Announcement

Collapse
No announcement yet.

Europski kupovi (Liga sampiona, Europski kup i Celendzer kup)

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    EHF KUP

    Evo parova 3. kola koji nas interesiraju

    RK Crvena Zvezda -FC Porto Vitalis , ponovo Porto sa srpskom ekipom
    RK Nexe Našice - Besiktas JK , najlaškeg mogućeg protivnika dobili
    SC Magdeburg - RK Izvidač , bolje da nisu prolazili, ma šalim se ali su im male šanse
    Madeira SAD - Tatran Presov , mogli su lakšeg protivnika dobiti, ali mogu ovo proči

    Ostali parovi:

    Nordsjaelland Handbold - Sungul Snezhinsk

    HBC Nantes - Dinamo Minsk

    Pfadi Winterthur - Eskilstuna Guif

    Skjern Handbold - HC Dinamo-Poltava

    SKIF-Krasnodar - Maccabi Srugo Rishon Lezion

    Tatabanya Carbonex KC - Frisch Auf Göppingen

    Dunkerque HB Grand Littoral - Balatonfüredi KSE

    Bregenz Handball - Fraikin BM. Granollers

    HC Odorheiu Secuiesc - Haslum HK

    FH Hafnarfjardar - Saint Raphael Var Handball

    Rhein-Neckar Löwen - OCI-Lions

    RK Gorenje Velenje - Cuatro Rayas Valladolid
    Last edited by danijelkr; 18-10-11, 15:54.

    Comment


    • #32
      Danas su na programu dvije utakmice Lige šampiona i u obje utakmice igraju timovi iz SEHA lige

      Grupa A: IK Savehof RK - Bosna BH Gas (19:10 sati)

      Ovo nije prvi susret ova dva tima, Bosna i Savehof su u sezoni 2003/04 igrali u 4. kolo čelendžer kupa kada su oba tima pobjedili kod kuće, ali je Savehof prošao dalje zbog veće pobjede. Najveće opasnosti po Bosnu dolaze sa krila Viktor Friden (desno krilo)i Emil Berggren (lijevo krilo) i još kao velika prijetnja je srednji bek Fredrik Larsson. Bosna bi napokon trebala da pokaže sve što zna i da pokuša iznenaditi i osvojiti bod(ove).

      Link za ovu utakmicu http://www.sportlemon.tv/v-2/10/182/v-318360.html

      Grupa C: RK Metalurg - Wisla Plock (19 sati)

      Metalurgu je ovo jedna od bitniji utakmica u ligi šampiona jer pobjedom u ovom meču vrata TOP 16 im se otvaraju, a znamo da im Constanta i St. Petersburg(u gostima sa njima igrali neriješeno) dolaze u Skoplje gdje se očekuju pobjede. Dokazali su da mogu igrati sa svima u grupi i da su samo sa HSV-om u podređenom položaju.
      Utakmica se može gledati na ehftv-u. Evo link
      http://www.ehftv.com/ehfcl/ec/cl/men...ve/high/001866

      Jučer u grupi C odigrana je prva utakmica 4.kola St. Petersburg - HCM Constanta 27:25.

      Comment


      • #33
        Bosna katastrofalno zavrsila prvo poluvrijeme! Vodili 8:11,a na kraju gube 13:11.Ali nema veze idemo igrati momci do pobijede. Imaju veliku podrsku sa tribina jer veceina navijaca u dvroani su Bosanci

        Comment


        • #34
          Nažalost ponovo poraz Bosne i ponovo bez Karačića. Bit će bolje, ove sezone ništa od TOP 16, ali bitno je da ljudi u klubu skontaju da ekipa mora ostati ista nekoliko sezona, a ne svake sezone mijenjati. Ova ekipa ima potencijal i nadam se da će ostati na okupu. Evo statistika obje večerasne utakmice. Naumče Mojsovski briljirao protiv Poljaka i sada je prvi strijelac lige šampiona sa 32 gola.

          Comment


          • #35
            LIGA ŠAMPIONA.

            Danas je kompletirano 4. kolo u Ligi šampiona u kojem nije bilo veliki iznenađenja, malo iznenađenje je bilo Ademar Leon koji je uzeo bod Kielu. Poslije ovog kola Bosna, Silkerborg, Partizan i Constanta bez pobjede. Svi rezultati i tabele.

            Grupa A

            IK Savehof - RK Bosna BH Gas 24:20
            Chambery - Kadetten 33:29
            RK Zagreb CO - FC Barcelona 30:31



            Grupa B

            Veszprem - Chekhovskie M. 24:22
            Kielce - Silkerborg 37:29
            Fuchse Berlin - Atletico Madrid 33:37



            Grupa C

            RK Metalurg - Wisla Plock 31:27
            St. Petersburg - HCM Constanta 27:25
            Cimos Koper - HSV 23:24



            Grupa D

            Ademar Leon - THW Kiel 28:28
            AG Kobenhavn - Montpellier 31:29
            RK Partizan B. - Pick Szeged 23:29

            Comment


            • #36
              Partizan katastrofalno odigrao zavrsnicu i cini mi se da su Madjari napravili seriju od 6:0 i Paritzan nije zabio go od 49. do 57. minute! Takodjer sam gledao mec Barcelona-Zagreb u kojem je Zagreb realno imao sansu da uzme bod(ove).Iako su imali minus 3 u 58. minuti i minus dva 50 sekudi do kraja, uspjeli su da se vrate.Imali su cak i zadnjih 15 sekundi napad za pobijedu ali los pas prema Balicu i sve je bilo gotovo.Koper me pozitivno iznenadio kako se drzao cijeli mec sa Hamburgom ravnopravno i na kraju porazeni samo jedan razlike.Jos sam pod utiskom da je Bosna mogla cak i pobijediti Savehof,vodili su 8:11 u 23. minuti a na poluvrijeme se otislo rezultatom 13:11.MArtinovic je dobro branio ali u napadu se puno srljalo!Ponovo me nervirao Kosta Savic koji dosta pa cak i previse forsira sut iz nemogucih pozicija.Nazalost na tom mecu su se povrijedeli Medjic i Mujanovic,a Karacic je podvrgnut operaciji ramena i opravice se tek za proljetni dio prvenstva.Slijedeci mec protiv Barce i nadam se samo da se necemo obrukati i pokusati zadrzati na nekoj pristojnon razlici.Kada pogledam tabele za sada sve ocekivano samo los start su zabiljezili Kiel i Ch.Medvedi.

              Comment


              • #37
                LIGA ŠAMPIONA

                Jučer su odigrane tri utakmice, evo i rezultata:
                Grupa B:
                Füchse Berlin - MKB Veszprem 24:29 (13:15)
                KS Vive Targi Kielce - BM Atletico Madrid 29:37 (14:19)

                Grupa C:
                HC St. Petersburg (RUS) vs. RK Cimos Koper (SLO) 26:35 (16:18)

                U pobjedi Veszprem-a najefikasniji su bili reprezentativac BiH Mirsad Terzić sa 7 golova, a gol manje je zabio srpski reprezentativac Marko Vujin. U Kielce-u Rastko Stojković je zabio 4 gola, a u Koperu nesuđeni reprezentativac (zbog administrativni problema) BiH Bojan Skoko 2 gola.

                Comment


                • #38
                  Dobri su ovi iz Vesprema, iz sezone u sezonu sve bolji i bolji bez obzira sto im najbolji igraci odlaze i sto ce im Vujin otici.
                  Nisam se nadao da ce tako lako da pobede Berlin i to jos kao gosti.To je za mene neka vrsta iznenadjenja.

                  Comment


                  • #39
                    Berlin ima jaku ekipu i meni je ovo neka vrsta iznenađenja, ali evo iznenadiše Mađari ako se može reći Mađari jer više od pola golova zabili igrači iz bivše države (Terzić, Vujin i Sulić), golman Alilović odlično branio. Samo nisam vidio odavno grad koji više voli rukomet od Veszprém-a i svaku utakmicu imaju punu dvoranu nije bitno ko igra.

                    Comment


                    • #40
                      http://sportsport.ba/rukomet/pipe-sp...e-sporta/68377

                      Sutra utakmica Bosna-Barcelona.O Spancima se nema sta reci,jedan od najboljih klubova ns svijetu.i zato ko sutra moze obavezno u Skenderiju! Ulaz je besplatan ;)

                      Comment


                      • #41
                        Bosna-Barselona 17:43

                        Naravno ocekivana pobjeda Barselone,i razlika me nije toliko iznenadila,jer Bosna je toliko oslabljena povrijedama,dok o Barseloni ne treba trositi rijeci.Sinoc me najvise zabrinula povrijeda Cakica u jednom duelu sa Nagye-m.Nakon toga je napustio utakmicu i vise se nije vracao.Medjic je odigrao sjajan mec kod Bosne,imao je par sjajnih suteva,ali i jednu nevjerovatnu asistenciju prema Vrazalicu koju ovaj nazalost nije realizovao.Sto se tice golamana njima se ne moze nista zamjeriti,jer igraci Barselone kada su imali igraca manje,uspijevali su napraviti visak na krilu Tatar se malo razbranio na pocetku drugog poluvremena i skinuo 3 puta situaciju 1 na 1 igracima Barselone.Saric sjajan na golu sa cini mi se 15 odbrana.Sto me malo radovalo su kontre igraca Bosne kojih je veceras bilo 5-6 iako neke nisu bile uspjesne,ali opet smo iz njih zabili 2-3 lagana gola,za razliku od meca sa Borcem kada smo istrcali samo jednu kontru,dok je Borac forsirao kontre i brzi centar. ALI UBJEDLJIVO NAJLJEPSE SINOC JE BILA SJAJNA POSJETA OD OKO 5000 GLEDELACA

                        Comment


                        • #42
                          Hamza večinu rekao, mene je sinoć obradovala igra Hasana Terze koja borba sa igračima Barse, dva gola i izboren sedmerac. Meni nije jasno da igrač sa onakvom konstitucijom nije do sada više napravio. Dodo bi da su me u pojedinim trenucima iznervirali igrači Bosne jer su imali previše respekta i ko da nisu htjeli napati i previše ispušteni lopti, ali ipak bit će bolje.

                          Comment


                          • #43
                            Silkeborg-Ch.Medvedi 25:35
                            Chambery-Zagreb 26:28
                            Kiel-Partizan 36:28

                            Danas sve vise-manje ocekivanji rezultati.Zagreb sam gledao prvih 15-ak minuta i Balic je taj dio meca odigrao nevjerovatno,kao sto vidim i cijeli mec.Sjajni prodori i jos bolje asistencije je imao.A sto se tice meca Kiel-Partizan tu sam se ukljucio u 15. minuti meca kod vodstva Kiela od 11:7 (nesto me stream zezao) i ocekivao sam da ce Kiel do kraja "rutniski" zavrsiti mec sa nekih plus 10 pa dak i do +15. Ali onda me Partizan iznenadio prije svega pristupom u igri i zalaganjem.Naravno Kiel je malo podcijenio Partizan koji nije davao domacinu sansu da se odlijepi i na poluvrijeme otisao cak i sa prednoscu od jednog gola. U drugo poluvrijeme Kiel ulazi mnogo opreznije,ali i mnogo ozbiljnije i predvodjenim sjajnim Omeyerom na golu (nije branio u prvom poluvremenu) i sa par laganih kontri dolaze u jednom trenutku cak i do +11.Do kraja Partizan je samo uspio da smanji razliku na +8.

                            Comment


                            • #44
                              LIGA ŠAMPIONA

                              Odigrani su parovi 5.kola Lige šampiona u kojima nije bilo veći iznenađenja izuzev pobjeda Pick Szegeda nad Montpellier-om i Ademar Leona nad AG Kobenhavn-om i situacija u Grupi D je dosad najkompliciranija. Evo svi rezultati 5.kola, tabela i parovi narednog kola

                              Grupa A

                              Rezultati 5.kola
                              Chamber - RK Zagreb CO 26:28
                              RK Bosna BH Gas - FC Barcelona 17:43
                              IK Savehof - Kadetten 31:25

                              Tabela


                              Parovi 6.kola
                              RK Zagreb CO - Chambery
                              FC Barcelona - RK Bosna BH Gas
                              Kadetten - IK Savehof

                              Grupa B

                              Rezultati 5.kola
                              Fuchse Berlin - Veszprem 24:29
                              Silkerborg - Chekhovskie M. 25:35
                              Kielce - Atletico Madrid 29:37

                              Tabela


                              Parovi 6.kola
                              Veszprem - Fuchse Berlin
                              Chekhovskie M. - Silkerborg
                              Atletico Madrid - Kielce

                              Grupa C

                              Rezultati 5.kola
                              St. Petersburg - Cimos Koper 26:35
                              Wisla Plock - HSV 26:30
                              RK Metalurg - HCM Constanta 25:18

                              Tabela


                              Parovi 6.kola
                              Cimos Koper - St. Petersburg
                              HSV - Wisla Plock
                              HCM Constanta - RK Metalurg

                              Grupa D

                              Rezultati 5.kola
                              Ademar Leon - AG Kobenhavn 28:26
                              Pick Szeged - Montpellier 38:35
                              THW Kiel - RK Partizan B. 36:28

                              Tabela


                              Parovi 6.kola
                              AG Kobenhavn - Ademar Leon
                              Montpellier- Pick Szeged
                              RK Partizan B. - THW Kiel

                              Sljedeće sedmice dosta zanimljiv vikend za klubove iz regiona u europskim kupovima u EHF kupu nastupaju Izviđač, Nexe, Crvena Zvezda i Tatran. U Čelendžer kupu Goražde, Gradačac, Bjelovar, Siscia, Tinex Prolet Skoplje, Kolubara i Radnički Kragujevac. U Kupu pobjednika kupova Borac, Poreč, Pelister 08, Lovćen i Vojvodina. Nadam se dosta dobrim rezultatima za ove klubove.

                              Comment


                              • #45
                                Partizan-Kiel 24:35
                                Ch.Medvedi-Silkeborg 30:23
                                Constanta-Metalurg 20:19
                                Kadetten-Savehof 40:32


                                Nazalost nisam imao priliku gledati nijedan od meceva zbog drugih obaveza Ali evo dva clanka sa balkan handball za Metalurgov i Partizanov mec

                                http://www.balkan-handball.com/evrop...obedu-rumunima
                                http://www.balkan-handball.com/balka...ebre-i-mladost

                                Comment

                                Working...
                                X