Announcement

Collapse
No announcement yet.

2011 Shell Belgian Grand Prix

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Originally posted by Tony_G View Post
    Sad nas ima 2 navijaca Hamiltona, ostali su uglavnom Alonsovi i Schumijevi...
    Postoji jedna Engleska reč - "flaunt". Donekle može da se prevede kao šepurenje.
    Hamilton je oličenje te reči.
    Dok je nesumnjivo brz, vešt i neustrašiv, nešto ga ne volim. Ne volim McLaren uopšte, pa i to možda ima veze jedno s drugim.
    I Senna, i Schumacher, i Hamilton imaju jednu sličnost - sva trojica žele pobedu po svaku cenu. Verujem da to nikad nije smetalo niti će smetati njihovoj popularnosti.

    Čudno, ali trenutno nemam omiljenog vozača, ali pratim napredak novih navijača.
    Bio sam nekad navijač Schumija i uvek ću biti ali ne mogu da navijam za Mercedes.
    Ovo je malo off-topis, al ajde...
    još sat i 23 minuta....

    Comment


    • #32
      Majstor jos jednom pokazao kakav je majstor , sa 8 na 1 A Lewis lepo poleti , klasicna greska FIA-e je ovo , trebali su upozoriti Sauber da Kobayashi sa onakvim prednjim krilom ne sme voziti i zbog tog prednjeg krila izleti Lewis , nije los ,jos da Vettel izleti i slavlje moze poceti
      Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

      Comment


      • #33
        hvala na dobrodoslici,neverovatno glupa greska hamiltona jer on je skrenuo na kobajasija ali sta da se radi,ako sad vettel pobedi onda je to to,sampionat je onda definitivno njegov,button je fenomenalan sto je i bilo za ocekivati,jos kad bi dosao do podijuma

        Comment


        • #34
          E, lepo si to primetio Infinity, to je greska Hamiltona, mala ali skupa. Kamui je sve vreme drzao pravac, nije skretao, a Hamilton je probao jedno malo skandinavsko skretanje ne primetivsi (zapravo negledavsi) Kobayashia, eto kako je prosao.

          Inace, dobrodosao!

          Comment


          • #35
            pozdrav svima, interesuje me gde je Baton izgubio desni retrovizor?

            Comment


            • #36
              Originally posted by Tony_G View Post
              Sad nas ima 2 navijaca Hamiltona, ostali su uglavnom Alonsovi i Schumijevi...
              Nemoj tako, pa i ja sam Hamiltonov navijac.
              Koliko sam se iznervirala sto je onako zavrsio trku.
              Nadam se samo da ce Baton uspeti da pobedi.
              Sada gledam warm up za motogp, pa ne znam sta se dogadja u f1, ali se nadam da ce mi se zelje ispuniti.

              Comment


              • #37
                Originally posted by Miko View Post
                Majstor jos jednom pokazao kakav je majstor , sa 8 na 1 A Lewis lepo poleti , klasicna greska FIA-e je ovo , trebali su upozoriti Sauber da Kobayashi sa onakvim prednjim krilom ne sme voziti i zbog tog prednjeg krila izleti Lewis , nije los ,jos da Vettel izleti i slavlje moze poceti
                Slavis li odustajanje?
                Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                sigpic

                Comment


                • #38
                  gotovo je sto se tice sampionata....predaleko je vettel....alonso je mogao do 2 pozicije ali jbg taktika losa....sumaher sjajan cak 19 pozicija napredovao svaka cast....massa los opet......senna je mogao bolje ali jbg u prvu krivinu je prakticno zavrsio borbu za bodove...alguersuarija mi je zao....hamilton je kriv za ono izletanje...button je ponovo dobar....itd..itd
                  www.balkansimracing.com/forum

                  Real cars. Real racing. Dobrodosli

                  Comment


                  • #39
                    Sebastian je nakon ove trke vec osvojio vise poena nego na kraju prosle, sto je naravno novi rekord od kada je uvedeno ovo monumentalno bodovanje.. mnogo vaznija je cinjenica da ce biti najmladji dvostruki sampion u istoriji F1
                    Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                    sigpic

                    Comment


                    • #40
                      e pa zavrsi se i belgija i pobedi vettel tako da smo dobili novo-starog sampiona za ovu godinu a to je vettel,trka bas i nije bila nesto preterano uzbudljiva ali dobro,inace vettelu svaka cast na pobedi,webber lose poceo ali je odlicno zavrsio,button verovatno covek dana,mada opet to i nije iznenadjenje jer on je specijalista za strategiju,alonso ocekivao sam najmanje podijum od njega a na kraju 4 i naravno jedno veliko bravo za sumahera jer 5 mesto je sasvim solidno s obzirom kakva mu je sezona,hamilton glupa greska ga mu je uzela i to malo nade sto je imao da moze do sampionske titule mada nisu ni ostali u nesto boljoj poziciji da se nadaju tituli jer je vettel danas sve resio,sve u svemu nije lose ali moglo je i bolje,steta sto nije bilo kise jer bilo bi ludilo

                      Comment


                      • #41
                        Sampionski, nista manje! Ako je neko sumnjao u to, Vettel je sampion F1 za ovu godinu sad vec (prakticno) sigurno. Sa pola na pobedu, zaista vrlo upecatljivo. Skoro kao Novak Djokovic!

                        Kratka analiza nekih najzanimljivijih detalja...

                        Prvo i prvo, Alonsov pocetak trke, sa 8. na 1. mesto za nekih 20-25 minuta, na mekim gumama je postao neprikosnoven. Zato je na medium mesavini bio 1.5s sporiji od Webbera, a oko 1.1s od Buttona. A onda sudar Hamiltona i Kamuia, to sam vec prokomentarisao... Potom ide SC, malo se poduze zadrzao, Vettel to iskoristio na najbolji moguci nacin, prakticno je dobio besplatan pit-stop koji je iskoristio za 7. pobedu u sezoni i povecao razliku na 92 poena, prakticno ima 4 pobede prednosti na 7 trka do kraja. I jos malo da skrenem sa kursa, prosle sezone je imao 256 na kraju sezone, sad ima 269 poena, a imace jos stotinjak do kraja sezone... Dominantno, ova ce mu pobeda jos lepse leci s obzirom da na 3 prethodne nije pobedio. Dovoljno o njemu.
                        Potom bih izdvojio jos jednu od mnogobrojnih gresaka u Ferrariju, Massine gume, umesto da mu, kao i Alonsu stave medium u 2. stopu, stavili su mu soft mesavinu, da bi se tri kruga nakon toga setili da postoji ono pravilo o dve mesavine na suvoj trci... nije dovoljan, treba im malj zveknuti po glavi, Domenicaliu pre svih.
                        I, naravno, najbolji elemenat ove trke, napredak od 19 pozicija za Schumia, sa poslednjeg na 5. najveci napredak na jednoj trci od Alonsa u Monacu prosle godine, ako se dobro secam. Nema reci kojima se takav uspeh moze opisati, ponovo je pokazao zasto je 7-ostruki sampion Formule 1.

                        Svidja mi se nesto drugaciji zvuk Ferrarijevog motora, malo je dublji, rekao bih zbog auspuha...

                        Ostalo, sve je nekako bilo standardno, nakon Hamilton-Kobayashi incidenta, trka je bila solidno dosadna... Toliko od mene.

                        Comment


                        • #42
                          Vettel - odlična trka, brži nego što sam mislio da će biti.
                          Webber - konjina što nije dobro startovao. ;)
                          Button - Možda McLaren treba da prouči "dizajn" ovog novog () krila koji je Buttonu pomogao da dođe do 3-eg mesta.
                          Alonso - Ferrari je napravio jednu taktičku grešku, ne dve. Pogrešili su što nisu uveli Alonsa kad i RBR Vettela, ali nisu kod prelaska na MEDIUM gume. Alonso je očigledno imao problem sa ovim setom guma jer 30 kruga pre prelaska na MED nije imao problema sa brzinom i bio je brz pa i brži od ostalih. (I nerviram se što komentatori odmah krive tim!!)
                          Schumacher - Jes' dobio na poklon 5. mesto al' je zaslužio.
                          Rosberg - još mi nije jasno kako je došao na 1. mesto posle starta!!
                          Sutil - niko ga nije pomenuo ali je bio odličan, i auto je bio brz.
                          Massa - Domenicalli treba da se bije glavom u zid... ponekad.
                          i to je to....

                          Što se tiče Hamiltona, nemojte previše da ga teretite za udes, mislim da je u stvari imao problem sa kočnicama. Kobayashi mu je dao dovoljno prostora.
                          Let's go Monza, let's go!!

                          Comment


                          • #43
                            Mnogo mi je krivo za Alonsa s obzirom za koju se poziciju borio i juri Fetela(stavise ovaj mu nije bezao, a ni razlika u sekundama se nije smanjivala) i na kraju ga pretekose i Veber i Baton.
                            Ako nista drugo, drago mi je da je Sumaher zavrsio na petom mestu i jos pretekao timskog kolegu.Samo nisam video to preticanje zato sto mi je tada krenuo da koci strim.
                            Sigurno jedan od njegovih boljih plasmana u ove dve godine.

                            Comment


                            • #44
                              Prvo dobrodoslica novim clanovima i nadam se da ce biti aktivni. Sve ukupno, Spa je potvrdila sva ocekivanja, puno prestizanja, akcije, srecom nije bilo kise pa je uzitak kompletan. Jedino sto mi se ne svidja je da izgleda DRS na ovoj stazi daje preveliku prednost, svako ko ga je koristio u iole izglednoj situaciji uspeo je da pretekne onog ispred sebe. Evo redom sto se tice trke:

                              1. Fetel - novi sampion, kada god je trebalo dobro je vozio, tim je napravio dobre odluke. Siguran sam da nece ostati samo na dve titule. Podjednako dobar na svim mesavinama, onaj pocetni kiks kada ga je prestigao Rozberg je samo stucanje.
                              2. Veber - odlicna trka u senci, pravovremena odluka za prelazak na med gume, kao i uvek najbolji u poslednjoj trecini.
                              3. Baton - 10/10, kao i Veber drugacija taktika koja je super upalila, i on je vozio tacno kako je trebalo, konstantno brzo sa pravim manevrima u pravo vreme.
                              4. Alonso - los Q3 juce, odlicna polovina trke, druga polovina ocaj zivi, Ferari josuvek ima problema na svim gumama koje su tvrdje od softa, i zbog toga su ispali iz konkurencije za obe titule. Ocajna odluka da se ne udje paralelno sa Fetelom.
                              5. Sumaher - svaka cast, sa poslednjeg do 5og mesta, dokazao da mu je mesto u F1. Stizao kad je trebalo, bio strpljkiv, nije bilo gresaka.
                              6. Rozberg - start odlican, sve posle prosecno, lako je izgubio poziciju nekoliko puta. Hrabri sto Mercedes konano ima makar solidan ritam u trci.
                              7. Sutil - Fors Indija standardno jaka na ovoj stazi, mozda ne rezultat kao ono Fizikelino drugo mesto, ali svakako vredno.
                              Masa - standardne boljke, vozacke greske, losa taktika, dobro je da je dosao do bodova. Na pocetku bio agresivan, pokazao zasto je u Ferariju, pokazao zube Nandu, i onda opet zapao u apatiju.
                              Hamilton - ponovo imao tempo, ponovo ispao zbog prevelike agresivnosti. Od sampionata nema nista, mora malo da sredi glavu, ovim ritmom ga ni nece vise osvojiti do kraja karijere.
                              Svi jedva cekamo Moncu, srecom pa je sledece nedelje.
                              Na celom svetu samo Crvena zvezda

                              Comment


                              • #45
                                I ponovo kazu nema namestanja a rekli Rosbrgu da pusti Sumahera da bude 5. Ali kad Ferrari namesta tada ide i drvlje i kamenje

                                Originally posted by NebojsaNS View Post
                                Svi jedva cekamo Moncu, srecom pa je sledece nedelje.

                                Monza je za 14 dana
                                Last edited by Mr.M; 28-08-11, 15:39.
                                Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

                                Comment

                                Working...
                                X