Announcement

Collapse
No announcement yet.

Kvalifikacije za SP i EP

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Sanse su nam minimalne jer su dosta bolja selekcija od nas i njihov savez najvise daje para EHF-u i IHF-u. Vidim da presjednik njihovog saveza vec smatra ovo kao gotovu stvar, dok njihov selektor je oprezan sto se ove utakmice tice. Kazao je da se na ovim prostorima igra dobar rukomet a to je pokazalo i ovo zadnje prvenstvo gdje su Srbija, Hrvatska, Makedonija i Slovenija pokazale svu snagu balkanskog rukometa. Zanimljivo da su Markovic i Heuberger bili suigraci u Tus Schutterwald.

    Od njemackog dresa je se oprostio Pascal Hens, a Klein nema pravo nastupa u barazu zbog kazne na EP od dvije utakmice.

    Nasa sansa je u podrsci koju cemo imati u obje utakmice, jer je njemacki savez odmah rekao da ce se utakmica igrati u sto vecoj areni zbog nasi navijaca. Pored navijaca mislim da imamo bolje golmane od Njemaca i posebno bi trebali obratit paznju na njihove golmane koji imaju specifican metod branjenja koji je dosta igraca na ovom EP iznenadio.

    Comment


    • #32
      9 juna u 13:30 igra se prva utakmica baraza izmedju Njemacke i Bosne. Jos da kazem, igra se u Porsche areni.

      Comment


      • #33
        EHF nije podlegao pritiscima: Klein ne igra protiv BiH!

        Spoiler
        Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine u baraža za odlazak na Svjetsko prvenstvo igrat će protiv Njemačke, koja će u dvomeču sa Zmajevima biti oslabljena.
        Naime, za njemačku reprezentaciju u dvomeču sa našim nacionalnim timom neće igrati rukometaš Kiela Dominik Klein, koji je u susretu Njemačke i Poljske na Evropskom prvenstvu dobio direktan crveni karton.

        Evropska rukometna federacija (EHF) odmah je kaznila Kleina (dva zvanična susreta), no iz Rukometnog saveza Njemačke uputili su žalbu na ovu odluku.

        Međutim, EHF nije podlegao pritiscima i danas je nadležna komisija Evropske rukometne federacije potvrdila ovu odluku, što znači da Klein neće igrati protiv našeg nacionalnog tima.

        http://sportsport.ba/rukomet/ehf-nij...otiv-bih/77134

        Comment


        • #34
          Bice tesko za BIH--realno igraju protiv najace lige sveta.Crnogorcima ista sudbina.Slovenija bi trebalo da pobedi u oba meca,a verujem da i Makedonija ide dalje.
          Stvarno Bosni je ovo 6.-i put da igraju u barazu zadnjih godina i uvek ih nece taj zreb.Secam se da su gubili od danske,ceske i norvezana,a jednom od madjara ako me secaje sluzi za svetsko prvenstvo.Sve nacije imaju zlatne medalje sa takmicenja-isto kao i nemci.Madda i oni su ljudi i sve je moguce-mada moraju imati svoj dan

          Comment


          • #35
            Dragan Marković, selektor rukometne reprezentacije BiH, odlučio se za 20 rukometaša na koje će računati u dvomeču baraža za Svjetsko prvenstvo 2013. godine u Španiji protiv Njemačke. Iako je prvobitno najavio da će pripreme, koje startuju u petak, početi sa 19 igrača selektor se odlučio za 20 imena.

            Na spisku su: golmani: Benjamin Burić, Enid Tahirović, Adnan Šabanović, Nebojša Grahovac; krila: Mirko Mikić, Vukašin Stojanović, Deni Velić, Faruk Vražalić; bekovi: Duško Čelica, Ante Kukrika, Nikola Prce, Mirsad Terzić, Damir Doborac, Adnan Harmandić, Ivan Karačić, Nikola Džono, Dejan Malinović, Marko Panić; pivoti: Muhamed Toromanović i Senjamin Burić.

            Iz našeg tabora poručuju da će dati sve od sebe i da se neće olako predati. Nijemci jesu favoriti ali i mi imamo šanse, uzvrat je u Sarajevu pa se nadam da će uz podršku sa tribina (uz dobar rezultat u Njemačkoj) momci moći do iznenađenja.

            Prijenos će raditi BHT1, a dobro je što se termin prve utakmice u Njemačkoj ne poklapa sa terminima utakmica na EP-u.
            sigpic
            Bill Shankly: "If you can't support us when we lose or draw,
            don't support us when we win."

            Comment


            • #36
              Ocekivati prolaz je velika zabluda jer proci reprezentaciju koja je najveci finansijer EHF-a je bas zabluda. Nakon sto sam ovo napisao ipak sam ja u zabludi i ocekujem prolaz. Najbolje je rekao Terzic mi moramo odigrati odlicnu utakmicu i biti u odlicnoj formi, a da Njemci budu veoma losi. Nadam se da cemo imati veoma raspolozene golmane i odigrati dosta cvrsto u odbrani jer to je preduslov da nesto vise napravimo.

              Samo da se ne obrukamo.

              Comment


              • #37
                Ja i ne očekujem prolaz, ali kao što si ti rekao dovoljno je protiv ovakve jedne velesile da se ne obrukaju. Onaj meč protiv Mađarske kada smo imali dobru priliku za plasman na veliko takmičenje mi unosi strah da i u slučaju da naši nekim čudom nadigraju Nijemce da bi sudije mogle umiješati svoje prste u to.

                Golman je pola ekipa i nadam se da će neko od golmana biti raspoložen. Šteta je što nema Šarića ali kod nas nikada ta pozicija nije predstavljala veći problem jer smo uvijek imali po nekoliko vrhunskih golmana.

                I činjenica da im je EHF progledao kroz prste po pitanju Kleina je dala jasnu poruku svima.
                Terzić je rekao da će se o putniku na SP odlučiti u Sarajevu pa se nadam da će biti u pravu.

                Evo spisak i Nijemaca:

                Carsten Lichtlein (TBV Lemgo), Silvio Heinevetter (Füchse Berlin), Martin Ziemer (HBW Balingen-Weilstetten), Uwe Gensheimer (Rhein-Neckar Löwen), Dominik Klein (THW Kiel), Jens Bechtloff (TBV Lemgo), Lars Kaufmann (SG Flensburg-Handewitt), Sven-Sören Christophersen (Füchse Berlin), Stefan Kneer (TV Großwallstadt), Martin Strobel (TBV Lemgo), Steffen Weinhold (TV Großwallstadt), Adrian Pfahl (VfL Gummersbach), Michael Müller (Rhein-Neckar Löwen), Markus Richwien (Füchse Berlin), Johannes Sellin (Füchse Berlin), Oliver Roggisch (Rhein-Neckar Löwen), Patrick Wiencek (VfL Gummersbach), Christoph Theuerkauf (TBV Lemgo), Kai Häfner (HBW Balingen-Weilstetten)
                sigpic
                Bill Shankly: "If you can't support us when we lose or draw,
                don't support us when we win."

                Comment


                • #38
                  Sjecam se meca protiv Madjarske koju smo izgubili vise zbog nas nego zbog sudija, jer smo imali dosta prilika odlijepiti se, ali smo fulali prilike koje u takvim utakmicama ne smijemo. Takvi smo mi uvijek nam je neko drugi kriv za ne uspjeh, valjda ce se to promijeniti. Tada je atmosfera u Skenderiji bila nevjerovatna. Muzika Himne se nije cula od stihova pjesme Jedna si jedina, sad kad se sjetim najezim se. Volio bi da u Njemackoj bude guravo pa da se opet ponovi atmosfera kao protiv Madjara.

                  Comment


                  • #39
                    Originally posted by danijelkr View Post
                    Sjecam se meca protiv Madjarske koju smo izgubili vise zbog nas nego zbog sudija, jer smo imali dosta prilika odlijepiti se, ali smo fulali prilike koje u takvim utakmicama ne smijemo. Takvi smo mi uvijek nam je neko drugi kriv za ne uspjeh, valjda ce se to promijeniti. Tada je atmosfera u Skenderiji bila nevjerovatna. Muzika Himne se nije cula od stihova pjesme Jedna si jedina, sad kad se sjetim najezim se. Volio bi da u Njemackoj bude guravo pa da se opet ponovi atmosfera kao protiv Madjara.
                    Jednim dijelom smo i mi krivi, posebno zbog utakmice u Mađarskoj gdje smo glat mogli i pobijediti. U Skenderiji je bila druga situacija Mađari bolji većim dijelom utakmice, ali kada se BiH počela dobrano približavati stupa na scenu sudija/e iz Islanda i tako prave belaj. Jeste da nije trebalo ubacivati onoliko predmeta (čovječe čak su i kišobrani letjeli ), ali ne možeš ti obuzdati onoliku masu. Atmosfera je bila užarena jer nikada nismo bili bliže odlasku na veliko takmičenje, ali... A kao šlag na tortu je došla odluka o prekidu utakmice nakon skandiranja navijača "ovo je Bosna".

                    I mene prilikom sjećanja na to obuzme jeza, strašna je atmosfera bila i sve to, šteta velika što nismo uspjeli doći do konačnog cilja. A eto i u ovom žrijebu nikako nemamo sreće sve ove velesile u rukometu - Njemačka, Danska, Švedska...
                    sigpic
                    Bill Shankly: "If you can't support us when we lose or draw,
                    don't support us when we win."

                    Comment


                    • #40
                      Naši rukometaši su danas otputovali u Njemaču, a u subotu u Stuttgartu neće nastupiti povrijeđeni Adnan Harmandić i Ante Kukrika.
                      sigpic
                      Bill Shankly: "If you can't support us when we lose or draw,
                      don't support us when we win."

                      Comment


                      • #41
                        Njemci rutinski razvalili Bosnu , dobro Bosna igrala u 2. delu , cak imala priliku da dodje na -7 ali Heineveter skinuo Panicu onaj 1 na 1 udarac i tada je bilo gotovo , nikako mi nije jasno kako nisu uspevali 15 minuta dati gola , kako nisu uspeli igrati kao u 2. ali jbg i tezak protivnik , inace Spaho i GENSVAJNER
                        Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

                        Comment


                        • #42
                          Ubjedljiva pobjeda Nijemaca i sramotan poraz BiH, no da su od početka, tačnije od 10. minute igrali angažovano kao u 2. poluvremenu razlika je mogla biti manja. Na samom početku dobro parirali Njemačkoj u 5 minuta primili 2 gola, kod rezultata 4-2 imali sedmerac koji je promašen i od tada je čini mi se sve krenulo nizbrdo, svaki šut Nijemaca ulazio, naši nevjerovatno mnogo tehničkih grešaka što je na kraju bilo dovoljno za -11 na poluvremenu.
                          Dakle moglo bi se reći da smo igrali toplo/hladno samo što je bilo više momenata kada smo igrali hladno nažalost.

                          U 2. poluvremenu bolja igra, dosta bolja što pokazuje i rezultat, iako nisu smanjili prednost Njemačke nasuprot ona je narasla za jedan gol u drugom poluvremenu smo postigli čak 10 golova više nego u prvom (1. 7 golova/2. 17 golova). Ono što me i razočaralo jeste i pristup igri nakon serije Njemačke kada smo igrali totalno nezainteresovano, bacali lopte gdje su stigli nikakve preciznosti niti volje da se pogodi naš igrač, napamet neko dodavanje koje je rezultiralo velikim brojem tehničkih pogrešaka. Razočarao me i Terzić, tako iskusan igrač da igru napusti u 29. minuti zbog 3 isključenja, iako je on bio optimista i jedan od onih koji su nam ulijevali kakvu/takvu nadu da bi mogli nešto više napraviti...

                          Jedini koji je zaslužio hajmo reći prolaznu ocjenu je Vražalić koji je bio i najefikasniji igrač, ovo ostalo sve ispod prosjeka. I Doborac je koliko/toliko pridonosio igri pogotovo u drugom poluvremenu, no tada je bilo kasno. Bili smo došli do -8 i imali napad, tačnije zicer za -7 ali je danas dosta dobri golman Njemačke uspio to odbraniti (čini mi se Paniću) i onda identična situacija kao u prvom nakon promašenog sedmerca pad u igri što danas raspoloženi Nijemci koriste. Na kraju je bilo samo neizvjesno koliko će ustvari razlike biti za Njemačku i ovih -12 je zaista poražavajuće.

                          U uzvratu ne očekujem mnogo, ali se nadam da ni Nijemci neće toliko zapinjati i da će nas pobijediti nekom minimalnom razlikom. Bilo bi fino pobijediti, ali sa ovakvim pristupom, voljom i zalaganjem više od većine igrača to je protiv ovakve velesile nemoguće.
                          Još vrijedno spomena jeste podrška našim igračima koja je danas bila zaista sjajna pa i u trenutku kada je bilo -12, a kako na početku zagrmi "Jedna si jedina", aferim momci, aferim.

                          I za kraj ću ostaviti ovih dana mnogo puta izrečene rečenice od naših navijača - vječnih optimista; "Smjena generacija u Njemačkoj reprezentaciji je naša šansa", "Nisu Nijemci ono što su nekad bili, nisu jaki kao nekad", "Davanjem 130% svojih mogućnosti...", ipak smo danas vidjeli koliko smo mi zapravo loši i mali naspram Njemačke, te da je bilo kakva pomisao na čudo bila velika zabluda, baš velika...
                          A i brate mili ovi baraži nisu za nas, u njima se baš pogubimo i na kraju slijedi opet razočarenje i kao i uvijek "biće bolje slijedeći put, izvući ćemo lakšeg protivnika", a zapravo je svaki put sve gore i gore i sve jači i jači protivnici. Veliko takmičenje za nas još uvijek ostaje samo pusta želja...
                          sigpic
                          Bill Shankly: "If you can't support us when we lose or draw,
                          don't support us when we win."

                          Comment


                          • #43
                            Ocaj zivi danas.Nije problem sto smo izgubili niko normalan nije mogao ni ocekivati da cemo proci Njemacku,ali onakvo zalaganje je jadno.Isto ko da su se okupili jucer i dosli na neki turnir na moru da ubiju malo vrijeme.Jedino Vrazalic zasluzio prolaznu ocjenu.Nisu zasluzili da im se sad napuni Zetra u revansu.

                            Isto zivim za dan kad cemo imati normalnog trenera kako u rukometu tako i u ostalim sportovima.Od ovog Markovica je izgleda samo Radja gori.
                            TEBI MOJ MANDO, TEBI MOJE SRCE PRIPADA, DRUGE ADMINE LJUBIM LAZNO VOLJETI IH NECU NECU NIKADA!!!

                            "There are only two sides in Liverpool. Liverpool and Liverpool reserves." - Bill Shankly

                            LFC:18+5=THE GREATEST

                            Comment


                            • #44
                              Prvo poluvrijeme je toliko izgledalo jadno da jadnije ne moze. Repezentacija je izgledala ko da treninga nije imala zajedno. Prvi 5-6 minuta jednom smo osutali prema golmanu Njemacke, pa fudbalu bi vise imali. Nijednu akciju mi nemamo sve na neku inprovizaciju, nema nikakvog plana. Tehnicke greske koje ne smijes imati protiv ovako jake reprezenzacije su nam se desavale. Imali smo mi dosta slabije reprezentacije pa smo ipak sa jakim reprezentacijama igrali dosta bolje i organizovanije. Od Sead Hasanefendica mi nismo imali selektora da valja.

                              Sa ovakim igrckim kadrom i ''strucnim'' stabom mi necemo ici i na sljedece prvenstvo, zato drasticno podmladjivanje reprezentacije i mjenjanje selektrora. Nek ljudi iz saveza bar pokusaju pitat Noku Serdarusica da im da par savjeta ne trebaju ga pitat hoce li selektor biti jer nije bas sa zdravljem na Ti, ali je sigurno spreman pomoci. Ovako vise ne ide.

                              Comment


                              • #45
                                Dominik Klein: Kada je bila nacionalna himna Bosne i Hercegovine, nije se ni morala svirati, jer su je navijaci pjevali. To je bilo da se covjek najezi. Pri tome sam morao misliti, kako ce tek biti kada je 10.000 zapjevaju (u BiH). Atmosfera je bila sjajna.



                                I zaista mi nije jasno kako su nakon ovoga mogli izgledati onako bez volje, motiva, želje (čast pojedincima, ali ih je bilo (pre)malo)... Pa barem trči, bori se, a ne onako kao kakve babe po terenu hodati. Još mi je krivo i u jedno ruku žao zbog onakve partije i sramote. Nadam se da će se u uzvratu barem malo iskupiti ovim nevjerovatnim navijačima.
                                sigpic
                                Bill Shankly: "If you can't support us when we lose or draw,
                                don't support us when we win."

                                Comment

                                Working...
                                X