Announcement

Collapse
No announcement yet.

Odbojka - opste diskusije

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Odbojka - opste diskusije

    Smiješnim su napravili mnoga odbojkaška takmičenja, a sistem sa zagdnjeg SP je vjerovatno najgori ikad osmišljeni u bilo kom sportu.

    Bilo bi lijepo kada bi komentator Sportkluba naučio da npr Juantorena i Murilo nisu korektori, Mikhailov primač itd. a radi se o najboljim igračima na svijetu na svojoj poziciji. Ne znam je li to neko spominjao, ali morao sam. To je kao kada bi Višković od FH govorio da je BH i obrnuto, pa ako čita i treba mu edukacija neka se javi, napisaću mu ovde na forum pred neku tekmu ko je koja pozicija, to su katastrofalne greške, a nama se na forumu mjere riječi.

  • #2
    Originally posted by notorious View Post
    Smiješnim su napravili mnoga odbojkaška takmičenja, a sistem sa zagdnjeg SP je vjerovatno najgori ikad osmišljeni u bilo kom sportu.

    Bilo bi lijepo kada bi komentator Sportkluba naučio da npr Juantorena i Murilo nisu korektori, Mikhailov primač itd. a radi se o najboljim igračima na svijetu na svojoj poziciji. Ne znam je li to neko spominjao, ali morao sam. To je kao kada bi Višković od FH govorio da je BH i obrnuto, pa ako čita i treba mu edukacija neka se javi, napisaću mu ovde na forum pred neku tekmu ko je koja pozicija, to su katastrofalne greške, a nama se na forumu mjere riječi.
    Jesu greske toliko odvratne da je to strasno, jos kada je jednom rekao napad sa krila kakvi su to termini boze svasta. Inace ozbiljno se razmatra predlog o dizanju mreze u muskoj odbojci jer ovako je pocela da gubi draz, dohvati su se popeli na 370,380 kako braniti ljude koji pucaju sa te visine, tako da ako se to usvoji vratice se draz umeca odbojkaskog u velikoj meri.

    Comment


    • #3
      Odbojka - opste diskusije

      Ovde ce se raspravljati o opstim stvarima vezanim za odbojku - taktika, tehnika, saveti, pravila... Raspalite
      Na celom svetu samo Crvena zvezda

      Comment


      • #4
        Volim sve koji vole odbojku


        Comment


        • #5
          Miljković: Ovo je definitivno kraj
          Izvor. B92, Sport | JT

          Dosadašnji kapiten srpskih odbojkaša Ivan Miljković potvrdio je da se oprostio od plavog dresa, prenosti “Sport”.


          Miljković se nije našao na spisku selektora Igora Kolakovića za ovogodišnje izdanje Svetske lige i kvalifikacije za Olimpijske igre, ali niko nije pomislio da je on završio sa reprezentacijom.

          “Trenutno su mi prioritet neke privatne stvari i to mi je ispred reprezentativnih akcija. I to ne samo prve dve koje slede, Svetska liga i kvalifikacije za Olimpijske igre u Londonu. Ovo je definitivan kraj. Utakmica i poslednji poen koji sam napravio na Svetskom kupu u Japanu, protiv Amerikanaca, bio je i poslednji u reprezentativnom dresu”, rekao je Miljković za „Sport“.

          Iako ga nema na spisku za prve akcije našeg tima ove godine, mislilo se da postoji mogućnost da Miljković zaigra u Londonu ako se izbori plasman.

          “Nema šanse. Bilo bi nekorektno da neko od mladih igra na dva takmičenja obezbedi odlazak u London, pa da mu ja kasnije uzmem mesto. Ovo je moja konačna odluka”, naglasio je Miljković.

          Miljković je još davno rekao da će se povući tiho, a upravo se to i desilo, a za mnoge je ta odluka došla kao grom iz vedra neba.

          “Jednom je do toga moralo doći i, to svi znaju. Sebe sam uvek maksimalno davao državnom timu i znam da mi niko ništa ne zamera. Bilo je lepo sve vreme, takmičenja, medalja, došlo je vreme da se pozdravimo”, istakao je Miljković.



          http://www.b92.net/sport/odbojka/ves...&nav_id=596092

          Legendo hvala ti za sve sto si ucinio, doneo si nam mnogo radosti. Sve najbolje
          It's not who you are underneath, it's what you do that defines you

          Comment


          • #6
            Nadamo se da ce ga kolakovic nagovoriti da se oprosti u londonu na olimpijskim igrama

            Comment


            • #7
              Malo mi je krivo, gde bas u godini u kojoj se igraju OI, valjda moze da istera OI pa neka ide. Hvala Nislijo za sve!

              Comment


              • #8
                Ne verujem da ce na OI, prvo on je jako tvrdoglavi odlucan, nije baba koja se premislja. Drugo vec ima olimpijsko zlato, za koje je verovatno najzasluzniji. A trece, vreme je za mladje.
                Na celom svetu samo Crvena zvezda

                Comment


                • #9








                  Comment


                  • #10
                    Iskreno i ja sam mislila da će se povući, ali posle OI. Žao mi je, ali i do ovoga je moralo jednog dana doći.

                    sigpic

                    Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                    But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                    Comment


                    • #11
                      Originally posted by NebojsaNS View Post
                      Ne verujem da ce na OI, prvo on je jako tvrdoglavi odlucan, nije baba koja se premislja. Drugo vec ima olimpijsko zlato, za koje je verovatno najzasluzniji. A trece, vreme je za mladje.
                      Tad je bio klinac, mozda i najslabiji igrac ekipe, ti pamtis poslednji poen mozda pa po tome, Vanja, Kvisko i Nikola su najbolji trio koji sam ja ikad gledao i mislim da njihova zasluga je nemerljivo veca. A i ne moze korektor nikada biti prvi igrac, vrlo tesko. Tehnicar je tehnicar kao sto je QB QB.

                      I vreme mu je iskreno da se povuce, Sasa Starovic je talenat kakav nismo imali mozda nikad on je sa 19 godina imao 30 poena protiv Brazila u Brazilu, da je odmah dobio sansu i da se Ivan ranije povukao mozda ne bismo imali ono EP ali bismo imali top3 korektora na svetu koji ispred sebe ima jos 10 godina odbojke.

                      Comment


                      • #12
                        Originally posted by Drazen 3 View Post
                        Tad je bio klinac, mozda i najslabiji igrac ekipe, ti pamtis poslednji poen mozda pa po tome, Vanja, Kvisko i Nikola su najbolji trio koji sam ja ikad gledao i mislim da njihova zasluga je nemerljivo veca. A i ne moze korektor nikada biti prvi igrac, vrlo tesko. Tehnicar je tehnicar kao sto je QB QB.
                        Secam se da sam gledao samo finalnu utakmicu i da je za mene tada bio najbolji igrac, mada je bilo dosta rano pa me osecaj mozda vara
                        Na celom svetu samo Crvena zvezda

                        Comment


                        • #13
                          Originally posted by NebojsaNS View Post
                          Secam se da sam gledao samo finalnu utakmicu i da je za mene tada bio najbolji igrac, mada je bilo dosta rano pa me osecaj mozda vara
                          Ja sam mladji 3 godine od tebe

                          Comment


                          • #14
                            Starović nema još uvek ono što ima Miljković, a to je ta harizma i strast da se savaki poen dobije... što bi se narodski reklo... paljevina, koja često podiže ekipu u bitnim momentima.
                            Naravno to ide sa godinama, tako da ne sumnjam da će imati dostojnog zamenika.
                            sigpic

                            Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                            But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                            Comment


                            • #15
                              Originally posted by miloolja View Post
                              Starović nema još uvek ono što ima Miljković, a to je ta harizma i strast da se savaki poen dobije... što bi se narodski reklo... paljevina, koja često podiže ekipu u bitnim momentima.
                              Naravno to ide sa godinama, tako da ne sumnjam da će imati dostojnog zamenika.
                              To ce nauciti isto kada i svi ostali oko 25-te ali tehnicki je 5 godina ispred Miljkovica. Ne naravno sada nego Ivana u njegovim godinama. Ima jednu od najboljih tehnika smeca na svetu sposoban je da je okrece i da je nabije sa dvojke u treci metar, to Ivan nikada nije umeo ne ume cak ni sada, Sasa je toliko raznovrstan u napadu da ne mozes da ga branis, ako mu zatvoris dijagonalu na bloku onda onaj na levom halfu u polju nema nikakve sanse isto tako ako mu pustis dijagonalu udara je toliko brzo da ne mozes ni da postavis polje. Neverovatan je, ko se bas razume mora da ga obozava.

                              Comment

                              Working...
                              X