Announcement

Collapse
No announcement yet.

Formula 1 Gran Premio Santander D'Italia 2011 - Monza

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Ferrari se samo skriva.

    Nego, jako zanimljiva situacija sa DRS- om. Sa manjim krilom je manje efikasan, a takvo se obično koristi u Monzi. Obzirom da se drs može koristiti u kvalifikacijama, tu će u kombinaciji sa njim high-er downforce biti optimalan bez dileme. U trci, dve drs zone mogu da pomognu svima koji budu u mogućnosti da ih koriste, u suprotnom prednost je na strani onih koji se odluče za low downforce.
    Neki timovi bi mogli da probaju da se optimizuju za kvalifikacije, a da se nadaju da će u trci biti u situaciji da čuvaju poziciju korišćenjem drs-a (moraće da održavaju zaostatak za vozilom ispred od jedne sekunde). Kontam da će to pokušati manji timovi, ne očekujem da to rade top 3 - oni su nedodirljivi.
    Batracer - tema na forumu

    mom.rs

    Comment


    • #17
      Verovatno se Ferari skriva ili stedi motore, ne mogu oni sebi da dozvole da ovoliko zaostaju kuci.
      A za ovo drugo sto si rekao, verovatno da nije iskljuceno i da timovi poput Renoa ili Toro Rosa razmisljaju o toj taktici, medjutim, onog momenta kada im bolid ispred pobegne za vise od sekund, oni su peceni... Za takvu taktiku potreban je vrhunski vozac koji ce odraditi odlican kvalifikacioni krug, kojeg je teko stici i koji moze da vrati udarac odmah u sledeca dva tr kruga, a ja ne vidim da ima takvih van prva tri tima. Mozda se varam, ali mi ne izgleda da je moguci dobitak vredan rizika. Ne verujem ja da iko od njih moze da bude toliko dobro plasiran. Uz to uzmi u obzir da ce mozda biti kise u nedelju pa je pitanje da li ce DRS smeti da se koristi tokom trke.
      Na celom svetu samo Crvena zvezda

      Comment


      • #18
        A mozda neko i proba da uradi dve razlicite taktike za vozace, naravno od slabijih timova, Top 3 za tim nemaju potrebe, Verovatno ce oni ici namaximalnu brzinu, a RB ima prednost sto se tice aerodinamike. Verovatno ce u McLarenu probati sa malo riskantnijim podesavanjem, narocito kod Lewisa, podesavanjem sa kojim ce jedva odrzavati bolid u krivinama (dobro, mozda nece biti bas toliko nervozno podesavanje, ali bice potrebna prilicno hrabra i skoncentrisana voznja), ali na pravcima prakticno da nece imati imalo drag-a. Ferrari i McLaren su stara skola, uvek idu na brzinu, tako da mislim da ce i za Alonsa probati nesto slicno kao kod Lewisa, a Massa i Button ce verovatno ici malo konzervativnijim tatikama, mada mozda i Button bude zeleo da izveze jednu ludu trku, bez cuvanja guma i da stavi sve na crtu. Od Masse to ne ocekujem, kao ni od Ferrarija da mu poveri takav bolid na trci.

        RB je dosta zaostajao u odnosu na McLaren, izgleda da su probali malo konzervativniji pristup, videcemo kako ce biti na sledecem treningu...

        Comment


        • #19
          Originally posted by NebojsaNS View Post
          Uz to uzmi u obzir da ce mozda biti kise u nedelju pa je pitanje da li ce DRS smeti da se koristi tokom trke.
          nisam neki stručnjak, ali sumnjam da je low downforce konfiguracija optimalna za kišu..
          Batracer - tema na forumu

          mom.rs

          Comment


          • #20
            Originally posted by djolee View Post
            nisam neki stručnjak, ali sumnjam da je low downforce konfiguracija optimalna za kišu..
            U pravu si, verovatno nije, to sam zaboravio Vise sam mislio na koriscenje DRSa nego na tu stranu...

            Ako hoce neko na chat, dobrodosao je

            http://chatzy.com/300711426065
            Na celom svetu samo Crvena zvezda

            Comment


            • #21
              Originally posted by djolee View Post
              nisam neki stručnjak, ali sumnjam da je low downforce konfiguracija optimalna za kišu..
              Pa nije, to je NebojsaNS i rekao, male su sanse da ce im dozvoliti da koriste DRS ako bude bilo kise...
              DRS=low downforce... Valjda.

              Comment


              • #22
                Originally posted by Vanja #66 View Post
                Pa nije, to je NebojsaNS i rekao, male su sanse da ce im dozvoliti da koriste DRS ako bude bilo kise...
                DRS=low downforce... Valjda.
                pričali smo na temu 1. high downforce sa efektivnijim drs VS 2. low downforce. Prva je optimalna za kvalifikacije (koršćenje drs-a odrađuje posao na pravcu, a radi bolje u krivinama) druga za suvu trku (pošto drs ne možeš koristiti kad i koliko hoćeš).
                eventualna kišna trka bi, pretpostavljamo, favorizovala prvu opciju - ne zbog drs-a, već zbog high downforce setupa.
                Batracer - tema na forumu

                mom.rs

                Comment


                • #23
                  Originally posted by djolee View Post
                  pričali smo na temu 1. high downforce sa efektivnijim drs VS 2. low downforce. Prva je optimalna za kvalifikacije (koršćenje drs-a odrađuje posao na pravcu, a radi bolje u krivinama) druga za suvu trku (pošto drs ne možeš koristiti kad i koliko hoćeš).
                  eventualna kišna trka bi, pretpostavljamo, favorizovala prvu opciju - ne zbog drs-a, već zbog high downforce setupa.
                  Da, da slazem se skroz, kada si napisao shvatio sam koju sam glupost rekao. Svakako da je po kisi bolje imati high downforce.
                  Na celom svetu samo Crvena zvezda

                  Comment


                  • #24
                    Originally posted by djolee View Post
                    pričali smo na temu 1. high downforce sa efektivnijim drs VS 2. low downforce. Prva je optimalna za kvalifikacije (koršćenje drs-a odrađuje posao na pravcu, a radi bolje u krivinama) druga za suvu trku (pošto drs ne možeš koristiti kad i koliko hoćeš).
                    eventualna kišna trka bi, pretpostavljamo, favorizovala prvu opciju - ne zbog drs-a, već zbog high downforce setupa.
                    Da, da, lose sam razumeo... kad je Nebojsa napisao, ukapirao sam da ste pricali o drugim stvarima, tj. o istim stvarima u drugom pravcu...

                    Comment


                    • #25
                      RB se probudio, kao i Ferrari, sad su svi tu, u nekih 0.5s, sto nam daje za pravo da se nadam uzbudljivom startu, a i nastavku trke. Ferrari je ipak vec sad stavio nove motore u svoje bolide, ipak im se nije isplatilo da onoliko zaostaju ponovo, ne bi znali na cemu su, a Schumacher se ubacio u Top 3 sjajno odvezenim prvim sektorom gde je bio 0.4s brzi od Vettela, ali na ostatku staze je zaostajao dodatnih 0.7s pa je to za njega ipak samo 3. mesto. Hamilton i Vettel, prakticno ih nista ne deli, ja sam iznenadjen ovakvim prikazom RBa, nisam ocekivao da su toliko popravili brzinu, naprosto na drugim stazama se to primeti, ali bas ovoliko, nisam ocekivao. Da podsetim, Vettel je prosle godine bio 4. sa gotovo pola minuta zaostatka u odnosu na Alonsa, a on, Button i Massa su bili u 5.5s... Slozicete se da je ovo veliki korak napred za RB i vrlo je jasno da su napravili gotovo idealan bolid, te su titule vise nego zasluzeno njihove... Od ostalih se posebno izdvajaju Perez i Kobayashi, a Petrov i Sutil su izgleda povukli kolege, pa su sada svi jedan za drugim. Ostalo je manje vise standardno... Evo i rezultata FP2:

                      FP2 2011.jpg
                      A sada me izvinite, otisao sam do frizera...

                      Comment


                      • #26
                        Sena kaznjen novcano zbog prevelike brzine u pitejnu. Nece biti takmicarske kazne (sekundi, pozicija i sl).
                        Na celom svetu samo Crvena zvezda

                        Comment


                        • #27
                          Originally posted by Vanja #66 View Post
                          Slozicete se da je ovo veliki korak napred za RB i vrlo je jasno da su napravili gotovo idealan bolid, te su titule vise nego zasluzeno njihove...
                          stani malo, bio je Vettel prvi i prošle godine na FP2. Drugo, sve dileme oko setupa koje DRS doneo, (o čemu smo pisali) im idu na ruku.. pogotovo ako se zna da se tokom treninga isti mogao koristiti..
                          Batracer - tema na forumu

                          mom.rs

                          Comment


                          • #28
                            Originally posted by djolee View Post
                            stani malo, bio je Vettel prvi i prošle godine na FP2. Drugo, sve dileme oko setupa koje DRS doneo, (o čemu smo pisali) im idu na ruku.. pogotovo ako se zna da se tokom treninga isti mogao koristiti..
                            U pravu si, nisam pratio treninge prosle godine, a i ranije, imao sam samo TV Fox/Prvu kao izvor informacija za F1, dakle samo kvalifikacije i trka. Ali, ako bude Vettel zaostao opet nekih 30s kao prosle godine, a da nema nekih problema, dakle, samo zbog tempa, onda mu svaka cast... Ocekujem od Ferrarija da se poboljsa, McLaren je tu sa njima, verujem da ce biti bolja trka nego prosle godine, tj. da ce se vise puta smenjivati vozaci na celu. Bolji je RB napravcima nego prosle godine, mozda ne toliko koliko se meni ucinilo, ali se poboljsao svakako, tako da sumnjam da ce se desiti isto sto i prosle godine...

                            Sta su rekli i kako su doziveli ovih 3 sata danas nacicete na

                            http://www.formula1.com/news/headlin...1/9/12500.html
                            Last edited by Vanja #66; 09-09-11, 22:14.

                            Comment


                            • #29
                              http://www.chatzy.com/300711426065

                              Ako neko hoce na chat.
                              Na celom svetu samo Crvena zvezda

                              Comment


                              • #30
                                I FP3 je gotov, Seb je opet na vrhu, Webber iza, Massa je nasao dobro vreme... Zanimljivo je da su Mercedesi najbrzi u prvom sektoru, cak 0.4 su brzi od Seba, ali potom zaostaju prilicno... Evo i vremena FP3:

                                FP3 2011.jpg

                                Comment

                                Working...
                                X