Announcement

Collapse
No announcement yet.

Football Manager

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Na kraju će se ipak završiti na drugom mestu

    sigpic

    Comment


    • Opa Bilbao , mnogo opasan izazov ali fantastičan sejv na duže staze . Zadnjih 10 FM verzija gotovo na svakoj odigram sejv sa njima od barem 10 godina
      sigpic

      #PRAVDA ZA BRAĆU

      Comment


      • Lomim se sada, znam da će biti zanimljivije ako prihvatim da se potpuno uklopim u način rada Atletika, ali će biti mnogo teže. Propašće mi ova lova. Nego, čekam sada Benfiku još par dana, Žesus je otišao u Real, možda mi i oni ponude razgovor.

        Inače, u prvoj sezoni sa Atletikom (2016/17) bih igrao samo ligu i kup, pošto su izvisili za evro-kupove. Odlična šansa da se napadne top 5.

        EDIT: Zagrizli i sa Luža. Jebene dileme.

        Last edited by Crni Đorđe; 24-06-16, 01:30.
        sigpic

        Comment


        • Baskijski sastav, nameravam da ga očuvam ekskluzivno baskijskim.




          Pozicije su, uglavnom, dobro pokrivene, sem "devetke", pošto mi se nešto ne mili da Borha Vigera bude starter, iako je prethodne sezone postigao 14 golova na 33 meča za Hetafe. S obzirom da su Santos i Viljalibre premladi, a Ljorente komotno sedi u Torino i apsolutno ga boli patka za svoje sunarodnike u gorama crnim, jedina opcija mi je da nekako namamim Imanola Agirečea iz Sosijedaad i tako zapalim građanski rat u Baskiji. Mada, nije više ni on zadovoljan na Anoeti.
          sigpic

          Comment


          • Moraš da ga očuvaš isključivo Baskijcima to im je politika kluba i neće ti ni dozvoliti da dovedeš igrača koji nije rođen u predelu Baskije Moj neki savet je da odma unaprediš trening-youth institucije pošto si ograničen sa transferima i uvek imaj svoje bivše igrače tipa Martinez Herera Ljorente na shortlisti pošto u većini slučajeva su nezadovoljni u klubovima i dođi nazad za male pare .
            sigpic

            #PRAVDA ZA BRAĆU

            Comment


            • Originally posted by Lord Gangrena View Post
              Moraš da ga očuvaš isključivo Baskijcima to im je politika kluba i neće ti ni dozvoliti da dovedeš igrača koji nije rođen u predelu Baskije Moj neki savet je da odma unaprediš trening-youth institucije pošto si ograničen sa transferima i uvek imaj svoje bivše igrače tipa Martinez Herera Ljorente na shortlisti pošto u većini slučajeva su nezadovoljni u klubovima i dođi nazad za male pare .
              Nisam znao da bi to bio problem. Svaka čast na realnosti igre. Mislio sam da igra to ne bi "prepoznala", pošto nemam to u onim filozofijama.
              Sve sam ih utefterio, nema ih mnogo. Pokušao sam oko Ćabija Alonsa, ima još godinu dana u Minhenu, ali za sada ne pomišljaju da pregovaraju. Mislim da ću da zagrizem za Ljorentea i da ovih 20 miliona ode na njega (zaista mi treba napadač). Mada, zaista ne vidim zašto bi najbolji strelac šampiona Italije pristao da dođe sada kući. Agireče je tu, ali je on u Sosijedadu i to je jebada sama po sebi. Naćo Monreal bi trebao biti dostupan, u Arsenalu je višak.

              Biće zanimljivo zato što neću imati mnogo transfer meta i moraću baš taktizirati. Laporta, Ituraspea, Muniaina na dugoročne ugovore i cepaj. Iraizoz će morati bar još dve godine braniti.
              sigpic

              Comment


              • Arteta i Monreal su ti laganica transfer , Alonso veoma teško prelazi zato što je Sosjedadov igrač to su im najveći rivali ali nije nemoguće Takođe ako uspeš da dobiješ ligu i više kinte probaj i Grizmana da uzmeš ja sam ga obično uzimao u četvrtoj , petoj sezoni .Herera obično ne igra u Junajtedu tako da je na transfer listi u drugoj , trećoj sezoni i dolazi za baš male pare .
                sigpic

                #PRAVDA ZA BRAĆU

                Comment


                • Arteta će se penzionisati za par dana. Doduše, fizikalije su mu se surduknule maksimalno i samo bi isisavao dosta novca. Ali ću ga uzeti kao trenera, ima strašne ocene za početnika.
                  Biće Monreal i napadač. Za napadača će mi se Mojsi pobrinuti. Taman da uvalim kosku Sosijedadu, odmah na početku

                  sigpic

                  Comment


                  • Ja sam odigrao par sezona sa Bilbaom,na FM15,na novom nisam igrao.Kao sto je Gangrena rekao,maksimalno ulaganje u omladinsku skolu,pokusas da zadrzis najbolje igrace ako je moguce,sa transferima samo pametno,bez pretplacivanja.Fina ekipica,moze se mnogo ako se pametno radi.

                    Moj ti je savet da ucitas sve lige Spanije,imas Bilbao B tim,ako budu u Segundi odlicno ti dodje da se kale mladi igraci.

                    Comment


                    • I ovo je petnaestica. Atletik B je u Segundi B, imao je fine rezultate prošle sezone, ali izvisio za plej-of. Baskonija u Terceri, ali je tu slab odabir igrača. Ima nekoliko talentovanih klinaca, ali neću morati mnogo raditi na omladinskoj školi - doterao je Valverde pre mene sve pod konac. Superb youth facilites and good junior coaching. Samo ću biti tanak s lovom, zbog FFP-a i verovatno ću narednog leta morati prodati nekog za velike pare (ako uđem u neki evro-kup).
                      sigpic

                      Comment


                      • Emigracija se vraća kući


                        sigpic

                        Comment




                        • Sudija peder, ali ipak šipak za Mojsija.
                          sigpic

                          Comment




                          • Uvukao se Persijanac u UO.
                            sigpic

                            Comment





                            • Luda polusezona je za mnom. Bilo je tu neverovatnih mečeva, gde sam umalo fasovao srčani udar (npr. na Valjekasu, gde sam vodio tri puta i na kraju izgubio 4:3; u Sevilji, gde smo imali 2:1 i igrača više, ali ipak uspeli da izgubimo u poslednjih 10 minuta meča; drugoligaš Eibar me odučio u prvom meču Kupa Kralja, što je bilo dovoljno da nam se vežu noge u revanšu i tako se izblamirasmo preko cele naslovne strane AS-a). Barsa, Atletiko i Real su nas rutinski odradili, nemoguće je igrati protiv njih. Naročito je nemoguće kada De Markos, Muniain, Laport čas žele, čas ne da idu u Englesku ili Madrid; Amorebieta, doveden kao bekap (u ugovoru ti stoji, idiote (!)), non-stop gunđa zato što igra svaki pet meč, Benjata tri meseca muči kondicija iako igra gotovo svaki meč po 70 minuta, itd.

                              Na kraju, tu sam gde sam i obećao da ću biti - LE. Mirišem ljutu borbu sa Sosijedadom i Seltom za četvrto mesto, ali ne otpisujem ni Valensiju koja se zahuktala i mrdnula sa 15. mesta pošto je Nuno dobio nogu, a došao Rudi Garsija.

                              Inače sam pokušao da ubedim Ljorentea da se odrekne masnih para u Torinu (pošto Juventus pristaje na prodaju) - ali nema od toga teorije, ne pristaje da dođe u "tako mali klub bez evropskih ambicija". Marš, mali, završićeš karijeru u Alavesu i Segundi B.
                              Ćabi Alonso bi već mogao od leta biti u Bilbau, ističe mu ugovor sa Bajernom. Porazgovarali smo, nije pristao, ali nije me odbio na prvu, kao čupavac.
                              Last edited by Crni Đorđe; 05-07-16, 03:52.
                              sigpic

                              Comment


                              • Originally posted by Crni Đorđe View Post
                                Amorebieta, doveden kao bekap (u ugovoru ti stoji, idiote (!)), non-stop gunđa zato što igra svaki pet meč
                                Ovo i mene izluđuje na svim igricama. Moraju to da isprave, ili bar da se napravi neki scenario u kome taj lik ispada loš momak za saigrače, medije i sl.

                                Comment

                                Working...
                                X