Announcement

Collapse
No announcement yet.

2011 Eni Magyar Nagydij - Hungaroring

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Veber je tada pokazao neverovatnu konstantnost, kakvu nismo godinama videli od jednog vozaca, ono je bio nastup u stilu Mihaela Sumahera. Svi su se sada priblizili, ali kazem opet da na nivou jednog kruga, Ferari i Meklaren (citaj Alonso i Hamilton) ne mogu da pobede oba Red Bula. Jednog mogu, ali oba... Mozda ove godine vidimo vise prestizanja, ta prva krivina je sada veoma privlacna sa DRSom.
    Na celom svetu samo Crvena zvezda

    Comment


    • #17
      To je jedino mjesto za preticanje,ali protiv Mercedesa im npr. nece mnogo ni DRS pomnoci,jer je Mecka na pravcu najbrza,pricao je i Masa o tome,a znamo koliko defanzivni mogu da budu Rozberg i Sumi.Kvalifikacije i start su veoma bitno,ko zaglavi iza sporijih vozaca trka mu je upropastena
      sigpic

      Comment


      • #18
        Mercedesov motor je jak, ali ce drugi timovi to nadoknadidti aerodinamikom. Zato kazem da ce biti moguce jer je ponekad dovoljno disati za vrat i naterati na gresku. Svakako ce biti zanimljivije nego prethodnih godina kada smo videli 3- 5 preticanja.
        Na celom svetu samo Crvena zvezda

        Comment


        • #19
          Svakako ce biti bolje nego do sad,ali nesto ne ocekujem puno od ovakve staze...
          sigpic

          Comment


          • #20
            http://www.f1racing.com.hr/formula-1...ciljnu-ravninu

            Ja mislim da ce uz pomoc DRS biti moguce preticati,posto mi onaj ulazak u ciljnu ravninu i DRS izgleda pogodan za preticanje,pa na Nirburninga nista nije bolje bilo,cak mi se cinilo da je bas tesko preticati bilo gdje osim na ciljnoj ravinini gdje nije bilo DRS-a

            Comment


            • #21
              Pravac na Hungaroringu je dosta dugacak i pogodan za koriscenje, na Nirburgringu nije bilo takvog mesta, ono gde je stavljen DRS je jednostavno najmanje lose. Ovde ce imati efekta, pre svega jer je ta prva krivina takva da omogucava vise putanja i bice tu sigurno nekih pokusaja. Kao sto rekoh na prethodnim trkama je bilo vrlo malo prestizanja i nije toliko tesko da se to popravi.
              Na celom svetu samo Crvena zvezda

              Comment


              • #22
                200. trka za Batona
                Evo previewa
                http://www.gpupdate.net/en/f1-news/2...nd-11-hungary/

                E ono sto je zanimljivo s obzirom na konfiguraciju staze je to da je od prve trke u Madjarskoj 1986. do danas samo 11 vozaca doslo do pobjede sa pola.
                sigpic

                Comment


                • #23
                  Cestitke za Batona
                  Nismo ni komentarisali, super soft - soft kombinacija guma, dobra vest za Ferari. Samo da prevazidju one probleme u boxu i sa strategijom. Pitam se da li su zreli za pol poziciju, mada je i dalje RB favorit na nivou jednog kruga.
                  Na celom svetu samo Crvena zvezda

                  Comment


                  • #24
                    Ferrari uopste nema strategije sto se tice da nesto oni odlucuju kada ce otici u box.Od Abu Dhabija prosle godine to pratim,nikada oni prvi ne odu u box uvijek cekaju da RB ili u nekim slucajevima MCL odu pa onda idu u box,sto je po meni greska.Takav sam osjecaj stekao,da onaj prvi koji ode,ogromno smanji razliku za onim koji je bio ispred njega,i u velikoj vecini slucaja ga pretekne.

                    I nadam se da ce biti sunacno tokom cijelog vikenda,posto je to veoma bitan faktora sto se tice Ferrarija.

                    Comment


                    • #25
                      Da, i meni se to cini.U onom tekstu sa Eurosporta koji sam okacio se prica o taktici undercuta, odnosno nacinu da se iskoristi situacija da je ove godine degradacija guma neverovatna, da se udje pre u boks i postavi 1 - 2 brza kruga i tako izaci ispred konkurenta ili povecati razliku. Za to je potrebna naravno cista staza i konstantan vozac. Zato Ferari ove godine cesto gubi ovakve bitke i prosto mi je neverovatno da to dosad nisu promenili. Ipak, nemaju onako kvalitetne ljude kao iz Sumaherove ere i to se oseti.

                      Edit: http://uk.eurosport.yahoo.com/formul.../article/6323/
                      Na celom svetu samo Crvena zvezda

                      Comment


                      • #26
                        Nadam se da ce Sumi biti razumniji ove godine za razliku od prosle i onog incidenta da ga tako nazovem sa Barikelom
                        Dreams are coming true.


                        Marcello Lippi: „Usporeni snimci akcija nisu realan fudbal. Svi mi želimo da vidimo Moniku Beluči golu, ali ne želimo da je gledamo kroz rendgen“.

                        Comment


                        • #27
                          Na ovoj trci ce da pobedi Fetal naravno pol ce da ima Mark Veber....

                          Comment


                          • #28
                            Originally posted by NebojsaNS View Post
                            Da, i meni se to cini.U onom tekstu sa Eurosporta koji sam okacio se prica o taktici undercuta, odnosno nacinu da se iskoristi situacija da je ove godine degradacija guma neverovatna, da se udje pre u boks i postavi 1 - 2 brza kruga i tako izaci ispred konkurenta ili povecati razliku. Za to je potrebna naravno cista staza i konstantan vozac. Zato Ferari ove godine cesto gubi ovakve bitke i prosto mi je neverovatno da to dosad nisu promenili. Ipak, nemaju onako kvalitetne ljude kao iz Sumaherove ere i to se oseti.

                            Edit: http://uk.eurosport.yahoo.com/formul.../article/6323/
                            Undercut ne radi bas ove godine, ne znam koliko ste pratili trke, retko kada uspe, zbog sporog postizanja temperature ovih peumatika.

                            Comment


                            • #29


                              Prvi trening je pripao Hamiltonu, drugi je Fetel, treci slavljenik Alonso. Ono sto sve treba da nas raduje je izjednacenost na vrhu, Luis je odvezao jedan sjajan krug, ali su dugo svi bili maltene u 3, 4 desetinke, sto nam najavljuje dobre kvalifikacije i zanimljivu trku. Nekoliko utisaka:
                              1. Ponovo Sena za volanom Lotusa, sve je to vrlo zanimljivo izgledalo, naravno nije ni blizu slavnog ujaka, ali imao je samo jednu veliku gresku, nije lose odvozio, biti 0.8 iza Petrova koji ipak ima mnogo vise iskustva sa ovim bolidom uopste nije lose. Nije realno da dobije kokpit ni ove ni sledece godine ali ga je lepo videti povremeno.
                              2. Veberove greske i udes, netipicno za njega. Prvo je u jednom krugu otisao presiroko u prvoj krivini, pa presekao sikanu, onda je malo kasnije imao gubitak kontrole i zakucao se u zid. Otisao je jedan prednji kraj i set guma, najmanja steta. Imao vrlo solidno vreme, mogao i da ga popravi. Bice vrlo ozbiljan pretendent na pol.
                              3. Fetel imao neki zavoj na ruci, nije mnogo uticalo na njega, videcemo da li ce mu smetati u trci. Trazio sam ali nisam nasao sta se desilo, juce ga nije imao. (znam jer imam slike iz prve ruke od juce sa pitvoka ;) )
                              4. RBR i Vilijams probali novi sistem hladjenja motora, ocekivali su mnogo toplije uslove kojih nece biti tokom vikenda, ali je dobra proba za put dalje, upecatljivo je velika ta rupa na zadnjem kraju bolida, i reditelj je to odmah primetio kada je Veber izlazio.
                              5. Masa imao neki manji pozar, bez ostecenja. Slavljenik Alonso Imao nekih problema sa motorom kod instalacionog kruga, medjutim bez posledica. Sumaher imao muke sa diferencijalom, ali je dobro izvozio i sa tim, Mercedes standardno petkom relativno blizu vodecih, treba da raspetljaju zasto nije tako subotom i nedeljom.
                              6. I najbitnije, nesto sto je bacilo u zapecak ceo dan treninga i mozda ce ceo vikend, a nema veze sa trkom. Postignut je dogovor izmedju BBCa i Skaja da se prenosi u Engleskoj sledece godine dele, tako sto ce BBC prenositi pola trka, a Sky sve, i to na placenim kanalima. Sve ovo bi bilo zanimljivo i bez priloga, jer F1 u svojoj najvecoj bazi Engleskoj vise nece biti na javnom servisu, cime se prema Vitmarsu krse neke odredbe Konkorda. Uz sve to, vlasnik Skaja je Rupert Mardok, covek koji je zainteresovan za kupovinu celog karavana F1. Oko ovoga se vec digla prasina, a ocekujte da ce pauza koja nam sledi biti vrlo zanimljiva. O ovome vise od nedelju, tada cu ja napisati jedan kraci tekst o celoj situaciji, sada se treba posvetiti trci.
                              Sada cekamo drugi trening.
                              Na celom svetu samo Crvena zvezda

                              Comment


                              • #30
                                Rezultati drugog treninga
                                http://www.formula1.com/results/season/2011/859/6882/

                                Zavrsi se i drugi trening,Luis opet najbrzi,vrijeme dosta bolje nego na prvom naravno,ali u uslovi jos uvijek nisu idealni,bice to jos dosta brze sjutra,naravno ako bude suvo i toplije.Alonso opet drugi,sa maltene istim zaostatkom kao na prvom treningu,a Baton je ovoga puta uspio da dodje do 3. mjesta.Red Bulovoci su se krili,nisu oni pola sekunde sporiji,njihovo pravo lice cemo vidjeti sjutra na kvalifikacijama.
                                Masa je dosta kasnio,ali je okretao slicne krugove,dosta dobre,njegova forma je sve bolja i bolja.Napravio je jednu gresku kada mu je otisao zadnji kraj bolida,nije uspio da ga iskontrolise i zavrsio je pored staze.Mercedes 4. Fors Indija 5. sve ocekivano.Zabrinjava sto je Reno ovako nisko,ali ipak ovo nista ne mora da znaci,sve cemo vidjeti sjutra.Maldonado se zalio na prednji stabilizator,Sumaher na zadnje gume,gubile su pritisak,vazno je da nije bilo kise,da istestiraju kako treba.Ceka nas zanimljiva trka,Meklaren i Ferari mogu da pariraju Red Bulu!
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X