Announcement

Collapse
No announcement yet.

2011 Etihad Airways Abu Dhabi Grand Prix - Yas Marina Circuit

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    ...i nešto novo...
    http://www.autosport.com/news/report.php/id/96161
    Produžiće DRS zonu za 75m. Podsetite me, u Formula 1 jeziku, koliki je to vremenski period? 1 desetinka sekunde ili manje. Sramota.

    Comment


    • #32
      @pretorian

      Dobra vest, znacice to, koliko god malo izgledalo, to je onaj kljucni mali deo zamaha, zbog kojrg ce biti 2, 3 preticanja vise.

      Novi Meklarenovi kombinezoni, please kill the taylor

      Na celom svetu samo Crvena zvezda

      Comment


      • #33
        Originally posted by pretorian View Post
        I believe the answer is.... Michael Schumacher.
        Side note: Abu Dhabi izgleda skoro nerealno. Veštački isceniran glamur. Ono što mene najviše nervira (ne toliko da ne mogu da spavam ) je ponašanje na brodovima koji su puni ljudi (navodno ljubitelja formule 1) koji ne znaju ništa o sportu dok mi, koji bi dali sve da stavimo ruku na nos formula 1 bolida, sedimo kući i nerviramo se zato što komentator ne može da ubode koju tačnu informaciju o trci za vreme trke.
        Ljude na brodovima ne interesuje F1, već da budu vidjeni na najglamuroznijim dešavanjima ... njima je F1 samo još jedan "party" na koji moraju da odu .... Ko što kaže jedna devojka, ne znaju da nabroje pet vozača F1, a gledaju uživo trku..užas ... A što se tiče komentatora... odavno gledam F1 na BBC-u, tako da nemam tih problema ....

        Comment


        • #34
          Originally posted by NebojsaNS View Post
          @pretorian

          Dobra vest, znacice to, koliko god malo izgledalo, to je onaj kljucni mali deo zamaha, zbog kojrg ce biti 2, 3 preticanja vise.

          Novi Meklarenovi kombinezoni, please kill the taylor

          Izgledaju ko pidžame .... Ja ne znam šta se dešava sa pilotima F1 ... samo izmišljaju neke gluposti ... Vettel menja kacige iz trke u trku, ova dvojica odela .... F1 je postala "pravi" cirkus ....

          Inače, čitao sam noćas komentare vozača ... bez obzira na dodatnih 75 metara, biće teško preticati, čak i sa DRS-om i KERS-om....

          E moj Tilke ... idi pravi staze za penzionere.... upropasti nam jedini sport do kog nam je stalo ....
          Last edited by Frenky; 13-11-11, 09:08.

          Comment


          • #35
            Originally posted by Frenky View Post
            upropasti nam jedini sport do kog nam je stalo ....
            I on i dizajneri koji su napravili takve aerodinamicke pakete da je nemoguce prestici zbog prljavog vazduha. Vratiti se 15 godina i da vidis kako ce biti zanimljivo, cak i na Tilkeovim stazama i bez DRS, KERSa i guma.
            Last edited by Nebojsa; 13-11-11, 09:19.
            Na celom svetu samo Crvena zvezda

            Comment


            • #36
              Mislim da Tilke nema punu slobodu u dizajniranju staza.. na ovu Jas Marinu F1 zaista nikada nije morala da kroci sto se mene tice

              Bolide ne bih ni komentarisao, ne znam da li je mi je gore sto su ovako bolno ruzni ili smesnije preticanje pomocu nekih dugmica kao u arkadnim trkackim igricama

              Ipak, sve dok je tu ovaj monstrum od mladog vozaca koji zeli apsolutno sve sto moze da izvuce iz sebe i bolida, bicu uz TV u 2 posle podne
              Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

              sigpic

              Comment


              • #37
                Originally posted by Frenky View Post
                Ljude na brodovima ne interesuje F1, već da budu vidjeni na najglamuroznijim dešavanjima ... njima je F1 samo još jedan "party" na koji moraju da odu .... Ko što kaže jedna devojka, ne znaju da nabroje pet vozača F1, a gledaju uživo trku..užas ... A što se tiče komentatora... odavno gledam F1 na BBC-u, tako da nemam tih problema ....
                Ume i Martin Brundle da odvali nešto... ali generalno je ok.
                Ja na kraju sezone skinem sve trke u HD formatu sa BBC HD i gledam ih polako do sledeće sezone. Bar imaju puno informacija i interesantnih priloga. Mada me Ted Kravitz užasno nervira. Kao i Eddie Jordan.

                Comment


                • #38
                  Originally posted by ClayWarrior View Post
                  Mislim da Tilke nema punu slobodu u dizajniranju staza.. na ovu Jas Marinu F1 zaista nikada nije morala da kroci sto se mene tice

                  Bolide ne bih ni komentarisao, ne znam da li je mi je gore sto su ovako bolno ruzni ili smesnije preticanje pomocu nekih dugmica kao u arkadnim trkackim igricama

                  Ipak, sve dok je tu ovaj monstrum od mladog vozaca koji zeli apsolutno sve sto moze da izvuce iz sebe i bolida, bicu uz TV u 2 posle podne
                  Bio je tužan dan kad su rešili da smanje zadnje krilo. Sad sam nekako navikao na izgled bolida.
                  U pravu je Nebojša, ali ne možda 15 godina već 12-13. Čisto zato što je Ferrari bolid iz '96. bio užasan (pa i pored činjenice da je Schumi pobedio u Barceloni po kiši te godine) ;)
                  Nije mi jasno zašto Tilke drži monopol u izgradnji tih staza. Zašto na primer ne konsultuju nas?

                  Comment


                  • #39
                    Originally posted by pretorian View Post
                    Bio je tužan dan kad su rešili da smanje zadnje krilo. Sad sam nekako navikao na izgled bolida.
                    U pravu je Nebojša, ali ne možda 15 godina već 12-13. Čisto zato što je Ferrari bolid iz '96. bio užasan (pa i pored činjenice da je Schumi pobedio u Barceloni po kiši te godine) ;)
                    Nije mi jasno zašto Tilke drži monopol u izgradnji tih staza. Zašto na primer ne konsultuju nas?
                    O da, vatreno krstenje sa Ferarijem u Barseloni 1996. u onakvom stilu, sa 8 ili 9 cilindara. Jako sam se radovao tog dana

                    Bilo bi zanimljivo videti neke ideje ovde, ja bas i nisam mastovit ali znam koje bih staze preuredio i vratio ih u F1
                    Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                    sigpic

                    Comment


                    • #40
                      Originally posted by ClayWarrior View Post
                      O da, vatreno krstenje sa Ferarijem u Barseloni 1996. u onakvom stilu, sa 8 ili 9 cilindara. Jako sam se radovao tog dana

                      Bilo bi zanimljivo videti neke ideje ovde, ja bas i nisam mastovit ali znam koje bih staze preuredio i vratio ih u F1
                      Pa ima toliko izbora...
                      The A1 Ring ili Red Bull ring kako su ga sad prekrstili.... Renovirali su je donekle i sad je duža i zahtevnija, ali bi trebalo još da se uloži. (Mada neće zbog politike)
                      Estoril - dosta tehnička staza ali mi se sviđa. http://www.youtube.com/watch?v=bNBFgXVIKYs
                      Problem su pare koje Bernie traži, kapaciteti staze i okoline itd. Mnogo stvari. Jedan od razloga zašto Magny Cours više nema trku je nedostatak smeštajnih kapaciteta jer se nalazi usred ničega...

                      Mogla bi i Abu Dhabi staza da se lepo uredi.

                      Comment


                      • #41
                        Bernie traži pare ... Kako sad stvari stoje, može se vrlo lako desiti da se Koreja više i nevozi, a Austin neće ni započeti svoju F1 karijeru .... Najbolje bi bilo da se F1 prekrsti u Asian F1 .... Odoše trke iz Evrope u zemlje gde vlada novac i kapital ....

                        Mnogo je staza, koje bi mogle da se urede, ali Berniju one ne donose novac, a traže dosta da se srede ...
                        U svakom slučaju, ako ni uz pomoć ova dva sistema ne bude preticanja danas, treba podhitno ukinuti ovu glupu stazu ...
                        Nek se na njoj uče mladi talenti ili neka služi za testiranja, ali ne za trke ....

                        Comment


                        • #42
                          Originally posted by Frenky View Post
                          Bernie traži pare ... Kako sad stvari stoje, može se vrlo lako desiti da se Koreja više i nevozi, a Austin neće ni započeti svoju F1 karijeru .... Najbolje bi bilo da se F1 prekrsti u Asian F1 .... Odoše trke iz Evrope u zemlje gde vlada novac i kapital ....

                          Mnogo je staza, koje bi mogle da se urede, ali Berniju one ne donose novac, a traže dosta da se srede ...
                          U svakom slučaju, ako ni uz pomoć ova dva sistema ne bude preticanja danas, treba podhitno ukinuti ovu glupu stazu ...
                          Nek se na njoj uče mladi talenti ili neka služi za testiranja, ali ne za trke ....
                          Pa i Berniju će doći kraj jednom!!
                          Što se tiče Koreje, ne znam, ne bi mi ni bilo žao.
                          Ali Austin mora da bude!! Staza izgleda fenomenalno!

                          A danas, biće preticanja zbog guma ako ni zbog čega drugog, veruj mi.

                          Comment


                          • #43
                            Hhaha usra Fetel stvar
                            Dobar start Sumija
                            Dreams are coming true.


                            Marcello Lippi: „Usporeni snimci akcija nisu realan fudbal. Svi mi želimo da vidimo Moniku Beluči golu, ali ne želimo da je gledamo kroz rendgen“.

                            Comment


                            • #44
                              Sta je ovo, Vettel odustao a niko ne komentarise?
                              Konacno pobeda za Hamiltona, Alonso i Button standardno dobri. Webber sa zanimljivom taktikom koja na kraju nista nije promenila, i stvarno mi nije jasno zbog cega ce on ostati jos jednu sezonu u Red Bullu. Mislim da su doneli takvu odluku pre svega da ne bi bilo borbe unutar tima, jer mislim da bi cak i Massa bolje vozio. Dokaz za to je cinjenica da Massa sa Ferrarijem ima priblizna vremena, makar u trkama.
                              Ostaje nam trka u Brazilu i nada da cemo videti vece borbe za vodece pozicije, jer sad vec ne pamtim od kad nismo imali zanimljivu trku. Danas je opet bilo solidno, ali to su bila prestizanja za neko 10. mesto...
                              sigpic

                              Comment


                              • #45
                                Vettel odustao...da li ja to sanjam

                                salim se....kad sam gledao snimak njegovog odustajanja nisam mogao da verujem sta se desilo al ajde....hamilton pobedio..svaka cast...alonso izvukao maksimum iz svog bolida ... baton dobar ....webber nije trebao da stavlja opet zute gume....ne znam sta mu je to trebalo...massa solidan tokom cele trke...ostalo ne komentarisem...samo mi je bilo cudno kako je barrikelo prosao hamiltona a zaostajao ceo krug hihihi.....

                                sad cu da ubacim rezultate u kladionicu pozz
                                www.balkansimracing.com/forum

                                Real cars. Real racing. Dobrodosli

                                Comment

                                Working...
                                X