Announcement

Collapse
No announcement yet.

2011 Formula 1 Japanese Grand Prix - Suzuka

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Originally posted by Maric91 View Post
    Moraces da cekas narednu sezonu kako bi se slupao.
    Strasno , kada se setim prosle sezone , kada im je na pocetku bilo tehnickih problema toliko da su u svakoj 2-oj trci odustajali , ovo je ocajno , unistavanje... Ima masinu od bolida i ponesto od F1 znanja i to je to. Nadam se da ce se Ferrari sledece sezone popraviti i da Nando dodje do titule konacno nakon 2006

    EDIT : Alonso jos jednom pokazao kakav je covek Cestitao Vettelu i mislim da je i njemu jasno da nije ove sezone imao sanse , a setimo se prosle sezone i nekih trka gde Alonso bio 1 , Vettel mu ni ruku nije pruzio
    Last edited by Mr.M; 09-10-11, 08:50.
    Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

    Comment


    • #32
      Znas sta mali.. ebalo te to slupanje vise.. iz trke u trku jedno te isto. Da imas dve ciste nikada u zivotu to nikome ne bi pominjao ni slutio
      Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

      sigpic

      Comment


      • #33
        Originally posted by Tony_G View Post
        Generalno nema vise sta da se kaze ove sezone, svake kvalifikacije ista prica, jedino sto je ostalo da se komentarise je da li je Hamilton totalno lud ili samo malkice...
        Inace od te 2 generacije koje si naveo ja verovatno spadam u neku srednju, poceo sam da pratim 2000 i bez obzira na Schumacherovu dominaciju bilo mi je zanimljivo tih 4/5 godina (a nisam za njega navijao). Trke su bile zanimljve, bilo je borbi za visoke pozicije.
        Ali sto se vise formula razvijala to je postalo teze prestizanje, setite se pre par godina svih onih krilaca na bolidu, aerodinamika na vrhuncu, ali to stvara onaj "prljavi vazduh" iza bolida zbog kojeg je mnogo teze presitzati, mislim da su ove godine napravili korak unazad kad su takve stvari u pitanju sto je dobro, a uveli DRS kao sistem koji ce povecati sanse za prestizanje sto je opet dobro. Morali su to da urade jer je popularnost formule opala znacajno prethodnih godina, tome u prilog govori cinjenica da nijedna televizija sa ovih prostora nije kupila prava za prenos ove sezone, tek posle 4 fenomenalne trke se SportKlub setio da to uradi. Da nisu nista promenili ja bih eto posle 10 godina pomnog gledanja verovatno prestao da pratim, isto kao sto ove sezone polako prestajem da pratim MotoGP, trke su katastrofa, gledam ih bukvalno eto radi reda, jedino sto vredi je Moto2...
        Trke su starno bile dobre, u super brzim bolidima koji su btw bili prelepi

        Bilo je nekih sezona u kojima bukvalno nismo videli nista, uz F1 su me drzali prvo Sumaher, onda 2007. Kimi, ali da se nije pojavio novi mladi Nemac odavno bih ja ovo batalio (i nista ne bih propustio). Kapiram da je DRS bio jedino resenje da bi spasili posrnulu seriju, oko toga ne bih trebao mnogo da se bunim
        Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

        sigpic

        Comment


        • #34
          Eto sta je Suzuka,mora ludnica da bude na ovoj legendarnoj stazi

          Ocekivao sam vise od Hamiltona ali je jasno bilo da je Meklaren sposoban za pobjedu i stvarno fantasticna trka za Batona.Covjek je takticki izvanredan,da ga nije onako zagradio Fetel na startu vjerovatno bi odma preuzeo prvo mjesto,a kako samo cuva gume,u kakvim problemima su bili Fetel i Luis posle samo.Pobijediti na Suzuki je nesto posebno,tu se vidi kakav je ko vozac,ja stvarno ne volim previse Batonov stil voznje i nisam na njiega gledao kao na najvecu klasu ali me zadnjih par godina ubijedio da je izuzetan pilot i da jeste najveca klasa.

          Alonso jos jednom pokazao kakav je majstor,dajte mu bolid i donijece vam titulu,na Ferariju je sve.Fetel se dosta namucio,previse je trosio gume i sigurno je zelio da pobjedom dodje do titule medjutim to danas nije bilo moguce.Steta sto je Ambrozio uradio ono pri kraju mozda bi bilo borbe izmedju njega i Alonsa jer bi mogao da koristi DRS i stvarno zaostali vozaci moraju da ne rade te stvari.Ipak ono sto je najvaznije za Sebastijana je titula koja je i matematicki obezbijedjena danas,stao je pored velikana ali bice toga jos,pravi Sumijev naslednik.

          Veber vozio korektno,nema agresivnosti na to nas je i navikao ove godine,bolid mu odradjuje sve i morao bi vise da pokazuje,Luis na kraju 5.Morao je bolje ali sta je tu je,problemi sa gumama,preagresivan cesto,opet jedna situacija i za kaznu ali je dobro prosao,nije kaznjen zato sto nije Fetel,a trebao je zbog onog duela sa Masom.Sumaher izvukao maksimum,odlicna taktika,ove godine je naucio kako treba sa gumama,opet ispred Mase,nije bilo lako drzati ga 15-ak krugova jer je Brazilac bio stalno na repu ali je uspio Sumi.Masa 7. opet ispod ocekivanja i Ferariju pod hitno treba novi vozac,ovo je stvarno previse.To bi upravo mogao da bude Perez,mozda i heroj dana,fenomenalna voznja,svi su ocekivali od Kamuija velike stvari(ukljucujuci i mene) a upravo je Perez bio taj koji je iznenadio.
          Petrov na kraju do 9. a fantasticni Rozberg do bodova,do 10. pozicije.Mbogo je radio u ovoj trci i pomogao je i SC naravno ali smo na kraju vidjeli onu strasnu borbu imzedju 4-5 bolida.Sutil i Di Resta bez bodova,iznenadjujuce su pali posle fenomenalne prosle trke,Kamui izgorio,katastrofalan start,a o Vilijamsovima vise ne treba trositi rijeci,to nista ne valja.
          sigpic

          Comment


          • #35
            Dobra trka..Cestitke Vettelu na osvojenoj tituli,stvarno je zasluzio...
            Cestitke Buttonu na pobedi,na startu se uopste nisam nadao da ce buttton doc do pobede ali eto...
            Alonso i Ferrari odlicna trka za njih...na kraju je mogao do pobede doc ali jbg button je u zadnja 2 kruga ponovo povecao prednost...drzao je vettela iza sebe dobrih 12 krugova
            webber solidan sta da kazem drugo...
            hamilton e boze necu nista da komentarisem.....
            sumaher je dobar na kraju iako je na pocetku bio 7 ali solidna trka za njega
            massa razocarenje opet zeznuo ga je opet HAMILTON ali ne mogu hamiltona da krivim za sve ipak je massa u drugu polovinu trke bio znatno losiji od ostalih
            perez svaka cast momce.....maksimum je izvukao....
            petrov solidan treba reno jos da radi ocekujem od koreje poboljsanja
            rosberg sa 23 pozicije do 10......dobar je ali jbg zajebala ga hidraulika u kvalama.....da je dosao do Q3 bio bi tu ko sumaher mozda i bolji od hamiltona
            ostalo necu da komentarisem samo cu reci da me je senna razocarao
            www.balkansimracing.com/forum

            Real cars. Real racing. Dobrodosli

            Comment


            • #36
              Miko imas ludu srecu da se niko nije setio da ono sto si napisao bude sankcionisano pravilima ovde, jer bi sada popio najveci moguci warn. Valjda su mislili da prizivanje nesrece drugom coveku nece pasti na pamet racionalnom ljudskom bicu, ali su se prevarili. Jos jedan takav ispad i nekako ce se reagovati, garantujem ti.
              Sad na lepse stvari. Svaka cast Sebu i celom RB timu, napravili su najbolju kombinaciju bolid - vozac od Sumaherovog vremena u Ferariju. Apsolutno zasluzena titula i sada im ostaje da jure rekorde do kraja sezone, pre svega za pol pozicije. Danas je zavrsio treci, malo zbog prevelikog trosenja guma, malo zbog nesto losijih pitstopova i sto se tice prolaznog vremena mehanicara i odluka, ali nece im biti zao vec ce znajuci radnu etiku te ekipe verovatno izvuci pouke. Zato su najbolji i to ce i ostati neko vreme. Tu je i ona dimenzija da nije previse rizikovao, jedan od znakova zrelosti.
              Baton ima sezonu karijere i vozi bolje nego ikad. Fenomenalne odluke, najbrze i najostrije razmislja od svih vozaca, a jos je pronasao i brzinu i agresivnost koju ranije nije imao. Kapa dole, drugo mesto na kraju ce mu mozda i vise znaciti nego ona titula u Bronu, svakako ce biti u tom rangu. Danas je najbolje cuvao gume, kada se desilo ono Fetelovo blokiranje na pocetku nije se gubio, polako je napredovao prema Sebu i prestigao ga u boksu. Pobeda u Japanu ce mu dosta znaciti iz dobro poznatih razloga (Djesika ). Svaka cast, svaka cast, i za sezonu, i za ovu trku, i za onu u Kanadi, i... Tesko je vise i setiti se.
              Fernando jos jednom pokazao da je bolji vozac nego sto ima bolid. Zao mi je sto komentatori nisu primetili kako je genijalno odbio napad Fetela u jednom momentu, jer je pratio a ne prestigao Hispaniju (valjda Danija) od kasike do DRS aktivacije, da bi mogao da koristi DRS na pravcu. Na kraju se priblizio Batonu, ali nije to bilo realno i objektivno treba da budu prezadovoljni drugim mestom u Ferariju. Ono sto je veoma pozitivno je da su imali tempo na medium pneumaticima, sto je bio veliki problem tokom cele sezone, izgleda da su konacno prevazisli te probleme, ali su i dalje najslabiji od velike trojke. Dosta posla za njih tokom pauze.
              Hamilton... Moze li neko da se seti neke njegove trke bez incidenta, kontroverze... Definitivno zanimljiv za gledanje i dramske zaplete, ali opasan po sve oko sebe. Danas je bio na ivici da ponovo upropasti trku i sebi i Masi, ali je imao srece. Kod psihologa OBAVEZNO, mora da nauci da bar malo kontrolise agresiju, za svoje dobro i dobro rima, i onih nesrecnika koji se nadju pored njega. Masa imao jednu od svojih trka, tu negde, ali nikad ozbiljan protivnik ikome, svako ko je pokusao da ga prestigne uspeo je. Steta, a bio je dobar vozac. Veber odvozao relativno mirnu trku sem kontakta sa Sumaherom. Ima jos 4 trke da konacno pobedi, inace moze sezonu da proglasi za promasaj, sem ako zavrsi drugi. Ako vas timski kolega onako dominira a vi mu ne mozete prici, onda je to problem. Ne kazem da je potpuno zalutao, ali ima vozaca koji vise zasluzuju taj kokpit.
              Od ostalih... Sumaher dobar, iskoristio je lisac onaj sc period da prudje ozbiljnijim bodovima, ali mu za borbu za podijum treba bolji bolid. Vestina je jos tu i to obecava za sledecu sezonu ako se konacno ubode sa bolidom. Perez dokazao da mu je mesto u najjacim timovima vec sad, a kada prikupi jos malo iskustva, mislim da imamo kandidata za titulu. Kobi je razocarao kuci, moglo je to mnogo bolje. Rozberg krenuo sa dna, dogurao do bodova, dobra trka u odnosu na uslove. Buemi ce imati neprijatan razgovor sa mehanicarima, onog ko je zasrafio onaj tocak treba bicovati Alguersuari gledao reprizu prosle godine sa Kamuijem. Lotusi se odjednom umesali za sredinu tabele sto je veoma pozitivno. Reno solidan kada se pogledaju prethodne trke. FI van bodova, pre pola godine, ovaj rezultat ne bi bio neuspeh, posle prethodnih nekoliko trka i rasta ambicija realno jeste. Vilijamsi se polako popravljaju, nisu vise prikucani za dno, ali imaju jos puno posla da se vrate gde im je mesto. Mozda im jedan Finac u tome pomogne ;) Ricardo ponovo solidan, valjda cemo ga sledece godine gledati u TR pa doneti neke zakljucke o tome da li jeste ili nije materijal. Virdzina standardno ne vredni pomena, sem D`Ambrozija koji je odlucio borbu za drugu poziciju.
              I jos jednom sve cestitke Fetelu, najmladjem dvostrukom spamionu F1. I pretpostavljam da nece tu stati. Roll on Korea
              Last edited by Nebojsa; 09-10-11, 10:31.
              Na celom svetu samo Crvena zvezda

              Comment


              • #37
                I svaka cast sjajnoj japanskoj reziji,hvala im sto smo onoliko pratili vrhunsku Kobajasijevu voznju
                Last edited by Vladan; 09-10-11, 10:24.
                sigpic

                Comment


                • #38
                  Ovaj reziser ko da prvi put gleda trku, uspeo je apsolutno sve bitno momente da propusti
                  Na celom svetu samo Crvena zvezda

                  Comment


                  • #39
                    Originally posted by ClayWarrior View Post
                    Trke su starno bile dobre, u super brzim bolidima koji su btw bili prelepi

                    Bilo je nekih sezona u kojima bukvalno nismo videli nista, uz F1 su me drzali prvo Sumaher, onda 2007. Kimi, ali da se nije pojavio novi mladi Nemac odavno bih ja ovo batalio (i nista ne bih propustio). Kapiram da je DRS bio jedino resenje da bi spasili posrnulu seriju, oko toga ne bih trebao mnogo da se bunim
                    E vidim generalno se slazemo, samo nisam siguran na koje trke mislis u boldovanom delu...

                    Vidim neki pominju neka velika uzbudjenja jutros na trci, nznm samo koja su to uzbudjenja, ja ih nisam mnogo primetio, al ajde.
                    Svaka cast Vettelu, svaka cast Buttonu, Alonsu takodje. Webber potpuno neprimetan, Hamilton ocigledno imao velikih problema sa gumama.
                    Ono na startu je bilo za kaznu, mislim da bi u bilo kojoj drugoj trci kaznili Vettela, sada je mozda uticalo to sto se "bori" za titulu, a kad vec njega nisu kaznili onda nisu mogli ni Hamiltona jer je bio potpuno precrtan incident. Sve u svemu bilo je mnogo boljih trka od ove.

                    @Miko Mislim da si dosta vise osporavao Vettela, covek je zasluzeno osvojio titulu i tu nema sta. Nije njegov uspeh baziran samo na bolidu, a ako si tako siguran da jeste onda mi reci kako si siguran da je Alonsov uspeh iz 2005 i 2006 baziran na njegovoj vestini a ne na bolidu????
                    sigpic

                    Comment


                    • #40
                      Originally posted by Tony_G View Post
                      E vidim generalno se slazemo, samo nisam siguran na koje trke mislis u boldovanom delu...

                      Vidim neki pominju neka velika uzbudjenja jutros na trci, nznm samo koja su to uzbudjenja, ja ih nisam mnogo primetio, al ajde.
                      Svaka cast Vettelu, svaka cast Buttonu, Alonsu takodje. Webber potpuno neprimetan, Hamilton ocigledno imao velikih problema sa gumama.
                      Ono na startu je bilo za kaznu, mislim da bi u bilo kojoj drugoj trci kaznili Vettela, sada je mozda uticalo to sto se "bori" za titulu, a kad vec njega nisu kaznili onda nisu mogli ni Hamiltona jer je bio potpuno precrtan incident. Sve u svemu bilo je mnogo boljih trka od ove.

                      @Miko Mislim da si dosta vise osporavao Vettela, covek je zasluzeno osvojio titulu i tu nema sta. Nije njegov uspeh baziran samo na bolidu, a ako si tako siguran da jeste onda mi reci kako si siguran da je Alonsov uspeh iz 2005 i 2006 baziran na njegovoj vestini a ne na bolidu????
                      Upravo to. Ono sto Miko govori ovde je cista mrznja prema svakome ko se ne zove Fernando. I ja navijam za njega, ali mnogo vise uzivam u ovom sportu i znam da uvazim velikog vozaca, a Seb to jeste, uz sve mane i osporavanja koja se vezuju za njega (a ko ih nema?).
                      Na celom svetu samo Crvena zvezda

                      Comment


                      • #41
                        Originally posted by Tony_G View Post
                        E vidim generalno se slazemo, samo nisam siguran na koje trke mislis u boldovanom delu...

                        Vidim neki pominju neka velika uzbudjenja jutros na trci, nznm samo koja su to uzbudjenja, ja ih nisam mnogo primetio, al ajde.
                        Svaka cast Vettelu, svaka cast Buttonu, Alonsu takodje. Webber potpuno neprimetan, Hamilton ocigledno imao velikih problema sa gumama.
                        Ono na startu je bilo za kaznu, mislim da bi u bilo kojoj drugoj trci kaznili Vettela, sada je mozda uticalo to sto se "bori" za titulu, a kad vec njega nisu kaznili onda nisu mogli ni Hamiltona jer je bio potpuno precrtan incident. Sve u svemu bilo je mnogo boljih trka od ove.

                        @Miko Mislim da si dosta vise osporavao Vettela, covek je zasluzeno osvojio titulu i tu nema sta. Nije njegov uspeh baziran samo na bolidu, a ako si tako siguran da jeste onda mi reci kako si siguran da je Alonsov uspeh iz 2005 i 2006 baziran na njegovoj vestini a ne na bolidu????
                        Mislio sam generalno na neki period oko 2000. ali kako se vise prisecam tako bih ukljucio i sve vise prethodnih sezona ali tu stvarno nisam objektivan jer sam F1 tada obozavao i sve belezio po nekim sveskama
                        Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                        sigpic

                        Comment


                        • #42


                          Mislio sam da cu na brzinu izracunati starost vozaca u trenutku druge sampionske krune ali mi je trebalo par sati jer sam pospan i mamuran.. elem

                          Code:
                          Fetel     - 24g 3m 7d
                          Alonso    - 25g 2m 24d
                          Sumaher   - 26g 9m 27d
                          Fitipaldi - 27g 9m 25d
                          Lauda     - 28g 7m 11d
                          Klark     - 29g 4m 29d
                          Sena      - 30g 7m 1d
                          Hakinen   - 31g 1m 4d
                          Pike      - 31g 1m 29d
                          Prost     - 31g 8m 3d
                          Stjuart   - 32g 2m 5d
                          Brebem    - 34g 4m 13d
                          Askari    - 35g 1m 11d
                          Hil       - 39g 8m 20d
                          Fandjo    - 43g 1m 30d
                          Medjutim, mene je na kraju najvise fascinirao njegov govor jer je decko neverovatno miran i prikovan za zemlju.. sjajan mentalni sklop i mislim da ce nam doneti jos mnogo mnogo radosti u buducnosti. U narednim sezonama (mozda vec sledecoj) krece lov na Brebema, Stjuarta, Laudu, Pikea i Senu
                          Last edited by ClayWarrior; 10-10-11, 22:17.
                          Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                          sigpic

                          Comment


                          • #43
                            REPRIZA

                            Originally posted by Vladan View Post




                            Suzuka

                            Datum trke: 9. oktobar
                            Broj krugova: 53
                            Duzina kruga: 5.807 km
                            Duzina trke: 307.471 km
                            Rekord staze: 1:31.540 - K. Raikkonen (2005)

                            Satnica

                            Petak 7. oktobar
                            Trening 1: 03:00 - 04:30
                            Trening 2: 07:00 - 08:30

                            Subota 8. oktobar
                            Trening 3: 04:00 - 05:00
                            Kvaliikacije: 07:00

                            Nedelja 9. oktobar
                            Trka: 08:00

                            Najvise pobjeda - vozaci

                            Mihael Sumaher 6
                            Gerhard Berger 2
                            Aerton Sena 2
                            Dejmon Hil 2
                            Mika Hakinen 2
                            Fernando Alonso 2
                            Sebastijan Fetel 2

                            Najvise pobjeda - konstruktori

                            Meklaren 8
                            Ferari 7
                            Beneton 3
                            Vilijams 3
                            Reno 2
                            Red Bul 2

                            Proslogodisnje kvalifikacije



                            Proslogodisnja trka




                            Legendarna staza,ovdje su se odlucivale titule,tako ce biti i ovoga puta.Ipak daleko smo jos od kraja sampionata,ali ce Fetelu i jedan bod donijeti titulu,mada ce on ici na pobjedu kao i uvijek.
                            Bice zanimljivo vidjeti za kakvu ce se strategije odluciti timovi,gume ce biti medium prime i soft,a DRS zona na ciljnoj ravnini rekao bih.
                            Ocekujem odgovor Meklarena na ovoj stazi,prije svega Hamiltona,vec je dovoljno bitaka izgubio od Batona ove godine,red je da odgovori.Znamo da Ferari nema neki ritam u poslednje vrijeme i da su zavrsili sa razvojem ovog bolida pa ne vjerujem da ce se umijesati u borbu za pobjedu,vjerovatno ce se Alonso boriti za podijum.Sumaher je apsolutni rekorder i obozava ovu stazu,vidjecemo koliko moze njegov Mercedes ali ovo je jedna od onih staza dje ne zavisi sve od bolida,a znamo kako je Sumi ove godine vozio takve.Fors Indija sigurno zeli da iskoristi momentum i da napadne Mercedes,nadajmo se ozbiljnijim stvarima od Renoa i da Kamui napokon pokaze nesto od svoje klase na domacem terenu.

                            Vjerujem da ce biti uzbudljivo,po meni najbolja staza u sampionatu,koja izdvaja velike od sampiona!
                            Ljudi, prvi put sam na forumu. Samo da pitam, da li se zna kada je repriza trke?

                            Comment


                            • #44
                              @aleksandar.kraft

                              Prvo willkomen u ovu malu otkacenu druzinu, nadam se da ces pisati.
                              Imas reprizu u 15 do 10 veceras, obavezno pogledaj, bila je dobra trka.
                              Na celom svetu samo Crvena zvezda

                              Comment


                              • #45
                                KADA JE REPRIZA TRKE MOLIM VAS?

                                Comment

                                Working...
                                X