Announcement

Collapse
No announcement yet.

Reprezentacija Bosne i Hercegovine

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Mujdza: Kandidati smo za lidersku poziciju (dnevni list)

    Mujdža je zbog loma kosti u stopalu propustio baraž utakmice s Portugalom i skoro čitav prvi dio sezone za Freiburg. Prije nekoliko dana je skinuo ortopedsku čizmu, no zbog osjetljivosti povrede trčanje će još pričekati.

    "Oporavak ide po planu, polako i sigurno. Lom kosti u stopalu je vrlo nezgodna ozljeda i prerano opterećenje može lako dovesti do novog oštećenja, tako da neću ništa riskirati. I dalje imam specijalne uloške koji mi štite kost, normalno hodam, ali s laganim trčanjem krenut ću tek krajem mjeseca. Do tada ću raditi inicijalno u teretani", kazao je Mujdža za Dnevni list, dodavši:

    "Nadam se da ću u februaru početi raditi s loptom i suigračima, a sigurno je da će mi trebati vremena da se vratim u neku optimalnu natjecateljsku formu. Ipak je iza mene lom kosti, operacija i duža stanka".

    O utakmici s Portugalom

    "Ta je utakmica sigurno ostavila traga na nama. Nije lako podnijeti činjenicu da smo bili vrlo blizu odlaska na EP, da smo većim dijelom utakmice nadigrali Francusku, a na kraju nam ni taj pozitivan rezultat (1:1) nije bio dovoljan za plasman. Šteta je što nismo izdržali do kraja jer nas je od Poljske i Ukrajine dijelilo svega 13 minuta".

    Za kraj razgovra za Dnevni list osvrnuo se na nadolazeće kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2014. godine u Brazilu.

    "Izjednačena i tvrda grupa! Međutim, prethodna dva ciklusa, jedan s Ćirom Blaževićem i jedan sa Safetom Sušićem, BiH je pokazala da može ravnopravno s ostalima pretendirati na poziciju koja vodi na veliko natjecanje. Skupina za SP nije loša za nas i smatram da su naše šanse dobre. Kandidati smo za lidersku poziciju. Nadam se da će momčad koja je protekle dvije godine pokazala dosta lijepih stvari ostati na okupu te da će Safet Sušić i dalje biti selektorom".

    Comment


    • #17


      Kratki film koji su Slovenci napravili o Dzeki.
      TEBI MOJ MANDO, TEBI MOJE SRCE PRIPADA, DRUGE ADMINE LJUBIM LAZNO VOLJETI IH NECU NECU NIKADA!!!

      "There are only two sides in Liverpool. Liverpool and Liverpool reserves." - Bill Shankly

      LFC:18+5=THE GREATEST

      Comment


      • #18
        Kratko, a jasno. Momak je na zemlji iako mu je se zivot totalno promijenio. Znam iz prica njegovi drugova koji su sa njim lopte igrali kad su djeca bili, kako je bio predan fudbalu. Ova situacija kad je ovom navijacu poceo psovati je dobro prosla, kasnije mu je se ovaj isti navijac izvinjavo(trebao ga je zavaliti da se ne makne vise). Svi na jednu stranu od reprezentativaca, Dzeko na drugu. Mogu pojedini reprezentativci igrati i u boljem klubu i vise zabijati, ali on je najveci.

        Comment


        • #19
          Ponos ove drzave.Najskuplji igrac na ovim prostorima,promovisao ovu zemlju kao sto niko nije sigurno i mozemo biti presretni sto ga imamo.Film je odlican i u 3 minute su dosta toga rekli.Otkako je presao u Englesku podigao je svoju igru na jos jedan visi nivo i ocekujem kroz nekoliko godina da se prica o njemu kao jednom od najboljih igraca Europe.
          TEBI MOJ MANDO, TEBI MOJE SRCE PRIPADA, DRUGE ADMINE LJUBIM LAZNO VOLJETI IH NECU NECU NIKADA!!!

          "There are only two sides in Liverpool. Liverpool and Liverpool reserves." - Bill Shankly

          LFC:18+5=THE GREATEST

          Comment


          • #20
            Vikend obiljezili Vedad Ibisevic i Miroslav Stevanovic

            Asmir Begovic (Stoke City) - Bio na klupi i nije ulazio u igru.

            Kenan Hasagic (Istanbul BB) - Branio cijeli mec protiv Besiktas-a u gostima, rezultat je bio 1:1.

            Ibrahim Sehic (Mersin Idmanyurdu) - Ponovo bez primljenog gola, ovo je cetvrta utakmica kako je sacuvao svoju mrezu, a u zadnji devet utakmica koje je branio primio je samo tri gola. Njegov tim je pobjedio kuci Samsunspor.

            Asmir Avdukić (Borac Banja Luka) - Pauza u BiH.

            Emir Spahic (Sevillia FC) - U gostujucem porazu od Levante-a igrao cijeli mec i u sudijskoj nadoknadi dobio žuti karton.

            Sasa Papac (Glasgow Rangers) - Ponovo nije bio u konkurenciji za utakmicu, jos nije spreman nakon povrede.

            Mensur Mujdza (SC Freiburg) - Još se oporavlja od povrede.

            Boris Pandza (KV Mechelen) - Odigrao cijelu utakmicu u domacoj pobjedi nad Anderlecht (2:1). U ekipi je bio bivši igrač Zeljeznicara koji nastupa pod nasom zastavom Boubacar Dialliba koji je igrao do 68. minute.

            Sanel Jahic (APOEL) - Bio na klupi i nije ulazio u igru u gostujucoj pobjedi Apoela nad Omoniom rezultatom 1:3. Iako nije ulazio u igru zaradio je zuti.

            Muhamed Besic (HSV) - Mec St. Pauli II - HSV II odgođen.

            Adnan Mravac (SV Mattersburg) - Odigrao cijeli meč za SV Mattersburg u domacoj pobjedi nad Kapfenberg-om i dobio žuti u 70. minuti. Za SV Mattersburg isto cijelu utakmicu je odigrao Nedjeljko Malić koji je rođen u Banja Luci i igra pod našom zastavom.

            Safet Nadarevic(Eskişehirspor) - Odigrao cijeli meč sa svoj klub u gostujucoj pobjedi nad Gaziantepspor-om od 0:1.

            Ognjen Vranjes(Krasnodar) - Pauza u Rusiji.

            Senijad Ibricic(Lokomotiv Moskva) - Pauza u Rusiji.

            Senad Lulic (SS Lazio) - Odigrao cijelu utakmicu za svoj tim u gostujucoj pobjedi nad Lecce-om od 2:3.

            Darko Maletic (Aktobe) - Pauza u Kazahstanu.

            Haris Medunjanin (Maccabi Tel Aviv) - Nije igrao zbog suspenzije od strane svog kluba.

            Zvjezdan Mismovic (Dynamo Moskva) - Pauza u Rusiji.

            Miralem Pjanic (AS Roma) - Igrao 74 minute u remiju sa Juventusom, kod gola Rome ucestvovao u akciji Pjanic-Totti-De Rossi. U 52. minuti dobio žuti zbog prigovora, a iz igre je izasao jer je sam trazio zamjenu.

            Elvir Rahimic (CSKA) - Pauza u Rusiji.

            Sejad Salihovic (1899 Hoffenheim) - Odigrao cijeli mec u gostujucoj pobjedi njegovog kluba nad Nürnberg-om 0:2. Na njemu napravljen prekrsaj koji je sudija osudio kao prekrsaj za crveni.

            Semir Stilic (Lech Poznań) - Igrao 70. minuta za svoj tim u domacoj pobjedi nad Zagłębie Lubin-om, iz igre izasao kod rezultata 2:1 za Lech. Jasmin Buric branio cijeli mec i skrivio penal za koji je dobio zuti.

            Adnan Zahirovic (Spartak Nalchik) - Pauza u Rusiji.

            Edin Dzeko (Manchester City) - U igru usao u 85. minuti umjesto Lescott-a, nije imao vremena da nesto uradi(mislim da je jednom samo takao loptu).

            Vedad Ibisevic (1899 Hoffenheim) - Ovog vikenda posjetio na utakmice kad je bio strah i trepet u Bundes ligi, postigao je dva gola(39.min i 56.min) u gostujucoj pobjedi njegovog kluba nad Nürnberg-om 0:2. Igrao do 75. minute kada ga je zamijenio Vukcevic.

            Zlatan Muslimovic (bez kluba) - Još uvijek bez kluba.

            Ermin Zec (Gençlerbirligi) - U domacoj pobjedi Gençlerbirligi-a nad Orduspor-om rezultatom 3:1, u igru usao u sudijskoj nadoknadi.

            Muhamed Subaic (Dynamo Dresden) - Nije bio u konkurenciji za utakmicu. Dynamo pobjedio Cottbus 2:1.

            Mehmed Alispahic (Dinamo zagreb) - Pauza u Hrvatskoj.

            Edin Cocalic (Panionios F.C.) - 13. utakmica koju je odigrao svih 90 minuta u domacem porazu od Panathinaikos-a rezultatom 1:2.

            Pojedini mladi reprezentativci

            Edin Visca (Istanbul BB) - Protiv Besiktas-a igrao 80. minuta.

            Miroslav Stevanovic (Vojvodina) - Kao i prosle sedmice u igru usao umjesto Skuletica u 60. minuti kod rezultata 0:0 za Vojvodinu i vec u 66. minuti bio strijelac za svoj klub. Na kraju je Vojvodina pobjedila 0:2.

            Nemanja Bilbija (Vojvodina) - Nije igrao.
            Last edited by danijelkr; 19-12-11, 21:20.

            Comment


            • #21
              Originally posted by danijelkr View Post
              Mujdza: Kandidati smo za lidersku poziciju (dnevni list)

              Mujdža je zbog loma kosti u stopalu propustio baraž utakmice s Portugalom i skoro čitav prvi dio sezone za Freiburg. Prije nekoliko dana je skinuo ortopedsku čizmu, no zbog osjetljivosti povrede trčanje će još pričekati.

              "Oporavak ide po planu, polako i sigurno. Lom kosti u stopalu je vrlo nezgodna ozljeda i prerano opterećenje može lako dovesti do novog oštećenja, tako da neću ništa riskirati. I dalje imam specijalne uloške koji mi štite kost, normalno hodam, ali s laganim trčanjem krenut ću tek krajem mjeseca. Do tada ću raditi inicijalno u teretani", kazao je Mujdža za Dnevni list, dodavši:

              "Nadam se da ću u februaru početi raditi s loptom i suigračima, a sigurno je da će mi trebati vremena da se vratim u neku optimalnu natjecateljsku formu. Ipak je iza mene lom kosti, operacija i duža stanka".

              O utakmici s Portugalom

              "Ta je utakmica sigurno ostavila traga na nama. Nije lako podnijeti činjenicu da smo bili vrlo blizu odlaska na EP, da smo većim dijelom utakmice nadigrali Francusku, a na kraju nam ni taj pozitivan rezultat (1:1) nije bio dovoljan za plasman. Šteta je što nismo izdržali do kraja jer nas je od Poljske i Ukrajine dijelilo svega 13 minuta".

              Za kraj razgovra za Dnevni list osvrnuo se na nadolazeće kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2014. godine u Brazilu.

              "Izjednačena i tvrda grupa! Međutim, prethodna dva ciklusa, jedan s Ćirom Blaževićem i jedan sa Safetom Sušićem, BiH je pokazala da može ravnopravno s ostalima pretendirati na poziciju koja vodi na veliko natjecanje. Skupina za SP nije loša za nas i smatram da su naše šanse dobre. Kandidati smo za lidersku poziciju. Nadam se da će momčad koja je protekle dvije godine pokazala dosta lijepih stvari ostati na okupu te da će Safet Sušić i dalje biti selektorom".
              Svaki put kada vidim Maloudu molim boga da slomi nogu,promasi gol ili nesto slicno

              Comment


              • #22
                Samo dvojca u Ligi Europe.

                Asmir Begovic (Stoke City) - Branio cijeli mec u gostujucem porazu njegovog tima od Beşiktaş-a rezultatom 3:1. U 44. minuti dobio zuti karton. Stoke prosao u narednu fazu.

                Senad Lulic (SS Lazio) - Jos jedna odlicna utakmica u dresu Lazio-a u pobjedi nad Sporting-om (2:0) igrao cijeli mec i bio asistent za vodeci gol. Dobio je zuti karton u 34. minuti. Lazio prosao u narednu fazu

                Ermin Zec (Gençlerbirligi) - U gostujucoj pobjedi(u turskoj ligi) njegovog tima nad Trabzonspor-om, bio na klupi i nije ulazio.

                Futsal

                Grupa 1 kvalifikacija za SP:

                BiH - Belgija 2:1 (Lalić 34, 35/ Chaibai 36)

                Za BiH su igrali: Omerbegovic, Mulahmetovic, Lalic, Novoselac, Ramic, Berak, Sunjic, Kahvedzic, Vladisavljevic, Matan, Novoselac, Vico. Selektor: Boro Matan.

                Sutra igramo sa Norveskom, a u nedjelju sa vanzemaljcima iz Spanije. Dalje prolaze dvije prvoplasirane reprezentacije.

                Comment


                • #23
                  Reprezentativci o zrijebu za Ligu sampiona i Ligu Europe

                  Asmir Begovic (Stoke City)

                  "Mislim da smo dobili super protivnika. Da budem jasan, Valencija je snaža i jaka ekipa, ali mi smo ove godine u Evropi napravili dobar rezultat, najbolji u istoriji kluba. Sada nam u šesnaestini finala dolazi jedna jaka ekipa, te očekujem da će to biti pravi spektakl, atmosfera za uživanje".
                  Može li Stoke preko Valencije do osmine finala Evropske lige?
                  "Pa, mislim da možemo, ali će biti jako teško, u to nema sumnje. Pred nama su dvije utakmice u kojima su sve opcije otvorene".
                  Jesi li gledao Valenciju ove sezone?
                  "Gledao sam ih nekoliko puta, pogotovo kada su u Ligi prvaka igrali sa Chelseajom. Imaju stvarno dosta dobrih igrača. U Ligi prvaka im je za prolaz dalje nedostajalo samo malo sreće, što dovoljno govori o kakvoj se ekipi radi".
                  Sanel Jahic (APOEL)

                  "Željeli smo da izbjegnemo Lyon i Milan, jer su to dvije najjače ekipe koje smo mogli dobiti. Lyon je veoma iskusna ekipa u Ligi prvaka i u posljednje vrijeme je u sjajnoj formi. Imaju izvrsne pojedince, pogotovo u napadu, ali smo i mi pokazali da smo dobra ekipa i da možemo sa svima igrati." rekao je Jahić, dodavši:
                  "Dobro je što prvu utakmicu igramo u gostima, gdje moramo probati postići gol da bi se nadali prolazu.Imamo veliku želju da idemo dalje i učinit ćemo sve da napravimo iznenađenje."
                  Last edited by danijelkr; 16-12-11, 20:16.

                  Comment


                  • #24
                    Poljska - Bosna i Hercegovina 1:0 (Olimpijske reprezentacije)

                    Zeznula me vremenska razlika u Turskoj pa tek poceo gledati od drugog poluvremena. Nas tim nista posebno, najvise se istakao golman Zrinjskog Hadzic(kako sad procita na SC-u da je kriv za prvi gol) koji je skinuo nekoliko zicera, ali ponovo smo pred kraj imali jednu odlicnu priliku da izjednacimo. Mesanovic je sam izasao pred poljskog golmana i sutirao pravo u njega.
                    Last edited by danijelkr; 16-12-11, 22:31.

                    Comment


                    • #25
                      18.12.1996. Brazil - Bosna i Hercegovina 1:0

                      Stadion: Estadio Vivaldo Lima u Manaos-u
                      Gledalaca: 48000
                      Strijelac: Ronaldo u 75. minuti

                      Sastavi

                      Brazil: Armelino Donizetti Quagliato "ZETTI", Marcos Evangelista de Moraes "CAFÚ", Marcelo GONÇALVES Costa Lopes, ANDRÉ Alves da CRUZ, José Roberto da Silva Júnior "ZÉ ROBERTO" (73' Jenilson Ângelo de Souza "JÚNIOR"), FLÁVIO da CONCEIÇĂO (46' Ricardo Alexandre dos Santos RICARDINHO), LEANDRO Corona ÁVILA (73' RODRIGO FABRI), DENÍLSON de Oliveira, Djalma Feitosa Dias DJALMINHA, GIOVANNI Silva de Oliveira (77' OSÉAS Reis dos Santos), RONALDO Luíz Nazário da Lima. SELEKTOR: Mário Jorge Lobo ZAGALLO

                      Bosna i Hercegovina: Mirsad Dedic, Sead Kapetanovic, Bakir Besirevic, Sanjin Pintul, Nudžein Geca, Edin Ramcic, Vlatko Glavas (78' Pavo Dadic), Senad Begic (70' Almir Turkovic), Elvir Bolic, Hasan Salihamidzic (78' Sead Osmic), Nermin Sabic (62' Vedin Music); SELEKTOR: Fuad Muzurovic.

                      Zuti kartoni: Glavas, Besirevic, Salihamidzic, Begic.

                      Danas se navrsava 15 godina od utakmice sa tada svjetskim prvacima, reprezentacijom Brazila. Mjesec dana pred ovu utakmicu na Kosevu su nasi momci pobjedili tada vice prvake svijeta, reprezentaciju Italije, nakon cega je selektor Italije morao podnijeti ostavku jer je prije ove utakmice rekao da ako izgube u ovoj utakmici on napusta selektorsko mjesto. Na red su onda dosli i svjetski prvaci predvodjeni tada jednim od najboljih igraca svijeta RONALDO-om, koji ce kasnije biti i proglasen najboljim igracem svijeta.
                      Nasi su dobro stajali sve do 75. minute kada je dosudjen preksaj za Brazil. Slobodni udarac je izveo RONALDO i postigao pobjedonosni gol za Brazil. Video ovog gola sam uspjeo samo jednom vidjeti i nije postavljen na youtube-u, da ga vide oni koji nisu imali priliku to vidjeti. Evo par slika i video-a sa te utakmice.

                      RONALDO Luíz Nazário da Lima


                      Vlatko Glavas, kapiten reprezentacije BiH u ovom mecu.



                      Last edited by danijelkr; 18-12-11, 10:09.

                      Comment


                      • #26
                        Znam da sam citao da su u zadnjoj minuti svi nasi igraci se okupili oko Ronalda jer su htjeli zamjenit dres
                        TEBI MOJ MANDO, TEBI MOJE SRCE PRIPADA, DRUGE ADMINE LJUBIM LAZNO VOLJETI IH NECU NECU NIKADA!!!

                        "There are only two sides in Liverpool. Liverpool and Liverpool reserves." - Bill Shankly

                        LFC:18+5=THE GREATEST

                        Comment


                        • #27
                          Ja sam cuo da su trcali za Ronaldom da se slikaju . Kad bi bio negdje kompletan snimak ove utakmice, volio bi pogledati. Samo sam u Bahinoj emisiji vidio gol Ronalda.

                          Comment


                          • #28
                            Samo je to bio rezultat za svakog respekta i mislim da su tad igraci sa najvecim zarom za reprezentaciju igrali.

                            Nasa malonogometna reprezentacija danas izgubila od Spanije 6:0 i nije prosla u baraz u koji ide Norveska koja je imala bod vise.Isao sam ih gledat u petak protiv Norveske i to na cirkus lici,prije smo imali odlicnu ekipu a sad igra od selektora sin koji veze nema .Zeba je za njih sviju majstor malog fudbala.
                            TEBI MOJ MANDO, TEBI MOJE SRCE PRIPADA, DRUGE ADMINE LJUBIM LAZNO VOLJETI IH NECU NECU NIKADA!!!

                            "There are only two sides in Liverpool. Liverpool and Liverpool reserves." - Bill Shankly

                            LFC:18+5=THE GREATEST

                            Comment


                            • #29
                              Tad je se bas ginulo za reprezentaciju, tako JC.

                              Ova futsal reprezentacija je oslabljena ne igranjem Celigije, Zebe, Harbe i ostali majstora kojim klubovi ne daju ili oni ne zele da se povrede. Cujem da neki problema bilo oko Novoselca. Ma je.. futsal bez Ramica i Gumene glave ja bi njega za selektora

                              Mogu misliti Spanci vanzemaljci.

                              Comment


                              • #30
                                Ma Spanci su sa drugog planeta,ista prica kao i u velikom fudbalu.

                                Ramiz Ramic kakav je to majstor bio.A sa Bracom kao selektorom garantujem da bi makar bili najludja reprezentacija .Imamo jos nekakvog kloca,lik je visok 2 metra i okretan ko ormar,ko da se igra kosarka a ne mali fudbal.

                                Evo ko ne zna Bracu da ga upozna

                                Last edited by Joe Cole 10; 18-12-11, 23:12.
                                TEBI MOJ MANDO, TEBI MOJE SRCE PRIPADA, DRUGE ADMINE LJUBIM LAZNO VOLJETI IH NECU NECU NIKADA!!!

                                "There are only two sides in Liverpool. Liverpool and Liverpool reserves." - Bill Shankly

                                LFC:18+5=THE GREATEST

                                Comment

                                Working...
                                X