Announcement

Collapse
No announcement yet.

Moja prva trka - Brno 2011 (ostvarenje sna)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Originally posted by Ares View Post
    Znam ja vrlo dobro zasto on vama smeta i sto mislite da Rosi nije polomio nogu da mozda ne bi osvojio titulu.E pa ja verujem da bi je osvojio samo ne tako lako.
    Nije Rosi zbog noge izgubio mogucnost da se bori za titulu, vec zbog povrede ramena, koja je bila odmah posle trke u Kataru.
    Uostalom, to je i sam Lorenco kazao.
    Ko bi bio sampion te godine, nikada necemo znati.
    A znamo da je postao Lorenco, i potpuno je nebitno sto mu se neke stvari poklopile, jer nije on kriv za to.

    Comment


    • #32
      I svaki put kada sam gledala prenos iz Mizana,krsila sam jednu istu Boziju zapovest....Zavidila sam svima koji su se tog dana nasli tamo i imali tu srecu da preskoce ogradu i otrce do podijuma i pozdrave svog (naseg) BogaE ovaj put je neko zavidio meniI koliko god da sam na to cekala (a cekala sam pa skoro pola zivota),ipak je postojao neki strah.Znate ono,kada od necega puno ocekujete,obicno se razocarate.Ali ovde ne da to nije bio slucaj,nego sam ja od tog dana dobila vise ne samo od onoga sto sam ocekivala,nego i od onoga sto sam mogla zamisliti u najludjim mastarijama (a znamo vec da bas umem da mastarim).Bilo je tu svega,i nevidjenog straha,nevidjene tuge i nevidjene srece (i jos nekih nevidjenih stvari hihi).Vec sam znala da postoje savrseni dani,ali da sa samo nekoliko pravih reci i savrsen dan moze postati jos savrseniji....E to sam saznala te nedelje


      Imala sam kartu samo za nedelju i ako sam iz ove dve trke na kojima sam bila nesto naucila,to je da se na stazu krece sa prvim suncevim zracima,jer je da se predje put od nekoliko kilometara pod obavezno potrebno skoro 2 sata (tokom kojih izgubite ohohooo zivaca).A o saobracaju u Italiji ne bih trosila reci,haos sam i ocekivala,ali oni su prevazisli sebeAli kada smo konacno stigli do parkinga i krenuli ka tribini,svi zivci su ponovo bili na brojuA Brutapela.....San svakog Rosijevca....Ljubav na prvi pogled.....Izgledala je ogromno,ispunjena do poslednjeg mesta i svi do jednog u zutom i mlataraju zastavicama sa brojem 46!A pogled na stazu - savrsen!Kada je pocelo zagrevanje nisam znala gde da gledam,da li ispred sebe ili preko puta,da li 2 desne krivine ili levu,ma gde god se okrenem vidim motore.Nestvarno....Mislim da se sve desavalo bas tu (osim Nikijevog misterioznog nestanka sa staze).A vreme je bilo haoticno,da umres od vrucine,a na tribini nema stolica nego se svi zalepili jedni za drugeSva sreca pa su najavili kisu,mene od te 3 kapi koje su pale,nije pogodila nijedna.Jesu tribine bile prepune i navijaci ludi,ali dok 46-ica ne zadreci u daljini,sve je mrtvoBas sam o tome razmisljala dok je trajalo zagrevanje,kako se osecaju svi ostali vozaci kada vide da je Rosi (cak i kada jedva zavrsava u prvih 10) jedini koji moze da digne publiku.Ovi "stariji" su se vec sigurno pomirili sa tim,ali me zanima da li se ovi klinci koji su tek krenuli da voze nadaju da ce mozda jednog dana doziveti bar nesto priblizno ovome sto Doktor dozivljava iz trke u trku.Ne mogu da se ogresim o Janonea i Simoncelija,jer i njih obozavajuPored njih trojice svi izgledaju nekako nebitni..Dobro,sva trojica su Italijani i zajednicko im je to da su brzi kao munje,ne znaju za strah i ludi su za pricu,svaki na svoj nacinPa kako da ih ne volite?Od te lude trojke sam dvojicu uspela da ulovim,ali Marko se ne da videtiAli uslikala sam njegov motor koji je bio izlozen u trznom centru u RiminijuTako da za sledecu trku znam sta mi je cinitiPrva trka je vec donela i prva velika uzbudjenja.I ja sam (kao verovatno i svi ostali) razmisljala o Tomizavi i kada je onaj maleni pao tacno ispred nas i ostao da lezi onako nepomican,mislim da je svima u glavi bilo:"Samo to ne."Takve stvari su strasne da strasnije ne mogu biti kada se gledaju i na televiziji,a uzivo..Taj strah se ne moze ni opisati.Tisina je bila jeziva,toliko ljudi,a niko ni rec nije progovorio,samo su gledali u njega i bolnicare.Meni je bilo prvi put da vidim tako nesto i jos se sve desavalo na 3 metra od mene.Ali kada je savio nogu i mahnuo nam,svi do jednog smo poceli da vristimo od srece i olaksanja.I taman kada sam se malo povratila i nastavila da pratim trku,moj mali se bas potrudio da me dovede do ludilaBorio se kao lud,a do mene su sedela dva Francuza i mi smo jedini cini mi se navijali za Zarka.Sta navijali,ono je bila ludnica,skakali smo i urlali na svako preticanje.A zavrsetak trke....Joj to zelim da zaboravim,skratio mi je zivot za bar sest dana.Mada je po mojoj (i jedinoj koju priznajem;)) racunici,njemu to bila druga pobeda.Ni Moto2 nije bio nista manje zanimljiv.Borila sam se sa Italijanima koliko sam mogla,mislim,obozavam ja Janonea,ali Markez je ipak moje malo bozanstvoKakva uzivancija,2 trke - (skoro) 2 pobede,bolje nije ni mogloA "glavna" trka je jedino po nazivu bila glavna..Toliko dosadnih trka kao u ovoj sezoni ja se ne secam da sam nekada odgledala.Ali to nije ni bilo vazno,vazno je bilo samo da je on tu i svi smo cekali samo da obrne krug da mozemo jos jednom da ga pozdravimo.I jednako sam uzivala u svakom krugu kao da je prvi.A poslednji tog dana me je dotukao..Vec znate kako sam prezivljavala sve te trenutke uzbudjenja,nekoliko puta sam i zaplakala,ali kada je Vale posle trke dosao ispred tribine,koja se tresla od skakanja,urlanja,mlataranja da sam imala osecaj da beton puca i da cemo se svakog trenutka svi u kompletu srusiti,vise nisam mogla da se suzdrzim.Ne mogu ni da zamislim kako je njemu bilo dok nas je gledao kako ga pozdravljamo kao ludi,koliko ga obozavamo i koliko smo svi uz njega u ovoj,mozda i njegovoj najtezoj sezoni ikada.On je samo stajao i gledao nas i nije znao ni sta da uradi ni kako da nam se zahvali,a ja sam gledala njega takvog....I slomila se....Nije me bilo briga sto je oko mene bilo hiljadu ljudi,zelela sam samo da sedim i placem,kao nikada,onako naglas (ne znam zasto vam bas sve otkrivam,mogla sam nesto i da precutim).Ali nije me bilo sramota,ma ni najmanje,imala sam svojih par minuta tuge i uzivala sam u njoj.Tada su vec otvorili zicu da mozemo da udjemo na stazu i cela zuta armija je krenula ka podijumu.A na stazi temperatura 300 stepeni,da umres.Toliko je vruce bilo da mi se sminka istopila,ali bukvalno,senke i rumenilo sam morala da bacimBila sam besna,jer mi nije ni bila potrebna,ali sama sam kriva kad ne mrdam bez mog "Sport Bilija".E tada sam po prvi put videla Danija i Stonera.Iznenadila sam se kada sam videla da ih Italijani vole.Tapsali su im i skandirali kao ludi,a ja ostala u cuduJedina sam zvizdala Stoneru,ali Daniju vec nisam,mada je zasluzio (ali od nedavno o njemu vise ne pricam ruzno,nista me ne pitajte).Ali Lorenco..E to je vec druga prica,njega ne podnose.Dok je davao intervju posle proglasenja,mi smo pevali italijansku himnu (ja na la la la),dozivali Valea,a Italijani su se potrudili da uvezbaju i jednu ruznu pesmicu za njega.Bili su toliko glasni da on nije sebe mogao da cuje dok odgovara na pitanja i ne mogu ni da zamislim kako se u tim trenucima osecao.Cak ga je i meni na trenutak bilo zao,ali samo malciceI kada su se oni razisli sa podijuma pocelo je dozivanje....More zutih zastava je skakalo i urlalo,"Vale,Vale" nije prestajalo da odzvanja.I molili su nas preko razglasa da se razidjemo,postavljali nam transparente na kojima je pisalo da on nije tamo i da nece doci,dolazili na podijum da nam to kazu,ali nas niko nije mogao ni ucutkati ni rasteratiU normalnim uslovima ja bih se srusila vec posle 8 minuta,ali tamo....Kao da sam bila u transu,to ne mogu ni da vam opisem.I posle sat i deset minuta pojavio se niko drugi nego ON !! Moj Bog je ipak dosao da nas pozdravi..Kad tada nisam umrla,zivecu sigurno jos 100 godina..Secam se samo da nisam prestajala da vristim i da su mi umirivali zastave,jer sam non-stop skakala i udarala ljude oko sebe.Za vas imam filmic da vidite bar delic tog raja u kome sam ja provela tih nekoliko minuta.Tako da,ako kao i ja, Rosija volite do obozavanja Mizano ne smete da propustite,a Brutapela je pravo mesto za vas i svima vam zelim da dozivite ovo sto sam ja dozivela,jer je iskusiti to toliko jako i neponovljivo,a uspomene neprocenjive,i sada se stvarno pitam da li jos postoji nesto sto bi moglo da nadmasi ovu moju drugu trku..


      A Italija....Jedno od vecih razocarenjaSta sam ocekivala ne znam ni ja sama,ali sigurno ne ono sto me tamo docekalo.Imala sam neku ludu iluziju da tamo svi muskarci lice na Djuzepea ili makar na Paola Maldinija,kad ono....To je bio prvi sok,od koga se nisam jos oporavila.Tamo sam i prvi put videla decake koji setaju decake (a za to vreme devojke setaju kerice).Jedan par mi je bio poseban,drzali su se za mali prst i gledali taaako zaljubljeno,da sam bila mnogo ljubomorna na njihI to ne da nije bilo bljak,nego jedna od najneznijih scena koje sam videla u poslednje vreme.Italija je definitivno zemlja kruznih tokova,jer na svakih 200 m ulazite u jedan.A najbolje je kada se naprave pametni i pozatvaraju izlaze.Da sam jos samo jedan dan morala da slusam moju Nevenu i njeno "rekalkulacija rute",ne bi se dobro zavrsilo.Motorici,kojih ima na hiljade,jurcaju naokolo kao ludi,tamo izgleda svi misle da su RosiCak i biciklisti koji jure preko 40 na sat i ne obracaju paznju ni na kogaMeni je to bilo strasno i da posmatram sa strane,a da ucestvujem u svemu tome mi je donelo traume za koje ce trebati vremena da se zalece.Ja ne znam u kom sam to Riminiju bila,ali sigurno ne u onom o kome je pricao Simonceli,gradu gde je najludji provodRimini jeste ogroman grad,sa plazom koja se ne moze sagledati,i jeste ta plaza bila prepuna i sve,ali je taaako dosadno.Vetar ne prestaje da duva i nosi onaj (najsitniji koji sam u zivotu videla) pesak koji mi je usao u cini mi se svaku poru.A dok sam ulazila u vodu imala sam osecaj da ulazim u moju Savu,mutno,puno algi..Sreca pa sam skoro svaki dan imala neke zanimacije i obilazila sve aqua i ostale zabavne parkove u blizini.Mada je i tamo bila tolika guzva da smo manje od 2 minuta proveli u voznjama,a ostatak dana u redovimaNajvise mi se naravno svideo stunts show,tako da sam sacekala i poslednju predstavu (cisto da utvrdim gradivo).Pored trke i njega,imala sam jos jedan nezaboravan trenutak kada je ispod nas prozujao LambordziniUspela sam da vidim samo da je bio narandzaste boje,ali taj zvuk nikada necu zaboraviti....uh


      A Venecija....Njoj ne moze ni da se pridje kolima,autobusi voze preko mosta,a odatle taksiraju camci.A voda je....pa reci cu vam samo da kanalizaciju nemaju i da sve odlazi u te kanale,pa vi sad zamislite kako to izgledaVec posle treceg mostica vise nisam imala pojma gde se nalazim,jer sve izgleda isto i da nisam imala dobrog vodica....Trg Svetog Marka jeste prelep,i crkva i toranj i sve,ali je guzva takva i ceo prostor (koji nije mali) je u redovima,tako da ne moze ni da se uziva u toj lepoti.Plus,ima toliko golubova,a ja imam neku ludu fobiju od svega sto ima perije,da sam samo o tome razmisljala.Probala sam i navodno najbolji italijanski sladoled....Ako neko zeli da proba najbolji,neka mi se javi,znam jedno mesto,a nije daleko (Master ce potvrditi).Obisla sam koliko je moguce obici za jedan dan,a nisam propustila ni da prodjem kroz najskuplju ulicu gde cipelice kostaju na hiljade evraMa bitno da su moje papucice od 650 dinara proskakutale tim sokakomSve u svemu,gledajuci slike i emisije,Veneciju sam drugacije zamisljala.Mada,sada kada gledam i svoje slike,ona izgleda prelepo,a u stvarnosti uopste nije tako.Tako da,Italiju bih ubuduce mogla i da zaobidjem.Ono sto se racuna je bilo kao u najludjem snu.A ostalo....ostalo nije ni bilo vazno.Ja nikada nisam bila sretnija i bas nista to nije moglo da pokvari


      Citam ove moje sastave i sve mi zvuci nekako preterano,a opet ne moze ni da se poredi sa onim kako je zaista bilo.Jos uvek mi nije jasno cime sam sve to zasluzila,ali ja sam jedna jako srecna devojka.I sada,kada je bas sve zavrseno,meni ostaju ovi sastavi,slike,poruke,da me secaju na ovih nekoliko poslednjih nedelja,najlepsih nedelja mog zivota..Odmoricemo se malo jedni od drugih,a za to vreme ja cu imati o cemu da razmisljam..
      don't be scared homie
      sigpic

      Comment


      • #33
        jao denia...ali sad iskreno koliko ti je trebalo da napises ovo ;)

        svaka cast
        www.balkansimracing.com/forum

        Real cars. Real racing. Dobrodosli

        Comment


        • #34
          samo mi je za ubacivanje smajlica trebao 1,5 sat
          hvalajos slike da ubacim....a ima ih
          don't be scared homie
          sigpic

          Comment


          • #35
            Ova zelja mi se nece ispuniti....ciao mare..



            don't be scared homie
            sigpic

            Comment


            • #36
              Ako se i vas Bog zove Valentino,mesto vam je bas ovde







              don't be scared homie
              sigpic

              Comment


              • #37
                svaka cast eh da sam ja tamo...ali imacu ja priliku samo ne motogp nego f1 u spaniji u maju
                www.balkansimracing.com/forum

                Real cars. Real racing. Dobrodosli

                Comment


                • #38
                  Originally posted by Iceman View Post
                  svaka cast eh da sam ja tamo...ali imacu ja priliku samo ne motogp nego f1 u spaniji u maju
                  ohohoi da nam obavezno ostavis neki sastav i slike (da i tebi malo zavidimo),a ne kao ovaj nebojsa
                  don't be scared homie
                  sigpic

                  Comment


                  • #39
                    i jos tribina gde su alonsovi navijaci ..ali ja cu se malo iskrasti poc kod raikonenovih pa malo cu da menjam........ali na prvo mesto ferari i tifosi.. i tu je negde i sumi

                    edit: da ne pricamo o drugim temam preko koga si isla..neka agencija ili ste se vi ovako skupili..;)
                    www.balkansimracing.com/forum

                    Real cars. Real racing. Dobrodosli

                    Comment


                    • #40
                      sama svoj organizatorako nekome treba nesto u vezi sa brnom i mizanom,tu sam
                      don't be scared homie
                      sigpic

                      Comment


                      • #41
                        Na trenutak bila deo zute magije i ponosna na to











                        don't be scared homie
                        sigpic

                        Comment


                        • #42
                          Ako je neko imao lepsi pogled....neka ga postavi





                          don't be scared homie
                          sigpic

                          Comment


                          • #43
                            Ko ceka....doceka svog Boga

                            don't be scared homie
                            sigpic

                            Comment


                            • #44
                              ........



                              don't be scared homie
                              sigpic

                              Comment


                              • #45
                                Ja tek sad shvatih da sam prozvan ovde Ok evo malo slika, uglavnom od petka, tekst cu ispisati kad me ne bude mrzelo kao sada

                                Daklen



                                Vale



                                Super Sic















                                Loris Kraljina



                                Kod ulaza na stazu
                                Attached Files
                                Last edited by Nebojsa; 05-11-11, 13:46.
                                Na celom svetu samo Crvena zvezda

                                Comment

                                Working...
                                X