Announcement

Collapse
No announcement yet.

2011 Formula 1 SingTel Singapore Grand Prix (Singapore)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • 2011 Formula 1 SingTel Singapore Grand Prix (Singapore)



    Staza u Singapuru, kao i sama trka je vrlo specificna u Formuli 1, to je prva trka koja se vozila pod vestackim osvetljenjem. Lokacija je vrlo egzoticna, staza je zanimljiva i solidno izazvona za voziti, ali nedostatak pravih borbi je cesto odsutan. Kao polu-ulicna staza, ima delova gde je asfalt drugacijeg kvaliteta i mesavine od one koja je neophodna za trkacku. Na to dodajte cinjenicu da se za ceo vikend predvidjaju pljuskovi i moze se desiti da imamo nesto zanimljiviju trku nego ranije.



    Osnovni podaci:
    Naziv staze: Marina Bay Street Circuit;
    Arhitekta: Herman Tilke:
    Duzina staze: 5.073km (3.17mi);
    Broj krivina: 23;
    Broj krugova: 61;
    Duzina trke: 309.316km;
    Rekord staze: 1:45.599 - Kimi Raikkonen (2008)



    Trenutno nema informacija o broju DRS zona na stazi, realno je ocekivati 2, od krivine 5-7 i na SC pravcu, no videcemo da li ce tako i biti.





    Sto se tice tehnickih karakteristika staze, ovo je klasican primer Tilkeovog inzenjeringa, staza na kojoj ne preovladava ni brzina ni aerodinamicko prijanjanje, te je neophodno naci idealan balans istih. Precizna voznja je neophodna, narocito u 3. sektoru koji je izrazito tehnicki zahtevan, zbog kog se moze izgubiti ili dobiti mnogo vremena, splet krivina od 15. do poslednje zahteva brze reakcije i nimalo oklevanja, na neki nacin podseca na Suzuka S krivine. Kako se u njih udje, tako ce se i izaci, ritam je krucijalan. lepo je voziti ovu stazu ako ste u bolidu F1, ali prestici je gotovo misaona imenica, osim greske vozaca ispred vas ili prestizanja u boxu...





    Ovo ce biti cetvrta godina u kojoj se vozi VN Singapura, s obzitom na to, staza nema "istoriju".
    2008. godine pobednik je bio Fernando Alonso, u Renou, to je bila vrlo sumnjiva pobeda, s obzirom da se nesto kasnije ispostavilo da je Nelsinjo Pike napravio namernu gresku kako bi se pit-stop Alonsa u vrlo cudnom momentu isplatio na najbolji moguci nacin. Osim toga, mora se napomenuti bruka koju je tad doziveo tim Ferarija, nijedna vozac niej zavrsio u poenima, a Kimi Raikonen nije ni zavrsio trku. So na ranu je cinjenica da su imali 1. i 3. startnu poziciju, jedan od najgorih vikenda u istoriji tima. Podijum su na kraju cinili Alonso, Rosberg i Hamilton.
    2009. pobednik je bio Luis Hamilton, jedna od retkih trka na kojoj ni Red Bul ni Bron GP timovi nisu bili pobednici te godine, ponovo se na podijumu nasao i Alonso (kao treci), a drugi je bio Timo Glok.
    2010. Alonso pobedjuje drugi put na ovoj stazi, vodio je bitku u vremenima sa Fetelom, prakticno se nisu pomerili u odnosu na start, zavrsivsi trku sa 0.2s razlike. Veber je bio oko pola minuta iza njih na trecem mestu, a Hamilton je prokockao podijum u udesu na oko pola trke.

    Ove godine je realno ocekivati Fetela za pobednika, Alonso bi mozda mogao da zavrsi na podijumu, a bitka za 2. i 3. mesto bi vrlo lako mogla da bude odlucena unutar ekipe MekLaren Mercedes... U svakom slucaju, navijajmo za kisu jer, po svemu sudeci, jedino bi ona mogla uciniti stvari zanimljivijim...

    6
    a:2:{i:498;a:5:{s:12:"polloptionid";i:498;s:6:"nodeid";s:7:"2667004";s:5:"title";s:2:"Da";s:5:"votes";i:6;s:6:"voters";a:6:{i:0;s:4:"4909";i:1;s:3:"119";i:2;s:4:"7010";i:3;s:4:"2761";i:4;s:4:"7312";i:5;s:4:"1568";}}i:499;a:5:{s:12:"polloptionid";i:499;s:6:"nodeid";s:7:"2667004";s:5:"title";s:2:"Ne";s:5:"votes";i:4;s:6:"voters";a:4:{i:0;s:3:"649";i:1;s:4:"6257";i:2;s:4:"6622";i:3;s:4:"5123";}}}
    100.00%
    6
    Last edited by Vanja #66; 21-09-11, 14:01.

  • #2
    Vanja kazes navijamo za kisu, a?
    Ja se secam izvesne odlozene MotoGP nocne trke u Qataru zbog kise...
    Kisa i reflektori prave nemoguce uslove za voznju, sumnjam da ce se voziti uopste ako bude kise...
    sigpic

    Comment


    • #3
      Najavili su kisu na zvanicnom sajtu,znaci nista od toga

      Da vidimo oce li Ferari odgovoriti Meklarenu,Fetela ne vidim ko ce zaustaviti
      sigpic

      Comment


      • #4
        Izbor guma: meke (prime), super meke (option) - ocekivano s obzirom na to da je gradska staza



        Zona DRSa

        Na celom svetu samo Crvena zvezda

        Comment


        • #5
          Originally posted by Tony_G View Post
          Vanja kazes navijamo za kisu, a?
          Ja se secam izvesne odlozene MotoGP nocne trke u Qataru zbog kise...
          Kisa i reflektori prave nemoguce uslove za voznju, sumnjam da ce se voziti uopste ako bude kise...
          Upravo, da ne gledamo ovu trku!

          Comment


          • #6
            Originally posted by Vanja #66 View Post
            Upravo, da ne gledamo ovu trku!
            U pravu si, da bog da ih poplavilo
            Na celom svetu samo Crvena zvezda

            Comment


            • #7
              Nesto su nestale slike, ne svidja mi se kako su resili ovo postavljanje slika juce i prekjuce, sredicu to za nekih 20 min...

              Comment


              • #8
                Originally posted by Vanja #66 View Post
                Nesto su nestale slike, ne svidja mi se kako su resili ovo postavljanje slika juce i prekjuce, sredicu to za nekih 20 min...
                Kako mislis da su nestale slike, ja ih vidim.
                Na celom svetu samo Crvena zvezda

                Comment


                • #9
                  Ja ih ne vidim... Ma sacu sredim, uploadovao sam u poseban album i odatle cu da ih preusmerim ovde, za 3 minuta bice cakum-pakum!

                  Progledah!

                  Jos sam stvarno uradio za 3 minuta!
                  Last edited by Vanja #66; 21-09-11, 14:02.

                  Comment


                  • #10
                    bice kise 100 %
                    www.balkansimracing.com/forum

                    Real cars. Real racing. Dobrodosli

                    Comment


                    • #11
                      Ovde kazu da ce biti... Ce da vidimo...

                      http://www.weather2umbrella.com/en/w...73/0/meteogram

                      Comment


                      • #12
                        Evo sta kaze Alison

                        We have an upgrade package to deliver for Monza and then one more at Singapore. After that it will reduce to a trickle as we focus all of our efforts on next year.
                        Mozda ce Reno biti konkurentiji i blizi Mercedesu
                        sigpic

                        Comment


                        • #13
                          Originally posted by Vladan View Post
                          Mozda ce Reno biti konkurentiji i blizi Mercedesu
                          Mislim da vec jeste, ali razliku prave vozaci.
                          sigpic

                          Comment


                          • #14
                            Ima i toga,bilo bi jako zanimljivo vidjeti pravog Roberta u ovom bolidu,ali posle ovoga Reno nece napredovati vise ove sezone,sto je i normalno,treba se okrenuti sledecoj
                            sigpic

                            Comment


                            • #15
                              Mercedes je jos uvek ispred Renoa i tako ce ostati do kraja sezone. To smo videli u Monci ;)
                              Na celom svetu samo Crvena zvezda

                              Comment

                              Working...
                              X