Announcement

Collapse
No announcement yet.

FK Radnički Niš

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

    Comment


    • САМОУВЕРЕНЕ НИШЛИЈЕ - Стојановић: Бољи смо од Радника и Партизана, само Звезда испред

      Саша Стојановић, осокољен победом над Војводином, најављује победу и у следећа два кола


      На половини првог дела шампионата Раднички се налази на изванредној позицији, после осам кола заузима друго место са 17 бодова.

      Последња победа над Војводином је додатно поправила расположење, каже најискуснији фудбалер Саша Стојановић, који је ушао на терен на почетку другог дела и допринео преокрету давши пун допринос освајању три бода.

      – Играмо одлично већ дуже време. До репрезентативне паузе имали смо много тежи распоред, сада ће нам до краја првог дела шампионата бити много лакше. Паузу смо искористили и за одмор од напора у квалификацијама за Лигу Европе, али и за рад на унапређењу форме. Имали смо од старта припрема и касније и много пехова. Највише због повреда током лета јер су ван строја били Бабић и Апостоловић, потом голмани Живковић и Булајић. Био сам и ја дуго повређен, мало су нас реметили и картони. Било је и играча, евидентно наших великих појачања, који су дошли на Чаир кад је сезона већ била почела или у току. Све је то, мислим на игру и екипу, требало укомпоновати у ходу. Ипак успели смо, ту пре свега мислим на све фудбалере и много новина у стручном раду, које је донео Ненад Лалатовић са сарадницима Братићем и Бурсаћем.

      Истиче Стојановић да наредних неколико утакмица има посебан значај по Раднички и пласман нишке екипе на табели:

      – Гостоваћемо у Сурдулици, потом нам на Чаир долази Партизан. Биће то у правом смислу два велика испита за нас. Најпре „мала матура” на гостовању увек за нас неугодном Раднику, а потом дочекујемо црно-беле пред својим навијачима. Планирамо и имамо циљ да на ова два меча освојимо максималан број бодова, јер реално играмо боље и квалитетније и од Сурдуличана и Партизана. Уколико остваримо циљ, нема дилеме да ћемо уз Црвену звезду, којој желим много успеха у Лиги шампиона, бити и најуспешнији у овој полусезони. На тај начин стећи ћемо добру позицију за наставак шампионата после зимске паузе и, уопште што се тога тиче немам никакве дилеме, поново на крају ове сезоне изборићемо пласман у квалификације за Лигу Европе.

      Прошлог лета Саша Стојановић размишљао је да оде из Радничког, али је на инсистирање Ненада Лалатовића и руководства ипак остао. И игра као препорођен, иако није баш имао много среће са повредама.

      - Уживање је играти са Грбићем, Дринчићем, Бабићем, Панковим, Станисављевићем, Хаскићем, Црномарковићем, Тодоровским, Станковићем, Номом и осталима. Конкуренција мотивише, што најбоље говори податак да нам је клупа за резервне играче често јача него прве поставе неких суперлигаша. Поред набројаних саиграча који играју или су на клупи чекајући своју шансу су на пример Александар Јовановић, Аксентијевић, Бондаренко, Мркић, Лазар Ранђеловић, Алекса Јовановић, Дамњановић, Митровић... Све одлични фудбалери, отуд и мој оптимизам да ћемо са Ненадом Лалатовићем остати што јесмо – Раднички за велике резултате и далеке домете – закључио је Стојановић.

      С тимом који је измењен из корена у односу на претходну сезону, одржан је висок ритам рада и добра форма, што показују и резултати.

      - На другом смо месту, имамо бод и утакмицу више од Партизана, једино је Звезда испред нас. Далеко смо од свих који су летос најављивали поход на врх табеле и убеђен сам да ћемо сигурно остати међу прва три на табели, после јесењег дела сезоне.
      sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

      Comment


      • СТЕФАН ЂОРЂЕВИЋ



        Фудбалски клуб Раднички појачао се на позицији левог бека, пошто је потписао двогодишњи уговор са Стефаном Ђорђевићем (27).

        Нишки тим је на тај начин попунио најдефицитарнију позицију у екипи, а Никола Станковић ће у наставку сезоне имати озбиљног конкурента за место у стартној постави.

        Ђорђевић је на Чаир стигао са озбиљним педигреом. Последњи клуб била му је италијанска Катанија, за коју је од 2016. године одиграо 32 утакмице, а пре тога је наступао за новосадски Пролетер, Спартак, Банат , Вождовац, Црвену звезду и чачански Борац.

        Стефан Ђорђевић се већ прикључио екипи и ставио на располагање шефу стручног штаба Ненаду Лалатовићу.
        sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

        Comment


        • sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

          Comment


          • sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

            Comment


            • Idemo Nislije,budi se gigant.

              Comment


              • SVIM SNAGAMA NA BEŽANIJU

                Fudbaleri Radničkog u sredu počinju takmičenje u Kupu Srbije.
                Niški tim će od 19 sati u sklopu 1/16 finala biti domaćin Bežaniji, koja se ove sezone takmiči u Prvoj ligi Srbije, gde nakon osam odigranih kola zauzima četvrto mesto na tabeli sa 16 osvojenih bodova.
                Radnički u ovaj meč ulazi u sjajnom raspoloženju. Drugi je na tabeli Superligi Srbije sa 20 bodova, a u subotu je posle pobede nad Radnikom iz Surdulice sa 2:1 ostvario najbolji prvenstveni start u istoriji kluba.



                Šef stručnog štaba Nenad Lalatović istakao je da njegov tim ima visoke ambicije u Kupu, ali i podsetio na gorko iskustvo iz ovog takmičenja od pre godinu dana.
                - Radnički kao jedan od najvećih klubova u Srbiji svakako ima najveće moguće ciljeve u nacionalnom Kupu. U utakmicu protiv Bežanije ulazimo da prođemo dalje. Opuštanja jednostavno ne sme da bude, pogotovo zbog toga što smo prošle sezone u ovoj fazi takmičenja ispali od tadašnjeg trećeligaša Zlatibora. Ovaj meč svhatam maksimalno ozbiljno, neću mnogo kalkulisati sa sastavom i na teren ću poslati tim koji bi trebalo da nas odvede u osminu finala. Normalno je da ću neke igrače odmoriti, jer nam u nedelju dolazi Partizan, ali sigurno će da će se Bežaniji suprotstaviti jak Radnički- rekao je Lalatović, koji je potom podrobnije izanalizirao sledećeg protivnika.

                - Oni igraju dobro u Prvoj ligi Srbije. To je jedan beogradski tim koji ima karakter i dobre igrače. Vode ih kvalitetni ljudi, koje ja odlično poznajem i imam sjajne odnose sa njima, tako da znam da nas očekuje teška utakmica. Ali mi smo Radnički, igramo kod kuće i naš je zadatak da idemo na pobedu- jasan je strateg Radničkog.

                Nenad Lalatović prićao je i o teškom rasporedu za njegovu ekipu tokom septembra.

                - Mi se zaista nalazimo u seriji veoma zahtevnih mečeva. sve je počelo derbijem protiv Vojvodine, nastavilo se u Surdulici, sada nam sledi Bežanija, pa čekamo Partizan. Oktobar ćemo početi u Lučanima i to zaista govori o težini perioda u kojem se nalazimo. Mi smo za sada odlično odradili sve zadatke, a u Surdulici smo uspeli i da ostvarimo najbolji prvenstveni start od osnivanja kluba. Meni je jako drago zbog toga i verujem da ćemo nastaviti uspešan niz. Znate da ja ovde nisam prihvaćen na najbolji način kad sam došao, ali sam i tada rekao da će o meni suditi rezultati. Volim što sam deo istorije ovako velikog kluba i uveren sam da će se naši navijači tek redovati u nastavku sezone- završio je Lalatović.

                Ulaz na meč između Radničkog i Bežanije biće besplatan.
                sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

                Comment


                • Kakva partija momka iz Bezanije sa brojem 11, svaka cast
                  Momak igra bolje od polovine igraca Radnickog, ali ocigledno nema dobru vezu pa propada u Bezaniji.

                  Poslato sa ATU-L21 uz pomoć Tapatoka
                  Originally posted by Casiraghi
                  Al bar nauci me drugoj da se dam da tebi nevernoj budem Emre Can
                  Originally posted by Casiraghi
                  Ti nikad neces biti kao Joel Matip.

                  https://www.youtube.com/watch?v=Gxj_G6ExBTE
                  Originally posted by Casiraghi
                  Srecan Mane svima koji slave.

                  Comment




                  • sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

                    Comment


                    • Originally posted by MareLFC View Post
                      Kakva partija momka iz Bezanije sa brojem 11, svaka cast
                      Momak igra bolje od polovine igraca Radnickog, ali ocigledno nema dobru vezu pa propada u Bezaniji.

                      Poslato sa ATU-L21 uz pomoć Tapatoka
                      Momak se zove Marko Jeremić i 1993.g.
                      sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

                      Comment


                      • Ne svidja mi se to busanje u grudi posle 9 kola, ako se zna da su mnogi imali odlican ucinak, a zna se kada su padali. Za vas je bitno da sto duze ostanete na tom drugom mestu, nema Radnicki nijednu sezonu iza sebe u kojoj je bio veoma blizu drugoplasiranog. Korak po korak.
                        You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig.

                        Comment


                        • Originally posted by blond View Post
                          Ne svidja mi se to busanje u grudi posle 9 kola, ako se zna da su mnogi imali odlican ucinak, a zna se kada su padali. Za vas je bitno da sto duze ostanete na tom drugom mestu, nema Radnicki nijednu sezonu iza sebe u kojoj je bio veoma blizu drugoplasiranog. Korak po korak.
                          Ovo je najbolji start Radničkog od svog postojanja....to je ono čime se u klubu hvale.
                          Na šta konkretno misliš kad kažeš busanje ?
                          Slažem se o što dužem ostanku na drugom mestu...pa i do kraja prvenstva. Jednom je Radnički u svojoj istoriji bio jesenji prvak. Tu sezonu je na kraju završio na 14-15. mestu, bod ga je delio od Druge Savezne lige.
                          sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

                          Comment


                          • Originally posted by Constantin View Post
                            Ovo je najbolji start Radničkog od svog postojanja....to je ono čime se u klubu hvale.
                            Na šta konkretno misliš kad kažeš busanje ?
                            Slažem se o što dužem ostanku na drugom mestu...pa i do kraja prvenstva. Jednom je Radnički u svojoj istoriji bio jesenji prvak. Tu sezonu je na kraju završio na 14-15. mestu, bod ga je delio od Druge Savezne lige.
                            Pa na ovo, bolji smo od Radnika i Partizana, a ispred nas samo Zvezda. Imali su mnogi klubovi dobar start u prvom trecini sezone, ali je druga uvek bila problem i obicno su ti sa 7 1 2 skorom zavrsavali sa 11 3 6 ili tako nesto i -20 bodova na kraju lige.

                            Samo poslednje prvenstvo kao primer: 10. kolo: Zvezda 28, Partizan 23, Vojvodina 22, Radnicki, Spartak, Vozdovac po 18
                            20. kolo: Zvezda 53, Partizan 47, Spartak 36, Vozdovac, Cukaricki 35, Radnicki 33, Vojvodina 32
                            30. kolo: Zvezda 79, Partizan 67, Cukaricki 51, Radnicki 50, Spartak 49.

                            Kolo po kolo, kao sto rekoh.
                            You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig.

                            Comment


                            • ПРЕД ДЕРБИ ПРОТИВ ПАРТИЗАНА !

                              Дерби десетог кола фудбалске Суперлиге Србије игра се у Нишу, у недељу од 19 часова.

                              Раднички ће на стадиону Чаир дочекати Партизан, у директној борби за друго место на табели. Два тима се налазе на деоби друге позиције са по 20 освојених бодова, а Раднички је тренутно у предности због боље гол-разлике.


                              Нишки тим овај меч дочекује у сјајном расположењу. У првенству је остварио најбољи старт сезоне у историји клуба, док је у Купу Србије изборио пласман у осмину финала, убедљивим тријумфом против Бежаније (4:1).

                              Сусрет против Партизана је на редовној конференцији за медије најавио крилни нападач Радничког Петар Грбић, који је раније током каријере успешно носио дрес црно-белих из Београда.

                              -Ово је свакако апсолутни дерби кола у Суперлиги Србије, јер ће се састати екипе које имају идентичан скор у првих девет и имају највише могуће амбиције у наставку сезоне. Очекује нас тежак и захтеван меч против јаког противника, али ми смо свесни наших квалитета и чињенице да играмо код куће, тако да смо спремни да одиграмо најбоље што можемо и оправдамо тренутну позицију на табели. О Партизану не бих пуно трошио речи, пошто сви знамо да је то један од два највећа клуба у Србији. Иза њих је једна врхунска утакмица против Црвене звезде, добро смо могли да видимо све њихове врлине и знамо колико је тежак изазов пред нама. Ипак, ја верујем у Раднички, играмо све боље и боље како сезона одмиче и очекујем да и у недељу наставимо низ позитивних резултата- рекао је Грбић, а онда још подробније изанализирао игру Партизана.


                              -Од када их је преузео тренер Зоран Мирковић доста су напредовали као тим. Агресивни су, дисциплиновани, сваки играч зна шта треба да ради на терену, што се најбоље видело у дуелу са Црвеном звездом. Имају и појединце који одскачу, као што је Марко Јанковић, који је по мени најбољи фудбалер наше лиге. Али и поред свих њиховим квалитета, ја сматрам да ћемо се ми доста питати у недељу. Шеф Ненад Лалатовић их је одлично анализирао, предочио нам је како треба да се поставимо на терену, а ми апсолутно имамо снаге и знања да све то спроведемо у делу и освојимо три бода пред нашом публиком- казао је Петар Грбић, који је на крају похвално говорио о атмосфери у Радничком.

                              -Сјајно функционишемо као екипа, требало је мало времена да се све коцкице склопе јер је на почетку сезоне било пуно новајлија, а могу да кажем да ми је сада много жао што у двомечу са Макабијем у квалификацијама за Лигу Европе нисмо били овако уиграни, пошто сам убеђен да би крајњи исход био другачији. У налету смо, играмо одлично, оборили смо клупски рекорд и мислим да ова екипа може још боље од овога. Позивам нишку публику да нас подржи у недељу, да на њиховим крилима савладамо Партизан и наставимо нашу успешну серију- завршио је Грбић.

                              Шеф стручног штаба Радничког Ненад Лалатовић због повреде неће моћи да рачуна на голмана Младена Живковића, док су сви остали фудбалери спремни да играју.


                              Главни судија овог сусрета биће Милорад Мажић, а карте се могу купити на билетарници хале Чаир и источној трибини стадиона Чаир по следећим ценама: 600 динара за источну и западну трибину, 300 динара за јужну и 400 динара за северну. За место у ложи потребно је издвојити 1.500 динара.
                              sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

                              Comment


                              • Originally posted by Constantin View Post
                                Momak se zove Marko Jeremić i 1993.g.
                                Hvala na informaciji, momak zna fudbal, zaslužuje mnogo vise od Bezanije.

                                Poslato sa ATU-L21 uz pomoć Tapatoka
                                Originally posted by Casiraghi
                                Al bar nauci me drugoj da se dam da tebi nevernoj budem Emre Can
                                Originally posted by Casiraghi
                                Ti nikad neces biti kao Joel Matip.

                                https://www.youtube.com/watch?v=Gxj_G6ExBTE
                                Originally posted by Casiraghi
                                Srecan Mane svima koji slave.

                                Comment

                                Working...
                                X