bozovica, ubacio Delibasica, povukao Volkova na beka. Volkov napravio glupost u zelji da sprijeci kontru, drugi zuti i tu je vec bilo jasno da ce Ukrajinci pobijediti. Nakon toga Konopljanka povecava na 2:0, pa Savo Pavicevic koji je presao na desnog beka dobija drugi zuti i onda su tek kola krenula nizbrdo. Izvucen Kasalica da bi usao Beciraj, odbrana i onako desetkovana, bez Savica, Jovanovica, Dzudovica, bez prava zamjene vise iako i nije bilo nekih solucija na klupi, nije bilo Ukrajincima tesko da uvale jos dva komada, mogli su i vise da su grizli. Gol Bezusa je fantastican, fenomenalan slalom.
                    3 gola primljena u 6 utakmica, a od Ukrajine kuci se prima 4. Ovo je bila mec lopta za drugo mjesto, remi bi odradio posao, ovako su Ukrajinci u najboljoj poziciji, imaju 3 boda manje i utakmicu manje, ali oni imaju dvije utakmice protiv San Marinal, docekuju pritom Poljake i Engleze, oni bi vrlo lako mogli prvi da budu iako bolje igraju na strani nego kuci.
                    Mi gostujemo Poljacima i Englezima, Poljaci su prezaljeni, ovaj remi sa Moldavijom ih je unistio, ali nece ih biti lako pobijediti, ako izvucemo remi da pjevamo. Moldavija ce se dobiti, a Englezima ce sigurno trebati tri boda kako sad stvari izgledaju u toj utakmici protiv nas. Tesko i do baraza, bio je ovo zicer ali smo izgoreli.
                    Jos bez Pavicevica i Volkova u revansu, nadam se da ce napokon Drincic biti spreman u septembru, kad njega nema nema ni sredine.
                    sigpic

                    Comment


                    • #55
                      Katastrofa...sad smo bas usrali sve sto smo do sad gradili.Posprdali su nas u drugom...igra je bila dno dna.

                      Comment


                      • #56
                        Posle utakmice, tesko mu je pao poraz

                        sigpic

                        Comment


                        • #57
                          Jednom sam imao prilike da ga sretnem posle utakmice...oko 03:00..E da vidis tu atrakciju

                          Comment


                          • #58
                            Ja sam pricao sa njim, mada je bilo rano, bio je u vise nego ok stanju on je bas opusten koliko sam vidio, sprda se sa ljudima koji prvi put u zivotu vidi.
                            sigpic

                            Comment


                            • #59
                              Gorak osjecaj na kraju. Poraz kao poraz nije problem iako primiti pet golova od Moldavije pod Goricom je prava katastrofa, ali ako se da maksimum, ako se izgara onda nije problem. Ipak Moldavija ni San Marinu ne moze da da pet golova, do ove utakmice samo su Pakistancima uspjeli u istoriji i sad odjednom reprezentaciji koja je bila udrugom sesiru, koja je do prije nedelju dana itekako bila u borbi za baraz, cak i direktan plasman.
                              Ali odnos juce ne smije da se ponavlja, shvataju svi da je Engleska bila veliki udearac, da je fokus bio na njoj, da su otpali najvazniji igraca iz svih linija ali i pored svega toga ne gubi se sa 2:5 od Moldavije kuci.

                              Osam poraza u tri kvalifikaciona ciklusa uopste nije losa stvar, stavise, bilo je price 2006. godine da ce ova reprezentacija sluziti za poboljsavanje gol razlike, nivo Kazahstana ili Azerbejdzana, da ce moci da dobija samo taj San Marino, Maltu, Andoru, a uradjeno je mnogo, mnogo vise. Daleko od toga da je lose biti treci u ovakvoj grupi, ali kad znas da je moglo, da je moralo bolje, e to je ono sto smeta.

                              Sa druge strane mozda i dobar poraz, dobra samarcina koja ce otrijezniti sve nas, nikome ne mozemo i ne smijemo da prijetimo, oramo da dajemo 100%, da se prolije znoj i krv pa sto bude. I onda nece niko da zamjeri, nema pravo.

                              Juce su navijaci ispostovali reprezentaciju, dosli u velikom broju i pored blamaze navijali, ostali do kraja, neki i aplaudirali pored svega, ali je vrijeme da neko iskusniji preuzme reprezentaciju i da se Savicevic ne mijesa u rad selektora. Ipak to bojim se nece biti moguce, previse je veza i vezica. A i nije sramota reci da reprezentacija zavisi od Base i Vucinica. Jovetic to sto Mirko radi ne moze i pitanje je oce li ikad moci. Nije da se ne trudi, jednostavno nije dovoljno klasan u ovom trenutku.

                              Dje su izgubljene kvalifikacije? Kuci. Samo jedna pobjeda, samo protiv San Marina, remiji sa Engleskom i Poljskom, teski porazi od Ukrajine i Moldavije. Od 15 bodova samo 5 osvojenih u Podgorici, preslabo, nedopustivo.
                              Kvalifikacije su izgubljene porazom od Ukrajine, ali ko bi pomislio da ce oni od 15 mogucih bodova do kraja osvojiti cak 13. Onda je pravilnije reci da nismo izgubili kvalifikacije, vec da ih je Ukrajina osvojila. Svaka im cast, pobijedila je igrajuci fantastican fudbal, mimo svih mojih ocekivanja priznajem.

                              Poljska jedno veliko razocarenje, a Engleske, e oni su posebna prica. Uvijek su imali fenomenalne igrace, uvijek su imali zvijezde, vazili za neke favorite i znamo kako prolaze na velikim takmicenjima. Tesko da je i ova generacija drugacija. I opet se nadam da cemo sa njima biti u grupi u narednom ciklusu. Sa njima se lagano moze igrati, nadigravati. Dok bi nas Njemacka, Spanija i Holandija unistavali od igre, Englezi to ne mogu, nece ni Italijani ali ce uvijek doci do pobjede, protiv Engleske uvijek nada postoji i to ne samo za bodom, iako nam je skor u cetiri utakmice tri remija i poraz. Mozda je i za njih bolje sto niko nista nece ocekivati od njih sledece godine, mada ce im mediji standardno nabiti pritisak, a oni nisu dovoljno dobri. Na Vembliju u petak pitanje je kako bi dali golove da nije bilo gresaka nase odbrane i da nije igrao sastav koji je morao da igra, sastav unisten povredama i kartonima. I da nije igrao Taunsend, momak je vec sad doktor fudbala. Bojao sam se da mu AVB nece dati prostora, da nece igrati jer su dovedena velika pojacanja, ali Taunsend je biser, strasan igrac. Jedan od rijetkih u toj reprezentaciji koji pravi razliku.

                              Brnovic je odradio dobar ciklus sve u svemu, ne racunajuci sinocnju blamazu, za razliku od Kranjcara vidjela se zelja i cesto je uspio da igra sa loptom na zemlji, nije isao na duge lopte i kontre, zelio je posjed, pas igru, cesto je prolazilo, nekad nije ali sve u svemu da je juce zabiljezena pobjeda onda bi mu vjerovatno svi dali podrsku. Ovako bi morao da ide, iako je pitanje oce li se to desiti. Fond igraca jeste mali, tesko se moze ciklus pregurati sa 20 igraca, na tome mora da se radi, ostane li Brna ili dodje li neko drugi.
                              sigpic

                              Comment


                              • #60
                                Mogli su naći Kambodžu

                                Reprezentacija Crne Gore odigraće prijateljsku utakmicu sa najboljom selekcijom Luksemburga u novembru 2013. godine.

                                Predstavnici dva saveza dogovorili su danas da se prijateljska utakmica odigra 17. novembra 2013. godine sa početkom u 18.30 časova u Luksemburgu. Selekcija Luksemburga je jedna od rijetkih evropskih selekcija sa kojom nacionalni timovi Crne Gore nisu imali priliku da igraju zvanične i prijateljske mečeve.

                                Naredni protivnik “hrabrih sokola” zauzima 127. mjesto na rang lisit FIFA za oktobar.

                                Comment

                                Working...
                                X