Announcement

Collapse
No announcement yet.

2011 Formula 1 Japanese Grand Prix - Suzuka

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • 2011 Formula 1 Japanese Grand Prix - Suzuka





    Suzuka

    Datum trke: 9. oktobar
    Broj krugova: 53
    Duzina kruga: 5.807 km
    Duzina trke: 307.471 km
    Rekord staze: 1:31.540 - K. Raikkonen (2005)

    Satnica

    Petak 7. oktobar
    Trening 1: 03:00 - 04:30
    Trening 2: 07:00 - 08:30

    Subota 8. oktobar
    Trening 3: 04:00 - 05:00
    Kvaliikacije: 07:00

    Nedelja 9. oktobar
    Trka: 08:00

    Najvise pobjeda - vozaci

    Mihael Sumaher 6
    Gerhard Berger 2
    Aerton Sena 2
    Dejmon Hil 2
    Mika Hakinen 2
    Fernando Alonso 2
    Sebastijan Fetel 2

    Najvise pobjeda - konstruktori

    Meklaren 8
    Ferari 7
    Beneton 3
    Vilijams 3
    Reno 2
    Red Bul 2

    Proslogodisnje kvalifikacije



    Proslogodisnja trka




    Legendarna staza,ovdje su se odlucivale titule,tako ce biti i ovoga puta.Ipak daleko smo jos od kraja sampionata,ali ce Fetelu i jedan bod donijeti titulu,mada ce on ici na pobjedu kao i uvijek.
    Bice zanimljivo vidjeti za kakvu ce se strategije odluciti timovi,gume ce biti medium prime i soft,a DRS zona na ciljnoj ravnini rekao bih.
    Ocekujem odgovor Meklarena na ovoj stazi,prije svega Hamiltona,vec je dovoljno bitaka izgubio od Batona ove godine,red je da odgovori.Znamo da Ferari nema neki ritam u poslednje vrijeme i da su zavrsili sa razvojem ovog bolida pa ne vjerujem da ce se umijesati u borbu za pobjedu,vjerovatno ce se Alonso boriti za podijum.Sumaher je apsolutni rekorder i obozava ovu stazu,vidjecemo koliko moze njegov Mercedes ali ovo je jedna od onih staza dje ne zavisi sve od bolida,a znamo kako je Sumi ove godine vozio takve.Fors Indija sigurno zeli da iskoristi momentum i da napadne Mercedes,nadajmo se ozbiljnijim stvarima od Renoa i da Kamui napokon pokaze nesto od svoje klase na domacem terenu.

    Vjerujem da ce biti uzbudljivo,po meni najbolja staza u sampionatu,koja izdvaja velike od sampiona!
    Last edited by Vladan; 26-09-11, 15:02.
    sigpic

  • #2
    Odlicno otvaranje, mozemo ocekivati dobru trku, volim te klasicne staze. Pre mislim da ce DRS zona biti od kasike pa do 130R. Posle se moze imati dovoljno brzine i zauzeti bolju poziciju za preticanje u poslednjoj sikani.
    Na celom svetu samo Crvena zvezda

    Comment


    • #3
      Slazem se Nebojsa, DRS definitvno od kasike do sikane, bice laganica obilaziti, mada verovatno da nece odmah po izlasku iz kasike, nego posle nekih stotinak metara...

      Vladane jesi to ti zakljucio da na ovoj stazi ne zavisi sve od bolida ili je to neko strucno misljenje?
      Po meni ni na jednoj sazi ne zavisi sve od bolida, potreban je spoj dobrog vozaca i dobrog bolida, Red Bull to ima sa Vettelom, a Webber je dokaz da Red Bull samo po sebi nije svetlosnu godinu ispred ostalih, ima blagu prednost koju Vettel dize na visi nivo, a Webber kao prosecan vozac ostvarju rezultate veoma slicne Ferrariju i McLarenu. kad bi Webber bio rame uz rame sa Vettelom to bi vec bilo zabrinjavajuce, jer bi onda znacilo da i takav prosecan vozac moze da pobedjuje.
      Inace ocekujem dominaciju Red Bulla u prvom sektoru zbog najbolje aeorodinamike...
      sigpic

      Comment


      • #4
        Jedna je od najzahtjevnijih staza definitivno,moje misljenje samo ;)
        Mislim da ce Meklaren biti mnogo blizi i konkurentniji RBu ovoga puta
        sigpic

        Comment


        • #5
          @Toni

          Mislim da nece biti bas do sikane jer je to nepravedno. Uz to nebezbedno je sa DRSom prolaziti kroz 130R pa pretpostavljam da ce biti do te krivine, od samog izlaska iz drugog dela kasike.
          Na celom svetu samo Crvena zvezda

          Comment


          • #6
            Staza koja ima prebogatu istoriju, velikani su ovde pobedjivali, a i gubili (Schumacher 2006.)...

            Odlicno otvaranje Vladane, mada nadao sam se vecem broju slika... Znamo svi mi kako staza izgleda i sve, ali opet...

            Comment


            • #7
              Originally posted by NebojsaNS View Post
              @Toni

              Mislim da nece biti bas do sikane jer je to nepravedno. Uz to nebezbedno je sa DRSom prolaziti kroz 130R pa pretpostavljam da ce biti do te krivine, od samog izlaska iz drugog dela kasike.
              Pa vec je bilo staza na kojima je DRS koriscen kroz "zakrivljen" pravac (Singapur poslednji primer), a uvek je koriscen na prilazu jakom kocenju, a u pravu si da bi bilo nepravedno jer je predugacak pravac, ali zato sam i rekao da verovatno nece biti odmah po izlasku iz kasike, vec ce pocetak DRS zone biti na pola puta od kasike do 130R. A nema mnogo smisla da se koristi samo do 130R, jer to nije krivina pogodna za prestizanje, a inace DRS se zatvara pritiskom na kocnicu, sto znaci da bi morali da promene sistem rada DRS-a jer se kroz 130R prolazi punim gasom. To je sve previse komplikovano, zar ne?
              sigpic

              Comment


              • #8
                Nego, kakvo će biti vreme ljudi?

                Comment


                • #9
                  Rano je za to... Cak ni na F1 sajtu nema izvestaja...

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by Vanja #66 View Post
                    Rano je za to... Cak ni na F1 sajtu nema izvestaja...
                    A i sto bi bilo, ne zanima kakvo vreme nece biti. Ponekad imam utisak da je njihova meteorolska metoda pogadjanje. Pa ako prodje proslo je, kao u kladzi...
                    Na celom svetu samo Crvena zvezda

                    Comment


                    • #11
                      Sta treba da se desi da Baton pobedi a Vettel izleti ?
                      - Recimo kisa najpre i Batonove dobre kvalifikacije!

                      Od ove trke ocekujem krunisanje sampiona vettela
                      Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

                      Comment


                      • #12
                        Fetel je jedan od najboljih vozaca po kisi, ali nije to bitno. Mislim da sampionat ne moramo ni gledati, vec treba samo uzivati u nadam se 5 fenomenalnih trka do kraja.
                        Zasto to kazem? Sledi nam 5 staza, tri odlicne vozacke, Indija se vozi prvi put. Treba uzivati. Koga briga ko ce biti sampion, sta mi imamo od toga? Seb je ove godine bio najbolji vozac sa najboljim bolidom, tako da je ova sezona sto se toga tice u istoriji. Medjutim, ako imamo bar 3 krstene trke do kraja, ovu sezonu mozemo nazvati najboljom od ukidanja V12 motora, ako gledamo kvalitet trka. I to mi je nevidjeno drago, nista bolje za popularizaciju ovog sporta nije moglo da se desi. Ne zaboravi da ce ovo biti i inspiracija tradicionalnim timova da pobede distributera otrovne slatke vodice. A to ce na kraju da se dobro odrazi na nas u buducnosti jer cemo imati bolje automobile sa inovacijama. Ne treba biti tako uskih pogleda.
                        Na celom svetu samo Crvena zvezda

                        Comment


                        • #13
                          Mislim da sa ovoliko elektronike u rugobama koje danas voze vise ne mozemo ni porediti zanimljvost u razlicitim sezonama ali je bila kvalitetna.. vozaci u vrhu nisu imali previse odustajanja (prva cetvorica u sampionatu sve skupa 4) i zbog nedostatka konkurencije ostalih timova uglavnom su belezili samo dobre rezultate. To Sebastianovu titulu cini jos vrednijom

                          Zanimljivo je da su od 1994. na mitskoj stazi Nemci samo 3 puta prepustili nekome pol poziciju.. tesko da ce se ta brojka povecati i nakon ove. U svakom slucaju mi je drago da ce titulu proslaviti ovde a ne u Singapuru koji mi je smesan (het trik pobeda bi bio vise nego dobro dosao)
                          Last edited by ClayWarrior; 28-09-11, 20:12.
                          Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                          sigpic

                          Comment


                          • #14
                            Poboljsani Zauber na Suzuki ;)
                            http://www.gpupdate.net/en/f1-news/2...de-for-suzuka/

                            Od Sumija ocekujem velike stvari,ako neko zna kako se vozi ovdje to je on
                            http://www.gpupdate.net/en/f1-news/2...pecial-suzuka/
                            Last edited by Vladan; 30-09-11, 16:11.
                            sigpic

                            Comment


                            • #15
                              U 3h je prvi nezvanicni i njega cu gledati najvjerovatnije,onaj u 7h tesko.
                              Fetel je najavio borbu za jos jednu pobjedu sto je i normalno,ovo je zahtijevna staza,on je vrhunski vozac jos ima strasan bolid i sigurno zeli u velikom stilu ovo da zavrsi.
                              Sanse za kisu male ;)

                              I da se prisjetimo malo

                              http://www.gpupdate.net/en/videos/14...n-suzuka-1990/
                              sigpic

                              Comment

                              Working...
                              X