Announcement

Collapse
No announcement yet.

Kup 4 Nacija-4 Nation Cup

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Kup četiri nacije, 1. kolo:
    Srbija – Mađarska 25:32 (14:16)

    Niš, 3. novembra-hala Čair. Gledatelja: 3.700. Sudci: N. Volodkov i E. Zotin (Rusija). Sedmerci: Srbija 6 (5), Mađarska 5 (5). Isključenja: Srbija 6, Mađarska 6 minuta.
    SRBIJA: Marjanac (3 obrane), Stanić (2 obrane), Milić, Šešum 3, Vujin 2 (1), Nikčević 8 (4), Đukić, Toskić, Stojković 3, Manojlović 4, Rnić, Vučković, Mitrović 2, Nenadić 2 , Beljanski, Marjanović.
    MAĐARSKA: Tatai (16 obrana, 1 sedmerac), Mikler, Ilješ 5, Sazar 5, Moča 6, G. Ivančik 4 (3), T. Ivančik 2, Harsanji 2 (2), Putic, Laluska, Nađi, Guljaš, Vadkerti, Zubai 7, Šuh 1, Leka

    Hrvatska – Češka 31:33 (14:14)

    Hrvatska: Losert (11 obrana), Šego, Marić 1, Musa, Balić, Duvnjak 9, Zrnić 2 (1), Kopljar 2, Vori, Gojun, Horvat 4 (2), Vuković 2, Batinović, Bičanić, Buntić 4, Ninčević 5
    Češka: Nocar 2, Vítek 5, Vraný 1, Kubeš 3, Motl 2, Jícha 9, Filip 5, Sobol 1, Horák 5

    IZJAVE SELEKTORA I IGRAČA NAKON UTAKMICA

    LAJOŠ MOCA, SELEKTOR MAĐARSKE:

    - Ovo je priprema za EURO 2012, tako da je važna utakmica, ali ne toliko, koliko za ovu publiku. Igrali smo u kombiniranom timu igrača iz Veszprema i Segeda. Nadam se da su svi vidjeli večeras da naš tim ima dobru perspektivu. Uspjeli smo se da se adaptiramo na duboku i 6:0 zonu srpske momčadi. Uspjeli smo promjenama u napadu, promijenimo način na koji se Srbija brani. Zadovoljni smo našom obranom i napadom. Dolazimo na EURO 2012 u Srbiju i nadamo se da ćemo odigrati jednako dobro. Sretan sam što sam radio s velikim brojem srpskog igrača. Sa zadovoljstvom smo došli na turnir jer naše dvije reprezentacije imaju odličnu suradnju. Puno sreće vašem timu ...

    TAMÁS MOCA:

    - Ključ naše pobjede je odlična obrana i golman. Dobro smo prelazili iz faze napada u fazu obrane, tako da nismo primili puno lakih golova. U napadu smo igrali strpljivo sa što manje pogrešaka iu tome smo uspjeli. Hvala svima za sjajnu atmosferu u dvorani "Čair"

    VESELIN VUKOVIĆ, SELEKTOR SRBIJE:

    - Moča je rekao jednu veliku istinu da je došao sa 7 igrača PIK-a i Veszprema. Lakše je kada tim ima nešto zajedničko. Naša ekipa je sastavljena od 19 igrača, s ozljedama, gdje samo dva igrača iz Šapca igraju zajedno u timu. Nama treba mnogo više vremena da se ugiramo, a jedina šansa je da to napravimo u sedam dana prosinca i 15 dana siječnja. U ovoj situaciji je stvarno nemoguće, jer Toskić i Manojlović nikada nisu igrali zajedno. Teško je imati neku bazu, koja se u svakom momentu se dobro poznaje. Korektno smo otvorili utakmicu s obranom koju smo radili pola dana, došli smo do ispravne rezutlat i onda pali. Pričaćemo, jer problem postoji, a kako ga riješiti to je već posebno pitanje.

    ALEM TOSKIĆ:

    - Doživjeli smo težak udarac, mislim da su nas njaditrali u svim elementima. Cijela ekipa je podbacila. Imamo dva dana do sljedeće utakmice. Moramo ispraviti pogreške koje smo ponavljali večeras.

    Slavko Goluža, selektor Hrvatske:

    - Čestitke reprezentaciji Češke. Očekivao sam ovakvu utakmicu nakon jednog treninga i sedam sati puta umor se reflektirao i osjetio. Primili smo previše pogodaka. Na tome moramo poraditi. Nisam zadovoljan, jer smo stajali preširoko u obrani. Puno smo se zaletali na igrače, nismo imali gustoću na loptu, koju inače tražim. Očekivao sam takve probleme, jer svi igrači igraju drugačije u klubu nego u reprezentaciji ...

    Domagoj Duvnjak:

    - Izgubili smo utakmicu u obrani, gdje smo primili 33 gola. To nam se ne smije događati. Moramo raditi na tome.

    Mika Jiri, selektor Češke:

    - Vrlo sam sretan zbog pobjede nad reprezentacijom, kakva je Hrvatska. Zadovoljni smo igrom, sem posljednjih 10 minuta prvog poluvremena. Igrali smo dobro i jako.

    Tomaš Sklenak:

    - Kada pobijediš Hrvatsku, moraš biti zadovoljan. Igrali smo dobro, a naročito bili kvalitetni u obrani.

    Comment


    • #17
      I Hrvati pukli.Ona sinocna igra u odbrani me plasi.Bili smo prava topovska hrana za Madjare i plus u drugom poluvremenu smo lose organizovali napade, sto je Madjarima omogucilo da daju golove iz kontri.
      Sutra derbi zacelja.

      Comment


      • #18
        Hrvati nisu oni od prije nekoliko godina kad su igrali strašan rukomet, jučer su primili 33 gola, a nekad ih je karakterisala odlična odbrana. Nema tu više specijaliste za odbranu Dominikovića, nema tu golmana koji je extra klase koji bi skinuo 5 zicera. Hrvatska ima dobre golmane ali extra klase nema.

        Kad sam vidio koliko su golmani Srbije imali odbrana, pa ono je premalo.

        Comment


        • #19
          Dal cemo ikada nauciti da igramo brz rukomet ...

          Comment


          • #20
            Provukosmo se.
            Valjda ce im ova pobeda uliti samopouzdanje koje nam fali godinama.Danas jesmo igrali sa Ilicem, ali napad nije jos na zavidnom nivou.Igra nam se ne manja godinama i vecinu golova dajemo sa bekovskih pozicija+poneki put Nikcevic kao krilo.
            Odbrana je danas mnogo bolje radila posao+Hrvati su se ispromasivali.

            Comment


            • #21
              SRBIJA - HRVATSKA 22:20 (11:9)
              HALA "PIONIR"
              GLEDALACA --3.000
              SUDIJE: Volodkov i zotin
              SRBIJA: Šešum 1, Vujin 8, Nikčević, Đukić 1, Toskić, Stanić 14 odbrana, Ilić 9 (3), Milić, Stojković, Manojlović, Rnić, Mitrović, Nenadić, Pavić, Pavić, Beljanski 3, Marjanović
              HRVATSKA: Šego dvije obrane, Marić 1, Balić 1, Duvnjak 2, Musa, Zrnić 4 (1), Kopljar​​, Vori 1, Gojun, Losert 4 odbrane, Horvat 1, Vuković 5, Batinović, Bičanić 1, Buntić 2, Ninčević 2

              SLAVKO GOLUŽA, SELEKTOR REPREZENTACIJE HRVATSKE:

              - Bez obzira na sve, igrali smo prvo poluvrijeme jako dobro. Imali smo prednost i tu igru ​​smo trebali kapitalizirati, ali smo ispucali šest, sedam prilika, propustili šansu da napravimo 3,4 razlike na poluvremenu, a tada bi priča bila drugačija. Par brzopletih šuteva, par obrana Stanića i otišli su nam rutinski u drugom poluvremenu. Probali smo 6:0 obranu, ali nam nije išlo, pa smo vratili na 5:1 - rekao je Goluža i dodao:

              - Poslije ožujka, prvi put smo se okupili. Dugačak je to razdoblje. Odraditi jedan lagani trening i doći na jak turnir, nije mala stvar. Rukometni stručnjaci znaju kako je. Bilo je puno dobrih stvari, ali i onoga na čemu treba poraditi. Treba vremena. Vuković i ja smo u nezavidnoj situaciji za razliku od Mađara, koji imaju po 7,8 igrača iz Veszprema i Segeda i igraju zajedno. Nama su igrači došli u jednom danu i to treba sve složiti. Biće nam teško, malo je vremena, a očekivanja su velika.
              Dok smo imali svježinu, bilo je dobrog rukometa i mislim da smo igrali jako dobro. Hvala ljudima u dovrani na fer i korektnoj igri.

              VEDRAN ZRNIĆ, REPREZENTATIVAC HRVATSKE:

              - Rekli smo da nam nije imperativ pobjeda na ovom turniru, ali smo naučili pobjeđivati. Čuli smo podatak prije meča, da reprezentacija Hrvatske odavno nije izgubila dvije utakmice zaredom, ali dobro, to je škola i motiv da se poboljšamo.

              VESELIN VUKOVIĆ, SELEKTOR SRBIJE:

              - Čuli ste Golužu, da ne ispadne da samo ja plačem stalno. On barem ima neku osovinu iz Zagreba, ja sam imao dva igrača iz istog kluba i to bez nastupa. Nadam se da ćemo od 24. prosinca do 15. siječnja uspjeti nešto više napraviti. U lipnju smo se okupili, ali smo imali povrijeđene igrače. Kod nas na Prvenstvu, moramo tražiti priliku za veliki rezultat. Da gledam sa strane, ne bih stavio Srbiju u krug favorita za medalju, ali moramo prihvatiti tu ulogu - rekao je Vuković i naglasio:

              - Čestitam Hrvatima na korektnoj borbi. Zahvaljujem njihovim igračima što su nam pomogli da promoviramo EP. Publika se javila, kada nam je trebala. Podršku moramo zaslužimo. Propustili smo priliku da napunimo dvoranu u Nišu. To je zla kob našeg sporta. Nadam se da ćemo svi u rukometu gurati u istom smjeru narednih mjeseci.

              NIKOLA MANOJLOVIĆ:

              - Znali smo da ova utakmica može biti prekretnica poslije Mađara, pokazati publici da smo ozbiljni i da dajemo sve od sebe. Oni su propustili par prilika, gdje su mogli prelome utakmicu. Dali su nam samo 20 golova. Promijenili smo taktički dio igre i imali dosta sreće u tome. Nadam se da ćemo ovom pobjedom podići rukomet na noge i osigurati podršku za siječanj.

              MOMIR ILIĆ:

              - Bila je dobra, natjecateljska utakmica. Za današnji rukomet, bilo je malo golova. Teško je dati neke lake golove u ovakvim mečevima, punim trčanja i svega. Ne bih puno govorio o kvalitetama Hrvatske. Znali smo da nećemo odigrati kao u Nišu. Znali smo da ćemo biti koncentrirani i odigrati maksimalno. Raduje me što smo u završnici odigrali jako dobro, što nam se ranije nije događalo. Pobjeda puno znači, ali moramo se koncentrirati na sve utakmice i sve protivnike, kao na primjer, Čehe u Vršcu. Svaka pobjeda nam znači za samopouzdanje, da uđemo spremni EP. Zahvaljujem se beogradskoj publici i nadam da će je još više biti na EP. Ona će nam biti osmi igrač.

              MAĐARSKA - ČEŠKA 26:25 (14:10)

              Comment


              • #22
                Raspad sistema.Nema nikakve discipline u igri i zasluzeno gubimo ubedljivo.
                Izgleda da znamo da igramo samo protiv Hrvata.
                A i sudije su smesne koje sude, al ajde u ovoj situaciji nasa igra je gora od sudija.xD

                Comment


                • #23
                  Maricu ja sam gledao sinoc u snimci Srbija - Hrvatska i jeste Srbija na bekovskim ko uvijek igrala dobro. Samo da su hrvatski golmani bili bar malo raspoloženi bio bi obrnut rezultat. Moglo se ocekivati danas loša utakmica jer sam je Ilić rekao kakav ova selekcija Srbije ima mentalite, igraju dobro protiv najbolji, a protiv oni koji su slabiji i u rangu sa Srbijom olako se sve shvati. Ma da ovaj turnir nije mjerilo i pravi pokazatelj snage pojedini reprezentacija, to se najbolje vidi na Njemačkoj koja je sve tri utakmice izgubila na Super kupu u Njemačkoj

                  Comment


                  • #24
                    KUP 4 NACIJE PRIPAO MAĐARIMA, DUVNJAK NAJBOLJI IGRAČ TURNIRA

                    Svečanom ceremonijom zatvaranja, završen je "Kup Nacija", koji se u prethodna četiri dana igrao u tri grada - Nišu, Beogradu i Vršcu. Turnir je osvojila reprezentacija Mađarske, sa dvije pobjede i porazom od Hrvatske. Drugo mjesto je osvojila reprezentacija Češke, trećeplasirana je Srbija, dok je posljednje mjesto zauzela reprezentacija Hrvatska.

                    Najbolji igrač turnira je Domagoj Duvnjak, srednji bek Hrvatske. Najbolji golman je Peter Tatai, a najbolji strijelac, Filip Jicha. Za najboljeg odbrambenog igrača, izabran je Ferenc Ilješ, lijevi bek reprezentacije Mađarske.

                    3. KOLO

                    HRVATSKA - MAĐARSKA 30:22 (15:9)

                    SRBIJA - ČEŠKA 23:24 (10:15)
                    VRŠAC
                    HALA - "MILENIJUM"
                    GLEDALACA --1.200
                    SUDIJE - Volodkov i zotin
                    SRBIJA: Marjanac 4 odbrane, Šešum 4 / 9, Vujin 5 / 16, Nikčević 1 / 2, Đukić 2 / 5, Toskić 1 / 1, Stanić 11 obrana, Ilić (1) / 6, Milić, Stojković 0 / 2, Rnić 2 / 3, Mitrović 0 / 1, Nenadić 2 / 3, Pavić 2 / 3, Beljanski 3 / 4, Marjanović
                    ČEŠKA: Mrkva 22 obrane, NOCAR 5 / 6, Vitek, Vranji, Kubešová 1 / 1, Motl, Jicha 5 / 10, Filip 0 / 4, Sobol 6 (1) / 7, Motl, Mraz, Galia, Juricek 3 / 4 , Hinjek, Šik, Sklenak 4 (1) / 9

                    Martin Liptak:

                    - Zadovoljan sam pobjedom. Dobro smo igrali u prvom poluvremenu u svim segmentima igre i lako smo došli do visoke prednosti do odmora. Drago mi je što smo pokazali sasvim drugačiju igru ​​od utakmice sa Mađarskom, kada nismo bili tako brzi i agresivni.

                    Čovjek, koji je praktično riješio pitanje pobjednika, srednji bek, Tomaš Sklenak je rekao:

                    - Željeli smo igrati mnogo bolje nego protiv Mađarske i zadovoljni smo što smo u tome uspjeli. Naša obrana je bila dobra, pogotovo u prvih 30 minuta. U nastavku smo manje napadali, ali smo na kraju pobijedili i to je za nas dovoljno.

                    VESELIN VUKOVIĆ, SELEKTOR SRBIJE

                    - Nakon prvog poluvremena sam bio strašno razočaran odnosom pojedinaca i sada moram dobro da razmislim kako ću i šta ću dalje. Mislim da se još uvijek lažemo, da nismo iskreni jedni prema drugima. Igrači su ispoštovali samo 30 posto onoga što smo se dogovorili prije utakmice, za razliku od meča s Hrvatima, kada su ispoštovali 60-70%. Kada bismo igrali bez imena na dresu, možda bi bilo manje opterećenja za igrače. Ne mislim da ću širiti popis poslije ovoga, već može biti samo viška dva-tri igrača. U drugom poluvremenu, taj odnos je bio mnogo kvalitetniji. Tada nam je zafalilo malo vremena i svježine da dođemo do preokreta. Zadovoljan sam drugim poluvremenom, ali ukupna slika o ovom meču je razočarenje zbog prvog poluvremena.

                    Žarko Šešum

                    U prvom poluvremenu smo neodopustivo mnogo promašivali i primali lake golove iz kontri. Takvom igrom ne možemo računati na ozbiljniji rezultat. U drugom poluvremenu smo te pogreške sveli na minimum i zato smo drugo poluvrijeme dobili sa 4-5 golova razlike. To je recept kako moramo igrati od početka. Podigli smo borbenost, stigli razliku od sedam golova, ali nam je, kao što je izbornik rekao, falilo par igrača u rotaciji da dođemo do preokreta. Nemamo toliko vremena do početka prvenstva da izmijenimo mnogo stvari u našoj igri. Zato moramo ozbiljno da poradimo na tome.
                    Last edited by danijelkr; 06-11-11, 22:40.

                    Comment


                    • #25
                      Originally posted by danijelkr View Post
                      Maricu ja sam gledao sinoc u snimci Srbija - Hrvatska i jeste Srbija na bekovskim ko uvijek igrala dobro. Samo da su hrvatski golmani bili bar malo raspoloženi bio bi obrnut rezultat. Moglo se ocekivati danas loša utakmica jer sam je Ilić rekao kakav ova selekcija Srbije ima mentalite, igraju dobro protiv najbolji, a protiv oni koji su slabiji i u rangu sa Srbijom olako se sve shvati. Ma da ovaj turnir nije mjerilo i pravi pokazatelj snage pojedini reprezentacija, to se najbolje vidi na Njemačkoj koja je sve tri utakmice izgubila na Super kupu u Njemačkoj
                      Domet ove reprezentacije ce biti plasman medju prvih 8, nista vise od toga.
                      Na kraju me nece cuditi ako puknu od Slovacke, kada vec budu izgubili od Danaca i Poljaka.Mada moj bolesni optimizam kaze da cemo se provuci protiv Poljaka.

                      Comment


                      • #26
                        Bitno je za Srbiju da završi, ako ne među 5(mislim da će Francuska i Španija biti među 5) i samim tim obezbjede SP u Španiji, onda da završe među sedam najbolji jer od 2. do 7. mjesta idu na turnire za Olimpiske igre. Druga će i atmosfera biti u Pioniru. Mene samo ne bi iznenadila pobjeda nad Dancima jer mislim da im igra Srbije ne odgovara.

                        Comment


                        • #27
                          Srbija je igrala sa 4 napadaca do sada(bekovi+Nikcevic), s tim da mi je danas drago to sto su i pivotmeni bili ukljucivani u akcije, s tim da onaj balvan od Stojkovica se ispromasivao.
                          Ako nista drugo odbrana je mnogo bolja nego pre tri dana, ali napad treba puno da se koriguje, par puta su me pozitivno iznenadili, ali ima puno da se radi i pitanje je koliko toga moze biti uradjeno do prve utakmice sa Poljskom.

                          Comment

                          Working...
                          X