Announcement

Collapse
No announcement yet.

Formula 1 Gran Premio Santander D'Italia 2011 - Monza

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Dve kraljevske trke pokorene u jednoj sezoni ali iako je titula tu majstor se nece zaustaviti..
    Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

    sigpic

    Comment


    • #47
      Prvo, da se zahvalim komentatorima što su nas pustili da slušamo press konferenciju na engleskom!!
      Drugo, razlog zašto je Vettel pa i Button prošao Alonsa toliko lako je greška Alonsa u oba slučaja i bolji izlazak iz krivine ove dvojice. Ajde da ne preuveličavamo.
      Schummi je bio podešen za high downforce što se i videlo pošto je bio lošiji u krivinama. Svaka mu čast.
      Dalje Massa nije napadao Webbera već obrnuto, Massa se branio a Webber ga je okrenuo u mestu. Dobro se oporavio mada ni on ni Alonso nisu imali "paket za danas", bili su vrži na pravcu od McLarena ali katastrofalni u krivinama i opet boljka sa belim gumama.
      Hamiltonu mora da je muka koliko je lako Button pretekao i njega i Schumachera i Alonsa...
      Zanima me zašto je Perez odustao a bio je u dobroj poziciji.
      Senna me zasad ne ispunjava nekim optimizmom ali videćemo.
      Torro rosso, svaka čast opet.
      Previše ima da se čeka do Singapura!!

      Comment


      • #48
        Sve u svemu solidna trka, sjajna borba izmedju Schumija i Hamiltona. Schumi verovatno na granici dozvoljenog, mozda je i prekrsio, cesto je menjao stranu na pravcu prilikom odbrane, a znamo da je to zabranjeno, vec da mora da izabere ili unutrasnju ili spoljasnju i tako do krivine. No Hamilton je covek zbog kojeg je to pravilo uvedeno, ako se secate njegove cik-cak voznje u odbrani pozicije pre par godine (ne secam se protiv koga). Mozda mu se sad vratilo, karma...

        @Pretorian Slazem se da je Alonso napravio gresku u 2. krivini i protiv Vettela i Buttona, mislim da ipak nije Ferrari toliko sporiji.

        Opet se Vettel izvukao pre pocetka DRS-a, plus Schumacher zadrzavao Hamiltona, mada je pitanje sta bi on uradio, ali po podesavanju bolida rekao bih da je samo McLaren mogao da se nosi sa Red Bullom, imali su slicne brzine na pravcu a u krivinama su bili vidno bolji od Ferrarija i Mercedesa.

        Sledeci Singapur, ah, nesto ga ne volim, nekako je coskara, bice zajebano prestizanje, a Vettel ako opet pobegne...
        sigpic

        Comment


        • #49
          Vozaci koji su u jednoj sezoni slavili na dve kraljice medju stazama u F1 kalendaru (cekali smo ga 15 godina) :

          1952 - Alberto Ascari (Ferrari)
          1954 - Juan Manuel Fangio (Maserati/Mercedes)
          1955 - Juan Manuel Fangio (Mercedes)
          1958 - Tony Brooks (Vanwall)
          1961 - Phil Hill (Ferrari)
          1963 - Jim Clark (Lotus-Climax)
          1990 - Ayrton Senna (McLaren-Honda)
          1993 - Damon Hill (Williams-Renault)
          1994 - Damon Hill (Williams-Renault)
          1996 - Michael Schumacher (Ferrari)
          2011 - Sebastian Vettel (Red Bull-Renault)
          Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

          sigpic

          Comment


          • #50
            Sumi kralj sjajno je odvezao u Monzi,zasluzeno je bio 5..Pre svega sjajn start za njega i odlicno se nosio sa Meklarenovim bolidima 20-ak krugova,svaka cast majstore,i dalje ima zelju za trkama.
            Cestitam Fetelu,bio je najbrzi na stazi i zasluzeno pobedio
            Dreams are coming true.


            Marcello Lippi: „Usporeni snimci akcija nisu realan fudbal. Svi mi želimo da vidimo Moniku Beluči golu, ali ne želimo da je gledamo kroz rendgen“.

            Comment


            • #51
              Dobra trka, zanimljiva svuda sem za pobedu. Fetel je osvojio Monako, Spa i Moncu u jednoj sezoni, sto je prvi put od Sene i 1990. godine. Poveo je malo posle restarta i niko mu nije bio ni blizu. Zastrasujuce je to sto se cini da jos ima neke desetike u rezervi i stvarno ne vidim nacin da se Fetel ove godine pobedi ako povede. Jedino moze ta kombinacia RBR - Seb samu sebe da pobedi.
              Sumaher je odvozio kraljevsku trku. Ono vracanje Hamiltonu sa spoljne strane je za udzbenike, pokazao je zasto je majstor i legenda.
              Baton je ove godine uz Fetela najkonstantniji vozac. Nedostaje mu malo brzinu u kvalifikacijama i pretpostavljam da bi vec sada bio drugi u sampionatu sa prednoscu.
              Hamilton je odvozio mlaku trku. To mucenje sa Sumaherom ga je kostalo. Svi mi ocekujemo vise brzine od njega. Na kraju odvozio najbrzi krug u jurnjavi za Alonsom, ali nedovoljno za generalno nezadovoljavajuci utisak. Hvalio sam ja ovde Sumija, ali ga je Baton oladio za pola kruga, i njega i Luisa. Nije bilo nemoguce.
              Alonso - manje vise repriza Spanije, sa malo povoljnijim plasmano jer je ispao Veber i Sumaher pokvario racunicu Luisu. Dobar start, drzanje ritma na meksim gumama. Onda stint na medijumima i sve ode niz vodu. Ipak podijum pred Tifozima, bice zadovoljan. Nije pobeda ali je to ipak nerealno. Ferari mnogo toga duguje navijacima za sledecu sezonu.
              Veber dokazao da mu nije mesto u Red Bulu i da je ova godina bila vreme za rastanak, i za njega i za tim. Lose kvalifikacije, los start, onda se zajogunio na Masu, pogresio, poremetio trku i sebi i Felipeu, onda previse brzo vozio sa ostecenim bolidom i zavrsio u zidu.
              Felipe neprimetan sem tog incidenta sa Veberom i obilazenja sporijih vozaca kada se to vec desilo. Dosao blizu Sumaher na 10s i to je to, nedoreceno kao i obicno. Nazalost i njega cemo trpeti jos godinu dana, Ferari zasluzuje bolje, samo da i oni to shvate.
              Sena je odvozio dobru trku za moj ukus. Nasao se sa pogresne strane batine kod onog pocetnog incidenta i to mu je odredilo trku. Na kraju je stigao Buemija i mogao je i Di Restu da je imao jos jedan krug, u poslednja dva je bio po oko 2 sekunde brzi od Britanca.
              Mnogo incidenata, kvarova, gresaka. Monca...
              Posle dve mozda najbolje staze u sampionatu dolazi najgora.
              Na celom svetu samo Crvena zvezda

              Comment


              • #52
                Da pocnem ...Liuzzi xexex ono je ludo....

                webber - vazda je lose startovao jos se zabio u massu i nije mogao da vozi brzo sa krilom ispod bolida i eto kako je zavrsio....

                buemi - solidan

                senna - kao sto kaze nebojsa nasao se na pogresnu stranu tokom incidenta u prvoj sikani...ali dobar je 9-ti prvi bodovi u karijeri....

                di resta - konacno da odvozi normalnu trku...

                alguersuari - naslednik webbera sta da kazem sa 18-te na 7-mu..vazdaq kad startuje medju zadnjima dodje do bodova....

                massa - da nije bilo incidenta sa webberom bio bi u borbi za 5-o mesto

                sumaher - najbolji vozac definitivno borio se sa hamiltonom 25-30 krugova....sva cast kad je hamilton upalio drs top speed mu je bio 340 a sumiju bez drs skoro 350

                hamilton - skupo ga je kostalo voznja iza sumija xexx.....

                alonso - svaka cat majstore za start.....neverovatno ali ferrari treba jos da radi solidno 3 mesto...

                button - ispasce na kraju sezone da ce bit bolji od hamiltona...dobra trka za njega

                vettel - nemam sta da komentarisem zasluzio je ovu titulu.....
                www.balkansimracing.com/forum

                Real cars. Real racing. Dobrodosli

                Comment


                • #53
                  Pocinjem da sizim zbog tih odluka timova da vozacima kao sto su Webber i Massa daju jos sezonu, dve, sve pod izgovorom da oni mogu bolje nego sto prikazuju... I kad prodje sezona-dve, kad oni ne pokazu da mogu bolje nego sto se vidi, ovi ih i dalje drze u timovima! Koji oni problem imaju sa njima, ovo je surov sport, navijacima timova, timovi duguj najbolje sto moze, u ovom trenutku, za RBR i SFM Webber i Massa nisu najbolje sto se moze ponuditi... Ali opet imaju jos godinu dana u tim timovima... Izem ti novac kad zbog njega tim ne moze da postize rezultate... Alguersuari je namirisao krv onda kad se vodila prica o Webberu i ugovoru za 2012, i odtad ima 5/7 zavrsenih trka u bodovima, Buemi nije ni priblizno toliko ubedljiv... A, iskreno, jedva cekam testiranje na Maranelu Pereza i Bianchia, bas me zanima kakve ce krugove obrtati Sergio...

                  Comment


                  • #54
                    Bar ovi iz Meklarena ne bi smjela nikome nista da prigovaraju,Luisu je ovo zastitni znak
                    http://www.thef1times.com/news/display/04448
                    sigpic

                    Comment


                    • #55
                      Dobrodosao nazad Vladane, falio si ovde Zbog Hamiltona je to idiotsko pravilo i napravljeno, ovo mu dodje kao kosmicka pravda.
                      Na celom svetu samo Crvena zvezda

                      Comment


                      • #56
                        Schumi je to uradio jednom i promenio je smer 2 puta (dakle samo 1 put vise od dozvoljenog), a Lewis je protiv Petrova smer promenio 5 puta, i to 2 kruga za redom, ako se dobro secam... Bas me zanima da li je ovo cisto Buttonovo misljenje ili su ga malo "pogurali" u McLarenu da propeva pred medijima... jer ovo bi rekao samo neko ko mnogo voli da zanoveta i da se zali, a Buttona jos nisam video u takvom izdanju, dok Hamiltona... Da brojim pute, vec bih 30 presao...

                        Comment


                        • #57
                          Hvala Nebojsa,ja sam i ove nedelje slao ono,ali dzaba brate kad nece da objave nijednom

                          Meni je izuzetno drago da vidim napokon neki napredak kod Mercedesa i dalje su oni daleko od Ferarija,Meklarena i RBa,ali napreduju i stvarno im je impresivna brzina na pravcu,kad jedan Meklaren sa DRSom tu nista ne moze,gap je smanjen i samo da nastave da rade,cilj je sledeca sezona.Steta zbog Nika,bas me zanimalo kako ce izgledati njegova trka jer je krenuo na tvrdjoj komponenti,nije mu se dalo,ni kriv ni duzan u prvoj krivini zavrsio trku.
                          Fetel radi ogromne stvari i najmanje je prostora dobio u nedelju od svih iz vrha,covjek je nevjerovatan i zvanicno je sto se titule tice sve rijeseno.Odlican start Alonsa,nazalost Ferari ne moze da praria RBu,da ga je drzao iza sebe ko zna mozda bi situaicja i bila drugacija,ali isto tako Sumaher je usporio Luisa,pa bi eventualno baton imao sansu.Sumaher je pokazao svu svoju velicinu jos jednom,samo se nadam da ce dobiti konkurentan bolid,jer je on sve bolji i bolji,zadnje dvije trke su savrsenstvo stvarno i ne vidim kako bi se moglo bolje u ovakvom bolidu od ovoga sto je uradio
                          Veber gubi konce,nema zara,pravi greske,jeste dobio novi ugovor,ali se od njega mnogo vise ocekuje.Sta reci za Masu,posle trke su rekli da bi pucali na podijum da nije doslo do onog incidenta sa markom,mislim da se to ne bi desilo i ako je Luisu toliko trebalo da pretekne Sumija,kako bi onda Masa?Mislim da odgovor na ovo svi znamo.
                          Velike pohvale za sve od 7. do 10. mjesta!
                          Sezona je odlicna,smao da je malo zanimljivija borba za prvo mjesto,ali ne moze ni to svake godine.
                          sigpic

                          Comment

                          Working...
                          X