Announcement

Collapse
No announcement yet.

Football Manager

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Spoiler

    Posle četiri meseca čekanja na tezgu, sa regionalnom reputacijom, konačno su mi zapali prvi mučenici, čiji trener je prvi popio šut u tur. U pitanju je FeralpiSalo, iz provincije Breša, grad Salo, na obali jezera Garda. Sam klub je nastao fuzijom kluba iz Sala i kluba iz obližnje Lonato del Garde.
    Spoiler



    Prilično su propatili u ovih par meseci, tako da imaju samo jednu pobedu i remi, uz povredu kapitena na koga neću moći računati još šest-sedam nedelja. Tajming će zahtevati da debitujem u lokalnom derbiju protiv Lumecanea. Samo ludačka sreća može da nas sačuva direktnog ispadanja.

    Spoiler
    sigpic

    Comment


    • Sto ne pikas pentagon kad vec kreces nezaposlen
      Originally posted by Dekinjo
      Šta mislite da su Livepulu poništili dva čista gola, a Sitiju nisu. Koliki bi bio rezultat? Pa 3:3
      Originally posted by La Jugoslavia
      Crvena zvezda je naša, iako je oteta, ona je naša, iako je okupirana. A da je oteta i okupirana, to stoji i to jeste, apsolutno se slažem.

      Comment


      • Previše mi je zahtevan pentagon, tako da ne bih imao ni vremena ni živaca. Tri godine već nisam igrao niti jedan LLM i nedostajao mi je prilično, te sam uzeo svoj standard - tri ili četiri evropske zemlje i dokle mi vreme dozvoli. Italija, Francuska, Španija i Grčka su mi tradicionalni mediteranski llm.
        sigpic

        Comment


        • Mislim da cu kupiti 17 veceras ili sutra sabaile. Zajebi ti godisnji odmor bez FM.

          Comment


          • Situacija pred poslednje kolo je napeta kao u želucu posle pasulja. Što na vrhu, što na dnu tabele.

            Spoiler

            Erminio i mi igramo ključne mečeve, a meni nesrećniku je zapelo da idem u Juliju, Pordenoneu, koji će takođe zapeti iz petnih žila, kako bi se uglavio u plej-of (njima treće mesto ovde ne garantuje plej-of, pošto najslabija trećeplasirana ekipa iz sve tri grupe visi. Trenutno je to baš Pordenone.).
            S druge strane, Erminio dočekuje Ređijanu i dovoljan mu je i remi. Vrlo je izgledno da ostajem bez posla kada se završi meč u Pordenoneu.

            Preostaje nam da se zabunkerišemo i čekamo retke i prave šanse da ih uhvatimo na krivoj nozi.
            Last edited by Crni Đorđe; 29-12-16, 19:39.
            sigpic

            Comment


            • Šipak, očekivano. U Pordenoneu je bilo 1:1, ali Ređijana nije izdržala - 2:0.

              Spoiler

              sigpic

              Comment


              • I'm back in saddle, u provinciji Karara i Masa, u gradu mermera.

                Spoiler



                Ovog puta, nešto kršteniju ekipu imam na raspolaganju, sa uspešnijom istorijom. Doduše, Karareze je poslednji put igrao u Seriji B 1948. godine, tako da mi bilo prilično lepo da se posle 70 godina ekipa vrati nazad. Ove godine opstati i sačuvati moju karijeru, sledeće napasti Seriju B.

                Kostur tima se sastoji od igrača na pozajmicama, tako da će sledeće leto biti napeto. Srećom, klub ima vezu sa Juventusom i mogu računati na pozajmice.

                Spoiler



                Tu nam je jedan lokalni rival, naslavniji klub severne Toskane - Lukeze, dok se komšije iz Mase banjaju u Seriji D, tako da ih neću videti do leta. Možda sledeće sezone (možda ne, hehe).
                sigpic

                Comment


                • Đole, jesi li razmišljao da otvoriš twiter profil za FM? Vidim da je to sad veoma popularno. Ja pratim jednog lika na tviteru, zanimljivo mi da ga čitam i gledam na jutjubu.

                  U suštini, vodiš tim i sve izbacuješ na tviter/jutjub. Skupljaš pratioce i posle otvoriš patreon profil i tražiš donacije...

                  Evo ti ovog lika što ga ja pratim, vidi kako to sve izgleda. Vidim da si baš zagrižen za igru, a možda postoji način da iz hobija uzmeš i koji dinar...

                  https://derfootballman.com/
                  twiter - @DerFManager
                  Youtube - Der FM
                  I LOVE HOUSE MUSIC!!

                  Comment


                  • A ima i opcija u samom fmu da povežeš fb, yt i tw nalog sa igrom i ono samo izbacuje kada napraviš neki veliki rezultat..

                    Comment


                    • Ima li kakvih naznaka za fm 2017, da se skine za dzabe?
                      Dreams are coming true.


                      Marcello Lippi: „Usporeni snimci akcija nisu realan fudbal. Svi mi želimo da vidimo Moniku Beluči golu, ali ne želimo da je gledamo kroz rendgen“.

                      Comment


                      • Originally posted by z0La View Post
                        Đole, jesi li razmišljao da otvoriš twiter profil za FM? Vidim da je to sad veoma popularno. Ja pratim jednog lika na tviteru, zanimljivo mi da ga čitam i gledam na jutjubu.

                        U suštini, vodiš tim i sve izbacuješ na tviter/jutjub. Skupljaš pratioce i posle otvoriš patreon profil i tražiš donacije...

                        Evo ti ovog lika što ga ja pratim, vidi kako to sve izgleda. Vidim da si baš zagrižen za igru, a možda postoji način da iz hobija uzmeš i koji dinar...

                        https://derfootballman.com/
                        twiter - @DerFManager
                        Youtube - Der FM
                        Meh, da sam i dalje redovan igrač, pa i nekako. Poslednje tri-četiri godine sam kampanjac - igramo tokom zimskih praznika i kada uhvatim tokom leta. Ranije sam igrao i pisao priče i karijere po nekim našim forumima, ali me je prošlo to. Sada igram za svoju dušu.
                        sigpic

                        Comment


                        • Plot twist se odigrao u karijeri početnika:

                          Spoiler



                          Samo što je razlika bila u tome što nisam čekao na otpuštanje, već sam dao otkaz posle Areca. Nekako smo uspevali da zaseremo gotovo sve mečeve, tako da i kada smo postizali tri gola, ostajali bi praznih šaka. Svlačionica puna zmija sa kojima nisam mogao da se izborim (reputacija mi nije pomogla, naravno) i rešio sam otići. Karareze je na kraju sezone ispao, kao poslednji u ligi.

                          Međutim, sada sledi još jedan twist. Baš kada sam pomislio da mi je karijera pred krajem, pre nego što je i počela, Lupa iz Rima je rešila da mi ponudi intervju i, posledično, posao. Prihvatio sam oberučke, pre svega što je ekipi trebalo još dva boda (pet kola pred kraj sezone) da obezbedi sigurnost bez plejauta, te bih konačno imao ekipu koju bih spremao u toku leta, za novu sezonu. Naravno, u pitanju je Lega Pro, ista grupa u kojoj je bio Karareze. Tako da sam čekao samo mesec dana na novi posao.

                          Spoiler

                          Uzeo sam četiri boda iz preostalih pet mečeva i osigurao jedanaesto mesto, te se radovao kao malo dete. Ipak, treba reći da je klub bio u administraciji kada sam stigao, ali je pred kraj sezone opet stao na (malo) zdravije noge.

                          Tada je tek počela prava stvar. Predsednik je obezbedio cirka 1,5 milion evra za plate u toku predstojeće sezone (plus nekih 200000 za stručne štabove i direktore), tako da, kada su istekli ugovori mnogim igračima i nekim trenerima - mogao sam praviti ekipu. Mnogi su otišli kao slobodni i nisam ih zadržavao, mnogi igrači koji su bili na pozajmicama iz prvoligaških i drugoligaških klubova su otišli i nisu imali nameru da se vraćaju, te mi je ostalo nekih 8-9 igrača na koje sam mogao računati. Nedostajalo mi je još oko 15-16 igrača, pošto liga zahteva registraciju 24 igrača. Maloletni igrači iz kluba se ne računaju.

                          Voila
                          Spoiler

                          U julu se radilo kao u rudniku i svi igrači koji su došli su u seniorskom sastavu. 16 igrača je stiglo, tačno koliko mi je i trebalo. Od onoga što sam imao u timu prošle sezone, u prvoj postavi su ostali golman i desno krilo.
                          Spoiler



                          Verujem da ćemo opet ući u administraciju tokom sezone, pošto sponzori nisu naročito izdašni (oko 250 hiljada jevreja godišnje), dok se klub zadužio na neka 2 miliona evra pred početak sezone. Biće bolje da izvučem maksimum iz ekipe, pošto se bojim kako će izgledati klub posle sezone koja je u toku.

                          Što se tiče sezone u toku, tu prevazilazimo očekivanja. Bord očekuje da budem u sredini tabele, daleko od plejauta, što bi se finansijski i očekivalo (mnogo klubova sa većim wage bill-om u grupi, uključujući Kataniju čiji wage iznosi skoro 5 miliona evra u godini). Međutim, ne lezi vraže, moja mešavina iskustva i golobrade dečurlije iz primavera Sasuola, Lacija, Rome, Peskare i tako dalje, prilično dobro jaše, iako nekonzistentno, što razumem.

                          Spoiler



                          I Kupu Serije C smo prošli iz grupne faze ušlu u prvu nokaut fazu. Šteta je što taj kup ne donosi nikakvu novčanu nagradu, pa da imam više razloga da se fokusiram na njega. Ali bi bilo lepo imati neki trofej.

                          S druge strane, liga se tako formatira da bi pobednik i članovi plejofa mogli da se dobiju obračunima između kalabrijsko-sicilijanskog klana (Kozenca, Katancaro, Krotone, Vigor, Katanija), uz primese kampanijsko-lacijskog začina (Paganeze i Lupa), te apulijskog Taranta. Još 26 kola. Šampion će dobiti 150 hiljada evra. 150 hiljada značajnih razloga da se osvoji titula i klub sačuva od bankrota.
                          Last edited by Crni Đorđe; 06-01-17, 02:44.
                          sigpic

                          Comment


                          • Teško je bilo u jurišu na plej-of, mnogo kvalitetnijih i bogatijih rivala.

                            Spoiler




                            Na kraju se pokazalo da moj napad nije bio dovoljno ubitačan. Odbrana je prevazišla moja očekivanja, s obzirom na kadar koji se tu motao.

                            Sledi pauza u kojoj treba dobro razmisliti - meni ugovor ističe, ali verujem da će klub ponuditi obnovu, pošto sam prevazišao očekivanja. Ja ću razmisliti o produženju, ali samo ukoliko se ne oslobodi mesto u nekom trećeligašu sa boljim stanjem u banci. Takođe, predsednik će razmisliti, pošto je jadnik pogledao stanje na računu ekipe i shvatio da se para neće nagledati, tako da je promenio ploču pred kraj sezone - will listen to offer. Daće Bog, daće Bog.

                            Spoiler

                            Sve u svemu, najveći uspeh u četvorogodišnjoj istoriji Lupe iz Rima, nekada Lupe Fraskati.

                            POSLEDNJA VEST: Ovo je već plus koji gura ka ostanku, ali će opet biti iznajmljivanje i neće dovoljno dobro uticati na finansije.
                            Spoiler
                            Last edited by Crni Đorđe; 21-01-17, 19:55.
                            sigpic

                            Comment


                            • Srce k'o planina.

                              sigpic

                              Comment


                              • Hoce li vise taj krek za fm 17

                                Comment

                                Working...
                                X