Announcement

Collapse
No announcement yet.

SEHA liga

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Dobili su, ali nisu imali nikakvu podrsku drzave i grada. Samo ih je podrzala Opcina Novi Grad.

    Kad je otisao Selman iz kluba sve je nekako krenulo niz brdo, nije on licnost kojom je se Bosna mogla diciti, ali je donosio pare i rezultate. Otisao je iz kluba jer mu se nije svidjala filozofija Smajlagica, a on je Irfana predlozio za trenera.

    Ma prava istina se ne zna, samo nesto mute. Ako ovako ostane Borac je 100% sampion BiH.

    Comment


    • SEHA liga dobila sponzora, a to je Uniline.

      Evo malo vise o tome pise hrsport.net

      Spoiler
      Rukometna regionalna SEHA liga, ali i Hrvatski rukometni savez i Croatia osiguranje Zagreb potpisali su ugovor o poslovnoj suradnji s tvrtkom Uniline, kojim će se riješiti organizacijsko-logistički problemi za sve klubove regionalnog SEHA natjecanja, što je bio osnovni uvjet njezinog napredovanja, ali mnogi će kazati i samog njezinog opstanak


      Rukometna regionalna SEHA liga ipak će dobiti organizacijsku i logističku podršku, što je bio glavni i osnovni uvjet za pristupa klubova u to natjecanje, ali i jedan od najvažnijih uvjeta bez kojih je bio i upitan njen opstanak.

      Klubovi su početkom ljeta ušli u zajednički projekt regionalnog natjecanja, prihvativši u startu snositi troškove organizacije, smještaja, putovanja i ostalih popratnih troškova, dok se tvrtka Sportska dimenzija, članica grupe Digitel, vlasnik marketinških prava SEHA lige, obvezala do kraja godine naći partnera s kojim će biti u stanju osigurati normalno funkcioniranje lige.

      Višegodišnji ugovor je potpisan, planovi za naredne godine su veliki, a očekivanim širenjem na Sloveniju i Mađarsku, ova regionalna liga postala bi jednim od najjačih rukometnih europskih natjecanja.

      Osim predsjednika Saveza Sandija Šole, direktora Croatia osiguranje Zagreba Bartola Kaleba, predsjednika uprave turističke agencije Uniline Borisa Žgombe, prisutan je bio i Zoran Gobac, koji je tradicionalno bio najrječitiji kada su u pitanju bili njegov klub, ali i reprezentacija: "Hrvatski rukometni savez nije na državnim jaslama i mi smo primorani snalaziti se na tržištu. Jedini državni sponzor nam je HEP, s 2,5 milijuna kuna, ali Savez kroz plaćanje poreza i doprinosa vrati i više od tog iznosa natrag u blagajnu. A ista priča je i Croatia osiguranje Zagrebom, koji plati više poreza nego što dobije novaca od države".

      "Regionalna SEHA liga je pun pogodak. Želimo rukomet staviti na mjesto gdje i pripada, kao najprihvatljiviji sport u ovoj regiji," najavio je Gobac.

      Gobac je i iskoristio priliku i čestitao ženskoj rukometnoj reprezentaciji ostvareni uspjeh na Svjetskom prvenstvu u Brazilu, ali je najavio ciljeve muške reprezentacije na nadolazećem Europskom prvenstvu, koje će se u siječnju iduće godine održati u Srbiji: "Naš prvi i osnovni cilj na Europskom prvenstvu je odlazak na Olimpijske igre, a tamo uzet jednu od medalja. Nadamo se kako ćemo u Londonu imati obje selekcije,a ovom prilikom čestitao bih djevojkama na uspjehu, osvojenom sedmom mjestu, čime smo ovu kalendarsku godinu zaključili na najbolji mogući način."

      Tvrtka Sportska dimenzija vlasnik je marketinških prava SEHA lige, a u njeno ime Ivica Blažičko predstavio je planove za budućnost natjecanja: "SEHA je najbrže rastuća, a bit će i najkvalitetnija liga u regiji. Ovaj ugovor se odnosi na sve klubove, cilj nam je već od iduće sezone proširiti ligu na slovenske i mađarske klubove, čime bi postali sigurno jedna od najjačih rukometnih liga Europe."

      Blažičko je najavio kako je dogovorena suradnja s nacionalnom televizijskom kućom oko prijenosa utakmica regionalne SEHA lige: "Od Nove godine, u nastavku sezone, utakmice će biti na HRT-u, tako da će se moći pratiti na našem području. U pregovorima smo i s ostalim televizijama iz regije i nadamo se kako ćemo uskoro i s njima dogovoriti suradnju."

      "Ulaskom slovenskih i mađarskih predstavnika u regionalnu SEHA ligu ne bi se išlo na njeno proširenje. Mislimo da je ovakav format dobar, jer ćemo radije birati kvalitetu klubova nego njihovu kvantitetu," kazao je Blažičko.

      Comment


      • Hvala Bogu bilo je i vrijeme vise,jos da neko Bosnu pogura

        Comment


        • Hamza mislim da ce Bosnu pogurat BHtelecom, tako sam cuo od lika koji je i ''pogodio'' sa odlascima.

          Comment


          • Originally posted by danijelkr View Post
            Hamza mislim da ce Bosnu pogurat BHtelecom, tako sam cuo od lika koji je i ''pogodio'' sa odlascima.
            Daj Boze! I ja sam uvjeren da takav kolektiv koji je zadnjih par sezona bio primjer durgim klubovima, ne moze tek tako da propadne.Ovi raskidi ugovora kada bolje pogledam situaciju mozda su i ocekivani.Klub u krizi,a i otisli igraci koji nisu pokazali neku igru (osim Mesarica i Rakovica).Mislim da je bitno zadrzati Martinovica,Karacica,Halilbegovica i ako dobijemo sponzora uz par nekih pojacanja siguran sam da titula ostaje u Sarajevu!
            Last edited by hamza_TM87; 21-12-11, 18:34.

            Comment


            • Samo da Irfan ostane i da se dovedu dva krila(lijevo i desno) i pivot. Jer smo sad ostali sa Terzom na pivotu

              Comment


              • Metaloplastika ZK - Borac 28:28

                Jos jedna zavrsnica Borca za infarkt pred kraj utakmice. Borac vodio cijelo vrijeme i predkraj je sve pokvario i mogao cak izgubiti. Nije mi jasno kako onako dobra ekipa ne moze u kontinuitetu odigrat dobro.

                Kazu dobro je svaki dan nesto novo nauciti, tako sam u ovoj utakmici naucio da postoji probijanje u zraku , jos se onaj drugi igrac Metaloplastike branio iz 6 metara.


                Sad predstoji pauza i kao sto je napisao Borac Banja Luka ljubitelji domaceg sporta idu u zimski san.

                Comment


                • Borac, vec je napisano da je je SEHA potpisala sa Uniline.

                  Sad pratit prelazni rok, koji bi mogao biti zanimljiv. Metalurg na ljeto ostaje bez Darka Stanica koji vec dogovorio 3 godine ugovora sa Goppingen u kojem brani golman reprezentacije BiH Enid Tahirovic.

                  Tabela

                  Last edited by danijelkr; 23-12-11, 11:11.

                  Comment


                  • http://www.dnevniavaz.ba/sport/ostal...e-u-bosnu.html

                    EDIT: I Igor Karacic odlazi iz Bosne
                    Last edited by hamza_TM87; 24-12-11, 19:31.

                    Comment


                    • Nisam ovi dana pratio toliko desavanja oko rukometa jer sam bi van Sarajeva i imao sam sta vidjeti kad sam dosao. Ovo za preuzimanje Bosne od trojce legendi naseg rukometa je stvarno odlicno samo da li ce imati prepreke? Ubjedjen sam da ce imati jer oni imaju para i zelju da nesto naprave od bh. rukometa, ali bit ce oni koji ce izgovoriti poznatu nasu recenicu ''A gdje sam ja tu''.

                      Karacic je stvarno kavalitetan igrac i njegovim odlaskom puno Bosna gubi. Ne znam koga da dovedu u prelaznom roku mogu vec zaboraviti na titulu.

                      Comment


                      • http://www.sportsport.ba/bh_fudbal/b...g-igraca/71136

                        Nazalost uspjeli su dohakati i jednom od najboljih sportskih kolektiva u Bosni i Hercegovini.Drugi dio sezone ce mozda igrati sa junorima i tu naranvno ne treba nista ocekivati :S

                        Comment


                        • Krivo mi je zbog ovakvog tima da se gasi a drago mi je jer se otvara prostor Borcu za titulu i Ligu Sampiona u Banja Luci sledece godine
                          Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

                          Comment


                          • Ovo je zalosno, moralo im se nekad ovo obiti o glavu jer su samo trosili pare a nista nisu stvarali. Nadam se ipak dolasku Radoncica, Sumana i Maglajlije u klub.

                            Miko zaboravljas Izvidjac koji polako dolazi sebi i koji ima para ali veoma pametno sa njima rade, jer uvijek guraju svoju djecu iz akademije. Pisao sam prije nekoliko mjeseci da bi Zvonimir Noka Serdarusic mogao preuzeti Izvidjac, ali on tad zbog suspenzije od EHF i bolesti nije mogao, ali ta suspenzija istice i moguc je njegov dolazak.

                            Comment


                            • Bosna ostala bez trenera i bez cjelokupnog igrackog kadra.

                              http://www.balkan-handball.com/balka...odova-i-igraca

                              Slicna situacija i u Zvezdi.

                              Comment


                              • Danas je u Avazu izasao intervju sa bivsim presjednikom Bosne Selmanom. Pa evo uslikao sam to i ko zeli da procita bujrum. Uglavnom prica o Smajlagicu i njegovom forsiranju hrvatski igraca i cudnim metodama rada.

                                Spoiler
                                Last edited by danijelkr; 03-01-12, 15:29.

                                Comment

                                Working...
                                X