Announcement

Collapse
No announcement yet.

Eurobasket 2011 Group E - diskusija

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Eurobasket 2011 Group E - diskusija

    Group "E"

    Vilnius
    Siemens Arena : kapacitet 11.000





    sigpic

  • #2
    Znači sutra, 07.09., da pobedimo mi, Francuzi i Nemci.
    sigpic

    Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
    But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

    Comment


    • #3
      Put do Vilniusa i hotel:





      Prvi trening u Siemens Areni:


      sigpic

      Comment


      • #4
        Originally posted by miloolja View Post
        Znači sutra, 07.09., da pobedimo mi, Francuzi i Nemci.
        Mi i Francuzi verovatno, al' ovo trece tesko

        Comment


        • #5
          Grupa smrti , najjaca i najneizvesnija grupa na EP u zadnjih pa slobodno mogu reci 10-20 godina , 6 titana a samo 4 mesta. Sve jaci do jacih , Nowitzki,Gasol,Krstic,Noah,Asik,Valanciunas , centri za kojeg bi ponaosob svako dao zlata. Svi vrede , svi znaju igrati , svi vode svoje timove, neki vise neki manje iskusni. Krenimo od pocetka pa da vidimo ko ima kakve domete.

          Francuska

          Do pre 2 godine nije ih nigde bilo , jako losa prvenstva , losi rezultati, ispadanje rano ali onda krece nova Francuska. Nas zanima ova , ova na EP u Litvaniji , ova sto ce igrati u Simens areni. Sve funkcionise , timska igra mozda i najbolja na prvenstvu , u skokovima su nedostizni. Prevodjeni najboljim playem evrope usudim se reci Tony Parkerom. On ispod 20 se ne spusta , u reketu je neustrasiv , mislim na prolaze naravno , uvek tu da asistira. Kada imate jednog Parkera u ekipi mozete reci da imate lepe sanse na prvenstvu ali Francuzi imaju jos sila , jos velesila , Nicolas Batum , as Portland Blazersa, sezona prosla kao iz snova. Neprevazidjeni asisent,razigravac a i suter. Sa Parkerom i Batum imate odgovor : Dominacija na bekovskim pozicijama ? Moze li ih neko zaustaviti ? Na zalost svih ostalih , centar je snazni Joakim Noah. Centar Cikaga. Iako nije bio u prvom planu za tu poziciju , neocekivana povreda Ronija Turiafa ga je gurnula u prvi tim a Noah je to , pa naravno iskoristio i vec oznacio teritoriju na centru. Vec imamo 3 NBA igraca , samo tu nije kraj. Boris Diaw , promenio je timova i timova u NBA , covek koji je bio do pre par godina glavna meta fauliranja , slobodna bacanja su mu isla izmedju 10 i 30 posto uvek , sada je to popravio , neprevazidjeni trojkas. Kao 5 clan tima je Mikael Zelabal. Talenat pre 7-8 godina , velika karijera predvidjena ali nista nije bilo od toga , sto zbog neozbiljnosti sto zbog povreda. U Realu sve pocelo nastavilo se u Sijetlu a zavrsava u Francuskoj. Odlican u svakom segmentu. Ovo je petorka Francuske , sve div do diva ,a znajuci da su na klupi igrac poput Florana Pietrusa , Nanda DeColoa i Ali Traorea , dalje ne trebamo pricati. Prenose 4 boda i po meni imaju overeno cetvrt-finale

          Srbija


          Verovatno najbolja timska ekipa na prvenstvu. Na klupi jedinstveni Dusan ,,Duda,, Ivkovic. Covek pa slobodno reci najbolji trener na ovom prvenstvu. Moze iz nemoguceg izvuci moguce. Napravio je takav sistem gde padaju sile pa umalo i Francuska. Na poziciji playa , najbolji igrac Evrope prosle godine , Milos Teodosic , malo neozbiljan ali Teodosic proradi kada je najbitnije i to je ono sto nam treba. Da je neko rekao da ce Milenko Tepic da gadja na pocetku prvenstva trice kao iz najboljih dana , slatko bi se nasmijali , ali Milenko pokazuje da jos zna da igra , i kada lepo zatvori sut i namesti ruku , pa milina je to gledati. Trebace nam svakako. Marko Keselj je dobio mesto u prvoj petorci , za nas - neocekivano. Prvo je pitanje bilo u kakvoj je formi , videli smo , u odlicnoj! Duda mu je dao jedan zadatak , ide u ugao i gadja trice , barem 50% da gadja , pa bilo bi odlicno , ali Marko hladan kao spricer je stalno iznad 75% , i njegov sut ce kada se bude lomilo biti od velike vaznosti. Enigma do prosle godine , Dusko Savanovic, prosle godine iskoristio maximalno , u Valenciji pokazao sav raskos i talenat a na EuroBasketu ispod 15 se ne spusta, pogadja iz svih pozicija , odbrana odlicna , ajde da mu progledamo kroz prste za promasaj. Na centru Nenad Krstic , do skorasnji NBA as , kapiten Orlova , Krle ima ono sto nam najvise treba , iskustvo pod obrucem. Mi nemamo samo petorku dobru , mi imamo strasnu rolu. Klupa nam je odlicna , Macvan je pokazao da ga Maccabi nije bezveze kupio, Perovic ima svojih mana ali zna on lepo da se okrene i pogodi. Bjelica jos trazi formu , ne treba nam bez forme , neka nadje sut i uvek je dobrodosao. Rasic je igrac od koga ne znate sta ocekivati , trica uvek moze da padne. Paunic ako zatreba da odmori nekoga , odradice perfektno , Boba bez minutaze a onda dolazimo do nekoga ko je pa verovatno sve odusevio. Momak koji je do pre nesto manje od 7-8 godina igrao fudbal , rec je o Stefanu Markovicu. Pa neki zele da je prvi plej , realno ili ne ? Odbrana na Parkeru je pokazala o cemu se radi. Orlovi sledi druga faza , prodjite i vidimo se u finalu

          Njemacka


          Njemacka , on je tu , Dirkenstajn je tu. Svi su rekli na kraju prosle sezone NBA , najprestiznijeg kosarkaskog takmicenja , on je najbolja cetvorka , on je fantastican , on je vlasnik NBA prstena , on je predvodio Dallas do titule. On je Dirk Nowitzki. Najbolji Nemacki igrac svih vremena , najkonstantniji evropski igrac u NBA svih vremena. Svi su govorili Dirk moze do druge faze sam , onda , kako onda ? Ne moze sam ? Tu je i Chris Kaman , dugo godina u Klipersima , pomalo lak na zivcima, lako se da izprovocirati , ali kvalitet je neminovan. On i Dirk u reketu , ko im moze nesto uraditi ? Niko ? Ma moze , uspeli su Srbi , uspeli su Francuzi. Ali ima i Dirk serija. Samo ne treba reci : ,, Vidi se , ne mogu oni sami ,, . Zasto ? Pa proradili su ostali , Benzing igra prvenstvo iz snova , trica ulazi kao salivena , odbrana perfektna , prodace se skoro sigurno posle prvenstva , strasno igra , podrsku mu pravi jedan odlicni Safarcik , koji je na kraju pokazao da se na njega treba itekako racunati , Nemacka je lepo pokrivena. Haman je pokazao da ima odlicnu rolu. Treba spomeni Olbrehta i Jaglu , uvek mogu zameniti Dirka i Kamana a na trici ce biti Svethelm. Nemci imaju tim , mogu dobiti i Litvance i Spance a i Turke. Dirkenstajn i ekipa idu po medalju , mogu li je uzeti ? Pa ako budu igrali timski itekako mogu.

          Spanija

          Ako Nemci imaju Dirka i Kejmana , onda Spanci imaju jos jace ,imaju dva Gasola ? Marka i Paua. Dva Gasola , ne zna se koji je bolji , epitet ide Pau ali Marc je pokazao da je konacno sazreo. A kada kazemo da im je jedan Serge Ibaka rezerva samo treba da se nakloni Glavni su kandidati za zlato , za zlatno odlicje , ali ako se misli da ih se ne moze pobediti ? Varate se. Turci su ih dobili u zadnjoj cetvrtini , mucili su se sa austajderima , ocito je najslabija karika ekipe , niko drugi do Simone Pjandjiani. Ako Pau ne bude igrao kako zna , biti ce svega. Navarro sa trojkama iz svlacionice ce sigurno vaditi Gaucose. Calderon,Rubio,Sada,Llull , treba otvoriti anketu koji je gori na ovom prvenstvu , sva cetvorica su za Nema igre , nema realizacije , da li su se opustili ? Tu ce da gube dosta ako se ne vrate. Rudy je potpisao za Real i svakako ima zelju da se opravda domacim navijacima , strasan je suter , bolji mozda i ne moze biti , ulaz je odlican , sta onda da pricamo i da li treba da pricamo sa Reyesa. Dugi niz godina u Realu. Odlican majstor , krilni centar ili klasicni nije bitno , ali morace igrati 4-orku jer Gasoli vladaju pod obrucem. San Emeterio i Claver vecinu prvenstva posmatraju iz prvog reda , sa klupe Nemaju minutazu. Jedva cekamo da vidimo sta ce napraviti i sta ce biti ako kiksaju odmah na startu protiv Dirkenstajna i ekipe , ostaje da vidimo. Oni zele zlato , pa prvi su favoriti , naravno da zele , ali ako se Gasoli zatvore , oni gube definitivno i prave jos jedno razocaranje prvenstva.

          Litvanija

          Ko im moze sta reci ? Pa domacini su , svaki njihov mec ce da bude u vrelu , svi ce da gore , arena ce da gori , Litvanci ce da navijaju , ambijent kakav svaki kosarkas zeli da dozivi. Po imenima najlosiji u grupi , slicni kao Turci , ali oni su Litvanija , oni su trojkasi , oni su domacini. To je prednost. Mislim da nece proci ali ne mozemo da kazemo da nece sa sigurnoscu. Litvanija je majka kosarke, tu se igra , tu se razbija. Nema tu vise Macijauskasa,Siskauskasa,Lavrinovica iz najboljih dana,Kleize ali ima mladih momaka, imamo centra , imamo Jonasa Valanciunasa, najboljeg na prvenstvu mladih , strasan centar ,Toronto ga je draftovao , veliki talenat , neki se usudjuju reci novi Sabonis. Mozda previse , mozda ne , sad ili nikad ako zeli da se dokaze. Pocijus ide u Real i ako nekada zeli da pokaze da nisu pare bacene onda je to sada , pokazao je na SP u Turskoj da zna da igra a kako tek trojke gadja ? To je umetnost. Tu je i Jasikevicius ,covek koji moze da dobije i resi utakmicu ali isto tako i da je izgubi i prospe. As i iskustvo ekipa , njega ce da slusaju posle trenera. Tu lezi igra i realizacija. Kaukenas konacno , docekan je , konacno je proradio , pa gde drugo nego pred svojima ali jos se ceka Kalneitisa i onda ce biti potpuni , potpuni pravi domacini. Songaila,Jankunas su odlicne zamene i dobro ce doci da ohlade Javtokasa posle povrede Petraviciusa. Javtokas je strasan , strah i trepet iskustvo veliko. Ksistof Lavrinovic je jos tu , trica , pod kosem ,gde god hocete. Skup strasnih pojedinaca pretvoren u odlican tim trojkasa. Ostaje da vidimo da li ce da se proslave ili obrukaju.

          Turska


          Prosle godine , reci kontraverzno ili ne , oni su svetsko srebro. Igrali su kuci i to je ono sto sada Litvanci zele. Neki kazu da se znalo da ce finale biti Turska i SAD i da se dugo najavljivalo , ali to nas ne zanima , zanima nas kosarka , zanima nas Hedo Turkoglu i njegove trice i umetnost , najbolji turski igrac svih vremena , cekamo ga , mozda ga i docekamo , nadamo se ne u mecevima sa Srbijom. Asik je tu , strasan centar , u NBA odlican,mora se ocekivati i previse od njega. Ersan Iljasova , strasan talenat , mozda i najveci Turski ikada , nije puno napravio , puno mislim koliko se ocekivalo ali otici u NBA igrati je svakako za respect Sada se od njega trazi skok ,traze se trice pre svega i dobra odbrana. Tu su Savas,Preldzic i Kanter , oni ce da pomognu ako zatreba. Bekovi su solidni i treba ih cekati , Guler i Tunceri znaju igrati kosarku , znaju se iz Efesa i to je sila , to je ono gde se utakmice dobijaju i gube. Onan i Arslan takodje imaju igru i biti ce strasni


          Nadam se da sam zadovoljio svojom izjavom , procitajte , vidite , moja procena , QF su : Srbija,Francuska,Nemacka i Spanija
          Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

          Comment


          • #6
            Jeste Dušane, ali imam pravo da želim.
            sigpic

            Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
            But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

            Comment


            • #7
              Originally posted by miloolja View Post
              Jeste Dušane, ali imam pravo da želim.
              Naravno, i ja to zelim

              Comment


              • #8
                Bolje za nas da Španija to dobije, jer ćemo vjerovatno izgubiti od njih. Ne trebaju nam krugovi s njima. Nama je najbitnije da Francuzi dobiju Tursku, u tom slučaju nemamo pritiska protiv Litvanije i Španije.

                @Miko Po tebi Francuska ima bolju timsku igru od nas

                Comment


                • #9
                  Bez obzira... ne mogu da navijam za Gasola, a tek za onog Navara... pa to ti je...

                  Ivković: Moramo da zaustavimo šut Litvanaca
                  Last edited by miloolja; 07-09-11, 09:02.
                  sigpic

                  Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                  But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                  Comment


                  • #10
                    Duda je vrlo optimistican kao i Macvan, tako da verujem da pobedjujemo Litvance veceras....Publika nikako ne moze da utice na nas,u to sam ubedjen jer imamo vrlo iskusne igrace koji su navikli na tu vrstu pritiska

                    Comment


                    • #11
                      ljudi nemogu vise verovati koji su ovo retardi na RTS pa oni nista ne prenose ,evo danas najava
                      samo nas da prenose a ostalo navece snimak sad kad pocinju sve veliki derbiji jake
                      utakmice u ovoj drugoj fazi .Bolje da su dali pravo prenosa sport klub ili areni sport pa bi bilo
                      mnogo prenosa za nas ljubitelje kosarke ovako ostaje nam stream preko kojeg vi gledate ?
                      GIFSoup

                      Comment


                      • #12
                        kako to misliš nema prenosa?
                        sigpic

                        Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                        But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                        Comment


                        • #13
                          Ima prenosa nase reprezentacije, ali nema prenosa ostalih, sve ide u snimku, a imaju otkupljena prava, na to je mislio

                          Comment


                          • #14
                            To je logično. Tekme nemaju mjesta u tako atraktivnom programu, dobro je da su našli mjesta za snimak.

                            Comment


                            • #15
                              A voliš da mi objašnjavaš stvari Dušane, pa to ti je... Znam šta je mislio, samo ne mogu da verujem da u ovoj fazi nema prenosa i drugih.

                              Krstić: Nema razloga da ne idemo na sve tri pobede u drugoj fazi
                              sigpic

                              Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                              But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                              Comment

                              Working...
                              X