Announcement

Collapse
No announcement yet.

Moja prva trka - Brno 2011 (ostvarenje sna)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Originally posted by Pablo View Post
    Bonjour, Denia!
    Nasmejala si me do suza! I sve sam prozivela ponovo! Tvoji sastavi su stvarno fantasticni, tek sad necu umeti da napisem svoj! Malo cekam na net, malo nemam vremena (Deni zna zasto, mada je i Veliki Erdzan sve skontao )
    Elem, sve je tako kako pise i jos 46000 puta ludje! MotoDP karavan iz Srbije (ne, nije greska u kucanju ) je nesto najludje sto mi se desilo! Slusati motore uzivo je inkredibile osecaj, ali slusati ekipicu na bedemu i plakati od smeha - neprocenjivo!
    p.s. Poljupce za navijacicu koja je objedinila dve ekipe (repsol i Rosijevce) na jedinstven nacin salje i onaj lepi glas iz texta!
    p.p.s. Deni, konacno sam skupila hrabrost i sela na motor i osecaj je bozanstven!
    hahaha pa ja ti kazem,boljeg skoro i da nema
    hvala hvala saljem i ja vama
    i nemoj ti da zuris sa sastavom o ljubakanju sa rosijem (taman sam se oporavila od tog udarca)
    don't be scared homie
    sigpic

    Comment


    • #62
      Tesko da bi moji sastavi prosli bez njih







      don't be scared homie
      sigpic

      Comment


      • #63
        Svaka cast pobednicima,ali vecina (citaj - gotovo svi) su ovde ipak samo zbog jednog coveka..







        don't be scared homie
        sigpic

        Comment


        • #64
          Mnogo je lepa Firenca..




          A tek pogled sa vidikovca..



          don't be scared homie
          sigpic

          Comment


          • #65
            Isprozivana sam mnogo puta sto jos nisam napisala svoj sastav... Napisala sam nekoliko, ali mi je isto toliko puta umirao komp, pa sam se malo
            Elem, Mudjelo je prosao odaaaavnoooooo, ali mislim da ce moje pisanije i dalje biti nekom zanimljive. Do tad (a i posto ne mogu da zaspim) evo par slicica!
            Naravno, prvo Vale!
            IMG_1939.jpg

            ove dve su nastale na prvom treningu

            IMG_3080.jpg

            a ova pre trke

            IMG_3327.jpg


            Sve sam sama fotografisala, nista nije "pozajmljeno"
            Last edited by Pablo; 05-04-13, 03:36.
            #58

            Comment


            • #66
              Ima jos
              Ovo su razni vozaci koje sam "navatala" uglavnom u nedelju ujutru pre warm up-a
              Lui Rosi
              IMG_3057.jpg
              Antoneli
              IMG_3245.jpg
              Ivema
              IMG_3247.jpg
              Spiz
              IMG_3248.jpg
              Janone
              IMG_3250.jpg
              Hejden
              IMG_3254.jpg
              Kalio
              IMG_3255.jpg
              Kraclou
              IMG_3260.jpg
              Stoner
              IMG_3264.jpg
              Bradl
              IMG_3267.jpg
              Espargaro
              IMG_3269.jpg
              Lorenco
              IMG_3272.jpg
              De Punie
              IMG_3273.jpg
              Barbera
              IMG_3275.jpg
              Korsi
              IMG_3276.jpg
              Vinjales
              IMG_3288.jpg
              Fenati
              IMG_3306.jpg
              Kapirosi
              IMG_3312.jpg
              Attached Files
              #58

              Comment


              • #67
                A na dan trke je bilo pitanje ko ce na tribine da sve lepo vidi, a ko ce u padok. Svi su zeleli tribine, ali meni je glasic u glavi rekao da je padok mesto za mene i da cu se snaci za gledanje! Ispostavilo se da sam se snasla samo tako, gosujuci u raznim garazama!
                Barberina garaza, nisam usla unutra, ali sam provirila
                IMG_3058.jpg
                Gresini garaza je imala malo gledaliste za rodbinu, a ja sam se nasla na pravom mestu u pravo vreme, pa me je jedan njihov mehanicar pozvao da budem njihov gost za vreme warm up-a. Pred pocetak motoGP trke, opet sam srela tog mehanicara u padoku i ponovo me je uveo bez propusnice i progurao u prvi red. Sta da vam kazem osim da i u Gresiniju navijaju za Valeta, tj. kad je Vale poceo da obilazi u poslednjem krugu, svi su skocili na noge!
                IMG_3277.jpg

                IMG_3285.jpg
                Zalutala sam za vreme moto3 trke u garazu Entonija Vesta i Elene Rosel. Elenin simpaticni mehanicar Karlos me je pozvao unutra i izveo u pit lejn. Cak me je odveo i do zida za vreme starta trke. Malo sam se seckala okolo i slikala...
                IMG_3292.jpg

                IMG_3294.jpg

                IMG_3295.jpg
                Ne znam kako, ali pri kraju moto3 trke nasla sam se i u Elijasovoj garazi, tad sam se i fotografisala sa njim i procaskala malo. Fin momak.
                IMG_3298.jpg
                I ovo je opet u Gresiniju pred pocetak motoGP trke
                IMG_3328.jpg
                #58

                Comment


                • #68
                  u gledalistu sam ugledala i svoju zutu haljinicu haha
                  i ja sam jedna od tih koja te je kritikovala (s razlogom),malo je ljudi koji su tako nesto doziveli (poljubili valentina,setkali po garazama....) i steta bi bilo da si to zadrzala za sebe.mada mislim da je ovo pravo vreme,sad ce svi da se naloze na trke
                  don't be scared homie
                  sigpic

                  Comment


                  • #69
                    Ide li neko ove godine u Brno ?

                    Comment


                    • #70
                      idem ja

                      Comment


                      • #71
                        ...ostvarenje sna..lepo receno..e pa i neki moj san se ostvario na neki nacin,posle toliko godina..Pisao sam u tamo u temi MGp-ja,pa da pojasnim malo..malocas dosao sa puta iz Italije,tacnije MARANELLA!!!!!!!..znaci ljudi,sta reci a pritom i docarati to zadovoljstvo..malo teze,ali probacu..desilo se spontano,imao neka posla u Veroni,i taman krenuo nazad ka autoputu za nazad ka Gorici,i zove me prijatelj,i kaze..da ne dolazis prazan do Goricie,spusti se dole do Modene imas utovar,uzeo sam ti nalog vec,cekaju te,poslacu ti nalog na mejl..samo pozuri da ne zakasnis..kazem ja njemu,kad vec idem do Modene,ja moram da svratim na jedno mesto,pa taman da izgori cela Modena....ne znam gde zelis da ides,ali odi dole prvo,pa posle idi gde hoces..ja mu kazem u Maranello moram da svartim,kad sam vec u Modeni..i znate sta me pita drugar???sta ces u Maranellu???rekoh mu,da vidim KONJA!!!kakvog bre konja,pita on?pa takvog,propetog,bolje da vidim i pogledam propetog konja,nego da zamisljam tebe kao njega(konja) kad vec ne znas sta se nalazi u Maranellu!!ne kapira on nista,jer i nema razloga,njega to i ne interesuje ni malo..ferrari je sreo samo negde usput u moru automobila,kao i vecina nas..elem da se vratim na pricu..odem do Modene,javim se tamo,kazu oni nije roba ovde,vec u Maranellu u nasem drugom magacinu..izvinjavaju se uctivo,a ja se samo smeskam i kazem na srpskom"sad ste mi ga nakrivili bas totalno"..
                        ..zavrsim to sto sam imao,i pravac FABRIKA,direktno na kapiji..ima sta i da se vidi cak i odatle..primerci parkirani uredno,crveni,crni,zuti,beli...ogromna svetleca reklama na krovu upravne zgrade,sve skockano,sve sljasti,prosto sve sija na onom suncu..pridjem kapiji,i pitam obezbedjenje gde mogu da udjem,posetim i pogledam sve to sto se nalazi tu,i sto je vezano za ferrari..kaze on,moras nazad do centra grada,tu ces naci nasu agenciju koja je zaduzena za posete fabrici odnosno salone sa bolidima,kolima,pisti,muzeju itd i koja se time iskljucivo bavi..zahvalim se narvno,uradim par fotki,i podjem tamo naravno..na putu ka toj agenciji,bacim pogled na jedan od kafica,tu u blizini ferrarijeve muzejske agencije,na ogromnoj plazmi,Mgp live fp..,ahh kad te krene karta,ona ide..,udjem uzmem espreso i pratim sta se desava..taverna, skoro pa krcata,slusam komentare ljudi,pricu,ali ne razumem ,ali bez obzira na sve to,odgledah slobodan trening,razmenio sam neka misljenja sa ljudima oko pada Lorenca itd,doziveh neko razocaranje,ne i poslednje i podjoh dalje ka svom cilju..dodjem u agenciju,kazem sta me interesuje,i jedna od "curica" u crveno-belom kompleticu,onako prelepa italijanka,ljubazna i nasmejana pocinje da me slatko razocarava,jbg..pravila..a ona su sledeca:moras se prijaviti najmanje 7 dana unapred da zelis da posetis sve to, na njihovom veb sajtu ili licno u agenciji..popunis formular sa zeljama sta zelis da vidis i koliko slika i sta zelis da slikas,ostaviti ili poslati preko neke turisticke agencije iz svoje zemlje,fotokopiju pasosa ako si stranac ili licnu kartu ako si iz EU,dve slicice svoje face()zbog propusnice,dokaz o uplati,nebitno kako,pay pall,viza,master itd ili licno na dan zakazane posete u kesu..zavisno od zelja i evrica u dzepu,cene su sledece:osnovni paket,5 slika(licno fotografises po zelji u muzeju),poseta odredjenim delovima fabrike(zabrana fotografisanja),nzm sta se posecuje,poseta piste u krugu fabrike i boxu na samoj pisti(zabrana fotografisanja),kafa u njihovom restoranu-150 evra aranzman(90 min),za svaku fotku vise od predvidjneih 5,5 evra po blicu(),njihovi ljudi to rade,za fotke iz fabrike 25 po blicu(),za fotke sa piste 30 evrica(),za fotke iz boxa 50 evrica,po blicu naravno(),za voznju od nekih standardnih ferrarijevih modela po pisti 1 krug sa vozacem 250 evrica(),za voznju po pisti od nekih sportskih varijanti ferrarija sa vozacem 500 evrica(),i naravno za vrhunac zadovoljstva,voznja po pisti u bolidu dvosedu,a koliko je evrica,nzm jer se to prijavljuje posebno valjda i moras da imas neko lekarsko odobrenje i sta ja znam sta jos..sve u svemu skupa turisticka zanimacija ..medjutim,bez obzira na sve,ja sam se prijavio za osnovni paket od 150 evrica,jer za nekih 20-ak dana idem opet za Modenu a ne iskoristiti to,pa nzm....150 europejaca za zadovoljstvo i njegovo visocanstvo zvano Ferrari,msm da nije puno..
                        ..i najvece razocarenje,ali ono gorko,koje sam doziveo,to je u povratku nazad za Sloveniju u jednom restoranu u Portuguaru,sedimo sa nekim prijateljima,tu nesto caskamo,i jedan od njih hoce da pogleda te slike,ja mu dam i ne obracam paznju sta on radi,i budala obrise mi tih par slicica ispred fabrike koje sam ja slikao..znaci poludeo sam..on se jadan 100 puta izvinuo,ali dzaba..,ali obecavam svima da kad budem otiso sledeci put,slike eksluzivno samo za vas ovde..fotoaparat niko nece moci ni pogledati,a kamoli DOTACI!!!...bez obzira na sve,ipak sam zadovoljan,sto sam imao da kazem tu neku srecu da odem tamo,i vidim to svojim ocima..ostala je samo jedna jedina,nista posebno..saobracajne oznake..

                        edit
                        ..s vremena na vreme kad se uzelim putovanja,licno sa ovim kamionetom idem ja..
                        Last edited by Rossini; 28-06-13, 05:20.
                        sigpic

                        Comment


                        • #72
                          malo su ludi ti u ferariju,jos samo uzdahe da pocnu da naplacuju
                          onda vise srece naredni put,pa da vidimo kako i to cudo od fabrike izgleda

                          ne mogu da otvorim atacmente
                          don't be scared homie
                          sigpic

                          Comment


                          • #73
                            Ja nikad nisam bio dobar u pisanju sastava stoga sam bio na prirodno matematickom smeru u gimnaziji ali pokusacu sto sazetije tj sturo da opisem svoje iskustvo u Brnu.

                            Posto sam dosta proputovao , i zimovao na tom podrucju ( Slovacka ) ambijent mi je potpuno bio poznat . Stoga sam i imao na neki nacin predrasudu o citavoj organizaciji i bio sam malo sumljicav bezobzira na sve vec otkrivine sitnice by denia_el ( besprekorno hvala ). Brno je lep grad , sa vidljivim ostacima socijo-komunizma . Posle 18.00 h potpuno zatisje , na ulicama nikoga . Ako ima ljudi , a verovatno ih ima onda izlaze kasnije Mozete jesti , piti ( dobra je klopa ) , mozete i obici Brno sa Segway-om i to nije skupo a vidite sve !

                            Bas zbog te moje sumnje , ustadoh ja tako u Nedelju na dan trke u pola 7 ,poranili na dorucak i lepo u 7 i 10 krenuli na stazu . Stigosmo na parking , sve organizovano , policija , redari preusmeravaju saobracaj , sve zavrseno ali bukvalno , bez i jednog zastoja i moje sujeverje je veoma brzo prolso shvativsi velicinu i ozbiljnosti citavog MOTOGP cirkusa !! Uputismo se ka stazi . Na ulazu u 8.00h skoro pa nikog. Malo smo prolunjali po stazi i uputili se prema T1 nasoj tribini . U to vreme jos nije bilo ljudi , tj bilo je ali moglo se normalno prolaziti. I tako je poceo Warm up lap a ja i dalje nisam verovao tj nisam bio svestan da sam tu , da sam deo istorije ! Posto nismo bili u subotu na kvalifikacijama nisam cuo zvukove motora . ALI KAD SAM CUOOO ! ! ! Naravno prvo je bio MOTO 2 pa zatim MOTOGP ! ZVUK neverovatan ! Necu da se ponavlja ali DUCATI ! pa kad se jos spoje tokom trke Dovi , Hayden i Ianone , kakva bre grmljavina ! Vreme izmedju treninga i trke je brzo proslo , koje kavih voznjama Policijske akademije , BMW safety cara , preletanjem 2 Eurofightera svega 100m iznad T1 tribine ( iznenadjenje za publiku od strane organizatora ) ! Moto 2 trka je bila interesantna ali mi je zao bilo Scotta Redinga jer napredovao je extra , stavise u krivini gde su nase tribine bile zaobisao je svaki krug po jednog vozaca ,ali na kraju to ipak nije bilo dovoljno Motogp u 13.00 - Desavanja u toku trke znate tako da necu smarati o tome moram da priznam komentatori mi nisu falili ( izvinjavam se duboko njima ) tako da nije bilo favorizovanja Markeza ili nekog drugog ( da se razumemo nemam ja ama bas nista protiv nijednog ! ) Ti momci stvarno imaju muda do Kine ,a u glavi ne znam sta Zvuk , navijanje ,ljudi , citav taj ambijent tada je delovao nestvaran i onda sam usao u stanje nirvane ! A vala i dalje sam u transu Rossi je na kraju stao kod svog Fan kluba i zahvalio se Moto 3 ne pratim pa smo se posle trke kao i vecina ljudi (od kojih svako 3 navija za Rossija )uputili kucama a mi ka Becu

                            Na tv je jedna prica , a stvarnost je druga ! Ovo je mnogo vece nego sto sam mislio i definitnivno ko moze sebi da priusti trebalo bi da poseti Brno i MotoGp .Sasvim jedno novo iskustvno i dogadjaj za pamcenje ! Malo mi je zao tih momaka jer su pod ogromin pritiskom i sponzora i porodice i naravno navijaca ,ali sve to oni rade svesno i savesno !

                            Nisam hteo da detaljisem i da ubacujem slike posto me mrzi da ih kazim ali bez problema kao sto je meni denia_el pomogla , ja cu i vama ili ako hocete pitajte nju

                            p.s. Rekao sam da ce biti sturo

                            Comment


                            • #74
                              ovo izgleda odlicnomislim,za jednog prirodnjaka
                              don't be scared homie
                              sigpic

                              Comment


                              • #75
                                Hvala hvala . I moram da potvrdim naslov - ostvarenje sna definitivno !

                                Comment

                                Working...
                                X