Announcement

Collapse
No announcement yet.

Kejsi Stoner

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Kejsi Stoner



    Detinjstvo

    Stoner je rodjen u malom gradu, Kurri Kurri u Australiji, 16. oktobra, 1985.g.Grad ima tek nesto vise od 5000stanovnika, ali je poznat i po sampionima motosporta___Stoneru, Cadu Ridu, svetskom sampionu Superkrosa i Dzejmiju Staforu, australijskom superbajk sampionu.
    Vec sa 3 g. Kejsi je vise od decijih igara sa starijom sestrom Keli, voleo da vozi motor po dvoristu porodicne kuce...............
    Talenat i vestinu,za voznju motorom, koje je pokazivao tako mali, bili su veliko iznenadjenje i za njegove roditelje, koji su inace bili zaljubljenici u motore...
    Vec sa 4g. ucestvuje na svojoj prvoj trci, a sa 6g.osvaja i prvu titulu.
    Od tada, pa sve do svoje 14g. on je prokrstario celu Australiju, takmicuci se i osvajajuci sve moguce titule.............
    Na svim tim putovanjima, sa nim je bila i cela njegova porodica, otac, majka i sestra......

    Dolazak u Evropu

    Posto po zakonu Australije, za takmicenje na stazama za trke, je potrebno da takmicar ima 16g. Stonerovi roditelji donose odluku da se svi presele u Englesku i tako omoguce Kejsiju pocetak prave karijere.Odluka za tako radikalan potez nije bila narociti teska, posto je Kejsi u Australiji osvojio sve sto je moglo da se osvoji na tzv. dirt and long track race.
    Kejsijev talenat, ali i sreca, omogucila mu je da je vec posle prve trke u Engleskoj, privukao sponzore, sto mu je mnogo olaksalo dalji napredak.Vec te prve godine ucestvuje u engleskom sampionatu do 125cc, a u isto vreme vozi i 2 trke u Spaniji.Njegova vestina na motoru Aprilije, nije ostala nezapazena, i od tima Telefonica Movistar dobija poziv za narednu godinu da ucestvuje u spanskom sampionatu .
    2001.g. Kejsi vozi uporedo u 2 sampionata__spanskom i engleskom.Sa svakom trkom , pokazivao je napredak.
    2003.je vec bio u motogp-u, vozeci 125cc i pobedjuje prvi put u Valensiji.....
    2004.prelazi u KTM i vec te sezone je 6 puta bio na podijumu ukljucujuci i jednu pobedu.....
    2005.prelazi u klasu od 250cc za tim Lucia Cikinela.Tu sezonu su obelezile borbe sa Danijem Pedrozom za titulu sampiona.Godinu je zavrsio sa 5 pobeda.....

    San pocinje da se ostvaruje

    2006.g. sa tek 20godina, Kejsi se nasao u najjacoj, kraljevskoj klasi motogp-a.Iako je tu sezonu zavrsio kao 7. u sampionatu, ona je znacila potpunu prekretnicu u njegovom zivotu i karijeri.
    2007. prelazi u Dukati, kao klupski kolega mnogo starijeg Lorisa Kapirosija.......
    Vec na prvoj trci sezone, u Kataru, pobedjuje. Uspeh je jos veci kada se zna da je Stoner, pored toga sto je vozio drugi motor, vozio je i na novim gumama, na Bridztonu.
    Pored ove pobede, Stoner je pobedio jos 9 puta, i na trci u Japanu, proslavio svoju prvu titulu sampiona.....
    Osim toga, on je posle 30godina, doneo titulu jednom evropskom proizvodjacu motora.Uspeh je bio neverovatan i sve je ukazivalo da ce se nastaviti i naredne godine.
    2008. je pocela odlicno za Stonera. Sve dok nije dosla, sada vec cuvena, Laguna Seka.
    Do samog pocetka trke, Stoner je bio vise nego samouveren u pobedu.Imao je najbolja vremena na svim treninzima, uzeo je pol poziciju. Bio je bolji od Rosija za gotovo pola sekunde po krugu. Ali.....
    Rosi je znao da ako ne uspe da pobedi Stonera, jos jednom ce morati da se oprosti od titule. Za njega je ova trka znacila sve i morao je da je dobije.I tako i obicno biva, kada se nesto toliko zeli, onda se i dobije.
    25 krugova je borba izmedju Stonera i Rosija bila gotovo rame uz rame.... obilazenja su bila neverovatna. Ali, samo jedan je mogao biti pobednik.
    Poraz od Valentina je prilicno uzdrmao Kejsija. Jos uvek isuvise mlad, nije mogao da se nosi sa pritiskom, i poceo je da gresi. Novi sampion je ponovo postao Rosi, a Stoner se spremao za narednu sezonu.
    2009 nije bila u pocetku losa za Kejsija. Medjutim, razlozi zdravstvene prirode, naterali su ga, da se sredinom sezone povuce iz takmicenja. Kada se ponovo vratio na stazu, borba za titulu je bila izgubljena.
    2010je bila slicna predhodnoj. Mnogi su vec videli jos neke nove sampione, ali ne i Stonera. Vec naredne godine, on ce ih demantovati.
    2011. Kejsi prelazi u Hondu, kao timski kolega Pedroze i Dovija. Odmah se savrseno prilagodjava Hondi i odmah pocinje da pobedjuje. Sada mu je najveci rival u borbi za titulu Horhe Lorenco, samo on je sada na Hondi, a Yamaha je ponovo njegov rival.Do kraja sezone ima jos dosta da se vozi, medjutim, dok sam istrazivala sve ovo o Stoneru, sve vise sam uverena da ce on ponovo postati sampion.

    Ko je Kejsi Stoner? Licni zivot

    Za mnoge je Stoner i dalje poprilicna nepoznanica. Mnogi ga smatraju za prilicno nestabilnu licnost, kada je psiha u pitanju.Do takvog zakljucka su dosli posle izgubljene borbe u Laguni i naknadnih izletanja sa staze.
    Ali, da li je sve bas tako jednostavno?
    Meni se cini da nije.
    Odrastao u porodici gde je sve bilo podredjeno njegovom takmicenju, Kejsi je imao prilicno drugacije detinjstvo od njegovih vrsnjaka. Umesto da se igra sa drugovima, on je sate i sate provodio vozeci motor ili radeci sa ocem u garazi.
    Stalna putovanja sprecila su ga da stvori cvrste veze sa drugovima. Prelazak na "drugi" kraj sveta, u potpuno drugaciju sredinu, jos vise je doprineo da ostane uvek nekako po strani i odatle posmatra desavanja.
    Stalna medijska paznja, znatizeljna pitanja novinara, sve to ga nije cinilo veselim.Odradjivao je svoje obaveze korektno, ali nista vise od toga.Nekako delovao je da mu u sopstvenom svetu najbolje i da u njemu ima mesta samo za nekolicinu ljudi.
    Jedna od tih osoba je njegova zena, Adrijana, sa kojom se ozenio u 21. godini. ....
    Upoznali se na pisti, u Australiji, dok mu je ona trazila autogram. Od tada su ostali u kontaktu, sve dog Adrujana nije postala punoletna, da bi mogli da se vencaju. Sam Kejsi istice da mu je taj dan, kada se vencao, najsrecniji dan u zivotu.
    Oni su i bukvalno nerazdvojni. Adrijana je stalno uz njega i to mu daje dodatnu sigurnost.
    Interesantna je odluka da zive u Svajcarskoj dok je sezona. Svajcarska je mozda najsterilnija zemlja od svih evropskih. U njoj se sva pravila strogo postuju, sve je do najmanje sitnice uredjeno.
    Stoner je na neki nacin takav. Perfekcionista, i ako sve na taj nacin funkcionise,njega je tesko pobediti. Bukvalno moze milimetarski precizno da vozi potpuno iste krugove.
    Problem nastaje kada ne funkcionise bas sve najbolje. To dolazi do izrazaja ona strana njegove licnosti za koju mnogi kazu da je labilna.Cinjenica je da se ne snalazi nabolje u takvim situacijama.Isto kao i u prevelikoj guzvi, prevelikoj medijskoj paznji.
    Uostalom, on slobodno vreme najradije provodi u tisini, daleko od bilo kakve guzve. Voli da peca.., da se bavi fotografisanjem prirode i zivotinja, i naravno da svaki sekund provodi sa Adrijanom.....
    Voli sve automoto sportove, ali da ih gleda iz sopstvene sobe, preko tv-a.
    Ranije je voleo i bavio se skakanjem padobranom, medjutim, zenidbom su i neki drugi hobiji prestali da ga zanimaju. Jednostavan zivot, je ono sto ga sada ispunjava.
    Kao poklon za Bozicne praznike, svojoj supruzu je poklonio prsten vredan 40000dolara. .....
    Iznenadjenje je bilo potpuno i po recima samog Stonera, radost takvog davanja mu je izuzetno vazna.
    Ono sto je jos zanimljivo u vezi sa njegovom licnoscu, i sto uvek skrece paznju, je njegovo ponasanje na stazi.
    Sasvim je drugaciji za vreme treninga i tokom same trke.Cesto smo ga videli gde se ljutito obraca drugim vozacima, koji su sporiji od njega, zbog unistenog kruga.
    U Le Manu, ove godine, otisao je i korak dalje, pesnicom je udario Randija, koji se nasao na njegovoj putanji.Za takavo ponasanje je dobio i kaznu.
    Medjutim u samoj trci, Stoner ne voli bilo kakve kontakte sa drugim vozacima prilikom obilazenja. Zbog toga mnogi misle, sasvim pogresno, da on nije bas jak u duelima.
    Naprotiv, Stoner, kao vrhunski vozac, itekako zna i ne bezi od borbi. On samo ne zeli direktan kontakt sa bilo kim. Njegova obilazenja su precizna ali dovoljno daleko od vozaca koga obilazi.
    To je jos jedna stvar koja pokazuje njegov karekter prilicno zatvorenog, cak pomalo i introvertnog tipa licnosti.
    U svakom slucaju, zanimljiva licnost, drugacija od drugih, ali vestina koju pokazuje u trkama je razlog za veliko postovanje koje treba imati prema ovom mladom coveku.
    Last edited by vesna8.11; 01-08-11, 21:09.

  • #2
    Ja za Kejsija, odnosno Kesija kako volim da ga zovem iz zezancije, nemam ništa drugo da kažem osim da je jedna velika huligančina.Taj stil vožnje sa zanošenjem je neponovljiv.Može da pobedi i sa slabijim motorima.Mislim da apsolutno zaslužuje dobar motor tj. Hondu.Sledeće godine sigurno titula!

    Kad kažem huligan, pod tim smatram da može da osvoji pol-poziciju sa sekundom razlike i da još lakše pobedi.Možda to nije gledaocima zanimljivo ali to mu je posao a on taj posao trenutno radi najbolje od svih.
    Last edited by MarkedOne8; 29-11-11, 17:37.
    ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

    "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
    I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

    sigpic

    Comment


    • #3
      Ne znam gde bi bilo prikladnije nego ovde. Malo sale u ovim zimskim danima

      Attached Files
      Last edited by Culi; 10-02-12, 12:53.

      Comment


      • #4
        Dobro montirano, samo malo je starija ta beba.To je više dete.XD
        ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

        "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
        I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

        sigpic

        Comment


        • #5
          16.februara, na Rosijev rodjendan, Kejsi Stoner je postao otac. Adrijana je u 21:55 na svet donela bebu Alesandru, tesku 2800g.
          Srecan dan i za Rosijeve i za Stonerove navijace!
          #58

          Comment


          • #6
            Kejsi na blogu kaže da je trebao da postane otac 12. ali nije sve do 16. Februara.I sam Kejsi je rođen 16.
            ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

            "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
            I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

            sigpic

            Comment


            • #7
              Originally posted by MarkedOne8 View Post
              Kejsi na blogu kaže da je trebao da postane otac 12. ali nije sve do 16. Februara.I sam Kejsi je rođen 16.
              Naletela sam na podatak da porodica Stoner stanuje u broju 46. Ne znam da li je to istina, zanimljivo bi bilo da jeste.
              Zanimljiv mi je bio jedan komentar na nekom moto gp sajtu, beba je vec dobila nadimak Valesandra! A i Kejsi bi mogao da razmisli o uzimanju Valeta za kuma (italian style ;))!
              #58

              Comment


              • #8
                Koja verovatnoca Sad ce zajedno da prave zurke
                Jedini nacin da postanes mudriji je da nadmudris mudrijeg protivnika.

                Comment


                • #9
                  Originally posted by Pablo View Post
                  Naletela sam na podatak da porodica Stoner stanuje u broju 46. Ne znam da li je to istina, zanimljivo bi bilo da jeste.
                  Zanimljiv mi je bio jedan komentar na nekom moto gp sajtu, beba je vec dobila nadimak Valesandra! A i Kejsi bi mogao da razmisli o uzimanju Valeta za kuma (italian style ;))!
                  Valetov 'tweet' o tome:
                  Ieri è nata la figlia di Stoner. Visto il profondo rapporto di stima reciproca che ci lega,mi aspettavo che la chiamasse Valentina.

                  ili u prevodu (Vanja, sad cu ja malo da se pravim pametna ):
                  Juce je rodjena Stonerova kcerka. Imajuci u vidu odnos uzajamnog postovanja koje nas vezuje, ocekivao sam da se zove Valentina.

                  Ja ovog covjeka obozavam!
                  Last edited by Miss Poison; 18-02-12, 01:35.
                  Mistakes make us who we are.

                  Comment


                  • #10
                    Sad sam naisao slucajno na ovaj video klip o Kejsiju. Gledao neko mozda?
                    Last edited by Boca; 05-04-13, 13:13.

                    Comment


                    • #11
                      Knjige koje je do sada napisao Kejsi Stoner:

                      http://www.waterstones.com/waterston...imits/9574217/
                      http://www.waterstones.com/waterston...toner/9530369/
                      ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                      "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                      I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                      sigpic

                      Comment

                      Working...
                      X