Announcement

Collapse
No announcement yet.

Kvalifikacije za SP i EP

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Srpske rukometašice okupile su se danas u beogradskom Hotelu M, a u sredu putuju u Norvešku na pripremni turnir za EP.
    Damnjanović, Lekić, vuku iste povrede od prošlog SP
    U Norvešku ovog vikenda ne idu ni: Katarina Tomašević (meniskus), Ivana Milošević (koleno), Jelena Trifunović (rame), Andrea Lekić, Kristina Liscevic-ali one bi mogle da budu spremne za drugu fazu priprema.
    Pored Srbije na prestižnom turniru u Oslu nastupiće Francuska, Danska i Norveška.




    Spoiler
    * Telo je slabo, ali je duh krepak, zato ga treba svakodnevno održavati. *

    Comment


    • "Iako nema slabih protivnika, mislim da smo imali sreće što smo izvukli Rumuniju. Mogu da kažem da smo priželjkivali da igramo sa ovom reprezentacijom u baražu", rekla Djurićeva, koja je i trener golmana ženske reprezentacije.
      Prva utakmica baraža za Svetsko prvenstvo igraće se 6. ili 7. juna u Srbiji, a revanš nedelju dana kasnije u Rumuniji.
      Svetsko prvenstvo igraće se od 5. do 20. decembra u Danskoj 2015. godine.
      * Telo je slabo, ali je duh krepak, zato ga treba svakodnevno održavati. *

      Comment


      • Ženska rukometna reprezentacija Srbije igraće zajedno sa selekcijama Češke, Ukrajine i Italije u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo u Švedskoj 2016. godine.



        Kvalifikacije za prvenstvo Evrope održaće se od oktobra 2015. do juna 2016. godine.

        Plasman na EP izboriće po dve najbolje reprezentacije iz svake grupe, kao i najbolja trećeplasirana selekcija.
        * Telo je slabo, ali je duh krepak, zato ga treba svakodnevno održavati. *

        Comment


        • Rukometna reprezentacija Srbije izgubila je u Rejkjaviku od Islanda sa 38:22 (16:10), u trećem kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.
          Priliku za revanš nasi imaju vec u nedelju u Nišu.
          U ovakvoj katastrofi, jedinu prelaznu ocenu zasluzuje golman Kocicsto govori samo po sebi kako su nasi igrali/Treba istaci i Marsenica sa 7 golova/.
          Bekovska linija M.Ilic, Vujin i iskusni D.Cutura nista nisu mogli da urade, gde su nam Islandjali najvise golova dali iz kontri, njihovog tradicionalno najaceg oruzja- a narocito Sigurson sa 12 golova.
          * Telo je slabo, ali je duh krepak, zato ga treba svakodnevno održavati. *

          Comment


          • Nasi na 5 minuta do kraja vode protiv Islanda sa 23:2o.
            Sedmerac za goste koji smanjuju na 2 razlike.
            Stojkovic drugim golom vraca na +3 za nase, ali odmah u sledecem napadu Islandjani smanjuju ponovo na 2 razlike.
            Krajnje neizvesna zavrsnica, kod nas naiskusniji na terenu, sa Ilicem, Vujinom i D.Cuturom-vrlo bitan napad i M.Ilic /sesti/uspesan/25:22/.
            Neverovatno smo primili 3 gola sa igracem vise i izjednacenje 25:25
            Na manje od minuta imamo napad koji ne koristimo/greska Cuture/ i 9 sek.do kraja Island ima priliku za pobedu
            Ipak na kraju nereseno, iako smo imali na 2 min. do kraja 3 razlike.
            * Telo je slabo, ali je duh krepak, zato ga treba svakodnevno održavati. *

            Comment


            • Crna Gora-Izrel
              33:27

              Pobjeda i prvo mjesto u grupi sa 6 bodova. Naredni meč 10 Juna sa Srbijom.

              Što se tiče tima, prosječna starost tima je 23 godine. Igru nam nose igrači sa 20 do 23 godina, tako da imamo budućnost sa ovim timom i svaka čast Selektoru Ljubomiru Obradoviću na hrabrošću da podmladi selekciju.

              Inače selektor Izrela:
              Teško ko može da bude favorit ovdje protiv Crne Gore. Pobjeđivala je Švedsku, Njemačku, Češku i Island. Šanse su 50-50. Srbija ima ekipu izuzetnih pojedinaca, ali je očito da nešto ne štima i da se ne poklapa kad igraju zajedno. Neriješen rezultat iz Niša ostavlja otvorene stvari, da je Srbija pobijedila vjerovatno bi i ona i Crna Gora išle na Evropsko prvenstvo. Crnoj Gori neće biti nimalo lako. Neka pobijedi bolji, a volio bih da obje ekipe odu u Poljsku", zaključio je srpski stručnjak na klupi Izraela.

              Comment


              • Dobija Crna Gora taj mec sigurno, stavio bih 500 dinara odmah na pobedu Crnogoraca.

                Ne vredi gledati jednu te istu stvar koja se ponavlja jedan duzi peruod, na jedan te isti nacin mi ispustamo pobede i nista nisam bitno propustio.Otprilike kao sto RTS vrti jedne te iste serije u 8 uvece, tako i nasi gube meceve.Jedino smo licili na ozbiljnu repku kada nas je vodio Vranes.

                Comment


                • Ono je juče bilo neverovatno, imamo tri gola prednosti na dva minuta do kraja i uspemo to da prokockamo. Imali smo sreće što nismo za onih devet sekundi primili i završni udarac ..

                  Comment


                  • U sta odbrani ivezic sada na kraju dobro je ovaj bod je bio bitan
                    Atletico Madrid, KK Partizan, Boston Celtics

                    Ako te privuce lepotom i zbuni inteligencijom, na pravom si putu da izgubis glavu

                    Comment


                    • Kako stvari stoje, i Mi i Vi idemo na EP. Mi kao najbolja 3plasirana, vi kao 2plasirana.

                      Sve u svemu dobra partija naših, jer ipak sve su to klinci i još uče. Budućnost je pred njima i svaka im čast.

                      Svaka čast i vama.

                      Comment


                      • Ma kakav nas rukomet,oticemo tamo da se osramotimo,jedino kada se prvenstvo igra u nasoj drzavi mozemo nesto da uradimo.Ovako se palimo posle kvalifikacija i pobeda nad Luksemburgom,Maltom i slicnim reprezentacijama,odemo na takmicenje pa budemo topovska hrana Hrvatima,Francuzima,Svedjanima itd.

                        Comment


                        • Slazem se i ja, nema vajde od nasih rukometasa.U najboljem slucaju cemo da se plasiramo u drugu rundu sto nam je neki maksimum, ako sam dobro skapirao Stanic i Nikcevic su se oprostili od repke.Ne znam sta se desava sa Radivojevicem i Prodanovicem, ali kapiram da bi nam bili od pomoci.Cudno mi je da nema Manojlovica u timu.Ne znam zasto nema Draska Nenadica u timu.Sad nam je pored srednjeg beka i golman najveci problem.Mislio sam da ce tu da uskoci Strahinja Milic.Kada nista nismo napravili 2013 i 2014 sa dosta jacim sastavom od ovog, necemo najverovatnije nista ni na sledecem.Ispustili smo dve velike prilike da se probijemo, ovako cemo biti najgora vrsta luzerske reprezentacije.

                          Comment


                          • Treba sacekati neku relevantnu reprezentaciju na prvenstvu ne najace nego one koje su uglavnom iza njh, ovo protiv Belorusije je bio raspad sistema u odbrani i los dan.Prvo da pobedom nad Poljacima da overimo plasman na EP, posle duzeg vremena mislim da mozemo da zavrsimo u top8.

                            Solidnu ekipu imamo, mada mislim da smo imali jacu pre 4-5 godina.

                            Comment


                            • Bar smo se kvalifikovali...

                              http://www.telegraf.rs/sport/2833295...psko-prvenstvo

                              Comment


                              • Sa ovakvom defanzivom bolje da nismo. 70 primljenih golova u Cairu protiv Belorusa i Poljaka je nedopustivo. Sto se napada tice cini mi se da selektor Cvetkovic nema nikakvu kontrolu, soliranje Petra Nenadica, forsiranje Zelenovica i Djordjica, vrhunac svega nekoliko zavrsnica Draska Nenadica koji ne znam da li je odigrao pet napada za Berlin ove sezone. Uz to sve treba dodati ocigledno domacinsko sudjenje u ovom mecu sa Poljacima, koje nam nije pomoglo da dodjemo do pobede.

                                Comment

                                Working...
                                X