Announcement

Collapse
No announcement yet.

SEHA liga

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • 6. kolo: RK CO Zagreb - RK Crvena Zvezda 32:19
    8. kolo: RK Metaloplastika ZK - HT Tatran Prešov 27:27
    7. kolo: RK Bosna BH Gas - RK Borac m:tel 24:23 (14:11)

    Danas jako zanimljiva utakmica na Mojmilu gdje je Bosna zasluženo slavila nad Borcem. Oba tima napočetku gotovo sve pogađaju, kako je prolazilo vrijeme sve bolje su funkcionisale odbrane. Bosna kao i u dosadašnjim utakmicama dosta agresivno u odbrani i što je rezultiralo tri sedmerca od čega je dva odbranio večeras fantastični golman Martinović, Borac je pravio probleme u prvom poluvremenu odbrani Bosne sa brzim centrom.
    Na početku drugog Borac pravi 3:0 seriju ali se brzo vračaju Bosnini na osjtniju razliku i to 4 gola prednosti. Onda što je Borcu falilo u prvom a to je raspoleženi golman to je dobio od Bojana Ljubušića koji je gotovo sve branio bosninim igračima i neki minut i pol do kraja Borac poravnava, ali danas dobri Goran Gorenac pogađa za 24:23 i zadnji napad je odbrana Bosne konstantnim prekšajima je odbranila.

    Kod Bosne danas najbolji golman Martinović koji odbranio 4 sedmerca, a imao ukupno 18 odbrana. Od igrača dosta dobro u napadu odigrao Gorenac sa 6 golova i Halilbegović sa 4 gola. Ponovo lošija igra u napadu i gotovo da krila u napadu ne postoje.
    Dok kod Borca najefikaniji ali ne i najbolji su bili Trivundža sa 6 gola, a pri tome je promašio 3 sedmerca i kod jednog je pogodio Martinovića u glavu(a prije toga je zabio tako gol sa sedam metara). Đukić odlično počeo, ali kasnije ga je pročitao Martinović i napromašivao je se, ali je uspio skupiti 5 golova. Od ostali Vranješ i Karačić dosta dobro odigrali odbranu i Ljubušić dobar u drugom poluvremenu, a Panić večinu što je pokušao je zabio, ali ga nigdje nije bilo u drugom poluvremenu.

    Comment


    • Bosna-Borac 24:23

      Sve u svemu solidna utakmica,bilo je dosta tehnickih gresaka,ali su i golmani bili dobri ;) Start je pripao ekipi Borcu i odmah u prvom napadu jedan neobican dogadaj jer je igrac Borca prestupio prilikom suta sedmerca.Ali opet Borac je na startu uspio do dodje 0:2,kada Bosna polako prelazi u vodstvo sjajnom igrom Gorenca,a na drugoj strani raspolozen je bio Panic.Inace Markovic i Borceva klupa su se bunili bukvalno na svaku odluku sudija i na kraju prosli cak i bez zutog kartona. Treba istaci sjajnog Ivana Martinovica koji je skupio 18 odbrana,od toga 4-5 sedmeraca.Uvodic se veceras vratio u tim,ali vidi se da jos nije spreman (usao je u igru i nije uspio odbraniti sedmerac) i na njemu mi se cini kao da je smrsao Na kraju Bosna od skoro upisane pobijede nije izgubila bodove,jer su u 55. minuti vodili 23:20,zatim Borac dolazi do izjednjacenja,ali Gorenac pogadja minutu i 15 sekundi prije kraja za vodstvo Bosne.Sudije Borcu pustaju da od tada do kraja utakmice ima napad. Zatim Bosna dobija iskljucenje i u zadnjih 20 sekundi Borac ulazi sa igracem vise i plus sa igracem koji je usao kao zamjena za golmana.Znaci zadnjih 20 sekundi su igrali sa 2 igraca vise,ali Martinovic skida sut Trivundzi (cini mi se ) i Bosna dolazi do vazne pobijede ;)

      EDIT: Danijele u isto vrijeme :d
      Last edited by hamza_TM87; 16-11-11, 21:41.

      Comment


      • Ja bi rekao da je ova liga prioritet makedonskim klubovima jer oni su baš ozbiljno ovo shvatili, još su ozbiljno shvatili Tatran i Nexe. Borcu, Bosni, Izviđaču ova regionalna liga im dođe kao odlična prilika za uigravanje za domaće prvenstvo koje će ove godine biti pravo tijesno. Zagrebu dobro dođe jer ima će sigurno više kvalitetniji utakmica nego u domaćoj ligi. Dok crnogorskim i srpskim klubovima kako bude odmicala sezona ova liga bi im mogla donijeti probleme, jer moglo bi doći do preumorenosti i do prosipanja bodova u domaćem prvenstvu.

        O fudbalu za koji dan i ja sam mišljenja da će biti guravo.

        Trenutna tabela

        Last edited by danijelkr; 17-11-11, 17:13.

        Comment


        • Do sada sam pronašao termine odigravanja tri utakmice 10. kola

          18.11.2011. RK Vardar PRO Skoplje - HT Tatran Prešov (18 sati, prenos na makedonskoj televiziji)
          20.11.2011. RK Borac m:tel - RK Nexe Našice (20:45 sati)
          21.11.2011. RK Crvena Zvezda - RK Sutjeska Nikšić (17 sati)

          Za ove parove još nisu poznati datumi odigravanja, a to su:

          RK Lovćen Cetinje - RK Metaloplastika Zorka keramika
          RK CO Zagreb - RK Bosna BH Gas
          HRK Izviđač MI Grupa - RK Metalurg Skoplje

          Comment


          • RK Vardar PRO Skoplje - HT Tatran Prešov 26:25 (16:11)

            Još jedna super zanimljiva utakmica u SEHA ligi. Na početku utakmice je bilo gol za gol do rezultata 3:3, kada Vardar pravi seriju od 5:0 i u prvom poluvremenu Vardar je imao najveću prednost od +7(14:7) i do kraja poluvremena Tatran Prešov je smanjio prednost i rezultat je bio 16:11. Vardra je dosta dobro igrao u napadu i odbrani, dok je Tatran u svim segmentima bio loš.
            Drugo poluvrijeme sam počeo gledati od 48. minute i bio sam iznenađen rezultatom jer je na semaforu bilo 20:20. Pred kraj oba tima su dosta griješila u napadu, ali je Vardar otišao na dva gola razlike u 58 minuti i imali su sedmerac 60 sekundi do kraja koji nisu iskoristili i u sljedećem napadu Tatran je preko (mislim, nisam siguran) Antla smanjio na -1 i 40 sekundi do kraja Vardar je bio pasivan u napadu i sudija je oduzeo napad. Prilikom spuštanja lopte Filip Lazarov je gurnuo loptu i dobio crveni karton i tako 9 sekundi do kraja je Tatran u napadu imao 2 igrača više jer je umjesto golmana ušao igrač, ali igrači Vardara prave prekršaj na Kristopans-u koji je imao pravo zadnjeg šuta, pošto je isteklo vrijeme. Na njegovu nesreću njegov udarac je završio na prečki.

            Na utakmici Vardra napokon više navijača, ma da je bilo neko koškanje ali nisam skontao što, čak je igrač Vardara htjeo da uđe na tribine, da se obračuna sa nekim.

            Comment


            • Nemoj oduzimati Borcu golove dobili ste ih 8 razlike. Povrijedio je se Ratko Nikolić u susretu sa Tatranom i još se ne zna koliko je opasna povreda.
              Ja se još uvijek nadam da će Bosna proraditi i biti među ova četiri tima.

              Na kraju za sve malobrojne ljubitelje regionalnog rukometa sutra od 20:45 na RTRS-u bit će direktan prenos utakmice Borac - Nexe. Ko nema ovaj program ja mislim da na internet stranici ovog kanala može se gledati utakmica. Sutra je i utakmica Lovćena i Metaloplastike.
              Last edited by danijelkr; 19-11-11, 11:12.

              Comment


              • Ovo je prva utakmica Borca koju RTRS prenosi ja mislim,iako su prije sezone najvili sve domace tekme

                EDIT: http://sportsport.ba/rukomet/kastrat...sutjeska/68498
                Last edited by hamza_TM87; 20-11-11, 10:19.

                Comment


                • Uprava se nada da će Kastratović povući ostavku

                  http://www.vijesti.me/sport/uprava-s...u-clanak-47666

                  Comment


                  • Borac-Nexe 22:22

                    Na kraju u veoma zanimljivoj zavrsnici Nexe je uspio doci do boda.Na pocetk use igralo gol za golom,ekipe su se smjenjivale u vodstvu a najveca razlika je bila od 2 gola razlike.U drugo poluvrijeme Nexe ulazi mnogo odlucnije i uspijevaju se odlijepiti na +3. U medjuvremenu Markovic jednostavno na svaku sudijsku odluku se buni isto kao i u Sarajevu i opet prolazi sa samo zutim kartonom.Borac se vraca u mec na krilima sjajnog Ljubisica na golu i jos boljeg Djukica dolazi u vodstvo koje se penjalo do 3 gola razlike.U zadnjih 5 minuta ulaze sa 21:19,ali prvo sjajna intervencija Sunjica,pa pogodak Lelica za 21:20,zatim Borac zabija u slijedecem napadu i dvije i po minute prije kraja ulaze sa plus 2.Nexe pogadja za 22:21,a na drugoj strani Vranjes sutria daleko preko gola.Nexe zabija go iz sedmerca za izjednacenje 50 sekundi prije kraja.Prvih 25 sekundi Borac trosi i onda Markovic trazi TIME OUT.I onda probijanje Karacica koji je krenuo sam na trojicu igraca Nexe-a i sudija mu naravno svira prekrsaj.Ali Nexe tu lose izvodi loptu i na trenutak do nje dolazi Stojanovic,ali sudije kazu da je napustio granice terena.Nexe je pokusao sa sutom sa oko 10 metara,ali je Ljubusic bio siguran.

                    Comment


                    • Lovćen-Metaloplastika 28:22

                      Cetinje - SRC "Lovćen". Gledalaca: 700. Sudije: Knezović i Zovko (BiH). Sedmerci: Lovćen 5 (5), Metaloplastika 2 (1). Isključenja: Metaloplastika 4 minuta.

                      Lovćen: Abramović, Simić (13 odbrana), Lipovina, Jovetić 2, Kaluđerović 1, Marković 6 (5), F. Popović 3, Pejović, Drašković 5, Radović, M. Popović 1, Latković, Perišić 2, Lasica, Grbović 8, Marković.

                      Metaloplastika: Rajičić, Arsić (11 odbrana), Karanović 1, Živanović, Vejin 1, Aleksić, Krečković, Novaković, Marjanović 2 (1), Dragaš 1, Medurić 6, Marković 2, Grujičić 1, M. Mitrović 2, L. Mitrović 6, Obradović.

                      Više http://www.vijesti.me/sport/lovcen-k...u-clanak-47921

                      Borac-Nexe 22:22

                      Prkokockana pobjeda od strane Borca i ponovo prezanimljiva utakmica i šteta bi bilo da se ova liga ne nastavi jer kvalitet na visokom nivo. Više o utakmici nadam se napisat će Borac,Banja Luka ili Miko ako su bili na utakmici ili ako su gledali.

                      Trenutna tabela



                      EDIT: Ipak je Hamza prije i to odlično odradio za Borac Nexe.
                      Last edited by danijelkr; 20-11-11, 22:28.

                      Comment


                      • Sutjeska – Crvena zvezda 29:22 (15:13)
                        Nikšić - Dvorana: Nikoljac. Gledalaca: 400. Sudije: Mitrevski i Todorovski (Makedonija). Sedmerci: Sutjeska 4 (3), Crvena zvezda 3 (3). Isključenja: Sutjeska 10, Crvena zvezda 2 minuta.
                        SUTJESKA: Rajković (7 odbrana), Jocović, Bojanić, Ašanin 2, Majić 9, Bulajić, Đođić 3, Blečić 1, Vučković, Nikolić 8, Šekarić, Blagojević 1, Trifunović 4, Nikitović, Rakočević 1, Čizmović.
                        CRVENA ZVEZDA: Kosanović, Živković 3, Pucelj, Šćepanović, Nadoveza, Pavić 4, Pušica, Ivanišević, Jeraj, Šljivančanin, Ćirić 3, Dokić 3, Blečić, Anđelić 6, Sudžum.

                        Trenutna tabela

                        Comment


                        • http://www.balkan-handball.com/seha/...-u-glavi-video

                          Osvrt Kasima Kamenice na prvi dio sezone ;)

                          Comment


                          • RK Metalurg - RK Vardar 18:18 (8:6)

                            РК Металург: Станиќ, Ангелов, Ракчевиќ 2, Левов, Димовски 1, Марковиќ 4, Георгиевски, Козлина, Манасков 1, Миркуловски 5, З.Мојсоски 3, Н.Мојсовски 1, Стоилов, Батиновиќ, Јоновски и Алушовски 1. Седмерци: 2/6. Исклучувања: 8 минути.
                            РК Вардар ПРО: Абаџиќ, Стоилов 1, Ојлески 1, Маркоски 1, Николиќ 3, Симовиќ, Додер 3, Вујовиќ 1, Кукоски, Собол 2, Петриќ 2, Јовчевски, Марковиќ 3, Ристевски, Абутовиќ и Ангеловски 1. Седмерци:3/7. Исклучувања: 8 минути.

                            Comment


                            • Originally posted by danijelkr View Post
                              RK Metalurg - RK Vardar 18:18 (8:6)
                              Metalurg propustio veliku sansu,20 sekundi prije krajaa su promasili sedmerac

                              Comment


                              • Nisam znao da se utakmica igrala, tek danas vidio, još bio prenos na MRT-u (hrkljuš,hrkljuš). Sutra na areni Metaloplastika i Crvena Zvezda bit će to dobra utakmica.

                                Comment

                                Working...
                                X