Announcement

Collapse
No announcement yet.

Copa del Rey i Supercopa de España

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Moj utisak je i dalje da je Barsa igrala onoliko koliko treba te da nisu zurili. Da su htijeli, mogli su da ostave Real na 0, ili 1.

    Comment


    • Nisam gledao mec, zahvaljujuci internetu koji je sinoc stucao, ne znam zbog cega...

      Odgledao sam highlightse i vidim da je Real odlicno igrao. Mnogo mi je zao sto onaj projektil Ozila nije zavrsio pod preckom, kakva bi to golcina bila. Na drugoj strani Alves utrpao golcinu u same raslje. Eto to je samo dokaz kako malo srece/nesrece moze presuditi u neciju korist. Na kraju je Realu falila sekunda da prodje dalje... Eto, to je dokaz da se protiv Barcelone moze. Ali naravno potrebna je i sreca da lopta udje u gol.
      Takođe, ovde se uvodi i jedan divan kriterijum pomoću koga prosuđujemo je li žurka prestižna, dakle ona je “obično prestižna ako se neko od poznatih pojavi bar na pet minuta”. Zahvaljujući upravo ovom genijalnom kriterijumu, ako na primer na žurku upadne Manda, uđe u klonju, iskenja se i ode kući (pod pretpostavkom da mu za to treba više od 5 minuta), može se zaključiti da je ta žurka prestižna. Lepo je znati.

      Comment


      • Originally posted by tata Mumi View Post
        Nisam gledao mec, zahvaljujuci internetu koji je sinoc stucao, ne znam zbog cega...

        Odgledao sam highlightse i vidim da je Real odlicno igrao. Mnogo mi je zao sto onaj projektil Ozila nije zavrsio pod preckom, kakva bi to golcina bila. Na drugoj strani Alves utrpao golcinu u same raslje. Eto to je samo dokaz kako malo srece/nesrece moze presuditi u neciju korist. Na kraju je Realu falila sekunda da prodje dalje... Eto, to je dokaz da se protiv Barcelone moze. Ali naravno potrebna je i sreca da lopta udje u gol.
        Sve vraca i sve se placa u fudbalu. Neki naredni El Klasiko donece vise srece Realu a manje Barseloni. Verujem da bi Madridjani najvise voleli da to bude drugi prvenstveni duel, koji bi mozda mogao i da odluci prvaka Spanije.

        Comment


        • Meni je recimo Barsa delovala dosta slabo juce, pogotovo u drugom poluvremenu gde su gresili prilikom svakog drugog pasa, sto je dosta neverovatno kad su oni u pitanju... Real je napadao prvih 25. min strasno, ali tako su radili i u prvoj utakmici, i onda je opet Barsa to kaznila sa dva gola, ali su ovi onda u drugom poluvremenu bas stali... Real je onda iskorstio rupe u odbrani, Ronaldo prvi gol, Benzemova majstorija drugi gol, ali je Barsa jedva izdrzala... Takodje moze se reci da je onaj Ramosov drugi zuti kompenzacija za Lassov start u prvom poluvremenu koji je bio stravican i trebao je to biti crveni, ali sta ces...
          sigpic

          “We have to change, from doubters, to believers, now.”
          -Jürgen Klopp

          Comment


          • Originally posted by tata Mumi View Post
            Nisam gledao mec, zahvaljujuci internetu koji je sinoc stucao, ne znam zbog cega...

            Odgledao sam highlightse i vidim da je Real odlicno igrao. Mnogo mi je zao sto onaj projektil Ozila nije zavrsio pod preckom, kakva bi to golcina bila. Na drugoj strani Alves utrpao golcinu u same raslje. Eto to je samo dokaz kako malo srece/nesrece moze presuditi u neciju korist. Na kraju je Realu falila sekunda da prodje dalje... Eto, to je dokaz da se protiv Barcelone moze. Ali naravno potrebna je i sreca da lopta udje u gol.
            ma to ti nije do neta, i ja sam isto ima problema.. lose vrijeme u Evropi uzrokuje lose streamove

            Comment


            • Originally posted by Fanta View Post
              ma to ti nije do neta, i ja sam isto ima problema.. lose vrijeme u Evropi uzrokuje lose streamove
              E hvala Bogu da jednom nije do ovih bilmeza iz Elte.
              Takođe, ovde se uvodi i jedan divan kriterijum pomoću koga prosuđujemo je li žurka prestižna, dakle ona je “obično prestižna ako se neko od poznatih pojavi bar na pet minuta”. Zahvaljujući upravo ovom genijalnom kriterijumu, ako na primer na žurku upadne Manda, uđe u klonju, iskenja se i ode kući (pod pretpostavkom da mu za to treba više od 5 minuta), može se zaključiti da je ta žurka prestižna. Lepo je znati.

              Comment


              • U svakom slučaju po listi prioriteta mi je važno da je Barsa prošla i da nije bilo smorno ..

                Comment


                • Više sudije pomažu barseloni, nego UN Africi. Čista dva penala nisu svirana, poništen čist gol. Ono je bruka, najviše mi žao što ona Ozilova bomba ne uđe. Ipak sada je Real našao caku za Barsu i sigurno uzima titulu...
                  sigpic

                  Comment


                  • 402974_358723220807388_100000091404541_1482761_1149449862_n.jpg

                    Comment


                    • Levante-Valensija 0-3, u ukupnom skoru 1-7


                      Potop Levantea. Izgleda da je i njihovom treneru bilo jasno da nemaju realnih sansi da savladaju Valensiju sa 3-0, te je u prvu postavu stavio dva igraca koja su potpisala pre samo nekoliko dana-Botelja i Serana. Formacijski je to izgledalo kao 4-2-3-1. Ekipa Valenije je izasla na teren u istoj formaciji, sa nekoliko promena u timu. U startnih 11 bili su Pareho, Bernat, Aduriz i Piati. Zanimljivo je da je Valenija danas igrala znatno drugacije od svog uobicajnog stila. Vise su se trudili da probiju kroz sredinu, dok su Bernat i Piati cesto bili u srcu sesnaesterca, Pareho je imao vise prostora za svoju igru, tako da je meni ovo vise licilo na 4-2-1-3. Takav nacin igre rezultirao je kontrolom meca i nedozvoljavanjem plavo-crvenima da ugrozavaju gol. Levante danas prakticno nije imao sredinu terena. U ozbiljnoj su rezultatskoj, ali i igrackoj krizi. Tokom celog meca domacini nisu uputili sut u okvir gola, a posed lopte im nije bio veci od 39%.

                      Igrac danasnjeg meca bio je Pablo Piati, koji je asistirao kod prvog gola Arica Aduriza. On nije cesto u prvoj postavi kod Emerija, ali vrlo lepo koristi svoju sansu. Kod drugog gola je odlicnim sutem unutrasnjeg dela stopala savladao golmana posle fine asistencije mladog Bernata. Tri puta su igraci Valensije sutirali u prvom delu meca u okvir gola Levantea i dva puta je Munua vadio lotu iz mreze. U 85. minutu omaleni Argentinac je sjajno pokusao da pronadje Aduriza, ali je i posle toga nastavio kretanje. Lopta mu se odbila posle intervencije odbrane protivnika i on je sigurnim sutem stavio tacku na i danasnje partije.

                      Posle ove pobede Valensije nad Levanteom znamo sve ucesnike 1/2 finala Kupa Kralja za sezonu 2011/2012. To su Barselona, Valensija, Atletik Bilbao i Mirandes. Parovi izgedaju ovako:

                      Barselona-Valensija(prvi mec 1. februara, drugi 8. februara)

                      Atletik Bilbao- Mirandes(prvi mec 31. januara, drugi 7. februara).

                      Comment


                      • Club Deportivo Mirandes


                        Vecina nas koji pratimo spanski fudbal do ove godine nismo znali za klub iz grada Miranda de Ebro, a to je Club Deportivo Mirandes.
                        Rijetki od nas su znali za grad Miranda de Ebro koji lezi na rijeci Ebro i koji se nalazi u pokrajini Burgos. Ovaj grad je poznat po hemijskoj industriji i jedan je od glavni zeljeznicki cvoristau Spaniji. Prvi put se ime ovog grada spominje u Kodeksu Vigulanus 757. godine. Grad ima 39.589 stanovnika.

                        Historija fudbala u Mirande de Ebro-u



                        Pocetci fudbala u Mirande de Ebro su bili na sveucilistu Sargados Corazonos (Srce Isusovo), tada su studenti formirali tim Deportivo Mirandes. Na istom sveucilistu osnovan je i drugi tim Deportivo de los Sargados Corazones. Prva utakmica ova dva tima je odigrana 24.2.1917. na livadama Fuentecaliente.
                        Tokom godina su se mijenjala imena ovi timova Sporting Club Mirandes (1919), Deportivo SC (1919), Miranda Union Club (1922) i sve su ovo prethodnici danasnjeg kluba.
                        Danasnji klub Club Deportivo Mirandes je osnovan 3.5.1927. godine, a prvu utakmicu su odigrali 4.6.1927. godine na Festivalu Saint John of the Moutain protiv Arabarra i pobijedili rezultatom 1:0. U svojoj dugoj historiji su igrali 13 puta u Segunda Division B i 50 puta u Tercera divisione. Do ove sezone najveci uspjesi su im bili 1/16 finala Copa del Rey i drugo mjesto prosle godine u Segunda Division B.

                        Stadion Anduva



                        Mirandes je na samom pocetku svog postojanja morao mijenjati mjesto gdje je igrao utakmice, jer je grad odlucio da na mjestu igralista naprave stanove i morali su pronaci drugo rijesenje. Drugo rijesenje je bio stadion Anduva, cija je izgradnja tada kostala 693.000 pesetos-a, a danas je kapacitet stadiona 6.000 sjedeci mjesta.



                        Poznati igraci

                        Rijetko da je i jedan igrac koji je igrao za ovaj klub poznat na ovim prostorima, ali oni koji su se isticali su Iban Iyanga Travieso igrac koji trenutno nastupa na kupu africki nacija za selekciju Ekvatorijalne Gvineje. Drugi igrac koji je bar malo poznat je marokanac Oussama Souardy koji je igrao za marokansku reprezentaciju na olimpijskim igrama 2004. godine i bio clan Toulouse-a. Najpoznatiji igrac ove ekipe koji trenutno igra za Mirandes je bankar Pablo Infante, koji u dosadasnjem dijelu Copa del Rey postigao sedam golova i koji je zadivio svijet genijalnim potezima i lucidnoscu. Bar meni ce ostati u sjecanju njegov gol protiv Espanyol-a kada je lobovao golmana sa neki sesnaest metara.

                        Bajka zvana Mirandes

                        Kao klub iz Segunde B Mirandes je morao proci i regionalni kup, da bi dosao u zavrsnicu Copa del Rey. Bajka je krenula 31.8.2011. protiv Amorebiente-a pobjedom 1:0. Nakon ove pobjede bila je potrebna jos jedna pobjeda za 1/32 finale Copa del Rey. Pobjeda za 1/32 finale ostvarena je nad Linense-om rezultatom 3:1. U 1/32 finalu je savladana ekipa UD Logrones istim rezultatom kao i Linense.
                        Na red je dosao prvi kub iz Primere Villareal koji je bio u krizi rezultata i ovo je bila idealna prilika da Zuta podmornica podigne svoje samopouzdanje koje je bilo dosta poljuljano, ali desila se senzacija jer je klub iz Segunde B izbacio clana Lige sampiona i Primere. Igrac odluke je bio Pablo Infante koji je bio dvostruki strijelac Mirandesa u gostujucoj pobjedi od 0:2.
                        Sljedeca prepreka bio je Racing Santander. U prvoj utakmici na stadionu Anduva-u Mirandes je dosao do pobjede rezultatom 2:0, a strijelci su bili Pablo Infante i Martins. U uzvratu rezultat je bio 1:1 sto je znacilo prolaz u ¼ finale, strijelac za Mirandes je ponovo bio Pablo Infante.
                        Poslje ove utakmice se javnot jos vise zainteresovala za Mirandes i njihovog najboljeg igraca Pabla Infante-a.
                        Najvece iznenadjenje Copa del Rey je u 1/4 finalu igrao protiv Espanyol-a i utakmica je krenula kao iz snova za Mirandes jer su poveli rezultatom 0:2 i trebali napisati da je strijelac jednog gola bio Pablo Infante, ali su ovu utakmicu izgubili 3:2 i ovo je bio prvi poraz Mirandesa u ovom takmicenju. U uzvratu nije dobro krenulo po Mirandes jer je Espanyol poveo i vecina je pomislila da ce se bajka ubrzo zavrsiti.
                        Ocito glavni lik ove bajke Pablo Infante nije tako mislio jer je u drugom poluvremenu poravnao rezultat, a zatim u drugoj minuti sudijske nadoknade svojim ubacivnjem sa strane pronalazi Cesara Caneda koji glavom loptu salje u gol koji Mirandesu donosi ½ finale Copa del Rey............................ ........................................ Bajka jos uvijek traje nadam se da ce potrajati i da ce svoj 85. rodjendan docekati kao finalisti Copa del Rey.

                        Bogi i ja smo napravili anketu za utakmicu 1/2 finala izmedju Mirandes-a i Atletic Bilbao-a i na vama je da glasate.

                        Comment


                        • Sutra Mirandes docekuje Atletic Bilbao u 1/2 finalu Copa del Rey i sve ulaznice za tu su utakmicu prodane. Ulaznice su se kretale od 70 € do 90 €. Zanimljivo je da je godisnji budzet Mirandesa 1.200.000 €, znaci da ova utakmica donosi vise od trecine godisnjeg budzeta ove ekipe.

                          Specijalno za ovu utakmicu je kapacitet stadiona povecan za jos 1.700 i polovina zarade od ulaznica ide igracima Mirandesa.

                          Utakmica sutra pocinje u 22 sata, prenos je na SPORTKLUB 4.

                          Edit: Sastavi oba tima

                          Spoiler
                          Last edited by danijelkr; 31-01-12, 14:22.

                          Comment


                          • Mirandes izgubio na svom terenu od favorizovanog Atletik Bilbaa sa 1-2. Gol su postigli u 90. minutu i na taj nacin sebi malo poboljsali sanse za prolaz u finale, koje su i sada, nazalost po njih, veoma male. Dvostruki strelac bio je Ljorente. On je bio strelac bar jedanput u poslednjih 5 od 6 meceva meceva baskijskog tima u svim takmicenjima. Na tih 5 meceva postigao je ukupno 8 golova. Zaista izvanredan ucinak.

                            Comment


                            • Evo dva gola Llorente-a. U cetiri dana zabio 5 golova.



                              Gol Lambarri-a


                              Cijeli Highlights

                              Spoiler
                              Last edited by danijelkr; 01-02-12, 08:19.

                              Comment


                              • 1/2 finale Copa del Rey: Valencia - Barcelona (21:00 na SPORTKLUB+)


                                Veceras je na rasporedu drugi mec 1/2 finala Copa del Rey koji je repriza iz sezone 2007/08 kada je Valencia bila bolja od Barcelone. Tada je u prvom mecu na Mestalla-i Valencia pobijedila rezultatom 3:2, a strijelci za Valencia-u su bili dva puta Mata i jednom Ruben Baraja, dok su za Barcelonu pogodili Henry i Eto'o. U uzvratu rezultat je bio nerijesen 1:1, strijalci su bili Villa za Valencia-u i Xavi za Barcelona-u. Ko hoce da se malo prisjeti tih golova evo video isjecaka.



                                Nadam se da ce ove utakmice biti bar u pola dobre kao iz 2008. godine

                                Moguci sastavi za ovaj mec su:

                                Spoiler


                                Rezerve

                                Spoiler
                                Last edited by danijelkr; 01-02-12, 17:03.

                                Comment

                                Working...
                                X