Announcement

Collapse
No announcement yet.

Olimpijski odbojkaški turnir za muškarce i žene - London 2012.

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije pobedila je u Tokiju Kineski Tajpeh sa 3:0 (25:19, 25:15, 25:16) u prvom kolu turnira Interkontinentalnih kvalifikacija za Olimpijske igre u Londonu.
    Sledeću utakmicu na turniru devojke igraju u nedelju od 4h ujutro po našem vremenu protiv Tajlanda.


    Inače, ovo je poslednja šansa, a pravo učešća na OI imaće tri prvoplasirana tima, plus najbolja azijska reprezentacija na turniru koji će trajati do 27. maja.
    sigpic

    Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
    But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

    Comment


    • #17
      Bravo za nase devojke

      Rusija lagano slavila protiv Tajlanda koji je sledeci protivnik nase reprezentacije sa 3-0, dok je Koreja napravila veliko iznenadjenje pobedivsi Kubu takodje sa 3-0. Izgleda da Kuba vise nije ni blizu samom svetskom vrhu, ali ni igrama iz prosle godine kada su bili solidna repreentacija. Izgleda da Kubu necemo gledati na OI posle duzeg vremena.

      Ostaje jos da se odigra mec Japan-Peru gde su kosooke devojke apsolutni favoriti.
      sigpic

      Comment


      • #18
        Nase devojke su ubedljivo porazene u drugom kolu kvalifikacija za olimpijske igre

        Tajland je pobedio ubedljivo Srbiju 3 : 0 ( 25:19, 25:17, 25:20 )
        za samo 67 minuta igre

        sledeci mec igraju protiv koreje u utorak od 9 casova

        Comment


        • #19
          Sinoc dosao iz grada i naleteo na prva dva seta...ono je neverovatno bilo...kao da su zamenili uloge...Tajland igrao strasno brzo, organizovano u odbrani bez izgubljene lopte, a nase mlitave skroz...i jos kad su izgubile prvi set, rek'o sad ce da ih samelju kad ono...suporotno...i moze se desi da kontientnalni prvak ne ide na OI...e je*** ti pravila, kad za sve kolektivne sportove nisu ista...
          http://www.avangarda.in/forum/viewforum.php?f=56

          Comment


          • #20
            Ja sam odgledao citav mec. Nase su bile uspavane, jako spore, neorganizovane, losa realizacija napada, milion neuhvacenih laganih lopti u polju, vise smo licili na ekipu sa nekog srednjoskolskog turnira. Zaista jako lose, a Korea je jos jaci protivnik od Tajlanda, tako da ukoliko ne zabelezimo pobedu protiv Koreje slobodno mozemo reci zbogom Londonu. Razumem ja sve i da imamo problem sa igracicama Nikolic, Molnar, Malagurski, Popovic, Antonijevic, Ninkovic... ali devojke deliju nezainteresovano i igraju zaista bez volje. Ajde da se one bore, da vidis da ginu na terenu jer ipak su OI u pitanju ne neki turnir, a sve ovo navedeno izostaje. Izgleda da im nije toliko stalo da igraju na OI, jer se za tako nesto gine na terenu.


            Inace sto se tice pravila kvalifikacija, smatram da su zaista grozna, ali u kvalifikacijama za Peking nasi momci su izbacili Spaniju koja je bila evropski prvak, tako da smo imali situacije kada najbolja reprezentacija evrope ne uspe da se plasira na OI. Koliko sam nacuo bice promena u kvalifikacijama za Rio, ali do tada ostaje samo da se nadamo da ce nasi momci i devojke da shvate da nemaju vise prava na greske i da daju sve od sebe u nastavku turnira.
            sigpic

            Comment


            • #21
              Originally posted by Heartbreak View Post
              Ja sam odgledao citav mec. Nase su bile uspavane, jako spore, neorganizovane, losa realizacija napada, milion neuhvacenih laganih lopti u polju, vise smo licili na ekipu sa nekog srednjoskolskog turnira. Zaista jako lose, a Korea je jos jaci protivnik od Tajlanda, tako da ukoliko ne zabelezimo pobedu protiv Koreje slobodno mozemo reci zbogom Londonu. Razumem ja sve i da imamo problem sa igracicama Nikolic, Molnar, Malagurski, Popovic, Antonijevic, Ninkovic... ali devojke deliju nezainteresovano i igraju zaista bez volje. Ajde da se one bore, da vidis da ginu na terenu jer ipak su OI u pitanju ne neki turnir, a sve ovo navedeno izostaje. Izgleda da im nije toliko stalo da igraju na OI, jer se za tako nesto gine na terenu.


              Inace sto se tice pravila kvalifikacija, smatram da su zaista grozna, ali u kvalifikacijama za Peking nasi momci su izbacili Spaniju koja je bila evropski prvak, tako da smo imali situacije kada najbolja reprezentacija evrope ne uspe da se plasira na OI. Koliko sam nacuo bice promena u kvalifikacijama za Rio, ali do tada ostaje samo da se nadamo da ce nasi momci i devojke da shvate da nemaju vise prava na greske i da daju sve od sebe u nastavku turnira.
              A pred kvale za Rio mi necemo biti aktuelni prvaci Evrope...nazalost...prema ovim glupim propozicijama nasi kosarkasi su trebali da budu u kvalifikacijama, jer ova generacija ima srebro ne EP 2009 i 4. mesto na SP 2010.(srebro je i tu bilo realnost).
              http://www.avangarda.in/forum/viewforum.php?f=56

              Comment


              • #22
                Posle ocajnog prvog seta, sjajna naredna 3 i pobeda nasih!!!
                http://www.avangarda.in/forum/viewforum.php?f=56

                Comment


                • #23
                  O hvala bogu pa su nase krenule da igraju...Nakon lagano izgubljenog prvog seta pomislio sam da nam se ponavlja Tajland i da ce nase nakon danasnjeg susreta ostati bez vecih izgleda za London. Onda se povredila Rasic usla Veljkovic i sve je krenulo nabolje, Stefana je nekako unela pozitivnu atmosveru, bodrila nase igracice koje su zaigrale mnogo bolje pre svega u odbrani koju 4 poslednja seta na turniru nismo imali i epilog toga su osvojena naredna 3 seta i veoma bitna pobeda. Podsetimo da je Koreja slavila protiv Kube sa 3-0 koje su nase sledece protivnice. Ukoliko sutra nase devojke zabeleze pobedu zaista cemo biti blizu Londona jer za ocekivati je da se savlada Peru koja je uz Tajpeh najslabija ovde. Sa Rusijom i Japanom bice tesko ali imamo sanse za London iako izgubimo od ove dve reprezentacije. Dakle sutra sa Kubom po mojoj proceni mec odluke za nas!!!
                  sigpic

                  Comment


                  • #24
                    Imaju nase lepu sansu , zeznule su kod Tajlanda ali ako se dobiju Kuba i Peru imace lagan posao da prodju
                    Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

                    Comment


                    • #25
                      Devojke su bile veoma raspoložene i u dobroj igri pobedile Kubu sa 3:0 (25:21, 25:23, 25:19). Sutra je dan pauze, pa sledi u petak Rusija (7.30h), pa Peru i u nadelju za kraj Japan.
                      sigpic

                      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                      Comment


                      • #26
                        Bravo za nase devojke, dobra igra, pozrtvovano!!!

                        Nije jos nista gotovo, Tajland se nalazi u blagoj prednosti. Imaju 2 poraza ali su zavrsile posao sa nama, Rusijom i Japanom, tako da je moguce da do kraja zabeleze sve pobede sto ce znaciti da mi moramo savladati ili Rusiju ili Japan ako zelimo to trece mesto. Jako bitan mec Koreja-Tajland gde bi u medjusobnom susretu mogli da odluce ko ce na olimpijadu jer zemlja iz azije moze biti i van 3 da bi otisla dalje, a to je cilj Koreje koja je po meni kvalitetnija od Tajlanda i moramo da navijamo za njih kako bi nase onda bez problema zauzele to 3 mesto
                        sigpic

                        Comment


                        • #27
                          Srbija je izgubila od Rusije sa 3:1 (25:18, 25:11, 14:25, 25:22). Velika šteta za ipak izgubljen 4.set, ali odlična igra u trećem i četvrtom daje nadu za preostale dve pobede.
                          Peru petak na subotu u 4h i protiv domaćina Japana u nedelju u 12h.
                          Ajmo devojke, još malo..
                          Last edited by miloolja; 25-05-12, 08:34.
                          sigpic

                          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                          Comment


                          • #28
                            Stvar je poprilicno jasna, pobede nad Peruom i Japanom vode nas u London

                            Ali kalkulacije su cudo, tako da bi nas u nekom slucaju vodio i poraz od Japana sa 3-2, a mozda i 3-1, jer sve zavisi od ostalih duela.

                            Srbija ima 2 poraza, Tajland ima 2 poraza, Koreja ima 2 poraza, Japan ima jedan poraz, a danas su se jedva iscupale sa Kubom 3-2 pobedile. Sutra Japan igra sa Rusijom tako da je ocekivati da se i Japan prikljuci grupici od po 2 poraza, dok Tajland i Korea u medjusobnom okrsaju odlucuju najverovatnija ko ce biti najbolja azijska reprezentacija i otici u London, a mozda se cak i uguraju na tu trecu poziciju pa odu i Korea i Tajland, a mi se nadamo da se to nece desiti.

                            Jedina dobra stvar je sto u poslednjem kolu Srbija igra sa Japanom poslednji mec tako da ce biti poznato da li nasima odgovara poraz od 3-2 ili nas iskljucivo pobeda vodi u London. Ono sto svakako hrabri jeste igra nasih devojaka, ali koliko samo moze da nas kosta ona ocajnicka igra sa Tajlandom

                            Sutra ce biti "lako", a u nedelju od 12 svi uz nase devojke
                            sigpic

                            Comment


                            • #29
                              Devojke su pobedile Peru 3:1 (25:16, 25:18, 22:25, 25:21), mada mi nije jasno kako su uspele da izgube treći set (gledala sam prva dva, ali došlo je do opuštanja sigurno).
                              Sve u svemu, stvari se dobro odvojaju po nas, jer je Tajland izgubio od Koreje sa 3:0, tako da je našoj selekciji dovoljan bod, tačnije i poraz od 3:2 vodi ih u London.
                              Dobro je kada od nas sve zavisi, problem je naravno domaći teren, ali mogu to devojke!!! Sutra tačno u podne.
                              sigpic

                              Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                              But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                              Comment


                              • #30
                                Originally posted by miloolja View Post
                                Devojke su pobedile Peru 3:1 (25:16, 25:18, 22:25, 25:21), mada mi nije jasno kako su uspele da izgube treći set (gledala sam prva dva, ali došlo je do opuštanja sigurno).
                                Sve u svemu, stvari se dobro odvojaju po nas, jer je Tajland izgubio od Koreje sa 3:0, tako da je našoj selekciji dovoljan bod, tačnije i poraz od 3:2 vodi ih u London.
                                Dobro je kada od nas sve zavisi, problem je naravno domaći teren, ali mogu to devojke!!! Sutra tačno u podne.
                                Nije tacno, poraz nas izbacuje iz konkurencije jer smo u tom slucaju tek 4 ili cak 5.

                                Trenutno je Rusija prva sa 18, Koreja druga sa 12, Srbija treca sa 12 ali losijim set kolicnikom od Koreje, cetvrti Japan sa 11 poena, Tajland peti sa 9.

                                Koreja ima lak zadatak protiv Perua i za ocekivati je da ostanu druge sa 15 poena, Tajland ukoliko dobije kubu sa 3-0 ili 3-1 ima 12 koliko i mi imamo sad. Ako nas Japan pobedi sa 3-2 mi i japan cemo imati po 13 poena ali japan ce imati set kolicnik 16-10, a mi 15-11 tako da bi u tom slucaju bili 4. sto bi znacilo da u London idu Rusija, Koreja, Japan i Tajland kao najbolja reprezentacija iz Azije van top 3. Dakle sve je jasno, samo pobeda pa makar i od 3-2 nas vodi u London, svaka druga opcija nama ne odgovara, a dobro je sto ce u slucaju poraza Tajlanda od Kube Japan vec obezbediti ucesce pa im ova utakmica protiv nas mozda nece ni znaciti nista.

                                Japan nije pokazao bog zna kakvu igru, porazene od Rusije 3-0 i Koreje 3-1, a jedva pobedili Kubu sa 3-2 tako da verujem da dobrom igrom kao protiv Koreje i Kube mozemo da slavimo
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X