Announcement

Collapse
No announcement yet.

Kvalifikacije za SP 2014 u Brazilu

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Kvalifikacije za SP 2014 u Brazilu

    Iako u Evropi ima još vremena do ovih kvalifikacija na drugom kontinentu koji uz Evropu najviše voli fudbal, sinoć su počele kvalifikacije...

    Sjajna Argentina sa novim selektorom Alehandrom Sabeljom ubedljivo pobedila Čile sa 4:1. Mesi je napokon postigao gol za gaučose (prethodni je dao u martu 2009.) a Iguain je posle het-trika protiv Espanjola i ovde isto to uradio. Odlično su kombinovali Mesi i Iguain... Čile je igrao bez Sančeza.



    Urugvaj je slavio protiv Bolivije sa 4:2. Suarez je otvorio goleadu koju je nastavio Lugano, pa Kavani, i na kraju ponovo Lugano.



    4 meča su odigrana sinoć i sve 4 pobede domaćina. Veče su upotpunili Ekvadorci koji su pobedili Venecuelu sa 2:0, golovima Ajovija i Beniteza kao i Peru koji je golovima Gerera savladao Paragvaj.

    Brazil ne učestvuje u ovim kvalifikacija zbog domaćinstva 2014. pa će zato u svakom kolu kvalifikacija biti jedna reprezentacija koja će biti slobodna. Sinoć je to bio slučaj sa Kolumbijom.
    Kao i u prethodnim kvalifikacijama, 4 tima idu direktno na SP a 5. na tabeli će igrati baraž meč sa 5. iz azijskih kvalifikacija.

    Parovi drugog kola koje je na programu u utorak 11. oktobra:

    Bolivija – Kolumbija
    Paragvaj – Urugvaj
    Čile – Peru
    Venecuela – Argentina

    Ekvador je slobodan u ovom kolu.
    IO NON RUBO IL CAMPIONATO
    ED IN SERIE B NON SON MAI STATO
    C'E SOLO L'INTER

  • #2
    Haha , gledao sam Argentinu sinoc , ono sto su radili Leo i Pipita je bas impresivno ..

    Htio sam da napisem , ali nisam imao temu . Djeluje Argentina odlicno s novim trenerom , ipak 4-1 protiv Chilea nije bas lagano ostvariti , ali vidjet cemo tek dalje .

    https://www.youtube.com/watch?v=U2wI197Vvg4 <3

    Comment


    • #3
      Ja sam isto planirao otvoriti temu ali mislim da je prerano. Do pocetka evropskih kvalifikacija ima jos godina dana ... Samo cu prokomentarisati da je Bosna imala srecu kakva se ne dobija svaki dan. Izvukli su po rankingu najslabije timove iz prvog i drugog sesira (Grcka,Slovacka). Definitivno ce sa Grckom odlucivati za 1 mesto i ako sada ne odu na SP nece nikada .
      Srbija sa Hrvatskom , bice vatreno. Mislim da Vels nije neka pretnja , sa Belgijom ce biti zeznuto. Svakako ima zanimljivih grupa. Recimo Crnogorci su iz 3 i 4 sesira izvukli najjace timove. Spomenuti i grupu sa Spancima i Francuzima. Bice vatrena.
      Holandjani ce se prosetati kao inace kroz svoju grupu.

      Evo i po grupama

      Grupa A : Po meni ce u ovoj grupi rec voditi svi timovi. Znaci svako ima kvalitet da pobedi svakoga i bice najneizvesnija grupa na prvenstvu. Izvukli smo Hrvate iz prvog sesira i njih bi trebali dobiti bar jednom u 2 meca a pozeljno bi bilo nereseno u drugom ako ne pobedimo. Skotska je u ovim kvalifikacijama za EURO pokazala da moze biti opasna i da na njih treba racunati. Oni i Belgijanci ce da kradu svima bodove u ovoj grupi. I Skoti i Belgijanci su poznati po tome da kiksaju kada ne treba a pobedjuju kada treba. Vels i Makedonija su na papiru autsajderi ali sigurno nece biti laka gostovanja kod njih. Po meni iz ove grupe kao prvi bi trebali proci mi a kao 2 u baraz Hrvatska.

      Grupa B : Grupa B ce biti uzasno zanimljiva. Imamo 3 odlicna tima , Italiju,Dansku i Cesku. A samo jedan tim moze direktno na SP. Uzimajuci u obzir da su to jos Armenija i Bugarska , svakako imamo jos jednu ludo zanimljivu grupu. Prvi put ce se Talijani naci na tezem iskusenju. Danci su po obicaju neugodni za svakoga. Cesi su imali 2 losih kvalifikacija ali sigurno ce zeleti na SP u Brazil. Armenija je vrlo blizu baraza za EURO i svakako pokazuje da je to sada ozbiljan tim plus tu je Bugarska koja ce sigurno biti neugodna. Po meni iz ove grupe bi se Talijani trebali provuci kao prvi a u baraz recimo Danska.

      Grupa C : Grupa C je solidna grupa. Nemacka ce voditi rec a Svedjani ce ponovo ici na 2 poziciju tj boriti se za baraz. Bice vrlo vatreno jer su tu Irci koji se vracaju kao ozbiljni kandidati. Pre svega se bore za EURO ali i ovde ce biti zeznuti. Austrija,Kazakstan i Farani su po meni timovi na kojima ce ova 3 navedena tima uzimati bodove. Nemci bi se trebali prosetati po grupi ,a drugo mesto ce najverovatnije odneti Svedjani.

      Grupa D : Kao sto sam rekao , Holandija ima vrlo laganu grupu ,Turska , koja od 2008 nema jako prvenstvo, Rumunija gde se ne zna ko pije a ko placa i Madjarska. Estonija i Andora bi trebali biti laksi timovi u ovoj grupi. Ovde ce se voditi borba za 2 mesto izmedju Rumuna,Turaka i Madjara, pa recimo i Estonaca. Holandjanima ce sigurno biti cilj da napune sve do vrha i recimo sa 30 bodova da zavrse posao ovde. Znaci Holandija kao broj 1 i ja cu reci kao broj 2 da bude Turska jer mislim da ce se oni dovesti u red i izboriti baraz.

      Grupa E : Na papiru najslabija grupa u kvalifikacijama. Slovenci bi ponovo mogli ovde da imaju dobru sansu za SP. Norvezani nikako da prorade kao ni Svajcarci. Skoro izvesno je da niti jedan od ova 3 tima necemo gledati na EURO 2012 a 2 bi mogla cak na SP 2014. Norvezani nisu bili na nekom velikom prvenstvu ako se ne varam jos od EURO 2000 u Belgiji i Holandiji. Slovenci nisu videli EURA od 2000 ali su zato bili na SP 2002,2010 i svakako ce imati motiva da se nadju. Svajcarci su bili konstantni sve do ove godine kada nece ugledati EURO. U ovoj grupi su jos Island,Kipar i Albanija. Timovi koji mogu kidnuti bodove svakome. Po meni bi Slovenci trebali izaci kao prvi a Svajcarci kao drugi

      Grupa F : U ovoj grupi ce rec voditi Portugal i Rusija. Verovatno ce i njihov medjusobni duel razresiti pitanje prvoplasiranog. Tu su jos Severna Irska i Izrael , ali ne verujem da oni nekome mogu otkinuti bodove. Azerbejdzan i Luksemburg bi trebali samo da budu kante u ovoj grupi. Ja ocekujem da Portugal bude prvi a Rusija druga. Bice vrlo izvestna grupa , mozda i najizvesnija od svih.

      Grupa G : Posle nase grupe A i Grupe E , ovo je sigurno najizjednacenija grupa. BiH,Grcka,Slovacka,Latvija + Litvanija,Lihtenstajn. Bice sigurno zanimljivo. BiH ima veliku sansu da se dokopa SP-a. Grcka je tradicionalno neugodna, Slovacka je imala odlicne kvalifikacije i SP 2010 ali se na EURO kvalifikacijama nisu prepoznali. Latvija je imala to prvenstvo 2004 i posle toga ih nema ni u prici. Luda grupa , BiH bi na Bilinom Polju trebala dobiti sve sem Grcke , ako i to dobiju , to je 18 bodova , moraju biti konstantni i kidati bodove malim ekipa na strani : Lihtenstajn,Litvanija i Latvija i ako izvuku Slovacima nesto mogu se nadati prvom mestu. Grcka zna kiksnuti pa cu reci BiH da ce biti prva a Grcka druga.

      Grupa H : Najjaca grupa na kvalifikacijama od 6 je grupa H : Engleska,Crna Gora,Poljska,Ukrajna , u nekoj drugoj grupi , sva 4 tima bi stavili kao potencijalne 1-2 u svojoj grupi , a cak 2 tima od ova 4 nece videti SP , pa mozda i 3. Moldavija i San Marino ce verovatno da ostanu na 0 bodova protiv ova 4 tima , a izmedju sebe podeliti ostalo. Po meni Englezi kuci moraju sve dobiti ako hoce direktno na SP , a onda CG,Poljska i Ukrajna da se biju. Ukrajna ima odlican tim , mlad , potkovan ,Poljske nema nigde od EURA 2008 ako se ne varam , na SP se secam da su bili ali ih se nesto ne secam na EP, kakogod , imaju domacinstvo zajedno sa Ukrajnom 2012 i tu ce se videti sta oni mogu. Crnogorci su imali sada lude kvalifikacije , trebace cudo da ponove isto. Ja mislim da ce Englezi biti prvi a Ukrajinci 2.

      Grupa I : Francuska ili Spanija ? Ko nece direktno na SP ? Ko ce morati kroz kvalifikacije. Gruzija,Finska i Bjelorusija apsolutno nemaju sta ovde traziti. Mogu da se bore medjusobno za 3 mesto. Prva 2 su rezervisana. Bice vatreno. Bojim se da ce Francuzi kiksnuti negde na strani i to ce otvoriti Spancima mesto za prolaz. Po meni ce ovde medjusobni duel odluciti i tesko je prevideti. Mislim da ce Spanci na iskustvo zajednickog dugog igranja proci direktno a Francuze poslati u baraz.

      Po meni bi slika onda izgledala ovako :

      SP : Srbija,Italija,Nemacka,Holandija,Slovenija,Portuga l,BiH,Engleska,Spanija

      Baraz : Francuska,Ukrajna,Grcka,Rusija,Turska,Svedska,Hrva tska, ocekujem da Svajcarska prospe najvise bodova kao 2 i ne nadje se u barazu.

      A onda kroz baraz ako ne igraju medjusobno a msm da nece bi mogli na SP otici Francuzi,Ukrajinci,Svedi i Rusi. Eventualno Hrvatska.

      Ocekuju nas svakako zanimljive kvalifikacije
      Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

      Comment


      • #4
        Odlicno Krle sto si se setio za ovo.

        Samo mislim da je Mesi dao gol ove godine u nekoj od prijateljskih za Argentinu, protiv Albanije cini mi se, jedino ako si mislio na zvanicne meceve.

        Mocan je to tim, ako ovaj trener konacno to slozi kako treba, bice ih bas tesko zaustaviti.
        sigpic

        Comment


        • #5
          Originally posted by S-Nash View Post
          Odlicno Krle sto si se setio za ovo.

          Samo mislim da je Mesi dao gol ove godine u nekoj od prijateljskih za Argentinu, protiv Albanije cini mi se, jedino ako si mislio na zvanicne meceve.

          Mocan je to tim, ako ovaj trener konacno to slozi kako treba, bice ih bas tesko zaustaviti.
          U zvaničnim sam mislio... xD
          IO NON RUBO IL CAMPIONATO
          ED IN SERIE B NON SON MAI STATO
          C'E SOLO L'INTER

          Comment


          • #6
            Luis PISTOLERO Suarez, POKER!!!



            Kakva predstava. I to protiv Čilea, i Urugvaj je bio bez Forlana... Za svaku loptu se bori Suarez i to mu se na kraju višestruko isplatilo...

            Argentina - Bolivija 1:1
            Argentina opet bez pobede. Moreno strelac za goste a Laveci za domaćina...

            IO NON RUBO IL CAMPIONATO
            ED IN SERIE B NON SON MAI STATO
            C'E SOLO L'INTER

            Comment


            • #7
              Luis kralj..svaka cast majsotre..Naperd Urugvaj!!!
              Dreams are coming true.


              Marcello Lippi: „Usporeni snimci akcija nisu realan fudbal. Svi mi želimo da vidimo Moniku Beluči golu, ali ne želimo da je gledamo kroz rendgen“.

              Comment


              • #8
                Argentina


                Kakvu ekipu imaju i nemogu dobit Boliviju

                Comment


                • #9
                  Dobro da nisu izgubili posto je 0-1 bilo Ma oni ce kao za prosle kvalifikacije , kao 5 ;)
                  Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

                  Comment


                  • #10
                    Ma satra njih sto svi igraju u evropi,pa tamo dok dodju sebi trebaju vec da se vracaju,moje neko misljenje za te juzno amerikance.
                    Argentna je druga prica,od plannara izgubiti kuci,pa oni se nabijaju po 4-5golova kada su na gostovanju.
                    sigpic
                    Gdje Nato kaze, pa bilo kroz zid, ili u vatru, ili u vulkan, tu Mandusic ide bez pogovora!!!

                    Comment


                    • #11
                      Katastrofa koga Argentinci ne mogu dobiti, sa takvim igracima i najboljim igracem na svetu... Ma cela koncepcija njihove igre je totalno pogresna, nmg oni sa toliko zvezda igrati, ego tu radi, svi hoce loptu, nema tu timske igre... Treba da igraju kao u doba Maradone, gde se sve vrtilo oko jednog igraca... Sada to Mesi treba da bude, pa on 90 posto akcija zavrsava u Barsi... Nema tu sta da se guze Laveci i Aguero, oko Mesija treba da se vrti u tu nema price... Kada to budu shvatili, Argentina ce biti prvak sveta sigurno...
                      A o Suarezu ne treba neki preteran komentar, covek je vanserijski igrac... Brw El Pistolero, sad to da vidimo u Liverpulu...
                      sigpic

                      “We have to change, from doubters, to believers, now.”
                      -Jürgen Klopp

                      Comment


                      • #12
                        Ma ne moze se sve vrteti oko jednog igraca.Tako i Portugalci rade pa im nesto ne ide...
                        Jedan je Obradovic Zarko!

                        Comment


                        • #13
                          Originally posted by AcaGrobar View Post
                          Ma ne moze se sve vrteti oko jednog igraca.Tako i Portugalci rade pa im nesto ne ide...
                          Samo sto za razliku od Portugala, Argentina ima fantastican tim, ali nemaju normalnog trenera.
                          sigpic

                          Sever celi sada se veseli, crveno-beli, 'ajmo u napad zajedno! Sa severa nek zapeva svako, nek grmi jako, Zvezda šampion!

                          "Nema velike ljubavi bez velike radosti, ali i bez velike patnje. E, to vam je Crvena zvezda. Ima da se raduješ do neba, ali sekiracija ti ne gine." Gospodin Ljuba Tadic

                          Batica Wilshere je gospodin covek...

                          All hail the Chan-Chan man!

                          Comment


                          • #14
                            Ma i onaj B(l)ento je previse uobrazen...
                            Jedan je Obradovic Zarko!

                            Comment


                            • #15
                              Originally posted by AcaGrobar View Post
                              Ma ne moze se sve vrteti oko jednog igraca.Tako i Portugalci rade pa im nesto ne ide...
                              Ma moze veruj mi... Pusti ti Portugal, to ti je jedna vrsta reprezentacije koji imaju igrace i tim ali nikad nista nece osvojiti, kao Engleska... Argentina bre ima bolji tim od Spanije, al ne moze da se sastavi, jer Mesi nema bitniju rolu u timu, nego se svi lepo svi uobraze, pa svako sutira cim ima priliku...Mada i trener im je teski kreten. Zato Mesi i nije dosao do izrazaja u repki pa ga svi kritikuju... Ostatak tima mora za njega da gradi akcije, a ne svako uzme loptu pa dribla ceo teren... Argentina 86. je imala najbolji tim ikada, svaki igrac bio fantastican, svetska klasa, ali se znalo da je Maradona tu bio glavni i kraj price... Cim se tako pojave uobrazene zvezde, tu nema hemije, nema nicega, Brazil 2006 pravi primer za to... Barsa igra za Mesija, valjda je to neko shvatio do sada i sve akcije on zavrsava, prosle sezone 53 gola dao, a drugi strelac bio Vilja sa 21 golom sve ukupno...;) Veruj mi, kada budu shvatili da se sve mora oko Mesija vrteti, Argentina osvaja svetsko 100 posto...
                              sigpic

                              “We have to change, from doubters, to believers, now.”
                              -Jürgen Klopp

                              Comment

                              Working...
                              X